Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy hízlalhatnánk fel a 7 éves keresztfiamat? fórum

Hogy hízlalhatnánk fel a 7 éves keresztfiamat? (beszélgetős fórum)


1 2
43. 3a92f8d690 (válaszként erre: 19. - Hableány24)
2009. dec. 7. 13:32
jézus mária..............miket nem mondasz.
42. liza52 (válaszként erre: 38. - Hableány24)
2009. júl. 12. 10:19
Helló! Olvastam valahol a köv receptet: Reszelt almát összekeversz darált dióval és tegyél bele mézet. Próbáld ki, egészséges és csodákra képes!Ha kipróbálod, értesíts hogy használt - e ?!
41. scorpiolady (válaszként erre: 38. - Hableány24)
2009. júl. 4. 20:02
igen azthiszem
2009. júl. 4. 17:34

Szerintem ez a a súly egyáltalán nem kóros. Nálunk a családban az ilyen idős gyerekek általában alulról közelítik meg a 20 kg-ot. A gyerekek étkezési szokásai pedig, időnként elég furcsák ilyen idős korban, majd kinövi.

Hableány, azt írod, hogy a szülei elvitték orvoshoz, és kivizsgálták. Tehát megtették azt, amit minden normális szülő megtenne. Ne akarj a kisfiú anyja lenni, mert már van neki. Valahogy nekem úgy tűnik, hogy te nem tudod, hol a helyed ebben a helyzetben.

39. Sylvia81 (válaszként erre: 38. - Hableány24)
2009. júl. 4. 00:55

Végülis, jogos...

Amúgy írtad, hogy az unokaöcséd. :)

2009. júl. 4. 00:42

Én nem vihetem sehová!! Nem én vagyok az anyja! A szülei nem akarják vinni sehová!

Én max itthon segithetek de így nehéz!

scorpiolady honnan tudod,hogy unokaöcsém? Írtam volna? :))

2009. júl. 4. 00:24

Nem tudom, anyagilag megengedhetitek-e magatoknak, de szerintem vigyétek el homeopátiás dokihoz. A lányom 21 hónapos. Mi most voltunk és "írt fel" egy programot, 3 szerből áll. Nekünk 3x2 golyócskát kell ennünk, 3napos váltásban, 3 hónapig. A tájékoztatóban az áll, hogy étvágygerjesztő, immunerősítő, meg egy csomó jó hatása van. De a pontos beállítást homeopatának kell csinálnia.

És ez azért is jó, mert nem gyógyszer, ráadásul a golyókat el kell szopogatni, amik finom édesek...

De persze az is lehet, hogy nektek mást ajánl majd a homeopata. :)

MÁS: ezt a nagymamám mesélte:

Anyukám rettenetesen rossz evő volt, mindig veszekedni kellett vele miatta. Végső elkeseredédében nagymamám elvitte dokihoz, aki azt mondta, nem kell erőltetni. Próbálja ki a mamám, hogy nem dukmálja meg kényszeríti a gyereket. Mami meg is fogadta, csak annyit tett, hogy mindig szólt anyukámnak, hogy evés van. Ha ment, ment, ha nem, nem. És nem ment. A többiek ettek, anyu nem. Majd 3. nap reggel anyu felkelt és közölte, hogy éhes. Mamám még sose csinált olyan szívesen reggelit, mint akkor reggel! :)

2009. júl. 3. 22:11
Még eszembe jutott hogy vannak gyógyteák is amik étvágyat fokoznak, esetleg nézz körül egy herbáriába, ha szereti a teát az unokaöcséd, azzal is próbálkozhattok.
2009. júl. 3. 22:07

Saját történetemet osztom meg veled, hátha segít:

Tizenegy voltam amikor anyu elvitt dokihoz, nálam is az volt mint timmynél, akár milyen kis adagot mertek nekem mindig csak tologattam, meghagytam, akkor 28 kg voltam és 134 cm. Csináltak vérvételt és kiderült hogy vérszegény vagyok, nem volt vészes, de azért a doki írt vitamint(C, és vas)valamint étvágyfokozó tablettát. Kb. három hónap alatt rendeződött az étvágyam és azóta a súlyommal sincs gond.


Annyit még hogy vitamint szedjen, attól még nem fog hízni, de mivel keveset eszik kevés vitamin is jut a szervezetébe azt pótolni kell.

2009. júl. 3. 19:09
Köszönöm a tanácsokat!!
2009. júl. 3. 18:45
Nekem is voltak ilyen problémáim.. Velem az volt a baj, hogy ha 1 kanállal is szedtem valamiből, az biztos, hogy fele megmaradt. Apu persze mindig mondta, hogy ne hagyjam ott az ételt, így nem mertem azt mondani, hogy nem kérem, amíg apu fel nem állt az asztaltól. Addig csak kavargattam, meg szöszmötöltem vele. Aztán mikor megunta, beküldött a szobába, hogy ne vegyem el az ő étvágyát is.. Ez kb 2-3 éves koromtól olyan 7-8 éves koromig tartott. Az étkezésektől már eleve rettegtem, hogy megint az étvágytalanságom lesz a téma, na meg a veszekedés kiváltó oka. Húst egyáltalán nem ettem, csak rántott szárnyát, combját, na meg annak is inkább csak a bundáját.. Ha szaft került a köretemre, már nem ettem meg. Aztán egyszer csak egyik napról a másikra kinőttem, és azóta már súlyfeleslegem is van :( , úgyhogy én is csatlakozom az előttem szólóhoz: annyit fog enni, hogy ne haljon éhen, de anyuék is próbálkoztak az édességgel, hogy legalább azt egyek.., de hogy mostmár egy napot sem bírok ki csoki nélkül, az tuti.. Szerintem egyfajta fóbiám alakulhatott ki az evéstől. Az utolsó falat valahogy mindig megmarad. Lehet, hogy azt hivatott jelezni, hogy régen kényszerítettek..Ne erőltessétek. Inkább üljetek le enni vele. Van, akinek elég az, hogy lássa, hogy mindenki jóízűen eszik körülötte. Sok szerencsét!
32. hableány24 (válaszként erre: 26. - Kaaskopje)
2009. júl. 3. 17:44

Na ezt kipróbáljuk! :)

Nem tömjük mi a gyereket csak kínáljuk reggelivel ebéddel és vacsival! Ha egy virslit megeszik egy nap (üresen) az már nála valami.

Édességet nem adunk neki eddig nagyon sokat evett mostmár elég! Max olyasmiket ehet,hogy pl: puding,süti meg ilyenek. A süti is csak azért mert kicsit piskótás,kelt tésztás ilyenek.

31. kaaskopje (válaszként erre: 30. - Szemmelver)
2009. júl. 3. 17:27
Én is egy nagyon rossz evõ, vézna kislány voltam. Bezzeg most :))
30. szemmelver (válaszként erre: 29. - Kaaskopje)
2009. júl. 3. 15:45
az én gyerekeim már nagyok:)de a lányom 18 kilo volt amikor suliba ment, alig evett, de most már a kiloival harcol
29. kaaskopje (válaszként erre: 27. - Szemmelver)
2009. júl. 3. 15:39
Azt írta nagyon keveset eszik. Valószínüleg ennyire van szüksége. Hidd el, az hogy édességet adsz neki, csak hogy egyen valamit, hoszzú távon nem jó neki és nem müködik. Lentebb írtam, hogy az én fiam is nagyon rosszul eszik, tehát van némi tapasztalatom (sajnos) :)
2009. júl. 3. 15:19

Jancsit is fel akarta hízlalni az öregasszony.



Felhízlalni nem hiszem hogy kellene bárkit is. Ha aggódtok, először ki kell a gyereket vizsgáltatni. Ha nincs gond, (és szerintem nem lesz) akkor ez van, ilyen típus. Kínáljátok, de ne tömjétek, és azt ehesse, amit szeret.

27. szemmelver (válaszként erre: 25. - Kaaskopje)
2009. júl. 3. 15:14

de így meg semmit nem eszik,ha jól értem

meg kell szerettetni vele az evést, hogy az evés örömforrás

ez pedig csak olyan ételekkel lehet, amiket szeret

utána lehet tovább lépni

szerintem

26. kaaskopje (válaszként erre: 20. - Hableány24)
2009. júl. 3. 15:06

Hableány, azt megpróbálhatod, hogy együtt fõzöl vele valamit. Hátha akkor több kedve lesz enni :) Pl. ha szereti a pizzát, csinálhattok együtt valami jópofa 'díszítést' rá, mondjuk egy arcot paprikából, paradicsomból stb. A gyerekek általában szeretnek segédkezni a konyhában.


Ami még nagyon fontos, hogy ne éreztessétek vele, hogy nektek probléma, hogy nem eszik. És fõleg soha ne mondjátok elõtte olyasmiket, hogy bezzeg a szomszédkisfiú milyen jól eszik...

25. kaaskopje (válaszként erre: 18. - Szemmelver)
2009. júl. 3. 14:55
Az édességeknek nem sok tápértéke van, viszont nagyon telítenek. Így ha rendszeresen szinte csak édességet eszik a gyerek, végképp nem kell neki a 'normális' étel.
24. accb6cf2da (válaszként erre: 19. - Hableány24)
2009. júl. 3. 13:39

A gilisztásság mástól van.

Lehet, hogy azért nem eszik. Lehet homokozótól, mosatlan zöldség, gyümölcs, de édességtől nem.

Erőltetni zsarolni nem szabad!

23. H.Ancsi (válaszként erre: 22. - C066a749d7)
2009. júl. 3. 13:32

szerintem nem hülyeség,hogy ne egyen édességet, csak ha valami normálisa is evett, utána. Ismerősöm gyereke is ilyen sovány kislány, de éjjel nappal nasizik, enni nem akar. Kipróbáltak,hogy nincs nasi, csak ha megette a szülei által odaadott és persze kedvérevaló kaját, kb 2 hónap alatt összeszedte magát.


Jól értem,hogy már többször gilisztás volt??az hogy lehet?

2009. júl. 3. 13:24

édességtől férges....? ez hülyeség szerintem!

Öcsém is ilyen egyszálbelű volt mindig...alig evett meg valamit, úgy ment elsőbe h 18kilo volt, nem volt semmi baja,egyszerűen csak nem volt egy evős gyerek, az orvos is azt mondta, hogyha éhes ugyis enni fog,nem fog éhen halni. Nem kell erőszakkal etetni,mert annál rosszabb lesz,mert akkor pláne megundorodik a kajától. Volt h napokig pl nem akart semmi mást enni csak tojásrántottát,aztán megunta akkor napokig a tejbegríz volt a sláger.

21. szemmelver (válaszként erre: 19. - Hableány24)
2009. júl. 3. 12:59
????tudod egész életemben gyerekekkel foglalkoztam de ilyen marhaságot nem hallottam,hogy férges lesz valaki az édességtől
2009. júl. 3. 12:58
Most mennem kell majd este jövök addig írjatok tanácsokat! Köszi!!!
2009. júl. 3. 12:57
Mert akkor csak azt eszi és gilisztás lessz! Volt már rá példa. Alig birták kiirtani belőle a férgeket!
18. szemmelver (válaszként erre: 16. - Hableány24)
2009. júl. 3. 12:54
milyen hülyeség ez? miért tiltja?
17. accb6cf2da (válaszként erre: 16. - Hableány24)
2009. júl. 3. 12:54
Ha azt megeszi, akkor miért ne.
2009. júl. 3. 12:46
Az orvosa pont az édességektől tiltsa.
2009. júl. 3. 12:44
adjatok neki csokit, meg sütit
14. 4b6a2525df (válaszként erre: 12. - Hableány24)
2009. júl. 3. 12:42
van a neten egy olyan oldal, hogy www,weborvos.hu próbálj ott is érdeklődni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook