Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az orvos szerint ekcémám van, az államon és az orrom alatt, nagyon csúnya! Segítség! fórum

Az orvos szerint ekcémám van, az államon és az orrom alatt, nagyon csúnya! Segítség! (beszélgetős fórum)


14. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2013. márc. 2. 22:08
Ha már nagyon csúnya, lehet, hogy csak a szteroidos kence segít.
13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2013. márc. 2. 22:07

Nekem is van az államon és a karomon is. Mindig a hidegben jön elő, bár szerintem akkor kezdődött, amikor erős stresszhelyzetben voltam. Évek óta mindig ugyanott jön elő.

Szteroidos krém segít, de amíg elkerülhető,nem kenem vele. Nekem az államon bevált a legegyszerűbb gyógyszertári szőlőzsír.

12. bnedora (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2013. márc. 2. 20:41
Az enyém mindentől lehet. Írok naplót is. Mosogatni már régen nem mosogattam, és még mindig csúnya.
2013. márc. 2. 20:13
Nekem bevált a bázisos por. (patikába kapható,ott kevertetem egy recept alapján)Rettentő ízű,de 11 év bőrgyógyászati járkálás után,feladtam,hogy valaha is elmúlik rólam. Még az egész testre terjedő csalánkiütéseimet is eltüntette.
10. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2013. márc. 2. 19:52
Télen nekem is elő szokott jönni, a hidegtől. A tavasz jöttével aztán el szokott múlni.
9. f1e23b97ee (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2013. márc. 2. 19:51
A fa termékeket az én bőröm is nehezen bírja, főleg akkor, ha ütnek is velük.
2013. márc. 2. 19:49

Mit tudunk segíteni?

Sok oka lehet, allergia, stressz stb...

MI változott ahhoz képest, hogy nem volt ilyen problémád? Keresgélj.


Nekem pl. a "FA" termékeket nem bírja a bőröm.

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2013. márc. 2. 19:21

Ez meg biztos valamelyik mosogatószertől van.

Én csak járt tudok használni. A pur és társaitól a kezem borzalmas.

2013. márc. 2. 19:20

Rá kellene jönnöd, hogy mi okozza!

Valami kozmetikum esetleg. Alapozó, arckrém, púder. Próbáld egyesével elhagyni és akkor kiderül.

Illetve lehet étel is a hibás. ezt is próbálgasd ki, hogy mi zavarhat. Mogyoró, tej, gyümölcs, liszt, stb. Lehet nem ártana egy allergia teszt.


Ha lehet, akkor hagyj el minden kozmetikumot és napoztasd sokat az arcodat, azaz egy bizonyos határig. A nap jót tesz az ilyen problémáknak. Lehet kis D vitamin sem ártana.


Én nem vagyok benne biztos, hogy ekcéma, inkább gondolnék Seborrheára. Nem korpás a hajad? És abban is biztos vagyok, hogy valami zavarja a bőrödet és attól van. Nekem pl. nagyon meg kell válogatnom az összes kozmetikumot, sampont, tusfürdőt, stb. Csak WU2 samponnal moshatok hajat, mert a többitől kiütéses leszel, illetve alig kenhetek valamit az arcomra és persze az sem mindegy, hogy milyen hajzselét, habot, lakkot, stb. használok. Általában a sensitiv dolgok sem jók, mert abba is van valami ami zavaró.

ha nem figyelek akkor az arcom kiütéses és hámlik is. Gondolom hasonló bajod van neked is.

2013. márc. 2. 19:13
Látnád az én kezeimet? :-D
2013. márc. 2. 17:16
Mi nem vagyunk orvosok :(
2013. márc. 2. 16:19
Kenjed az orvos által felírt krémmel, esetleg szedhetsz valami féle allergia gyógyszert. Tünetmentessé válik majd.
2013. márc. 2. 16:15
Miben vársz segítséget?
2013. márc. 2. 16:03
Az orvos szerint ekcémám van, az államon és az orrom alatt, nagyon csúnya! Segítség!g

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook