Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » BMR (Alapanyagcsere) fórum

BMR (Alapanyagcsere) (beszélgetős fórum)


8. 1e072b34d7 (válaszként erre: 7. - Zsú1965)
2015. febr. 2. 22:11
A számolgatástól biztos nem.
7. Zsú1965 (válaszként erre: 6. - 1e072b34d7)
2015. febr. 2. 16:32
Sajnos ez nem egészen így van, ezért kínlódnak olyan sokan...és nem fogynak mégsem.
6. 1e072b34d7 (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2015. febr. 2. 08:51
Nem kell ezt ennyire megbonyolítani. Keveset kell enni és sokat mozogni.
2015. febr. 1. 18:53
Koszonom.
2015. febr. 1. 18:23

Ha alatta eszel, akkor először fogyni fogsz, aztán bepánikol a szervezetek, es lelassítja az anyagcseréd. Ennek az a következménye, hogy a,int egy kicsit többet eszel, ész nélkül fog raktározni, mindent, amit beviszel, tehát többet fogsz visszahízni. Ez a jojó. Mert nem lehet örök életre kevesebbet enni a Bmr-nél.


Ha nagyon sokáig eszel jóval alatta, és sose annyit vagy többet, akkor szépen anorexiás leszel, valóban lefogysz, vagyis inkább elfogysz.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2015. febr. 1. 18:06

Ez úgy néz ki, hogy egyrészt nem 100, hanem kb. 200 Kcal-al kellene többet enned, mint az alapanyagcsere érték.

Mivel ez annyihoz elég, hogy "csak fekszel és élsz", ezért kell az edzéssel elégetett kalóriák kb. felét "leenni", azaz bevinni pluszban.


Amit nem említesz, fontos a megfelelő mennyiségű fehérje fogyasztása. Ahány kiló vagy, annyiszor 1 gramm fehérje legalább. Az erőteljesebben sportolók ehetnek ennél kicsivel többet is, de a 2 g/kg már sok, megterheli a vesét a fölösleg kiválasztása.


Ha nem eszel eleget, a szervezet átvált vész-üzemmódra, és elkezdi azt a kevés bevitt kalóriát egyre inkább tartalékolni az alapműködések fenntartásához. Nem fog izmot építeni, mert nincs miből. Zsírt sem fog nagyon bontani, mert inkább a saját izomszövetét pusztítja el, az a legkönnyebben felemészthető.

Azaz veszítesz az izomzatból, ami eleinte úgy néz ki, hogy szépen megy a mérleg lefelé, ugyanis az izom nehezebb, mint a zsír.


Ha jól akarod csinálni, étkezz ésszerűen, és eddz, ami elérhető a számodra, és változatos. (Ugyanazt csinálni azért nem érdemes, mert az izomzat könnyen hozzászokik.) Legyen erős az edzés, de ne kelljen belehalni, mert attól elmegy a kedved.


Én 26 kilót fogytam, és most 57 évesen energikus vagyok, sőt egyre mozgékonyabb.

2015. febr. 1. 17:52

Sziasztok,

Ertem, ha fogyni szeretnek ki kell szamoljam az alapanyagcsere ertekem (BMR), es az felett kicsivel (kb 100 kaloria) kell egy nap bevigyek energiat. Ez nyilvan 'bonyolodik' mozgassal (nem sokkal, de ez most hagynam). Plusz a bevitt energia nyilvan nem mindegy hogyan / mibol tevodik ossze, de most ez is masodlagos, az alapokat szeretnem megerteni.

A kerdesem az, hogy a BMR az egy egyedi ertek, kortol, nemtol, sulytol, aktivitastol meg nehany mas tenyezotol fugg. Azt gondolnam, ha annal KEVESEBB energiat viszek be, a maradekot a raktarambol (sulyfelesleg) kellene elvegye a szervezet, de erre mindenhol azt irjak, hogy ha ala megyek a BMR-nek, lelassul az energiacsere es raktarozni kezd a szervezet. Ertem amit irnak, de akkor is valahonnan csak el kell fogyassza azt az energia mennyiseget a szervezetem, ami az eletben maradashoz kell. Plusz honnan tudna raktarozni, ha amit beviszek kevesebb, mint ami eletben maradashoz kell, mit raktarozna el??

2015. febr. 1. 17:51
BMR (Alapanyagcsere) kerdes

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook