Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Borostyán babanyakláncról mi a véleményetek, tapasztatatok? Van akinek negatívum? fórum

Borostyán babanyakláncról mi a véleményetek, tapasztatatok? Van akinek negatívum? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. syria (válaszként erre: 34. - Ec7efbffe4)
2015. márc. 25. 18:41
A "gondos" anyukáknak mindent el lehet adni. Marketing kérdése, s a józan ész már sehol nincs.
34. ec7efbffe4 (válaszként erre: 33. - Bmaya1986)
2015. márc. 25. 05:46

Kopál


A kopált valódi Balti Borostyánként árulják, de valójában ez a megkövesedett gyanta nagyon fiatal (1000 – 1 millió éves, míg a borostyán 40-50 millió éves). A gyanta megfelelő körülmények között borostyánná alakul, de a kopál még nem polimerizálódott eleget, bár úgy néz ki, mint a borostyán, nem tekinthető annak és nem viselkedik úgy. Előfordulhatnak benne természetes zárványok, de a legtöbb hamisítvány, a bennük lévő rovarok gyakran túl nagyok és túl jó állapotban vannak. A kopál alacsonyabb hőfokon olvad (kevesebb, mint 150 °C-on), és inkább olvad, mint ég. Hő hatására az égő gyanta „édes” illata érezhető.

Ebből készül a borostyán ékszerek 90 %,és bizony a baba láncok is:( Ha még lenne is jótékony hatása a fogzásra(?), sem lehet ,mert nem valódi borostyán.

2015. márc. 24. 19:29
Nemrég olvastam a temaban,mar nemtom hol mert az én babám is fogfajos.ezek nem igazik ami igazi borostyán az drágakö árában lenne kapható,szóval ezek hamisítványok utánzatok,mert mar borostyant laborban is tudnak csinálni ezt árulják a babáknak.nem mellesleg az igazinak is vitatják gyógyító erejét.viszont egyetértek az előttem szól okkal iszonyatosan balesetveszélyes.aki azt gondolja velük nem történhet baj,az túl magabiztos.jobb az óvatosság
32. syria (válaszként erre: 30. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 24. 15:42
Ez barokkos túlzás. :)
31. 20afede00a (válaszként erre: 1. - JankFlo)
2015. márc. 24. 10:24
Nem saját tapasztalat. A barátnőim gyerekeinek volt, nem segített a fogzáson, hasfájáson, semmin. Viszont ügyesen felakadtak vele mászogatás közben....
30. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 29. - Beau_de_Noir)
2015. márc. 24. 10:16
csak a szentelt viztol nem fullad meg :(
2015. márc. 24. 09:25

Kicsit megnyugtat, hogy a válaszadóknak legalább egy része nem a középkorban él és nem babonával akar „segíteni” a gyerekén. A többiek ennyi erővel ráolvasással is tolhatnák a témát, vagy szenteltvízzel. :)


(Ugyanitt eladó egy anyukámtól örökölt borostyán nyaklánc – bébi nyakába kicsit elegáns, inkább felnőtteknek ajánlom akik talán nem fojtják meg magukat vele, de ha van akit érdekel kontaktoljon velem privátban és beszélgetünk a részletekről :D )

28. syria (válaszként erre: 22. - JankFlo)
2015. márc. 23. 19:59

Megbocsátom a botorságodat.

A sértegetés távol áll tőlem. Véleményt írtam, amivel – ha visszaolvasol magad is láthatod – nem vagyok egyedül.

Tudod a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.


Igen. Nem egy csecsemő halt meg, mert a hozzád hasonló anyukák baromira nagyon jót akartak a csemetéjüknek. Nyaklánc, szuper játék, egyéb ügyeletes baromság.

27. virag32 (válaszként erre: 26. - K_nm)
2015. márc. 23. 12:43
Igen, a terhesség és a kisbabák a legnagyobb üzlet a világon,szerintem mindenkinek a józan eszére kéne inkább hallgatni.
26. k_nm (válaszként erre: 25. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 23. 11:47
Bizonyhogy az....ahogyan az is, hogy elhitetik a kismamakkal, hogy csak akkor lesz normalis gyereke, ha a legdragabb, legnevesebb (legsemmitnemerobb) terhesvitamint dobalja magaba, a gyerek elete nem elet kulonbozo csilliardokert kaphato fejleszto fa kutyafulek nelkul. Es a szulok bevasarolnak, aztan legorbul a szajuk, mikor latjak, hogy a gyerekuk addig ordit a jatekkupac tetejen, mig meg nem kapja a muanyagpalckot, amivel legalabb egy orara le van kotve :-) szerintem kicsit elszaladt a lo ezekkel a gyereknevelesi segedeszkozokkel.
2015. márc. 23. 08:17

Az igazi borostyan ara nem 2 ezer forint, azt a mai atlagember nem tudja megfizetni.

Ez UZLET!

24. Lia0603 (válaszként erre: 22. - JankFlo)
2015. márc. 23. 07:21

Ne haragudj én most csupa jószándékból írom, de pl öcsémnek is "rátekeredett" a nyakára pedig, az a nyaklánc is megfelelt a "kritériumoknak".

Úgy " téptük" le valahogy szegény nyakáról, hála istennek nem tőrtént vele komolyabb. De én ez miatt is ellenzem, hogy nyakláncot adjunk a baba nyakába.Persze ez a te döntésed... itt rajtad kívűl senki sem dönthet. Ha te úgy látod jónak használd.

23. k_nm
2015. márc. 22. 23:01

Ezek szerint nem olvastad el a cikket, amit tina belinkelt :-( (ha elolvastad volna, nem lennel ennyire harcias es nem bizonygatnad azt, hogy jol csinaltad a nyaklancvetelt). Ha igazi, ha nem, losz*rt nem er, mert az egy fizikai/biologiai/farmakologiai/kemiai keptelenseg, hogy barmi hatasa legyen.

Nekunk is van, kaptuk baratnomtol. Fel is tesze a lany nyakaba, mert a, tisztelem es szeretem a baratnomet annyira, hogy ha mar megvette nekunk, akkor hasznaljuk, b, tetszik, szep. De csak es kizarolag akkor teszem fel neki, mikor ezermillio szazalekig biztos vagyok benne, hogy nem tud kart tenni benne. Ejszakara sosem hagyom rajta (mert minek is hagynam?!)

Javaslom, olvasd el a cikket, amit idelinkeltek neked, aztan dontsd el, valoban olyan hudejo-e az a babanak....

22. JankFlo (válaszként erre: 21. - Syria)
2015. márc. 22. 21:33
Már megbocsáss,hogy mersz sértegetni,ismersz engem?!Ha nem a legjobbat akarnám a kislányomnak nem is érdeklődnék ezügyben!A környezetembe többen is ajánlották,ezért is mertem megvenni.A védőnőm se ellenezte,ő mondta meg hogy milyen kritériumoknak feleljen meg.A véleményeteket kérdeztem,de az ilyen hozzászólást nem köszönöm meg,aki azt feltételezi hogy veszélyeztetem a gyerekem életét.Hallottál olyan babáról aki a nyaklánc miatt halt meg??
21. syria (válaszként erre: 1. - JankFlo)
2015. márc. 22. 20:24
Babának semmilyen nyakláncot! Kedves anyuka, ne veszélyeztesd a gyereked életét! Vedd elő a jobbik eszed! Már ha van neked olyan. :(
2015. márc. 22. 15:00
Biztos csak véletlen, de az összes ilyen baromságot csak Magyarországon favorizálják, külföldön sehol szinte, valamiért azt feltételezem, hogy a magyarok egy icipicit hiszékenyebbek és naivabbak az átlagnál. :))
19. JankFlo (válaszként erre: 17. - Teltzsu)
2015. márc. 22. 14:15
teltzsu köszönöm,most adtál egy megnyugvást,olyan részről hogy lehet igenis igazit kapni!
2015. márc. 22. 12:31

Ezt a marhaságot!

Egy kőnek/gyantának hogy lenne bármilyen befolyása akármire


Legalább egy pálinkás kenyérdarabot rakjál a gyerek szájába olyankor, őseink is azt tették

17. teltzsu (válaszként erre: 15. - Erolin88)
2015. márc. 21. 10:46
erolin88, bár semmi közöd nincs hozzá, de az ország egyik legjobb drágakőcsiszolójához és kereskedőjéhez több, mint 10 éves jó barátság fűz...én tőlük veszem, és tudom, hogy megbízhatóak...boccs...egyébiránt köszönöm, hogy megosztottad véleményed, további szépe napot kívánok... :P
2015. márc. 21. 10:18
Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat! Megmondom őszintén megleptetek,azt hittem több pozitív válaszom lesz... Mi azt hiszem 3800Ft-ért vettük,az lehet hogy már igazi? Az én anyósom is azt mondta aggódik hogy beleakad valami,mások meg kérdezték hogy nem kényelmetlen e neki ezek után gondoltam megkérdezek más anyukákat is.Azt gondolom hogy beleakadni nem tud semmibe ha vigyáz az ember hogy mit rak/hagy a baba környezetébe.Ha a szokásos nagyobb játékokat amiket ugye nem tud lenyelni azokba nem tud beleakadni.A hatásosságát én sem tudom megmondani,de jó hogy írtatok hideget-meleget.
15. erolin88 (válaszként erre: 14. - Teltzsu)
2015. márc. 21. 08:02
2000 ft- ért tuti nem kapsz eredeti borostyánt...
2015. márc. 21. 07:20

Minden babát váró ismerősömnek ezt adtam ajándékba, ez kb. 20 babát jelent. Mindenkinél használt, gond nélkül ment a fogzás.

Ha megbízható helyről veszed, nem műgyanta, és az ára is elfogadható kb. 2.000 Ft.

13. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - JankFlo)
2015. márc. 21. 05:28
Igazából azt nem tudom,hogy a valódi borostyánnak van-e valami jótékony hatása, amit forgalomban lehet kapni,annak a 99%-a műgyanta...
2015. márc. 21. 05:22

Az egyik legnagyobb átverés a világon. Irtó drága, veszélyes és még csak nem is valódi. Nincs ennyi természetes borostyán a földön mint amennyi láncot csak Magyarországon eladnak.

Ez a cikk szerintem mindent leír amit tudni érdemes: [link]

2015. márc. 21. 00:15
Abszolút veszélyes szerintem. És szerintem nem egy nyaklánc fogja befolyásolni a fogzást.
10. 1e072b34d7 (válaszként erre: 9. - 1e072b34d7)
2015. márc. 20. 22:59
Vagy lenyelheti, félrenyelheti a gyöngyöket.
2015. márc. 20. 22:58
Fel tudja akasztani magát vele a gyerek.
2015. márc. 20. 21:27
Mi sem használtunk. Én veszélyesnek tartom. HIába van szemenként csomózva, nem tennék a babám nyakába ilyet.
7. mézgapaula (válaszként erre: 5. - 5c98b496b3)
2015. márc. 20. 21:26
Már bocsánat, de ha születésétől fogva a nyakában lógott, lehetett volna az egy bálamadzag is, annyira hozzászokott, nem csoda, hogy sírt, ha levettétek:-) Mondjuk nem értem, minek egy újszülött babára nyakláncot tenni, de ahány ház, annyi szokás.
2015. márc. 20. 21:17

Én veszélyesnek tartom, hogy bármilyen nyakláncot is a baba nyakába rakjon az ember...

Ráadásul ez a borostyán babanyaklánc sokak szerint kamu.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook