Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi beszokás alatt harap a gyerek fórum

Bölcsi beszokás alatt harap a gyerek (beszélgetős fórum)


9. wanita77 (válaszként erre: 7. - Pearl 1985)
2011. ápr. 26. 14:21
Ezzel nem értek egyet. Ilyen pici korban nekik még nincs beleérző képességük, nem tudják más helyébe képzelni magukat, nem tudják, mi az, hogy ha nekem fáj, neked is fáj. Ez nem jó megoldás.
8. wanita77 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2011. ápr. 26. 14:20

Ezzel én is egyetértek, semmiképp ne harapd meg. Inkább állíts sarokba, legyen egy büntetőhely, ahol elgondolkodhat azon, mit tett. Minden alkalommal állítsd oda és megtanulja, hogy ez nem helyes. Aztán kérjen bocsánatot. Ha ezt alkalmazod következetesen, szerintem le fog szokni róla.

Amúgy nálunk pont ilyen eset történt a játszón, csak ott az én fiamat harapták arcon. :( Azóta sem mer gyerekek közé menni, fél tőlük.

2011. ápr. 26. 14:02
Harapj vissza de csak épp hogy picit fájjon így hamar megtanulja hogy ha ő csinálja másnak is fájni fog.
6. trapiti (válaszként erre: 4. - Fanni_)
2011. ápr. 26. 12:37

Hát, szerintem ha visszaharapod, azzal csak azt tanítod meg Neki, hogy ez megoldás. Lehet, hogy Téged nem fog megharapni többet, mert félni fog. De a gyengébbeket ugyanúgy megharapja majd.


Két dolog fontos szerintem:

- tisztázni a gyerekkel a szabályokat otthon. Vagyis elmondani neki, hogy nem haraphat, és ha mégis megteszi annak következménye lesz. (Semmiképp nem az hogy Te is megharapod.) Pl. büntibe kerül. Ha harap, batrtani az előre lefektetett szabályokat.

- egyeztetni a bölcsis gondozónőkkel, mert a bölcsiben előforduló problémákat elsősorban Ők és abban a pillanatban tudják majd kezelni, nem Te délután amikor mész a gyerekért. Viszont lehet egyeztetni a gondozónőkkel, hogy ugyanazok legyenek a szabályok otthon és a bölcsiben.

2011. ápr. 26. 12:30

Lehet hogy a "kicsit erősebb dolgokra" reagál így...

De ha csak így tudod könnyen kezelhetővé tenni, akkor ne várj mást tőle sem:(

4. Fanni_ (válaszként erre: 3. - 3da688d0af)
2011. ápr. 26. 11:14

Igen valami ilyesmire tudok gondolni én is, csak kíváncsi voltam h működhet e a dolog. Sajnos v nem, de a kisfiam akarata az elég nagy, tehát nem egy könnyen kezelhető gyerek, a szép szó nagyon sokszor nem segít. Nem akarok durva lenni vele, de egy picit erősebb dolgokat kell alkalmazni nála mint az elbeszélgetés. Engem pl 3 napja lilára harapott!!!

És ugye nem szeretném az h a bölcsiben az én fiam legyen a mumus, és h rá haragudjanak a nevelők, mert ugye előbb utóbb ott fogom hagyni egyedül, és mindenképp jobb a béke, Meg nyilván a gyerekeknek sem jó ha a társuk agresszív és harapós. Ez érthető

Köszi a tippet

3. 3da688d0af (válaszként erre: 2. - Fanni_)
2011. ápr. 26. 11:06

Szia!


Nálunk is volt ilyen időszak, a bölcsiben azt mondták kinövik, de mindig szóljunk rá és vonjuk ki a szituációból. Nálunk ez nem volt gond a bölcsinél, addigra az én fiam kinőtte, de volt más gyerek, aki harapott, nyilván kellemetlen az ő anyukájának és nekünk is, ha megharapja a gyereket.

Nálunk egyébként úgy szokott le, ami elég drasztikusnak tűnik, hogy én is megharaptam finoman néhányszor és jeleztem, hogy ez nagyon fáj nekem is. Nem azt mondom, hogy ez a jó módszer, de nem okoztam sérülést és hamar abbahagyta.

2011. ápr. 26. 11:01

Sziasztok


A probléma a következő. Két éves a fiam, elkezdtünk beszokni a bölcsibe, és 2 nap után elkezdett agresszíven harapni akit csak ért, engem, a nevelőt, a társait. Épp ma szóltak h csináljunk, találjunk ki valamit h ezt ne csinálja, mert a másik szülők nem tolerálják, ami érthető, és ugye a többieknek meg fáj.............nyilván

Na de mégis mit találjak ki???? Otthon is harap, akkor megszídjuk nagyon, de nem érdekli, tovább csinálja ha épp olyan kedve van. Gondolom ki fogja nőni a dolgot, de sajna a bölcsi miatt le kell erről szoknia

Szóval mit tanácsoltok nekem???? Gyors hatékony megoldás kéne

2011. ápr. 26. 10:57
Bölcsi beszokás alatt harap a gyerek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook