Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Braxton-Hicks összehúzódásokból lehet baj? fórum

Braxton-Hicks összehúzódásokból lehet baj? (tudásbázis kérdés)


2021. szept. 16. 20:13

Alkohol mentes pezsgő lett belőle :D

Az illúzió megvolt.

Nekem is necces a piàlás.

12. tyityu (válaszként erre: 11. - Magdi985)
2021. szept. 16. 19:49
En sose ittam terhesen es szoptatas alatt sem, nekem ez nem fert bele. Bar en meg a kavet is elhagytam terhesseg alatt. Azt mondjak zero alkohol terhesseg alatt, nem tudom mire ajanlotta az orvos. Teherbe eseshez ajanljak, azt hiszem a mehnyalkahartyara van jo hatassal de ha mar a baba ott van akkor nem tudom mire jo. En nem innek az biztos.
2021. szept. 16. 16:19

Jaj, meg azt mondta hogy este deci vörösbor.

Vajon tényleg lehet?

Eddig nem ittam semmit, de most úgy érzem lelkileg is jó lenne ennyi feszkó után :D

2021. szept. 16. 14:35

Mivel már jól felidegeltem magam, az aggodalomtól, hogy mi lesz, bementem a kórházba.

Méhszáj rendben, 3000, de a biztonság kedvéért kaptam tüdőérlelőt, holnap ismét.

Remelem nem lesz baj belőle.

Az orvos azt mondta, ha gond volna, befektetne, ez csak elővigyázatosság.

Mondjuk folyamatosan azt mondta hogy a görcsök miatt, egyszerűen hiba mondtam neki, hogy nem fáj, nem görcsöl, csak kemény.

9. tyityu (válaszként erre: 7. - Alnisa)
2021. szept. 16. 14:03
En csak azt mondtam amit az en orvosom is mondott nekem. A Braxton osszehuzodasok csak par masodpercig tartanak es nincsenek hatassal a mehszajra. Ami gondot okoznak azok a 30-60 masodperces osszehuzodasok es ha surun, orankent legalabb 3x jelentkeznek. A FI 5-10 masodpercekrol beszel, ami teljesen normalis, aki kismama volt az ezekhez hozzaszokik. Sokszor csupan a baba mozgasa generalja (tapasztalatbol beszelek). Nem vagyok orvos, de te sem, a FI tapasztalatokat kerdezett, en leirtam az enyemeket es azt amit az orvosom mondott nekem es hogy mit mondott mire kell figyelni.
8. Alnisa (válaszként erre: 5. - Magdi985)
2021. szept. 16. 12:15

Akkor max 1500 mg szedsz, beszélj a dokiddal, mert lehet azt 3000 mg is emelni. Nővérem végig ennyit szedett! 20 héttől voltak ilyen összehúzódásai.

Én napi 1000 mg-t szedtem, de amikor kicsit túlhajtottam magam, akkor még bekapkodtam pár 500 mg-t és pihentem.

7. Alnisa (válaszként erre: 6. - Tyityu)
2021. szept. 16. 12:13
Azért én ezt nem nevezném teljesen normálisnak. Ne legyen baj, de ilyet sztem nem szabad kijelenteni, hogy normális. Mi lesz, ha még is történik valami, mert FI nem megy el megnézetni, hogy minden oké e, mert Te azt mondtad jó ez így. Nem mindenki egyforma, jobb az óvatosság, sztem.
6. tyityu (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. szept. 16. 11:57
Ez teljesen normalis nekem ennel gyakrabban voltak, a masodik terhessegemnel mar a 12. het korul kezdodtek, az elsonel a 20. het kornyeken. Problema mentes terhessegeim voltak, az elso kislanyom 40+1-re erkezett, a masodik 39+2-re. Ha nem tevedek mar mas forumot is inditottal, probalj nem aggodni mindenert es elvezd a terhesseged. 🙂
2021. szept. 16. 10:16

Egy ideig szedtem magnosolvot, aztán magnerotot, próbáltam a sima klasszikus magneb6 készítményt.

Semmi. Utóbbiakból napi 3x2.

Ráadásul reggelente rendszeresen ébredek arra, hogy húzza a görcs a lábamat.

4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. szept. 16. 10:09

Milyen magnéziumot szedsz?

Iraas a házidokival Magnessi citricit, az 500 mg-s, abból mehet napi 5-6 szem is!!

Próbálj pihenni.

Ha nagyon aggódsz, akkor én azért felkeresném az orvosomat, hogy nézzen rá, minden oké e?

3. birebora (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. szept. 16. 06:27
Pihenj és próbálj meg nem aggódni.
2. cicaanya (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. szept. 16. 06:13

[link]



Ha ez segit?

Pihenj és ,meditálj

2021. szept. 15. 21:31

Sziasztok.

28 hetes vagyok, első babával. Hetek óta érzem azt, hogy időnként a méhem össze ugrik egy kis gömbbé, majd pár másodperc és magától elernyed. Leginkább a köldök körüli rész, alul puha marad. Nem fáj, legfeljebb kellemetlen.

Mindig elmúlik 5-10 másodperc alatt.

Tegnap egész nap tudtam itthon pihenni, akkor csak 4-5 alkalommal éreztem, ma viszont nagyon fárasztó napom volt, kb 10 alkalom volt, de lehet, hogy több.

Holnaptól nem dolgozom.

A méhszájat legutóbb a 21.heten ellenőrizték, akkor jó volt, legközelebb azonban sajnos csak a 31.héten megyek orvoshoz.


Van valakinek tapasztalata, hogy mennyire normális ez?

Nem korai?

Rettegek a koraszüléstől.

Szedem a magneziumot marokszám, de nem ér szerintem semmit.

Ha holnaptól fekszek, az segíteni fog?

Köszönöm annak, aki megosztja a tapasztalatát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook