Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bölcsen döntöttem vagy gyáva vagyok? fórum

Bölcsen döntöttem vagy gyáva vagyok? (beszélgetős fórum)


211. f1e23b97ee (válaszként erre: 210. - Belladonna3)
2013. jan. 16. 22:53

Részben igazat adok neked részben nem. Az igaz, hogy a gyereknek mindkét szülőre szüksége van, de nem minden körülmények közt. Illetve a gyerek nem azt jelenti, hogy egy nő vagy a férfi kénytelen leélni egy olyan ember mellett az életét akivel nem jönnek ki semmilyen értelemben.


Viszont való igaz, nagyon meg kell fontolni a döntést, mert lehet egy pár hetes, hónapos fellángolás ez a dolog és akkor tényleg a két szék közé kerülhet az ember.

210. belladonna3 (válaszként erre: 202. - Petitange)
2013. jan. 16. 22:43

Nem veszekszik itt senki.Hát bizony mindenkinek magának kell eldönteni,neked is!

Csak ne feledd hogy itt nem csak rólad van szó hanem a gyermekedről is,Az ő jó fejlődéséhez és boldogságához szüksége van mindkettőtökre!

A férjed sem lehet annyira rossz ember ha a te félrelépésed után is arra törekszik hogy összetartsa a családot.A harmadik fél tudta egyáltalán hogy neked férjed-családod van?Vagy miattad került ilyen helyzetbe?Szerinem felejtsd el.Ez a fellángolás csak múló átmeneti tünet.

Az élet nem arról szól hogy váltogassuk a partnereinket mint a megunt fehérneműt.

209. f36e266467 (válaszként erre: 208. - Petitange)
2013. jan. 16. 22:34
Gyanús vagy te nekem:)
2013. jan. 16. 22:28
Attól félek, nem rohanhatok ennyire a szívem után mint egy kis tinilány! Jó emelett egy csomó észérv is a 3. mellett szól amennyire megismertem, de nagyon durva lenne ha a férjemnek nem adnék esélyt amikor annyira akar változtatni!
207. Petitange (válaszként erre: 205. - F1e23b97ee)
2013. jan. 16. 22:25
Jól látod...letisztázásról van szó! Szívem szerint rohannék a 3. karjaiba és a férjem mellett csak az szól hogy a férjem meg van egy kislányunk és "illő" lenne azért még megpróbálni, főleg hogy ő ennyire akarja.
206. Petitange (válaszként erre: 204. - Michelle.r)
2013. jan. 16. 22:22
Olvastam az üzenetet amit a férjem írt neki. Kb. annyi volt a lényege hogy tűnjön el, minden kapcsolatot szakítson meg velem, mert tönkreteszi a családunkat. Az üzi végén: az az ember a legveszélyesebb akinek már nincs mit elveszítenie! (ez azért ha belegondolsz elég durva dolgokat jelenthet)
205. f1e23b97ee (válaszként erre: 203. - Petitange)
2013. jan. 16. 22:22

,,Azonban mégis úgy döntöttem a férjemnek (magunknak) adok mégegy esélyt mert miután kiderült hogy megcsaltam őt, felnyílt a szeme és nagy változásokat szeretne végbevinni az életünkben, amire úgy érzem meg kell adnom neki a lehetőséget és bíznom abban hogy érzelmileg közelebb kerülünk, lévén egy kihűlt házasságról van szó részemről."


A fórum indításakor ezt írtad. A nézetemben nem úgy hangzik, mint a letisztázás. Sokkal inkább úgy, hogy megpróbálkoztok az újra kezdéssel hátha rendbe tudjátok hozni a dolgot.


Ha nekem egy nő ilyent írna vagy mondana, ráadásul ezt megerősíti még egy bányász ököl is, biztos én sem próbálkoznék tovább, hanem oda mennék ahol egyértelműen én vagyok a nyerő minden értelemben.


De ha félreértettelek és le akarsz mindent tisztázni a férjeddel így akkor sem menne, mert amit te teszel minden csak nem tisztázásra utal, hanem vágyakozásra a harmadik fél után.


Meglátásom szerint neked legalább annyit kellene változni, mint a férjednek, hogy tisztázni vagy újra tudjatok kezdeni mindent.

204. michelle.r (válaszként erre: 203. - Petitange)
2013. jan. 16. 22:20
A saját megnyugtatásomra azért azt kideríteném, mit mondott neki a férjed, mivel fenyegette vagy zsarolta meg. Tényleg ilyen hőscincér vagy nyomós oka volt, hogy visszavonuljon?
203. Petitange (válaszként erre: 201. - F1e23b97ee)
2013. jan. 16. 22:14

Nem döntöttem a férjem mellett (még) azt írtam a 3.nak amikor kérdezte hogy mikor találkozunk, hogy először is letisztázom a dolgokat a férjemmel. (Ezt értette ahogy értette...)


Szóval ehhez tartom magam. Letisztázom a dolgokat a férjemmel, aztán meglátjuk! (Csak én közben azt gondoltam a kommunikáció megmarad a 3.fél és köztem legalább, bár lehet jobban le tudom így tisztázni a dolgokat hogy kilépett a képből)

2013. jan. 16. 22:12
Össze ne vesszetek. Mindenkinek magának kell itt eldönteni hogy kinek mi a jó és ez most rám is nagyon vonatkozik! Van szerelem, szeretet, forróbb hüvösebb..van aki az eszére szeret hallgatni van aki a szívére. Mindenki a saját igazát mondja, hogy mit gondol neki mi a jó és lehet neki épp az a jó! Van aki kevesebbel beéri valaki többet és VÁLTOZUNK! Változnak az igényeink! De valójában mi is az élet? A BOLDOGSÁG
201. f1e23b97ee (válaszként erre: 191. - Petitange)
2013. jan. 16. 22:07

Most te végül is mit szeretnél? Azt, hogy ez a férfi, mint egy hős lovag odamenjen a házadhoz és megküzdjön a férjeddel?


Ráadásul úgy, hogy te kimondtad, hogy maradsz a férjed mellett.


Ehhez kellene tartanod magad, ha meghoztad a döntést és nem a harmadik után sóvárognod!

200. belladonna3 (válaszként erre: 199. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 16. 22:03
Tényleg.
199. 731e5b9ffb (válaszként erre: 198. - Belladonna3)
2013. jan. 16. 22:02
Ezt most átvitt értelemben írtad, vagy tényleg?
198. belladonna3 (válaszként erre: 195. - F36e266467)
2013. jan. 16. 21:57

Jahhh a stílus..

Nem hiába vagyunk ikrek! :D

197. belladonna3 (válaszként erre: 195. - F36e266467)
2013. jan. 16. 21:53
Fatal error! :D
196. belladonna3 (válaszként erre: 187. - F36e266467)
2013. jan. 16. 21:52

Tápérték só nélkül van amikor életet ment.

A túl sok só mérgez és az elsózott ételt nem lehet

helyrehozni.Viszont a sótlan kaján lehet segíteni egy két csipettel.:)

195. f36e266467 (válaszként erre: 194. - Belladonna3)
2013. jan. 16. 21:52

Te hány néven vagy fent?


Fairytalentum is te vagy, meg Belladona is :)


Melyik vagy még te?:)


(legalább már tudom, hogy miért volt ismerős a stílus) :)))

194. belladonna3 (válaszként erre: 174. - F36e266467)
2013. jan. 16. 21:40

Ha valakinek más a véleménye mint neked,akkor az

nyilván nem lehet más csak megalkuvó,és gőze sincs

arról amiről te beszélsz.Esetleg megpróbálhatja a gondolgozás nevű tevékenységet ha magasztos szintedre próbál emelkedni.. :) :D

Elmondtad amit akartál,de én még nem,tetszik vagy nem tetszik ez van.

Ej ej doki nem vagy ellenfél. :)

Néha tudsz jókat is "filozofálni"csak kár hogy nem

saját kútfőből merítessz.A stílusommal semmi baj,talán te döntöttél úgy,hogy most érzékenyebb leszel az átlagosnál.Így egyszerűbb,nem kell megmagyarázni hogy a döglött ló alszik. :)

Még arra az egyszerű szimpla kérdésemre sem tudtál válaszolni hogy miért szereted párod.

Nem értem hogy adhatsz ilyen ostoba tanácsot a fórum indítójának,(már helyzetére való tekintettel is)hogy nyugodtan menjen mint bodrikutya a farka után?!Az ember amíg szabad,azt tesz amit akar,de amikor felelősség van a nyakában ezt a luxust nem engedheti meg magának.

Te pedig arra bíztatod hogy nyugodtan csináljon ész nélkül amit akar.Arról teljesen elfelejtkeztél hogy az életben adódik olyan helyzet amikor veszélyes is lehet ész helyett a szívre hallgatni.Van amikor ez nagyfokú önzőség és nem vezet semmi jóra.Mi itt egy páran nem pszichológusok teóriáiról beszéltünk,hanem a szerelem és szeretet különbségeit taglaltuk.

De visszatérve a szerelem és szeretet összehasonlítására:

Két teljesen különböző dologról van szó, már csak az eredetüket és a kinyilvánulási helyüket tekintve is. A szerelem egy a nemiség ösztönétől uralt átmeneti lázas" állapot az ember életében, míg a szeretet viszont a lét forrásának teremtő ereje,(gyanítom vágod!) amely kiteljesedésében tartósan a békét és boldogságot alapozza meg az emberi életben.A szeretet mindegy milyen mértékben van az emberben, ellentétben a szerelemmel, nem vehet negatív irányt, hogy romboló erővé váljon.A szeretet ellentétben a szerelemmel nem borítja fel az ember harmóniáját, hanem minden cseppje az emberi lény harmónia kerekének a kenőszere. Az ember egyensúlya erősödik, megszilárdul, míg végül is rendithetetlenné válik.A szeretet ellentéte a betegségnek, hiszen már egy kevéske is belőle gyógyír!Köztudott, hogy még egy állat szeretete is gyógyít,hiszen már az állat is a "fény" hozdozója. Sokszor őszíntébben teszi ezt a feladatát, mint az ember...

A szerelem feltételekre alapul a szeretet meg nem.Ennyi.

Csá :)


A szeretet által megszerzett boldogság nem ingatag, mert nem feltételhez kötött. A szeretet által hordozott boldogság csak egy irányba változik az isteni gyönyör felé.

193. michelle.r (válaszként erre: 188. - Petitange)
2013. jan. 16. 21:36

Na ez pont az a kérdés, amiben nem szabad hallgatnod senkire. Csak a saját érzéseidre. Nem, nem vagy hülye, csak végtelenül határozatlan. Hoztál egy döntést, most próbálj meg magadra figyelni, mi az amit valójában akarsz? Bele tudsz szeretni az 'új' férjedbe? Ha nem, elég erős vagy ahhoz, hogy ne egy másik kapcsolatért lépj ki, hanem azért, mert ebben nem akarsz élni?


Lehet, hogy annak a fickónak csak annyi volt a dolga az életedben, hogy megmutatta milyen is lehetnél.

Bátorság! ;)

192. 731e5b9ffb (válaszként erre: 190. - Petitange)
2013. jan. 16. 21:27
Magaddal tolnál ki,ha írnál neki. Most egy olyan kapcsolatban vagy, ami egy kicsit egyoldalú, a párod jobban szeret téged, mint te őt. De a másik végén lenni a botnak se kellemesebb, és a tettei alapján sajnos esélyes, hogy ezért a másik férfiért te vagy inkább oda, mint ő érted.
2013. jan. 16. 21:20
Áh nem, ellen kellene állnoma kísértésnek, ha ő meg tudja állni hogy ne írjon akkor én is. :-( Ki kell várnom mit hoz a jövő.
2013. jan. 16. 21:13
Szerintetek hülyeség, megalázó ? Annyira nem érzem a dolgokat a férjemmel vele meg igen :-(
2013. jan. 16. 21:07
*felvegyem-e a kapcsolatot...
2013. jan. 16. 21:06
Azon gondolkozom, felvegyem-e a írjak-e valamit a 3.-nak, hogy megkérdezzem, biztos-e benne hogy jól döntünk ha lemondunk a boldogságunkról? Szerintetek hülye vagyok?
187. f36e266467 (válaszként erre: 185. - Belladonna3)
2013. jan. 16. 21:00
Nem választanám külön. Tápérték só nélkül nem boldogság, hanem túlélés :)
2013. jan. 16. 20:47

Nem lett ez szétoffolva, érdekeseket írtatok :-)

Vigasztaló számomra hogy ti is úgy látjátok a 3. fél komolytalan volt ezért futamodott meg ebben a szituban, talán jobb is. Csak ennek annyira ellentmond a sírós rívós, csöpögős dokumentációja meg sokminden. Van aki azt mondja korrekt mert nem akar szétugrasztani egy kis családot, van aki megfutamodásnak veszi, na ezen kár is agyalnom.


Megmutatott nekem egy új érzést, meg a saját személyiségét hogy "ilyenek" is vannak, ezzel a tapasztalattal több lettem.

185. belladonna3 (válaszként erre: 154. - F36e266467)
2013. jan. 16. 20:43

Szerinted az ételben mi a lényegesebb?

A só vagy a tápérték? ?

184. f36e266467 (válaszként erre: 181. - C716dc4eab)
2013. jan. 16. 17:58
Na igen :)
183. f36e266467 (válaszként erre: 178. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 16. 17:58

Igen, erre céloztam, hogy a szerelemről egyféleképpen gondolkozunk legtöbben :)


De így egyetértek :)

182. 731e5b9ffb (válaszként erre: 181. - C716dc4eab)
2013. jan. 16. 17:36
:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook