Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsöde - Én vagyok túl finnyás, vagy tényleg nem stimmel valami? fórum

Bölcsöde - Én vagyok túl finnyás, vagy tényleg nem stimmel valami? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. f852ffafeb (válaszként erre: 22. - M.Szandra)
2008. máj. 13. 13:18

Köszönöm a dicséreteket, én is hasonlóképp gondolkozom, bár ilyenkor az ember több hideget kap, mint meleget.

Szerencsére itt a hoxán már sikerül kivívnom magamnak a "tiszteletet", de nem volt könnyű (Szex, már 9 évesen?! topic)


Ez a bölcsis kérdezgetés, ismerkedés jó ötlet, szívből kívánom, hogy jó bölcsire leljetek!

30. f852ffafeb (válaszként erre: 28. - Drnéni)
2008. máj. 13. 13:15

Szia!

Az olvasottak/tapasztaltak alapján szerintem se a legjobb ötlet a bölcsi.

Bár ezt is bizto helyég és dadus válogatja, de annyi a riogató jel...

Nálunk is volt egy kislány, Pannikának hívták, hát senki nem törődött vele, egyedül én, amíg szoktattam Danit. Senki nem figyelt rá, pedig azok a hálás szemek, amikor játszottunk. Makd meg szakadt a szívem.

A szülei persze mit sem tudnak minderről:(


Szóval, bocsánat, ha mégjobban elbizonytalanítottalak, nem ez volt a szándékom, biztos van jó bölcsi is, cak meg kell találni.

Sok szerencsét hozzá!

2008. ápr. 19. 21:55
Ja és tévhit, hogy a bölcsisek egymással játszanak: ez csak 3 éves kor után alakul ki, addig csak egymás mellett!
2008. ápr. 19. 21:54
Sziasztok. A kislányom 14 hónapos, jövő tavasszal vissza kell mennem dolgozni. De a bölcsitől nagyon ódzkodom. Ha belegondolok, hogy nekem ő egész napos programot biztosít, és a saját maga által kialakított kis napirendje szerint él; ott meg 10 másikkal kéne osztoznia egy felnőtt figyelmén, és mások napirendjéhez kell alkalmazkodnia: hát kiráz a hideg. Ráadásul ő áldott jó gyerek, nem hisztizik, csendben elvan; és attól félek, hogy a bölcsiben, ahol biztos lenne egy pár gyerek, aki üvölt az anyja után, veszélyes helyekre szaladgál vagy a másikat rugdossa, ők bizonyára eléggé lekötik a dadus figyelmét, az én kis angyalkámmal meg nem törődnének ( nem figyelmetlenségből, hanem mert túl kevesen vannak). Úgyhogy én inkább igyekszem más megoldást találni!
27. 70a5a27405 (válaszként erre: 25. - M.Szandra)
2008. ápr. 19. 21:39
ahogy mondod, így utólag nem is baj hogy nem vette fel.
26. M.Szandra (válaszként erre: 23. - 09d65bf33d)
2008. ápr. 19. 21:18

Jóóóó persze, tudom, hogy nem fogja jobban szeretni... csak hát könnyen mondja az ember, hogy majd beadom a gyereket a bölcsibe én meg visszamegyek dolgozni. Hozzáteszem nekem nem is lenne muszály, de már én is szükségesnek érzem, hogy felnőtt emberek között, felnőtt dologgal foglalkozzak. Amellett természetesen a pénz se jönne rosszul, sőt, ezt gondolom nem is kell magyarázni. A lányom meg abszolút az a típus, aki igényli a társaságot, nem fél más felnőttektől, nem ijed meg, ha épp nem lát, nem sír utánam, ha valaki más vigyáz rá, nagyon rugalmas gyerek. De mégis amikor eljön az idő nehéz az anyukának elválni órákra attól a gyerektől, aki eddig kitöltötte minden idejét, a teljes életét. És bizony cifra dolgok fordulnak meg a fejemben, ha arra gondolok, hogy szegény kölökkel mi történhet, amíg az én vigyázó szemem nincs rajta:):) És belegondolni, hogy esetlek majd a gondozónőt hiányolhatja esténként mikor lefektetem...(ilyet hallottam) egyfelől biztos örülök, hogy olyannal van a gyerek, akit szeret, másfelől tuti az is átfut az agyamon, hogy leboxolom azt a nőt, aki elszereti az én manókámat:D

Most lehet, hogy elég beteg képet festettem magamról... de nagyon benne vagyok most ebben a bölcsis témában:)

25. M.Szandra (válaszként erre: 24. - 70a5a27405)
2008. ápr. 19. 21:12

Hát igen, szomorú, de ez tényleg így müködik. De ha eleve nem volt szimpatikus jobb is így, hiszen nem szívesen hagyja az ember olyanokra a gyerekét akikben nem bízik maximálisan. Nekem szimpatikus volt a főnökasszony, akivel beszéltem, de ha nem lett volna az, biztos megpróbáltam volna máshogy megoldani a gyerkőc elhelyezését és nem oda vinni. Az a baj, hogy ha a szülő bölcsibe viszi a gyerekét nyilván azért teszi, mert erre van szükség. És sokszor a bölcsik vezetői azt hiszik, hogy szívességet tesznek neked azzal, hogy járathatod hozzájuk a kicsit, pedig nekik ez a feladatuk, ezért kapnak fizetést. Ezt a munkát pedig csak szívvel- lélekkel lehet csinálni. Persze az is gond, hogy nagyon kevés a bölcsi, korlátozott a létszám, nehéz olyat találni ami minden szempontból megfelel és a kellő időben fogadják is a gyereket.

Azért a te esetedben, ha elmondtad miről van szó, miért kellene, hogy járhasson a kisfiú bölcsibe... azért ha van egy kis jóindulat abban a nőben igyekszik megoldani. Nem tette. Én azt mondom száradjon az ő lelkén, te meg egy csomó problémát megspóroltál magadnak azzal, hogy nem vitted oda a kisfiadat.

24. 70a5a27405 (válaszként erre: 1. - F852ffafeb)
2008. ápr. 19. 00:45

Na nekem van egy sztorim.

Annak idején nem vittem bölcsödébe a gyereket.

Az előzmény az volt hogy a gyerek el volt maradva nem egy dologgal az átlagétól. Járattuk nevelési tanácsadóba, kiderült hogy autistagyanús. A hölgy azt tanácsolta hogy mielőtt óvódába menne a gyerek próbáljuk meg a bölcsibe egy kicsit hogy legyen közösségbe. Jól van, mondtam neki.

A helyi bölcsödébe elmentem beszélni a főnőkasszonnyal, hát nekem az a nő elejétől fogva nagyon ellenszenves volt. Azt mondta hogy 12 főnél többet nem vehet fel, és hogy a Dávidot sem biztos hogy fel tudja venni. azt mondta hogy jöjjek vissza pár hét múlva és akkor megmondja. oké, gondoltam.

Közben elmentem a nevelési tanácsadóba és elmondtam a történteket a hölgynek, aki a Dáviddal foglalkozott. A hölgy felhívta a bölcsi főnőkasszonyát, és mi volt a reakció? Az hogy a Dávidot nem veszik fel mert Alsónyékhez tartozunk, és megvan a létszám! Azt hittem eldobom az agyam. Hozzáteszem a hölgynek se volt szimpatikus a főnőkasszony stílusa! Tehát ez úgy működik hogy ha te szimpatikus vagy a főnőkasszonynak akkor felveszi a gyereket ha nem akkor nem, bár hozzáteszem a létszám is korlátozva volt. Érdekes a szomszédasszony gyerekét felvette, bár nem egy évben született az enyémmel! És a szomszédasszonynak nincs vele baja. Tök fasza nem?

Nem volt egyenes velem a bölcsi főnőkasszonya! Ja és mint utólag elpanaszoltuk ismerettségi körünkben az esetet, kiderült hogy az egyik ismerősünk gyereke is járt abba a bölcsibe és neki is negatív tapasztalatai vannak , sőt van olyan ismerősőm akinek úgyszintén nem vette fel a gyerekét! Gondolhatod milyen szar érzés volt! ne félj nem is tettem be a lábam oda többet! Elég szomorú hogy így működnek a dolgok!

23. 09d65bf33d (válaszként erre: 22. - M.Szandra)
2008. ápr. 18. 07:04
Nahát ilyen tényleg nem lesz soha, emiatt aztán buaság aggódni!!! Olyan gyereket én még nem láttam, de még nem ia hallottam soha. Amúgy nem a bölcsödéhez kell szerintem csak hozzászoknia a gyereknek,hanem ahhoz, hogy nem vagy vele egész nap, csak reggel meg este. Egész nap pedig a többi gyeek meg a dadusok vigyáznak rá. Kell, hogy szeresse őket valamennyire, különben nagyon nagy szenvedés lesz mindkettőtöknek. Szóval szerintem ne félj ettől!
2008. ápr. 17. 20:14

Szerintem mindegy, hogy valaki 16 évesen anya vagy 30 évesen. Szerintem nagyon nagy dolog, hogy ilyen fiatalon tudsz annyira felnőtt és érett lenni, hogy boldogan neveled a kisgyerekedet és nem elvetetted, vagy megszülted és elhagytad, hogy rosszabakat ne is említsek. Legyél nagyon büszke magadra, mert van miért!!

Jó, hogy megoldódott a problémátok. Én próbálok majd nagyon szemfüles lenni, mostanában a bölcsihez közeli játszótérre járunk, hogy szokjuk a környezetet, és meginterjúvolom az anyukákat ki mitt hallott/ tapasztalt. Szeptemberig lekáderezem őket rendesen:):) Mondjuk attól is kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz, ha olyan jó, hogy a kislány a gondozónénit majd jobban szereti, mint engem...:) Jó, tudom, hogy ez hülyeség, de azért megfordul a fejemben néha:/

2008. ápr. 17. 12:13

Szia!

Hát igen, mi sem gondoltuk, hogy ilyen gondok lesznek.

Hétfőn voltunk bent, aláírtuk a papírt, kiíratkoztunk, végre vége:)

Egyébként a fiatal nálam nagyon fiatalt jelent, 16 vagyok.

De ez akkor sem lényeg szerintem, szerencsére megoldjuk itthon:)


Nagyon szurkolok Nektek, hogy jó legyen a bölcsi, és minden apró részletre figyelj, amíg beszoktatod, ott lehet lebuktatni az ilyen nem tetsző dolgokat.

Jó bölcsizést:)

2008. ápr. 14. 21:49

Sziasztok!

Hát nagyon felháborodtam azon, amit olvastam. Szeptembertől kezdjük a lányommal a bölcsit, és természetesen elgondolkodtam azon is, hogy milyen problémák adódhatnak majd, mik az én elvárásaim a bölcsivel kapcsolatban... dehát ilyenek eszembe se jutottak, pedig eléggé el tud szaladni velem a ló, ha arról van szó, hogy mi rossz történhet a gyerekemmel amire oda kell figyelni. Hihetetlen ez a hozzáállás. Én biztos nem beszélgetnék ezekkel a gondozónénikkel, hanem nagyon nagyon kiosztanám őket. A többi szülővel nem beszéltél ezekről a dolgokról?

A korod miatt ne hagyd magad. Én 21 éves vagyok, de még soha nem fordult elő, hogy emiatt hátrány ért volna engem vagy a kislányomat. Vállaltam, tisztességesen nevelem és így nekem is kijár a tisztelet, mint minden anyának. Nem is hagynám, hogy emiatt bántsanak, én büszke vagyok magamra és ha valaki olyan korlátolt, hogy ezt máshogy látja... hát az legyen az ő baja. Jól tetted, hogy elhoztad onnan a gyerkőcöt, ez nem egészséges se neked, se a kicsinek. Remélem mostmár minden rendben veletek:)

2008. ápr. 8. 12:24

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a választ, azóta nem vittem a kicsit oda, tegnap már telefonált a dadus, azt mondtam, még beteg, de szerdán megyünk beszélni velük, hogy nem megy többet, max ha nem tudjuk megoldani a felügyeletet 1-1 órára fizetősre.

Azóta megint kisangyallá vált, örülök, hogy nem kell mennie többet. :)

2008. ápr. 7. 14:36
Erősen egyet értek anyaka-val, nekem is volna véleményem...Most itthon vagyok gyeden de Csecsemő és Kisgyermek gondozónak tanulok éppen.Hát nem egészen ezt tanítják tudom a könyvek és a valóság más na de ez a cumi csere meg nem itatás ez azért durva.Ha meg tudod oldani, hogy addig amíg át nem viszed másik bölcsibe otthon maradjon veled az jó lenne.Nehogy megutálja a közösséget mielőtt oviba kellene mennie neked is és neki is nagyon rossz lenne.Nekem a lányom iskolás és én is észre vettem, hogy nem vesznek komolyan,de a suliban hála az égnek most vizsgáztam jogból és szóltam az illetőnek aki a korom miatt semmibe vett, hogy nagyon tudom az ide vonatkozó jogszabályt(diszkriminációba bőven belefér)és ha kell be perelem érte azóta kettőt nem szólt, persze dehogy pereltem volna be kell a fenének egy per.
17. ea9bff1b44 (válaszként erre: 1. - F852ffafeb)
2008. ápr. 7. 13:24

Megmondom őszintén, nagyon felháborodtam mindazon, amit olvastam. HA meg tudjátok oldani, hogy a költözésig nem viszitek, hát tedd meg! Ismerek ellenpéldát is, tehát szerintem a bölcsi sz..!Bár problémák máshol is akadnak, de azért nem biztos, hogy ennyire durvák. Nekem van egy barátnőm, aki szintén nagyon fiatalon lett anyuka. A gyerekeink egy oviba jártak, s bizony az egyik óvónéni a barátnőmet is úgy kezelte, mintha nem egy gyereket hozott volna a világra, csak játszogatna a hajasbabájával. Állandóan kioktatta, megjegyzéseket tett az öltözködésére, stb...

Fel a fejjel! Meglátjátok, hogy egy új helyen biztos jobb lesz a helyzet! Addig is kitartás nektek, s remélem az apróságot sem viseli meg, ami körülötte történik.

16. anyaka
2008. ápr. 7. 13:13
Lenne néhány hozzászólásom, de félek kitiltanának az oldalról.
15. direne
2008. ápr. 7. 12:53

Nincs bölcsis tapasztalatom, de szerintem is vidd át másikba.

Nekem a méteres feketelistából a legsúlyosabb, hogy nem itatják őket rendesen. És,ez a hátad mögött való szidás...hááát...erre nem is tudom, mit mondjak.

Én az AMK-s bölcsibe hordtam anno a kisfiamat, de csak baba-mamaklubba, és ők tényleg jónak tűntek.

2008. márc. 21. 13:22

az a baj hogy sokszor nem csak a kor hanem az anyagi állapot szerint is tesznek különbséget gyerek és gyerek közt.ha valakinek jobban megy akkor kinyalják a seggét.ha az illető meg nem ad mert nem tud vagy nem akar az elmehet a sunyiba

ez azért gáz.

én nem fogok csak azért külön juttatást adni nekik hogy különbül bánjanak vele.

mondjuk azóta tényleg nincs panasz de figyelek.

tudják ha elrontják ugy előveszem őket hogy csak nyekkennek.

2008. márc. 21. 13:17

irasd át másikba!

nálunk is kint vannak a ruhák a vállfán de nem keverik össze. én meg vagyok elégedve a hellyel ahova a fiam jár. odafigyelnek mindenre.

habár egyszer volt nálunk is egy sztori. elkezdett szobatiszta lenni. kb ment is neki otthon tudta hol a bili.ráült és végezte a dolgát. másnap megyek be és mondom a gyerek megbizhatóan szobatiszta.igy az udvarra ne adjanak pelust.erre megyek érte este és mondják , bepisilt igy adnak rá. mondom ne ,hagyják ha bepisil csak igy tanulja meg.ha adnak rá délelőtt 10-11 ig ,meg alváskor is,a gyerek ellustul.

mondták, oké. nem adnak

de a gyereken azt kezdtem észrevenni hogy ujra be-be pisil.erre következő nap ujra. ne adjanak rá pelust.

dehát nem adnak,ne mondjam.oké. jól behúzom a csőbe őket gondoltam.kiszámoltam a heti pelus adagját,tehát 5-öt. csak ennyit vittem be.mondom ha nekik van igazuk akkor péntekig elég. ha nekem elfogy előbb. hát mit mondjak, elfogyott.

tudod mit kaptak?ugy lebasztam őket hogy a lábuk sem érte a földet

megmondtam miért kell mindenáron pelus rá?hát 20 gyerek van. nem tudnak mindenkivel foglalkozni.

kérdeztem miért?mert nem adok minden névnapkor pénzt?vagy nem viszek hidegtálat sütit csirkét?mint a többiek?

ne félj azóta ugy figyelnek mint a huzat.

ugyhogy résen legyél. és a pároddal beszélj és közösen támadd le őket hangosan pláne hogy ha nem kapják össze magukat nemcsak hogy átiratod de még panaszt is tesztek

2008. márc. 19. 20:43
ÉN is megpróbálnám átvinni egy másikba..
2008. márc. 19. 20:35
Ja azt meg pláne ne hagyd,hogy a hátat mögött a párodnak "szidjanak".Egyáltalán milyen alapon teszik ezt?Nyugodtan kérd ki magadnak a KÉTSZINÜ dadustól ehhez nincs joguk.Még jó,hogy a párod ismer és valószinűleg nevet az egészen.
2008. márc. 19. 20:27
Egy anya kortól függetlenül anya,ha 14 éves-ha 20 éves-ha 30 éves akkor is anya és az ösztönei megbízható anyai ösztönök.Ezt senki sem vonhatja kétségbe.Én is fiatalon szültem az első gyermekem,de nem hagytam ,hogy ez miatt lebecsüljenek.Te se hagyd hisz jó szülő vagy különben nem lennének fenntartásaid aggályaid a bölcsivel kapcsolatban.
2008. márc. 19. 19:03
Szia Az én kislányom is csepelen járt bölcsibe az ÁMK-ba,és ott semmi problémám nem volt. Próbáld meg átiratni.
8. f852ffafeb (válaszként erre: 7. - LoLiNa)
2008. márc. 19. 18:18
"Jaj, Zsófikám! Olyan édes ez a kisfiúcska! Evett is, aludt is, semmi gond nincsen vele!" Bármikor, bármit mond az ember, ez rá a válasz....
2008. márc. 19. 05:27
mit mondanak a gondozónők? irtad, hogy szóltál nekik
6. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - F852ffafeb)
2008. márc. 18. 23:09

Szia!

A legkisebb volt bölcsis. Szerette. Sajnos nem volt más választásom, az albérlet drága volt, s pont adódott egy állás egy tanévre.


De tündéri gondozónőink voltak, soha semmi panaszom nem volt rájuk. Sőt!


A cumicserével kapcsolatban felhívnám a bölcsivezető figyelmét az ÁNTSZ szabályok betartására. Mert ha nem, akkor esetleg majd tőlük kérdezem meg, mi a véleményük a ruha és cumicseréről egy közintézményben.

5. f852ffafeb (válaszként erre: 4. - 09d65bf33d)
2008. márc. 18. 22:19
Csepelen a Karácsony Sándor utcai
4. 09d65bf33d (válaszként erre: 1. - F852ffafeb)
2008. márc. 18. 07:59
Remélem nem. Ez melyik bölcsi?
2008. márc. 17. 11:24
Vidd a gyerekedet a Xlll. kerületi bölcsibe.Kánaán.
2. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 1. - F852ffafeb)
2008. márc. 17. 11:19

Nekem mindkét fiam bölcsi volt,két különböző városban.

Azon nagy valószinüséggel felháborodnék hogy nem a saját ruháját adják rá,sőőőőt....mi jogon adják a más ki tudja milyen ruháját az én gyerekemre és mindez fordítva!Cumi pelus szintén!!!felháborító!!!biztosan beszélnék a bölcsivezetővel,ha nincs változás a felettes szervvel.

Van aki ha bepisil és nincs váltóruci vagy többször becsorog vagy leönti és bármi,adnak rá a közösböl vagy netalántán másébol,ez időnként elfogadható mert ruha nélkül nem lehet,de nem rendszeresen,főleg overáll?nem értem...

Pelus ha véletlenül elfogyott szintén adhatnak rá a másikébol,de olyankor ezt nekünk jelezték és visszaadtuk amit kaptunk.

Folyadék van a 3 fő étkezésen kivül még kétszer,nyáron melegben esetleg többször is,ha valaki cumisüveges természetesen megkaphatja bool is.

Amivel talán egyetértek vagy megértem őket az az altatás.

Nem tudom hány gyerek van,de neked otthon csak egyet kell altatnod, nekik sokat és ha egy sír,felveri a többit tehát egyszerübb a ringatás,és az is lehet azt jószándékbol teszik.

Nekem nagyon jól meg tudták különböztetni az otthoni és intézményes altatást,velem nem hajlandóak csak ha altatom őket,ott azonnal,egyedül,zokkszó nélkül....

Beszéélj velük hogy milyen esetekben kéred hogy értesítsenek,pl láz vagy bármi.Én külön kértem mikor szóljanak,mert pl oviban nem szólt óvónéni hogy fáj a gyerek foga többek szerint visított majd egész nap,nem evett és hasonlók mert óvónéni szerint a fogfájás nem betegség:(

A babát vállatad,gondoskodsz róla,tehát ne hagyd hogy a korod miatt kevesebbe nézzenek!!ugyanolyan édesanya vagy mint bárki más,ezt finoman tudatnám velük.Nem veszekedve,csak kulturálta,de határozottan!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook