Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrkiütés, ekcéma segítség! fórum

Bőrkiütés, ekcéma segítség! (beszélgetős fórum)


2021. máj. 9. 16:04

Bőrgomba!

Péntek este kínomba már canestent kentem rá. És másnapra halványabb lett sőt... ma reggel eltűnt...

2021. máj. 7. 07:41

Bekentem a Canesten krémmel, az is jótt tett neki és múlik...fogalmam sincs, hogyan szedhettem össze ezt a vackot, annyira úgy jöttek a tünetek mintha a szója tejtől jött volna... :(

Szerdán fény derül mindenre, köszönöm! :)

9. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 18:53
Nem vagyok benne biztos, hogy ez ekcéma, de az enyémen csak a szteroidos elocom kenőcs segített. Bőrgyógyász felírja ha tényleg az.
8. papája (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 18:31

Nem tudom mi ez, amit én láttam azok körömnyi kör alakú általad leírt felszínű kiütések voltak.


Jobbulást kívánok és mielőbbi teljes gyógyulást.

Azért valami bőrgomba krém is szóba jöhet esetleg, mint az Exoderil.

2021. máj. 6. 15:04
2 napja volt a legcsúnyább, azóta a Bephanten Ekcéma krémével, hogy kentem, javult. Akkor is gyanús, hogy gomba?
2021. máj. 6. 14:17

[link]


[link]


Két nappal ezelőtti.

5. papája (válaszként erre: 3. - Papája)
2021. máj. 6. 14:16

Kimondottan ezt a gyógyszert írta a doki.

Küldj képet, ha tudsz.

2021. máj. 6. 13:50

Oh jaj.

Képet esetleg küldjek?

Canesten krémem van csak, az is megfelelő rá?

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 13:06

Gombás bőrbetegségnek néz ki.

Canesten plus spryvel próbálkozz. Valószínű hetekig eltart és a legváratlanabb helyeken is felbukkan. Láttam már hasonlót.

2021. máj. 6. 13:00
Jaj gustó, ekcéme.. nem ellenőríztem miket írok bocsi :D
2021. máj. 6. 12:58

Sziasztok!


Nem netes orvoslásra van szükségem hanem tanácsra, tippre azoktól akiknek esetleg volt hansonló problémája. Orvoshoz 1 hét múlva kaptam időpontot addig is szeretném enyhíteni a tüneteket ahogy tudom. Házi orvosom pedig nem tud emailen se válaszolni mert olt. (érhető)


Két hete elsőnek a szemöldököm közt és a mellkasomon vettem észre bőrelváltozást, piros folt, megvastagodott bőr, hámlik is és 1-2 helyen nagyobb fehér fejű pattanás volt. Viszket de nem úgy igazán, néha érzem de kibirom, hogy ne vakarjam.


Az előtti nap fogyasztottam talán életembe elsőnek szója tejet majd este Ementáli sajtot. És másnapra jelentek meg. De a szója tejet 3 napon keresztül ittam és akkor is terjedt a homlokomon. Szóval itt hunyónak a szója tej ementális sajt kombra gyanakszok.


Két hétre megjelent az államon is foltokba ez a bőrelváltozás de nem piros nem is viszket csak fura ott bőr, pati sincs benne.


Itt meg mielőtt megint megjelent, kókusztejet fogyasztottam, de napokig nem volt semmi majd ittam anyuméknál Dolce gustó Cortado tejes kapszulát és rakottat készített melybe volt tejföl. Szóval megint egy növényi tej :S


Homlokomon pedig más a helyzet, gyulladt mitik jelen voltak, erre fel ott is megjelentek ezek a bőr elváltozások, az egyik a szemöldökömből kiindulva a másik meg teljesen máshol a hajas felszínnél van, fele a hajamba fele a homlokomon elszórtan.



Azóta a kv-t is mellőzöm és tejtermékeket is.


Vettem a patikába Bephanten Ekcéme krémet, mellkasomon javított nagyon minimálisan de nem az igaz még. Sajnos pont a dekoltázsom elején van a bőrelvátozás és zavaró, remélem elmúl nyom nélkül.


Az ekcéma elmúlhat? Vagy ezentúl örökre velem marad?


Köszönöm előre is a válaszaitokat, tapasztalaitokat, tippeiteket.


Jövöhét szerdán doki, de addig nem bírom ki, hogy enyhítsem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook