Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi vagy otthon gyesen, 2 éves kor után? fórum

Bölcsi vagy otthon gyesen, 2 éves kor után? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. Alexa77 (válaszként erre: 32. - Danama)
2009. máj. 7. 07:50

Ezért lenne jó ötlet az adókedvezmény. Az állam nem járna rosszabbul, ha nem ingyenélőket tartana a hatalmas beszedett adókból, hanem kevesebb adó menne be a kasszába, viszont azt nem kellene kifizetni segélyként, gyedként, stb. A párom az USA-ban élt, akinek nincs gyereke, 25%-ot adózik kb, de abban a TB is benne van (átlagos keresetűekről beszélve, mert ott is adósávok vannak). Minél több gyerek van, annál több az adókedvezmény. Van, aki szinte nem is adózik.

Ha belegondolsz, hogy mennyivel könnyebben élnétek, ha a férjed csaknem teljes keresete a tiétek lenne, nem pedig az államé a fele, bár nem tudom, mennyit keres a párod, de biztosan könnyebben lennétek.

Ami még szörnyűbb, hogy gyakorlatilag nem is a keresetünk felét adózzuk, hanem sokkal többet: egyszer fizet utánunk a munkáltató hatalmas összeget (mi lenne, ha nem járulékként fizetne be őrült összegeket,hanem a mi zsebünkbe vándorolna az is?), aztán jól megadóztatják a fizunkat, majd pedig ott az áfa minden terméken, amit a boltban megveszel.

32. danama
2009. máj. 7. 07:15

Félreértés ne essék nekem nem az fáj, hogy másnak jól megy, nekem az fáj, hogy a férjem fizujából csak a 55%-át látjuk az adók miatt, illetve a 100 ezres gyedemből is csak 60-at.

Ha mi sem adóznánk, nekükünk is tök jó lenne :-(

31. danama (válaszként erre: 26. - Alexa77)
2009. máj. 7. 07:13

igazad van, sőt most sokan akik babát szeretnének le mondanak róla a gyed szigorítása miatt.

Ki fog akkor szaporodni?

akik feketén dolgoztak, dolgoznak hiszen apa eltartja őket illetve a kisebbség, mert "szegényeknek" minden jár.

30. yrdzsi (válaszként erre: 29. - Yrdzsi)
2009. máj. 7. 06:51
bocsi bölcsit akartam írni.
29. yrdzsi
2009. máj. 7. 06:51
Én is sokat gondolkoztam rajta,hogy beadjam-e oviba.Amikor eldöntöttem akkor mondták a szomszédok,hogy mindössze 20 fős bölcsőde van nálunk.No meg átlag 12 órát kell a munkahelyemen dolgozni heti min. 3-szor ahoz ,hogy ne rúgjanak ki:( Sajnos sok munkahelyen nem tapsolnak,ha kiskorú gyermeke van az embernek.Remélem másfél év alatt sok minden fog változni a világban.
28. viki021 (válaszként erre: 26. - Alexa77)
2009. máj. 6. 20:44
Örülök hogy egy keréken forog az agyunk:))))
27. viki021 (válaszként erre: 24. - C42aaaac41)
2009. máj. 6. 20:43

Hidd el nagyon sok ilyen anyuka van.Hiába kell igazolni azt hogy dolgozol.Ma már minden megvehető.

És mégegyszer mondom nem azokra az anyukákra gondolok akiknek a megélhetése forog fent.

2009. máj. 6. 17:21

Tudom, hogy ezen a portálon nem szabad politizálni, nem is azért írom, amit írok, de sajnos ma a gyereknevelésbe igenis nagyon beleszól a politika.

Azoknak, akik tán sose dolgoztak, persze jár a segély, a családi pótlék meg a gyereknek ingyen étkezés, tankönyv, sorolhatnám. A becsülettel dolgozó magyar anyák meg csak menjenek vissza dolgozni, persze, kell, aki a c....t eltartja. Sírnivaló. Rendben, vegyék el a gyedet, családi pótlékot, ok, de akkor ne adják senkinek, viszont legyen családi adókedvezmény, amit ugye csak az kap, aki dolgozik. Ily módon az apák keresete megnövekedhetne annyival, amennyi kiesik azzal, hogy az anya otthon marad. És nem tartanánk el ingyenélőket. És itt nem azokra gondolok, akik egészségi állapotuk miatt nem tudnak dolgozni, nem is azokra, akik a mostani helyzetben elvesztették a munkájukat. Mert az ilyenek általában nem ülnek tétlenül, hanem próbálnak másik melót találni.

Amúgy írta előttem valaki (viki talán, de nem olvasok vissza) hogy sokan olyanok adják bölcsibe a gyereket, akinek "nyűg" a gyerek otthon, mert menni akar a barátnőkkel kávézni meg műkörmöshöz. Van olyan ismerősöm, aki otthon dolgozik, könyvel. A gyerek meg a bölcsiben van egész nap, délután a nagymama megy érte, este aludni viszik haza a kiskölyköt. Na az ilyet nem tudom megérteni.

2009. máj. 6. 16:50
Én beadom bölcsibe,ha 2 éves lesz.Muszáj dolgozni mennem,hacsak nem jön közbe a kistesó....
24. c42aaaac41 (válaszként erre: 18. - Viki021)
2009. máj. 6. 15:46
Ez roppant érdekes meglátás!Nem tudom Te hol laksz,de nálunk a bölcsiben senki nem azért adta be a gyereket,mert fodrászhoz jár meg ide-oda.Mindenki dolgozik mint az állat,mert sajnos dolgozni kell.
23. viki021 (válaszként erre: 22. - Mgagi)
2009. máj. 6. 14:52
:)))
22. mgagi
2009. máj. 6. 14:47

Sziasztok!

Én sem adom be bölcsibe kislányomat. Azaz igazság, hogy amit megkeresnék az elmenne a bölcsödére. Így itthon maradok vele. Tény kevés a GYES de ha visszamennék dolgozni sem járnánk jobban. Van időm foglalkozni vele.

A távmunkáról annyit, hogy szerintem van akinek bejön van akinek nem.

21. viki021 (válaszként erre: 19. - 725428c678)
2009. máj. 6. 14:22

Én nekem valahol kényszer megoldás hogy itthon maradjak mert már nincs munkahelyem ahová vissza tudnék menni.Így marad a főállású anyaság.A jövő meg mindig hoz valamit:)))


És osztom a véleményedet hogy egy férfinak annyit kéne keresni hogy a feleség itthon tudja nevelni a gyerekeit.Na de ez nálunk nem erről szól.A nőknek elég lenne 4 órás munka is.De a mai viálgban semmilyen munka nincs.

2009. máj. 6. 14:17

sziasztok,

nekem a kislányom szeptemberben lesz 2 éves ugyhogy megy bölcsibe.Szerintem jól fogja magát érezni a sok gyerek között. Először 4 órában gondoltam dolgozni majd ha beszokott rendesen a bölcsibe akkor pedig megyek 8 órába. Én február környékén írattam be regisztrálni kellett a gyerköcöt Miskolcon nem tudom hogy ez más felé is így működik e?

Főleg most hogy a gyedet is leakarják csökkenteni így egyre kevesebb "magyar" fog szülni ezek után. Nem fogja megérni az anyukának hogy otthon maradhasson a gyerekkel pedig mindenhol azt írják hogy a gyereknek 3 éves korig az anyja mellett a helye hát ezek után ha 1évig fog járni a gyed mindenki rögtön bölcsibe fogja vinni vagy nem jól gondolom?

19. 725428c678 (válaszként erre: 18. - Viki021)
2009. máj. 6. 14:11

Nem tudom ti hogy csináljátok, de mi megéreznénk azt az 50 ezer kiesést. Igazából nem szeretem kérdés, hanem muszáj a visszamenetel. Már így is ahol lehet megszorítottuk a nadrágszíjat. egyetlen kiút, ha találok átmenetileg egy 4 órás állást, vagy valamit, otthon is lehet csinálni.

Sajnos az én munkahelyem teljes embert kíván, és minden héten 2szer délutános vagyok, azaz csak 8ra érek haza...bele sem merek gondolni, hogy hogyan fogjuk ezt is bírni, de örülök, hogy van munkahelyem, főleg, hogy közalkalmazotti, ezáltal kicsit biztosabb, mint egy vállalkozónál lenni. És a 3 gyerkőc miatt szükség van a munkahelyre, mert onnan van pénzünk...imádom, szeretem őket, de sajnos pénz nélkül nem lehet őket felnevelni - etetni, ruházni kell őket...azt nem adják a boltban szeretetért...sajnos.

Persze könnyebb lenne, ha az apák annyit keresnének, hogy az anyukák nyugodtan nevelhetnék otthon a gyerkőcöket, de ez ma Magyarországon nem jellemző.

18. viki021 (válaszként erre: 9. - Majmocska)
2009. máj. 6. 13:44

Nekem is három gyerekem van és a nyakunkon a lakáshitel.A férjem pedig nem keres milliókat sem.(sajnos)De én akkor sem adom bölcsibe a gyerekemet.

Sajnos (és szerintem ezért látom így ezt a dolgot)olyan anyukák adják be a gyereküket a bölcsibe akik már megunták azt hogy otthon kelljen foglalkozni velük.Aztán addig amíg a gyerek ott van ők sétálgatnak fodrászhoz járnak stb.Persze tisztelet a kivételnek.És azoknak a gyerekenek meg nincs helyük akiknek az anyukájuknak azért kell visszamennie dolgozni mert a kenyérre kell a pénz.

17. Alexa77 (válaszként erre: 15. - 725428c678)
2009. máj. 6. 13:37
Ez se rossz ötlet, csak nehéz ilyet találni.
2009. máj. 6. 13:33
én a gyerek 1 éves kora óta dolgozom,18 hónapos korától bölcsis.Remekül fejlődik a bölcsiben,szeret odajárni.sajnos egyedül álló szülőként albérletben,nem nagyon volt más választásom.de mi is protekcióval kerültünk be a bölcsibe.1 éves volt a fiam mikor beirattam és másfél év múlva lett volna hely!
15. 725428c678 (válaszként erre: 13. - Alexa77)
2009. máj. 6. 13:30
Távmunka? Valaki tud ilyet? Még ez is egy jó ötlet, hogy kipótoljuk a gyest, és a gyerkőc is velünk lehet...????
2009. máj. 6. 13:28

Van valakinek debreceni bölcsiben tapasztalata???? Jó lenne egy jó gondozónőről hallani, akiben megbízhatok...

Viccet félretéve, nekem tényleg muszáj visszamennem dolgozni!!!

2009. máj. 6. 13:28

Egyetértek viki021-el. Itthon, hacsak nincs olyan anyagi katasztrófa, hogy ne legyen más megoldás. Bár ekkor is inkább elgondolkodnék azon, hogy ki segíthetne a gyerekre vigyázni, csak ne kelljen bölcsibe adni. Amit eddig láttam nálunk a bölcsiből, na az valami iszonyú. Nem tudom, máshol hogy csinálják, én a múltkor azt láttam (bölcsi előtt elsétálva) hogy a gyerekek fából készült járókákban üldögéltek-álldogáltak az udvaron, egyikük keservesen sírt és "anya-anya-anya" kiabált, a gondozónők tőle pár méterre cigarettáztak, egyikük se ment oda a kicsihez. Legszívesebben bementem volna és hazahoztam volna magamhoz. Nem tudom, vajon tudja-e az anyukája, hogyan bánnak a gyerekével...

A másik, hogy olyan gyorsan elmúlik az az idő, amikor még ennyire szükségük van ránk! Vétek kihagyni az első éveket és soha nem lehet visszahozni azokat! Nem akarom, hogy a gyerekem napi élményeinek nagyobb része máshoz kötődjön, nem akarom, hogy másnak mondjon ki először szavakat, más lássa a mosolyát... Nem bírnám elviselni.

Szerencsés vagyok, ha nagyon megszorulnánk anyagilag, nekem olyan végzettségem van (lovasedző illetve tánctanár) ami nem igényel 8órás elfoglaltságot. Másfél-két órára (egy táncóra idejére) gondolom viszonylag könnyen találnék valakit a családból, aki vigyáz a manóra, ha lovasedzést tartok, akkor pedig simán viszem - most is mindig magammal viszem a lovakhoz, ott jó levegőn van, jól érzi magát és szerencsére azt is megszokta, hogy van, amikor nyugton kell ülni a babakocsiban, vagy játszani a fa alatt a járókában. Remélem, ha muszáj lesz, így megoldjuk a dolgokat.

A másik, hogy amikorra a lányom után lejár a gyed, remélem, itt lesz a következő babóca.

2009. máj. 6. 13:28
sajnos nehéz helyzet, főleg ha nincs aki vigyázzon, menjen a gyerekért a bölcsibe ha kell. helyben nekünk sincs bölcsi, munkahelyem sincs ahová visszamenjek, 8 órában nem tudok visszamenni, mert ugye akkor ki viszi hozza gyereket, ráadásul lehet meg se éri 4-6 órába visszamenni a benzinköltség miatt.
2009. máj. 6. 13:27
Én is szívesen maradnék inkább itthon vele, de anyagilag nem bírjuk.Habár az még kérdés, h hová tesszük a kicsit.
10. 725428c678 (válaszként erre: 7. - Viki021)
2009. máj. 6. 13:27

Hát ez az, én is azt mondtam, hogy csakis abba a bölcsibe megy, ahova a fiaim is jártak - egy kis, nem önkormányzati, családias bölcsi -, ismerem a gondozókat, a szokásokat, tudom, hogy szeretik és tényleg foglalkoznak a csöppségekkel...de most, hogy nem vették fel...hát egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy egy olyan gyerekmegőrzős helyre beadjam szegénykémet...megnéztem egy pár önkormányzati bölcsit, és mindenhol azt látom, hogy nem foglalkoznak velük, sok a gyerek, kevés a gondozó...a szülők beviszik a gyerekeket csorgó orral, köhögve...össze-visszafertőzik egymást, és a kapuban állva sírdogálnak az anyukájuk után...a gondozók meg beszélgetnek egymással az udvaron...

Talán túl borúsan látom, de én tényleg ezt tapasztaltam.

A gyes viszont nagyon kevés, nálunk 50 ezer forinttal lesz kevesebb a családi kasszában...és hát 3 gyerekkel, lakáshitellel elég nehéz a spórolás.

lehet gyerekmegőrzést kéne vállalnom:)))

9. majmocska (válaszként erre: 7. - Viki021)
2009. máj. 6. 13:25
Nem azt állítom, hogy jobb a bölcsi, mintha anya lenne otthon a gyerekkel, de hidd el, nincs ott rossz helyen a gyerkőc. Nem mindenkinek keres annyit a férje, hogy elég mellé a GYES.
2009. máj. 6. 13:23

engem az háborít fel, hogy sok helyen családi napközit nyitnak bölcsi helyett mert ez olcsóbb az önkormányzatnak.

Szerintem sokan vagyunk akik ha vissza is mennek dolgozni nem bírják kifizetni a havi 30-40 ezres napközis díjat

2009. máj. 6. 13:19
Én itthon maradok mindenképpen.Na nem azért mert olyan sok az a pénz amit gyes néven adnak de úgy látom hogy a bölcsöde csak megörző.Ott nem sokat foglalkoznak a gyerekkel.Én itthon többet tudok vele játszani és mondókázni is.A nagyfiam 4 évesen ment csak ovodába és ugyanannyit tudott mint az aki bölcsi után ment az oviba.Miután betöltik a hármat a babák onnantól kezdve soha nem leszel vele annyit.Ezt ki kell használni.Ez csak az én véleményem.Nem kell és nem is muszáj vele egyetérteni.
2009. máj. 6. 13:19

3 éves múlt a fiam januárban. Szeptemberben ovi - ha felveszik fél napra.....

A lány 1 éves lessz a jővő hónapban. Szeretnék vele itthon maradni amíg lehet de a pénz már akkor nagyon kevés.

Nem tudom még, hogy idén jelentkezzünk-e, legfeljebb nem viszem. Bár apa nagyon vissza akar küldeni dolgozni:(

2009. máj. 6. 13:17
Nekem csak jók a a tapasztalataim a bölcsivel kapcsolatban. A lányom szereti, egy éve jár, most pedig ősszel megy oviba. Semmi hátrányát nem éreztük, hogy kétévesen bölcsis lett.
2009. máj. 6. 13:17
nálunk sincs bölcsi, de nekem is muszáj a gyed után visszamennem dolgozni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook