Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bogárcsípésre kalciumot adtunk a keresztfiamnak, de elvitték a kórházba, ugye nem lesz semmi baj, ki volt már így? fórum

Bogárcsípésre kalciumot adtunk a keresztfiamnak, de elvitték a kórházba, ugye nem lesz semmi baj, ki volt már így? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 25. 15:41
Jaj szegénykém.Ez a beszúró úgy néz ki mint egy toll ,ezzel adagolják az inzulint a bőr alá.Szinte uganúgy működik mint egy toll.meg kell nyomni a végét és már bent is van.
33. Zarahell (válaszként erre: 32. - Cbc7d5fe99)
2009. máj. 25. 14:55
Szegényke.. A magas cukor okozhat ezeregy dolgot, szóval érdemes majd figyelni rá, de gondolom ellátták a szülőket tanácsokkal, és én is örülök, hogy minden okés! :) :)
2009. máj. 25. 14:29

tegnap délután haza engették és kiderült közben hogy magas a cukra,,így mevan miért úgy reagált,,de kap egy itthon használatos ujjba toll beszúrót ,,

még nem tudom miaz vagy hogy nézhet ki holnap adják ki a receptet ..és akkor lesz véreredmény..


köszönöm akik velem voltak lelkileg!!!!

2009. máj. 23. 14:37

nálam mindig van mert a nagyobbik lányom mindenre allergiás,,

hernyó..stb,,

30. d0ec5a97bb (válaszként erre: 2. - Cbc7d5fe99)
2009. máj. 23. 12:17
remélem már minden rendben jól tetted hogy adtál neki mert a kalcium nagyon jó az allergiás tünetek kezelésére sőt életmentő is lehet családban történt tapasztalat!lelassította a fulladást a mentősök azt mondták ezért élte túl az allergiás reakciót ,bele sem akarok gondolni mi lett volna ha nincs itthon...szóval mindig legyen otthon valamilyen formában mindenkinek mert sosem tudhatjuk
2009. máj. 23. 12:12

sajnos semmi mert a kórházba hétvégén semmi megmozdulás..

a bátyám tiszta ideg már azt mondta hazahozza ,,benn vannak mind a ketten!!

nameg sógornőm bennaludt jönne haza fürödni de a gyerektől nemigazán lehet,,,,szörnyű helyzet,,,

28. c95c921ae7 (válaszként erre: 25. - Cbc7d5fe99)
2009. máj. 23. 11:17
És az kiderült mi csíphette meg?
27. dittke14 (válaszként erre: 26. - Szilvóca)
2009. máj. 23. 10:30
igen ez így van mire katona lesz elmúlik!!!
2009. máj. 23. 09:20
Ilyenkor általában ez az eljárás,de a lényeg,hogy jól van!Mire megnősül addigra el is felejti a korházban töltött pár napot!/nekem mindíg azt mondta apukám,amikor elestem,vagy valami egyébb volt,hogy édes kislányom mire férjhez mész addigra el is felejted,ez nálunk szálló ige volt./
25. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 24. - C95c921ae7)
2009. máj. 23. 08:40
hát sajnos a hétvégére benntartották megfigyelésre!!
2009. máj. 22. 23:53

Sziasztok,

A calcimusc receptköteles és igen náthára is jó. Ugyanis a kalcium alapvetően megköti a toxikus anyagokat(mérgeket), igy megköti a rovarcsípés miatt bejutott mérget és a nátha vírusát is Ezért itatnak a mérgezettekkel tejet(a kalcium miatt). A calcimusc ráadásul pár cseppben nagy dózist tartalmaz, tehát könnyű beadni. Érdemes tartani otthon, fenistil géllel együtt. Szerintem a legjobbat tehetted, amit lehet és kéz csípéstől nem lehet komoly baja. Max fáj neki pár napig.

23. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 22. - Fortuna79)
2009. máj. 22. 23:42
jóét!!!
2009. máj. 22. 23:41

de jó majd én is kérek tőle akkor...


Pihenjél és vigyázz magadra, holnap írj hogy kiengedték e a kicsit és hogy mi volt.


pusz:Adri

2009. máj. 22. 23:38
hát nekünk kiírja a doki mostis hogy megfázott a fiam akkor írta fel de nagyon jó hamar gyógyul,,,
20. Fortuna79 (válaszként erre: 19. - Cbc7d5fe99)
2009. máj. 22. 23:34

a náthára is jó? nem is tudtam...


Na szerencsére akkor nincs nagy baj, Tök ügyes voltál, lehet hogy ezzel mentetted meg a gyereket :)

Most már nyugodj meg. Puszi neked...

A calcimusc receptköteles?

19. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 18. - Fortuna79)
2009. máj. 22. 23:26

ez calcimusc,,

most hívott bátyám de semmit nem mondtak csak hogy bennmarad megfigyelésen,,,

teljesen jó a kicsi 2 éves ő egy felet iszik ha náthás mert ezt megitatom vele ami jó benne hogy ízetlen

2009. máj. 22. 23:19
én ca tablettáról hallottam, de nem tudom hogy mennyit, mibe ?
2009. máj. 22. 23:18

hogy kell beadni és mennyi ca? mikor? ha allergiás tünetek jelentkeznek?


Petit egy héttel ezelőtt megcsípte ( 3 éves) az arcán egy szúnyog.

Bedagadt,kipirosodott, és csomó lett alatta, jó nagy. Bekentem fenistillel és mivel más reakciót nem vettem észre vártam. Most egy hét után kezd elmúlni...

16. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2009. máj. 22. 23:01

hát köszönöm!!

attól féltem hogy a calciumtól lett baja mert attól kezdve lett rosszabúl,,,,

2009. máj. 22. 22:55

Engem éveken keresztül nyáron a kertben megcsípett valami, általában a combomon belül, és megdagadt, fájt, teljesen be volt gyulladva. Aztán egy alkalommal rájöttem, hogy egy icipici, mákszem nagyságú fekete bogár csípet meg, amire ezek szerint allergiás voltam. Nagyon kellemetlen volt, mert az egész combom bepirosodott, és kemény lett.


Visszatérve a te esetedre, én is csak azt tudom mondani, hogy a calcium jó ilyenkor, és feltétlen kell az orvosi segítség, hogy megfelelően el tudja látni.


Jobbulást kívánok a gyermeknek, neked pedig megnyugvást.

2009. máj. 22. 22:54
ú az jó messze van!Sajnos akad veszély bőven,de sajnos az ilyen balesetek ellen nem tudsz mit tenni,nem lehet védekezni,hacsak nem zárjuk be a gyerekeket egy olyan szobába ahol semmi baj nem érheti őket,de ez igazából nem lenne jó,még egy gumi szobának is lehetnek veszélyei.Ha van valami hír,írd meg!
2009. máj. 22. 22:51
ki gondolná játék közbe mennyi veszély van!!!!!!!!!
12. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 11. - Szilvóca)
2009. máj. 22. 22:47
még semmi ,,de ide a kórház ami Gyulán van 40 km még mire megvizsgálják!!
11. Szilvóca (válaszként erre: 2. - Cbc7d5fe99)
2009. máj. 22. 22:41
A lehtő legjobbat adtad a gyereknek!Ennél többet otthon nem lehet tenni,pláne,ha ilyenre nem volt példa!Van már valami hír?remélem gyorsan helyre jön!Jobbulást neki.
2009. máj. 22. 22:41

Az én lányomat decemberben ( igen, nem elírás ) este megcsípte egy darázs. Arra ébrdtünk, hogy a gyerek visít és nagyon sír, hogy fáj a szája. Felkapcsoltam a villanyt és akkor láttam meg a paplanján a nagy darazsat. A gyereknek percek alatt feldagadt az alsó ajka oldalt de úg, hogy még le is húzódott, szó szerint félreállt a szája.

Felhívtam az ügyeletet mondták vigyük be rögtön. Megvizsgálták, de kiderült nem allergiás, viszont mindenki így jár akinek pl. az ajkát csípi meg. Írtak ki a biztonság kedvéért Rechtodelt kúpot és Calciumot. Mi is jól megijedtünk.


Nyugi nem lesz gond, megkapja a megfelelő kezelést.

2009. máj. 22. 22:38
Ez tényleg nem a Te hibád, a legjobbat tetted, hogy beadtad a calciumot.. A szülei sem tudtak volna szerintem többet tenni. Az is jó, hogy most már van mellette orvos. Nem lesz baj.
2009. máj. 22. 22:35
rajzoltak krétával az aszfalton és hirtelen felkapta a kezét semmit nem láttunk és akkor még csak a csípés volt aztán tele lett apró hólyaggal ami őrülten viszketett jöttek érte rögtön otthon már nagyon bedagadt
2009. máj. 22. 22:33
Milyen bogár csípte meg?
6. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 4. - Bosika)
2009. máj. 22. 22:31
köszi a vigasztalást de te sem tennél mást ha rád bíznak egy gyereket
2009. máj. 22. 22:31
még most vitte el a mentő majd bátyám hív ez nemrég történt,,
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook