Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsis lesz a gyermek :-) fórum

Bölcsis lesz a gyermek :-) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. szept. 9. 11:27
Igen, nálunk 1 év a korhatár.. az alatt nem veszik be a gyerkőcöket... de hallottam már olyan bölcsiről, ahol már 7 hónaposan is mehet a lurkó...
65. fancsalilany (válaszként erre: 63. - Nagy Tesó)
2010. szept. 8. 14:39
Nem irigyellek. Valószínű, hogy nálunk is várat magára a kistesó...
64. Enikő27 (válaszként erre: 63. - Nagy Tesó)
2010. szept. 8. 13:01

Szia!


13 hónapos??? És már bevették bölcsibe?

2010. szept. 8. 11:30
Nekem most aug. 2. felében kezdte a fiam a bölcsit, 13 hónapos. Első 2 héten midnen rendben volt, nem volt gond, ha nem voltam ott, szépen evett, stb. A 3. héten volt sírás reggelente, amikor otthagytuk, és nehezen aludt el; ha elaludt, akkor se túl sok időre. Most vagyunk a 4. héten, és ma reggel én bőgtem hazafelé, mert a fiam az öltözőből úgy szaladt be a játszószobába, hogy vissza sem nézett... :S Holott örülök neki, hogy szereti, jól érzi magát ott, de ez az elszakadás egy kínszenvedés...nálunk tutira nem lesz testvére, amíg ilyen anaygiak között élünk, hogy kénytelen voltam visszamenni dolgozni már most.
2010. szept. 2. 09:27
Szorítok neked!
61. Enikő27 (válaszként erre: 60. - Fancsalilany)
2010. szept. 2. 09:06

Napló????


Jó neked, hogy 5 órában tudsz dolgozni, nekem sajnos olyan a munkahelyem, hogy reggeltől este 9 ig van nyitva az üzlet a Pólusban, így oda nem tudok visszamenni. Keresnem kell mást, nehéz lesz!

60. fancsalilany (válaszként erre: 59. - Enikő27)
2010. szept. 2. 08:52

Igen. November végéig jár a GYED, aztán február közepéig szabin vagyok. Aztán meg öt órában dolgozom, amíg jár a GYES. De ezt a naplómba le is írtam...

Igen, visszamaegyek dolgozni, mert sajna a férjem fizujából és a GYES- ből nem fizetjük ki a lakáshitelünket :(.

De azért tényleg jó, hogy öt órában megyek vissza, mert így tényleg megvan az aranyközépút.

59. Enikő27 (válaszként erre: 55. - Fancsalilany)
2010. szept. 2. 07:57

Szia!


Nálatok szeptember 29-én van az első nap és onnantól 2 hét a beszoktatás?


Mert nálunk 13 és onnantól 2 hét... :-)


Én már gyesen vagyok április óta(pont most jött az sms,hogy megjött a gyes meg a családi)


Akkor te visszamész dolgozni "egyből"?

2010. aug. 26. 15:57
Igen. Igaz nem a beszokt előtt, hanem a beszokt alatt.
57. Enikő27 (válaszként erre: 55. - Fancsalilany)
2010. aug. 26. 15:47

Nálatok lesz családlátogatás?


Szülőin szó sem esett róla(nálunk)...

2010. aug. 25. 14:00
Ja ha az apucin múlik, most is főhetne a fejem...Ő nem adta volna bölcsibe, de rájött, hogy a későbbiekben nem tud annyit keresni, hogy ki tudjuk fizetni a hitelünket...
55. fancsalilany (válaszként erre: 54. - Enikő27)
2010. aug. 25. 13:56

Nálunk szept 29.- lesz ideje beszokni... elvileg nov. 25-ig GYEDEN vagyok, utána meg ha minden igaz egy kis szabi. De így terveztem én is. Lesz ideje neki is meg nekem is megszokni a dolgokat. Nem lesz könnyü. (Előre látom magam...nem őt féltem, nekem lesz nehezebb az elválás.)


De egyébként felkészülve mentem, mert nem tudtak új dolgokat mondani :)


A november akkor gáz, ha valakinek nagyon SOS a beszoktatás. Én ezért gondolkoztam előre.

2010. aug. 25. 11:53

Sziasztok!


Na végre volt a szülői!!! :D Már ideje volt!


Szeptember 13-án megyünk első napra!(beszoktatás) :-) 1 órát leszünk bent.

Valakire csak novemberre kerül a sor. :-/ az gáz!


fancsalilany: nálatok hogy van? Nektek is tegnap volt...

53. fancsalilany (válaszként erre: 52. - Enikő27)
2010. aug. 23. 17:22
Én csak azért kérdeztem rá, mert nálunk a párom fogja bölcsibehordani a gyereket és nem akartam összezavarni. Most én viszlek a bölcsibe, viszont később apa fog, mert anyának korán el kell menni dolgozni.
52. Enikő27 (válaszként erre: 51. - Fancsalilany)
2010. aug. 23. 16:07
Persze-persze, párom nem is tudna menni, mert dolgozik! Szerintem elég sok családban az anyuka viszi a beszoktatáshoz...
2010. aug. 23. 15:49
Ja! Még azt mondotta a gondozónő, hogy a beszoktatásnál inkább az anyuka menjen....vagy aki többet volt a gyerekkel, mivel ilyenkor azt lesik el a gondozónők, hogy a helyzeteket hogy oldod meg a kicsivel. Igyekeznek átvenni a te dolgaidat. A beszoktatás alatt jobban odafigyelnek rá. A családlátogatás, meg godolom a napi ritmust beszélitek át...adsz nekik egy kis használati utasítást a gyerekhez.
50. Enikő27 (válaszként erre: 44. - Toprengo)
2010. aug. 23. 15:23
Szia! Nekünk sem mondta, hogy kell menni, pedig beszéltem a gyermekorvossal telefonon, de semmi! :-( Kisfiunk 28 hónapos és most hogy mentünk az igazolásért, nem is láttuk a gyermekorvost, hanem kiadatta a papírt az asszisztenssel. :-/ de ezt írtam lejjebb...
49. Enikő27 (válaszként erre: 48. - Fancsalilany)
2010. aug. 23. 15:18

Szia!


Köszi az írtakat!!!! :-)


Nálunk is holnap lesz az első bölcsis szülői!!! :D


Orvosnál már voltunk, de viszont akkor régebbi lesz 3 napnál az igazolás! :-( na majd kiderül!


Családlátogatásra jöhetnek tőlem :-)


Én már nagyon várom a holnapot, de főleg majd hogy a beszoktatásnál hogy-smint lesznek a dolgok! Kisfiunk még nem volt tőlünk távol, szóval vagy én vagy az apukája mindig vele volt/van.

2010. aug. 23. 15:07

No az egyik gondozónő ismerősünktől megkérdeztem a dolgokat, hogy náluk hogy megy. Persze ez gondolom nem mindenhol így megy, de negy általánosságban kötelező.

Doktorbácsi: a gyerek mielőtt menne a bölcsibe 3 napnál nem régebbi igazolás kell az orvostól, hogy mehet közösségbe a gyerek. Tehát, ha vki hétfőn kezdi a bölcsit, az előző hét pénteken kér orvosi igazolást, hogy mehet a gyerek közösségbe.

A gondozónő azt monta, hogy készüljünk fel, mert ha a gyerek "egyet köhint" v. folyik az orra, akkor azon nyomban hívják a szülőket.


Családlátogatás: Igen mennek családlátogatásra. Ez kötelező nekik. Ők sem örülnek, de ez előírás.


Fizetés: Akkor kell fizetni, mikor a gyerek bölcsibe megy.( Gondolom nem mindenki szeptemberben viszi a csemetét bölcsibe...) Általában olyan 7000 ft- körül van. Azt viszont nem tudom, hogy ez mit takar, mi van benne.



Nálunk holnap lesz a nagy nap. Megyek az első szülőire....kicsit izgulok.

2010. aug. 23. 14:09
Jön-e valaki Szegeden a Tünde téri bölcsibe?
46. Toprengo (válaszként erre: 42. - Enikő27)
2010. aug. 23. 13:55
Nem a szülőin kell fizetni, hanem a bölcsi kezdetekor.
45. Toprengo (válaszként erre: 40. - Enikő27)
2010. aug. 23. 13:55

Na, én meg erről nem hallottam... A gyerekorvostól kell igazolást kérni, hogy a gyerek mehet közösségbe?

Nem csak akkor kell ilyen igazolás, ha megbetegszik, és gyógyulás után megy bölcsibe?

44. Toprengo (válaszként erre: 33. - Fancsalilany)
2010. aug. 23. 13:53
Állítólag van státuszvizsgálat 2 éves korban, de a mi gyerekorvosunk erről nem szólt nekünk, pedig már 23 hónapos a fiam. :-(
43. Toprengo (válaszként erre: 32. - Enikő27)
2010. aug. 23. 13:52

Sziasztok!

Nekünk azt mondták, hogy a bölcsi kezdetekor orvos és fogorvos is megvizsgálja a gyereket.

És a bölcsi előtt egy héttel jönnek családlátogatásra.

2010. aug. 23. 13:06

Sziasztok!


Nem tudja valaki, hogy az első bölcsis szülőin szokott lenni a befizetés? (étel, egyéb dolgok stb...) ???


Előre is köszi! :-)


Enikő

41. b2076ec79b (válaszként erre: 40. - Enikő27)
2010. aug. 19. 09:53
hmm, nekünk be kellett menni a dokihoz ezért külön, megmérte meg minden.. De igazad van, minden doki más :)
2010. aug. 18. 16:03

Sziasztok!


Ma voltunk a gyermek orvosunknál az igazolásért(bölcsibe) hogy mehet közösségbe, meg sem nézte őt, nem is láttuk a dokint, csak kiadta a papírt az asszisztens.


hajni1981: ennyit a kétéves státusz vizsgálatról is ami a kiskönyvben van! Bár minden orvos más...

39. fancsalilany (válaszként erre: 38. - Enikő27)
2010. aug. 15. 13:18
Elég szomorú. Bár én a vizsgálatok után mindig megkérdeztem, hogy mikor kell jönnünk legközelebb.
38. Enikő27 (válaszként erre: 36. - B2076ec79b)
2010. aug. 14. 17:07
Szia! A kis könyvben benne van, de én beszéltem a gyermekorvossal és ő nem mondta, hogy menjünk be...
37. fancsalilany (válaszként erre: 36. - B2076ec79b)
2010. aug. 14. 15:25
Köszönöm hajni1981. Bocsánat Enikő erre a kérdésre elfelejtettem a választ.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook