Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjemnek gyermeke lesz mástól fórum

A férjemnek gyermeke lesz mástól (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2022. jan. 31. 12:29

ismét jelentkezem...nem is tudom miért...talán ha egyszer valaki lesz az enyémhez hasonló helyzetben akkor tudjon arról h nem csak ő van ilyen helyzetben.....

Szóval továbbra is együtt vagyunk, kapcsolattartás nincs legalábbis én nem tudok róla(ugye nem kell magyarázni, hogy a bizalmam nem a régi...és tudom h soha nem is lesz, bár épülget de ugye ami eltörött...), de mindennek ellenére benne vagyok a házasságomban, én úgy érzem bárhogy is alakul a kapcsolatunk a férjemmel én már emelt fővel fogok tudni kilépni ebből mert az esélyt megadtam. HAtalmas traumákon vagyok túl az elmúlt években nem is tudom hogyan tudok még ép ésszel itt lenni. vAnnak nagyon nagyon nehéz napjaim főleg a baba elvesztése óta de tudom érzem, hogy ennek így kellett lennie....azóta fokozottan figyelek h még véletlenül se lehessek újra várandós most h lement a sokk látom, h nem bírtam volna el ebben az állapotban még egy babát és a házasságom is nagy valószínűséggel tönkre ment volna...az élet így hozat meg helyettem a döntést.....amit bár most bevallom én nem mertem volna meglépni de a legésszerűbb döntés az abortusz lett volna....

A férjemmel eljutottunk oda h nem napi szinten emlegetem neki fel a történteket igen kellett hozzá elég sok idő de nem téma közöttünk amit mondjuk inkább eddig én hoztam fel mindig....most inkább a kapcsolatunk minőségének javítása lenne a cél de elég nehéz ebben a helyzetben egy örökmozgó keményen hiszti korszakos kisgyerekkel és 0 segítséggel kivitelezni...őszintén szólva félek h a hétköznapok felőrölnek minket teljesen....

2021. nov. 23. 16:05
Sajnálom:(
2021. nov. 23. 12:22

együtt vagyunk azóta is...egyenlőre továbbra sincsen kapcsolattartás....megmondom őszintén nekem is így könnyebb...

Ismét nehéz feladatot kaptam az élettől védekezés mellett én is várandós lettem.....azt hittem h rosszul látok. Nem hiszek abban, hogy egy baba megmenthet egy házasságot és sajnos a tapasztalataim is elég rosszak voltak az előző szülés utáni időszakról...Nagyon nagyon nehéz napokon vagyok túl és tudom h sokan elítélnek de az abortusz is felmerült bennem....de a sors megoldotta a 10. héten nem volt szívhang.....hát mit mondjak amennyire nem örültem ennek a babának annyira megvisel h elveszítettem....A férjem mellettem volt bár megmondom őszintén nem teljesen úgy ahogy vártam volna ez 3 hete volt.....

192. globus
2021. nov. 13. 21:36
Mi történt, hogyan alakultak a dolgaitok?
191. Napsugár8 (válaszként erre: 187. - Birebora)
2021. szept. 28. 18:23
Nem is az apa lelki sérülései az elsődlegesek. A gyerek érdekeit kell nézni elsősorban.
190. liliom10 (válaszként erre: 183. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 28. 18:14

Legyen tiszta a lelkiismereted ! Az a pici baba egy csöpp kis ártatlanság, semmiről nem tehet. Apjának is látni kell őt rendszeresen, és neki is az apját !


Láttam már olyan filmet, hogy az anya tizenévig nem is mondta meg a fiának, ki az apja, aztán halálos beteg lett, akkor ismertette őket össze. Később meg is halt, és az apa és neje és családja nevelte tovább szeretettel a gyereket. Sok mindent hozhat az élet...

189. liliom10 (válaszként erre: 181. - Aszparagusz)
2021. szept. 28. 18:08

Szerintem nem fogja ezt mondani, mert ez nem lenne számára pozitív. Talán azt mondja majd, hogy apád és a neje összevesztek ... mi egymásba szerettünk, és várandós lettem veled. Aztán apád neje addig ügyeskedett, még visszaédesgette magához apádat.


Ha a terhesség elején, közepén nem tudatta a pasival, hogy gyereket vár tőle, miért várjuk, hogy az egész történetet őszintén elmondja a gyerekének ?

188. Bichi (válaszként erre: 183. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 28. 18:05

Tudom, hogy nem erről szól a fórum, de hogy tudsz együtt élni egy olyan férfivel, akinek nem akarja látni a saját gyerekét...

Tök mindegy, hogy fogant, és mikor, és elhiszem hogy neked kellemetlen lenne, ha ott lenne nálatok, de attól az a pici még van, én biztos inkább arra biztatnám a férjem, hogy bármi áron tartsa a kapcsolatot...

187. birebora (válaszként erre: 180. - Napsugár8)
2021. szept. 28. 18:04
Én nem biztos, hogy tudnék olyan nagyvonalú lenni, hogy olyan nagyon szorgalmazzam a talit. Nem érdekelne, hogy mennyire sérül a férjem. Aztán, hogy évek múlva mi lesz, a jövő zenéje.
186. birebora (válaszként erre: 181. - Aszparagusz)
2021. szept. 28. 18:02
Nagyon igaz.
2021. szept. 28. 17:57
Nem irigyellek, ez mindig ott lesz a fejedben. Nem is tudom mit tennék.
184. Napsugár8 (válaszként erre: 183. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 28. 10:33

Kb. olyan strucc-politika. Ha nem látja, akkor az szerinte nincs is?

Kérdezd meg tőle, de a döntést bízd rá. Próbáld meg a jó felé terelni, de ne légy erőszakos. Csupán csak annyira, hogy később is emlékezzen erre a beszélgetésre, és később ne hibáztathasson téged.

2021. szept. 28. 10:03
igen bennem is ez zakatol, hogy most lehet h azt érzi a férjem h jobb ha nem találkozik vele de aztán később engem fog hibáztatni mégha most azt is mondja h nem. Valahol rám helyezi a felelősséget úgy érzem, mert azt mondja h a mi kapcsolatunknak is sokkal jobb h nem találkozgatunk vele...ami igaz is de ez nekem kicsit homokba dugom a fejem ....érzés
182. Napsugár8 (válaszként erre: 181. - Aszparagusz)
2021. szept. 27. 16:17
Rokonságunkban volt egy hasonló eset. A gyerek kicsi kora óta gyűlöli az apját, mert az anyja ilyeneket mondott neki. Azóta már a gyerek is meglett korú, és hiába is támogatta az apa anyagilag a gyerek tanulását, lakását megvette neki, stb. stb. a pénzt elfogadta, de soha felé sem néz az apjának. Ha az apa engedi, hagyja, hogy minden úgy történjen, ahogyan az anya szeretné, sok-sok fura dolog kikerekedhet belőle. Szerintem az apának legalább meg kell próbálnia, ill. ragaszkodnia kellene a kéthetenkénti láthatáshoz, ez törvény általi joga.
181. aszparagusz (válaszként erre: 180. - Napsugár8)
2021. szept. 27. 16:13

Anyuka majd elmeséli neki, hogy egy családos embertől akart gyereket.

Apuka nem tudta elhagyni őt, mert soha nem volt az övé.

Ebben a helyzetben anyuka kezében a döntés, hogy apukával milyen kapcsolatot kíván fenntartani a jövőben.

180. Napsugár8 (válaszként erre: 177. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 16:09
De ne feledd, annak a gyereknek is szüksége van/lenne az apjára is. És eljön az idő, amikor majd elkezd érdeklődni az édesapja felől. Ha továbbra is így marad, hogy nem éltek a láthatás jogával, az anya könnyen bebeszéli neki, hogy az apja elhagyta őt, hogy ilyen-olyan rossz ember. Nem csak a gyereknek okoz sérülést, de a későbbiek folyamán talán a férjed is bánni fogja, hogy így alakult. A gyerek érdekében gondold át.
179. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 178. - Napsugár8)
2021. szept. 27. 15:43
igen volt...az övé
178. Napsugár8 (válaszként erre: 177. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 15:37

Most nem olvasom vissza az egész történetet, ezért megkérdezem:

apasági vizsgálat volt??? Mi anno kértünk, és kiderült, hogy nem a férjem a gyerek apja!!! Nem fizettünk egy fillért sem addig, míg az apasági vizsgálat eredménye meg nem született. Sok nő van, aki csak a pénzre megy.

2021. szept. 27. 15:25
ismét jelentkezem, hátha valakit érdekel a történetünk. Nagyon nehezen viselem ami történt, történik állandóan kattogok, arra gonodlok, hogy van egy féltesója a közös gyermekünknek. Gyermektartást fizetünk találkozó még nem volt...pedig már hónapok teltek el. Sem anyuka sem a férjem nem erőlteti egyenlőre a dolgot én pedig nem akarok ebbe beleszólni... ha őszinte akarok lenni nekem sokkal könnyebb lenne ha maradna is így tudom önzőség de a lelkem talán úgy tudna megnyugodni...
2021. júl. 20. 14:38

Gondolom utólag már a pasi is bánja!

Na de nem akarok viccet csinálni más ember gondjából. Elég rossz lehet ez a fórumindítónak.

2021. júl. 20. 14:36
Az meg már milyen 🤭
2021. júl. 20. 13:02
Nyilván a gumi sokkal kellemetlenebb, mint egy nem tervezett gyerek :D
173. dália 2 (válaszként erre: 173. - Borboleta)
2021. júl. 20. 12:32
Van aki nem szereti.
172. dália 2 (válaszként erre: 171. - Aszparagusz)
2021. júl. 20. 12:23

Ja, kivéve ha kamuzott hogy gyógyszert szed.

Tudom...nem kellett volna mással szexelnie. Ami igaz is.

171. aszparagusz (válaszként erre: 169. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 20. 11:33

Anyuka dönti el, hogy te látogathatod vagy sem.

Amikor nagyobb lesz, és apuka el tudja/akarja hozni, akkor találkozhatsz vele.

A teherbe ejtéshez a férjed nagyon is hozzájárult. Ha annyira nem akart volna gyereket, akkor tehetett volna ellene.

2021. júl. 19. 18:33
Nem irigyellek.
2021. júl. 19. 14:08
gondoltam leírom a fejleményeket hátha valakit érdekel a folytatás. Együtt vagyunk újra a férjem jlenleg mindent megtesz értünk és biztosít h mi vagyunk a családja. Megszülettett a másik baba is egyenlőre csak képen láttuk. Most zajlanak a hivatalos ügyek.Egyenlőre úgy néz ki h látogatjuk majd közösen de anyuka ebben nem nagyon akar partner lenni...nyilván én sem örülnék h a párjával jön a gyermekem apja de ő nagyon jól tudta h nős és gyermeke is van mikor kezdett vele ennek ellenére mégis teherbe ejtette magát ....így mi most jelenleg így vagyunk egy csomag..mégis csak féltestvérek a gyerekeink.....egyenlőre ennyi
168. Borian (válaszként erre: 167. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 16. 14:32
akkor dugd homokba a fejed és örülj :-)
167. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 166. - Borian)
2021. máj. 16. 14:20
Szerencsére erre is láthattál példát, de bizonygasd csak, hogy neked van igazad, szerencsere a szeretet se nem onzo, se nem kisajatito. Lehet, a Te esetedben igen, tobbsegeben nem. Es az is sokat elmond rolad, hogy az ellenkezojet probalod bizonygatni.
166. Borian (válaszként erre: 165. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 16. 14:07
és az oda író nők hány része élte ezt át, hány beszél "kívülről"?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook