Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről fórum

Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről

1 2 3 4 5 6 7
145. massalhangzo (válaszként erre: 144. - Lililla01)
2016. dec. 28. 16:03

mar csak azert is jo lefogyni, mert oltozkodesnel nincs macera, hogy most mi takarjon mit, es megis jol nezzen ki :D


de egyebkent elsosorban az egeszseg miatt fontos, nemcsak esztetikai szempontbol

144. lililla01 (válaszként erre: 143. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 16:01
Majd vizsgaidőszak után átgondolom. ;)
143. massalhangzo (válaszként erre: 142. - Lililla01)
2016. dec. 28. 15:53

te ugy vetted, hogy azt mondom, aki kover, az ronda. de en nem ezt mondtam :D azt mondtam, az igenytelen a testevel szemben. hogy valaki koveren vonzo-e, szep-e, az szubjektiv, egyeni izles dolga


bele lehet persze kotni, hogy masnak nagy az orra vagy nem szep a haja, de attol a teny teny marad, hogy a kover nok kevesbe vonzoak a legtobb ember (ferfi es no) szamara. talan egyszeruen azert, mert a noi test alapbol szep, de ha tobb tucat kilonyi haj boritja, az azert nem ugyanaz. (persze vannak mas evszazadok, ezredek meg kulturak, ahol nem, de ezt hagyjuk).


haaaaaat 30 eves kor elott maris 20 kilo pluszt cipelni, azert gondold at, mennyire akarsz te tenyleg kover lenni, es mennyire szeretned, ha nem lenne ez a plusz 20 kilo rajtad, mennyivel jobban is nezhetnel ki, ha a kulso a lenyeg. az pedig megint mas, ha mar ilyen fiatalon ennyi plusz teher van a szervezeten, akkor kesobb mi lesz.


fiatalon nem szoktunk arra gondolni, hogy majd 50-60 evesen mekkorat fogunk szivni amiatt, ahogy eltunk :D jo, ha napirenden van ilyen tema is, mert jobb esetben eljut odaig az ember, es nem mindegy, milyen eletet fog elni

142. lililla01 (válaszként erre: 141. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 15:21

Már leírtam, hogy nem arra gondoltam, hogy ebből áll az igényesség. Én plusz 18 kilóval is nagyon jól nézek ki, ez nem mások nem megbántani akarása, ez tény. Hidd el, kapok elég hideget (nőktől), csupán nem érdekel, mert miért is érdekeljen? Mindenkin van fogás, csak én nem dörzsölöm senki arcába, hogy mennyivel jobban nézne ki, ha megműttetné pl. a nagy orrát, vagy póthajat tetetne fel, mert alig van pár szál neki. Persze az mégjobban csípi sok ember szemét, hogy akit ő kipécéz magának, az nem hunyászkodik meg, de ez ismét nem az én bajom.

Ja, mert ezek az emberek még nem is olyan dolgokkal szoktak érvelni, mint te (egészség), hanem, hogy szerintük mennyivel szebb ez meg az... Pfff. :D Meg ugye ez sem éppen a nagyon szép emberek sajája. Aki szép, az magával foglalkozik.


Nincs gyerekem, 30 éves korom előtt nem is tervezem - az pedig még messsze van-, de az ő változatos és minőségi táplálkozása miatt sem kell senkinek izgulnia.


Majd elgondolkodom a pluszom leadásán, ha valamilyen problémám indokolttá teszi, egyelőre makk egészséges vagyok.

Elég gyakran résztveszek szűrűvizsgálatokon - nem a túlsúly okán, egészen más miatt.

141. massalhangzo (válaszként erre: 140. - Lililla01)
2016. dec. 28. 15:01

teny, hogy a testeddel nem vagy igenyes, ez nem szubjektiv dolog ebbol a szempontbol :D attol meg lehet jo frizkod, jol oltozkodhetsz, smink es egyeb rendben. nem csak ebbol all az igenyesseg


de csak kulsot, nociseget is nezhetunk. sanszos, hogy aki kozelebb all hozzad, es nem akar megbantani, az nem fogja azt mondani, egesz jo no lehetnel, ha ledobnal 20 kilot, az azt fogja mondani, hogy jo no vagy


nem tudom, van-e csaladod, gyereked, de ahogy a szulok elnek, ahogy taplalkoznak, mozognak vagy nem mozognak, abban no fel a gyerek is. ahogy az ember figyel, hogy a gyereke lehetoleg minel valtozatosabban es egeszsegesebben egyen, minden szukseges vitamint, tapanyagot megkapjon, hogy jol fejlodjon, mozogjon, hogy az izmai, tartasa, eronlete is jo legyen, ugy sajat maganal is figyelnie kene


lehet, hogy valaki szerencses, jo geneket is orokolt, es koveren elel 100 evig, de sanszosabb, hogy mar 40-50 evesen mindenfele nyavalyat osszeszed, magas vernyomastol izuleti problemakig, cukorbajig, es nem azt fogja gondolni, hogy ja, ha nem cipeltem volna 10-20-30 even at plusz 20-30 kilot es megnezem, mit teszek a testembe, akkor most a 20 eves giziket is lenyomnam barmiben, csak kapkodja a gyogyszereket es bezzegel, hogy mas koveren se, tehat nem ez a gond

140. lililla01 (válaszként erre: 139. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 14:51
Nem is arra gondoltam, hogy nem vagyok ápolatlan, tény, hogy igényes vagyok. Ilyen ez.
139. massalhangzo (válaszként erre: 137. - Lililla01)
2016. dec. 28. 14:29
az igenyesseg nemcsak azt jelenti, hogy nem vagy apolatlan. attol meg, mert te kover akarsz lenni, nem jelenti, hogy ne lennel igenytelen a sajat testeddel, egeszsegeddel szemben
138. lililla01 (válaszként erre: 136. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 14:21
A saját igényességemet pedig majd megállapítom én, és azok akik látnak, tehát igényes vagyok.
137. lililla01 (válaszként erre: 136. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 14:18
Ki mondta, hogy nem akarok kövér lenni? Nekem ez a 18 kg plusz, ami van rajtam, kifejezetten tetszik. :) Mozgok, ez vitathatatlan, az is, hogy nem eszem össze gyorskajákat. Az más tészta, hogy manapság szemét kajának tartják a fehér lisztet, a cukrot, mert én bizony ezzekkel is élek. Azt sem mondtam, hogy nem eszem sokat. Sokat eszem.
136. massalhangzo (válaszként erre: 135. - Lililla01)
2016. dec. 28. 14:08

bocs, de szerintem a koverseg a testeddel szembeni igenytelenseg. ha mozognal es normalisan taplalkoznal, nem lennel kover. bar meg sosem hallottam egy kover embertol sem, hogy igen, punnyadok, sokat es szar kajakat eszek, azert vagyok tulsulyos


egy egeszseges embert is eluthet a villamos vagy kaphat egy agyverzest, megallhat a szive. csak a kovernek ezerszer nagyobb az eselye betegsegekre. az ilyen peldakat birom, amit irtal, talan kerdezzunk meg egy dokit, atlagban milyen emberkek jarnak hozza es milyen bajokkal

135. lililla01 (válaszként erre: 132. - 328e1b30ab)
2016. dec. 28. 13:59

Megbetegedhet az annyi mindentől. :)

Sok példa van előttem is, a legerősebb talán pl. a két nagyapám esete. Az egyik igazi paraszt ember, mindenféle zsíros kajával és egész életében cipelt súlyfelesleggel, 80 éves és bír mindenféle ház körüli fizikai munkát, egyáltalán nem szed gyógyszert. A másik mindig szálkás, jó izmozatú volt, sosem ivott, sosem cigarettázott, nem evett este 6 után, aztán 55 évesen szívrohamot kapott, azonnal meghalt.


Én kövér vagyok, igen, de figyelek magamra. Minden héten kétszer fallabdázok, gyalog megyek mindehova, sosem eszem hulladék gyorskaját, a vérképem tökéletes, sosem volt semmi gondom.

Boldog testben boldog lélek. Főleg, hogy az említett dolgokat nem azért teszem, hogy úristen, tartsam a súlyom, esetleg fogyjak. Egyszerűen igényesség. Mennyivel jobb az ember közérzete, ha mozog és nem mekiben tömi magát.

134. Csipkerózsika (válaszként erre: 132. - 328e1b30ab)
2016. dec. 28. 12:42

Az, hogy valakinek súlyfeleslege van és ez árt az egészségének, illetve hogy ettől biztosan gyenge lesz az egészsége, ez megint előítélet. Nyilván nem mindegy, mennyi a súlyfelesleg, igen, 100 kiló fölött érdemes aggódni.

De én például hasonló alkatú vagyok, mint a topiknyitó, sőt voltam nála 10 kilóval több is és fitness-termes állapotfelméréseken mégis jócskán lepipáltam két vékony barátnőmet is. Szóval az egészség sem csak a testsúly függvénye, úgyhogy nem kell kategorikusan kijelenteni, hogy aki telt az beteg vagy beteg lesz.

133. zizina (válaszként erre: 126. - Massalhangzo)
2016. dec. 25. 19:59
Félreerted az "anyatigrisséget". Lelkiekben kell azzá válnod, hogy megóvd magad, és nem utolsó sorban a tőled függő gyermeked a rosszindulatú hatásoktól. Érts ez alatt azt is, ha téged vagy őt csúfolják akár a súlya miatt is, mint ami e cikk tárgya. Nekem konkrétan valamivel szélesebb lett a csípőm 3 gyerekek után és ezt nem bánom. Hogy ez kinek hogy változik, egyénfüggő.
132. 328e1b30ab (válaszként erre: 131. - Lililla01)
2016. dec. 19. 15:44

Igen. Csak add hozzá azt a tényt, hogy a kövérség átlag hány évvel rövidíti meg az életet.

Ez nem az esztétikáról szól, hanem arról, hogy hány évet tölt egészségben egy még egészséges kövér ember, és hányat egy olyan valaki, akinek szíve és a hasnyálmirigye nincs folyamatos terhelés alatt a 10-20-kg zsírtól.


És arról is szól, hogy hasi zsír szervként viselkedik és egy pusztító, testet roncsoló hormont bocsát ki.


És arról is szól, hogy a zsigeri zsír ("nem is vagy te olyan kövér") nem engedi a szerveket működni megfelelően.


Igen, imádni kell magunkat. És ezért tilos megbetegíteni.

131. lililla01 (válaszként erre: 130. - Főnix01)
2016. dec. 17. 12:51
Nagyon fontos, hogy az ember szeresse magát, anélkül nincs teljesség. :)
130. főnix01 (válaszként erre: 127. - Lililla01)
2016. dec. 17. 11:42
Gratulálok Neked! Irigyellek, hogy így állsz magadhoz! Jól teszed!
129. lililla01 (válaszként erre: 128. - Vacsa)
2016. dec. 17. 10:19
Pedig mindenki megérdemli, pláne ilyen fiatalon, mint te is vagy.
128. vacsa (válaszként erre: 127. - Lililla01)
2016. dec. 17. 10:05

Gratulálok;)

Én 41 vagyok és sosem voltam ilyen rendben mint te. Ducin sem és normál alkatúként sem.

2016. dec. 17. 10:01

Úgy gondolom, hogy nagyon sok nőnek a BMI minél inkább lejjebb tornászása helyett inkább az önbizalmát kellene feljebb tornásznia.

Én tudom, erősen érintett vagyok a témában, születésemtől kezdve nem lehetett rám azt mondani sosem, hogy vékony vagy átlagos testalkat lennék.

Most a huszas éveim elején járok - abban a korban, amelyben állítólag minden lány az átlag címlaplányokra akar hasonlítani -, és nagyon boldog vagyok. Nem volt egyszerű, hogy szeressem magam minden plusz kilómmal együtt, de sikerült. Ami kellett hozzá:

- Megtanultam magamon hangsúlyozni a szép és vonzó dolgokat. Ezzel egyidőben pedig beláttam, hogy ezek között vannak olyanok is, amelyeket kifejezetten a feleslegemnek köszönhetek (nagy mell és popsi pl. ami nagyon tetszik... nem csak nekem ;))

- Nem zuhanok a mélybe egy-egy burkolt vagy éppen primitív beszólástól

- Nem szorítom be magam öltözködés terén a plus size trendekbe, hanem úgy öltözöm, mint bármelyik vonzó fiatal nő a korosztályomban, csak nyilván a saját méretemben

- Nem úgy gondolok magamra, hogy "egy duci nő is lehet szép". Egy szép és szexi nő vagyok, akin vannak plusz kilók

Ezeket szépen lassan felismerve és kiépítve nem szenvedek hiányt udvarlókból (és nem a "maradék" jut, hanem valóban nagyon jó pasik), nem vagyok begubózva és sokkal erősebb az önbizalmam, illetve az önszeretetem, mint a legtöbb BMI érték szerint "tökéletes" nőnek. :)

Nem elég magunkat elfogadni. Szeretni, sőt imádni kell!

Valóban igaz, hogy a világ nem fog pozitívan látni, ha te negatív vagy magaddal szemben. Ami fontos, hogy az önbizalmat sosem úgy kell elérni, hogy másokat taposunk meg ("csak a kutyák játszanak csontokkal" meg egyéb idióta beszólások azokra, akik tőlünk különbözők), hanem magunkat kell felemelni.

Egyébként engem sosem zavar, ha kövérnek tituláltak, végülis a nagyorrú embereknek is nagy az orruk, mégis lehetnek szépek.

Az pedig egy cseppet sem érdekel, hogy mások mit gondolnak az étkezési, mozgási szokásaimról. Én tudom, hogy mizu, azzal is tisztában vagyok, hogy nincs semmiféle egészségügyi gondom, a többi pedig kit érdekel. Mások véleménye nem az én valóságom.

126. massalhangzo (válaszként erre: 122. - Gribedli***)
2016. dec. 10. 20:27
es az sem utolso szempont, hogy nagyon is szamit, milyen eletvitelt, eletmodot kovet a gyerek a szulei mintajara, milyenben no fel. ha az anyjatol, apjatol azt latja, hogy rendszeresen mozog, sportol, es egyutt is van ilyen tevekenyseg, kevesebb esellyel lesz kanapen ulo, pizzat falo tulsulyos, nem beszelve az egeszsegerol
125. massalhangzo (válaszként erre: 121. - Zizina)
2016. dec. 10. 20:24

na ilyet se olvastam meg, hogy egy anyanak a szulest kovetoen legyen tekintelyes megjelenese sulyban, hogy anyatigris lehessen :D


hat nem tudom, nekem gaz az egesz, amit irtal, en anyakent meg vonzo no is akarok maradni, meg olyan ember, aki jol erzi magat a boreben. es nem azert, mert el akarok kelni


a test nem rendezodik at ugy, ahogy irtad. a medence kitagulasa miert jelentene testkontur-valtozast? tehat akit kipakolnak, az rogton sovany es karcsu lenne? :D


nalam mar eltelt jo par ev szulesek utan, de most kilokban kevesebb vagyok, mint szules elott, az alakom meg jobb. pusztan azert, mert rendszeresen sportolok, es meg csak nem is elhivatott modon, rengeteg munka es gyerekneveles mellett

124. Dödike
2016. dec. 10. 00:51
Hú, de nagyon igazad van. Az egyik barátnőm mindig a súlyával van elfoglalva. Egyre több olyan sztorit mesél, hogy a környezete csúnya véleményeket mondanak róla. Én érzem rajta, hogy ezek a megjegyzések mennyire megviselik lelkileg. Ő, mint én már 55 évesek vagyunk. Ezt az oldalt, és főleg a te cikkedet fogon neki ajánlani. Én sajnos már annyiszor próbáltam hatni rá, de hiába.Köszönöm!
123. zizina (válaszként erre: 122. - Gribedli***)
2016. dec. 7. 12:30
Egyetértek veled. Nekem mondjuk szélesebb lett a csípőm, mert korábban nem igazán volt derekam (kis deszka voltam pedig), utána pedig lett, ami még nem is hátrány:) A sport tényleg jó, sokszor az a kifogás, hogy "így is túl fáradt vagyok", pedig épp, hogy utána jobb lesz az ember közérzete, energikusabbnak érzi magát. Csak rá kell szánnia magát az embernek..
122. gribedli*** (válaszként erre: 121. - Zizina)
2016. dec. 7. 09:40

Azért valakinek a kiállása nem attól függ, hogy mennyire duci. Nem az oviban vagyunk, hogy a duci gyerektől mindenki féljen (sőt, inkább szekálni szokták).


Osztom, hogy nem az alak lesz a legfontosabb dolog, nem fog ezen annyira parázni a többgyerekes anyuka hiszen egymillió más dolga is van. De tapasztalatból mondom, hogy a belefektetett idő nagyon is megtérül mert ha az anyuka továbbra is foglalkozik magával ezen a téren is, energikusabb, erősebb, egészségesebb lesz, vagyis a mindennapi feladatok is gördülékenyebben mennek. Ha félretesszük a hiúságot, akkor is azért sok más dolog amellett szól, hogy sportoljon, foglalkozzon magával. A családnak pedig kutya kötelessége támogatni ebben az anyukát.


Szerencsésnek érzem magam, hogy engem támogat a családom, egyébként is a mozgás mindegyikünknek fontos, de akinél nem ez van, tessék emlékeztetni erre a családtagokat. Boldog anyuka=boldog gyerekek és boldog férj.


A csípőhöz hozzátenném, hogy korántsem megy annyira szét a csípő a terhességek miatt, ahogy ezt az urban legendek beállítják. Mindössze 1-1,5cm-t távolodik el elöl a szeméremcsont. 1 centi nagyon minimális, szóval ez ne legyen kifogás a hízás miatt, de ez az 1 cm is 4-5 év alatt visszahúzódik. Mindenesetre nem kritizálom, ha valaki nem úgy néz ki gyerekek után, ahogy előtte és elfogadja magát a pluszkilókkal is, amennyiben azok a plusz kilók tényleg csak egy kis felesleg pl 5 kiló, és jól áll neki, nem pedig 30, ami nyilván megnehezíti az egész életét, nemcsak esztétikai probléma, de belassul, fáradtabb lesz. Akkor meg mi értelme? Több gyerekhez több energia kell, kötve hiszem, hogy attól lesz több energiája, ha többet nyom.

121. zizina
2016. dec. 7. 08:50
2-3 gyerek után az embernek nem az a legsürgetőbb feladata, hogy pont úgy nézzen ki és annyi kg legyen, mint 18 éves korában, bár valahol mindenki ezt szeretné, és vagy tesz érte, vagy nem, de kissé irreális azért az elképzelés. Egyszerűen átrendeződik a teste, a csípő szélesebb lesz (még akkor is, ha valakin nincs egy deka plusz sem), mivel a medence szülésnél kitágul és már nem oda megy vissza, ahol régen volt, az ember valamennyire megerősödik, meghátasodik az átlag 14 kg gyermek 3 éven át tartó cipelésétől, ha több van, akkor szorozzátok be annyival, szóval a váll megerősödik, a cici leül, inkább összemegy, mint nagyobb lesz. Egy anyukának kell, hogy legyen azért kiállása, a külső megjelenése is parancsoljon némi tekintélyt, ne nézzék kislánynak, mert már nem az "el akarok kelni" a lényeg, hanem pl. az, hogy a ha a gyerekemet bántják, mit teszek, elsomfordálok, vagy anyatigrisként megvédem (azért jellem is kell hozzá:).
120. zizina
2016. dec. 7. 08:37
Lehet, hogy már más is írta előttem, de az ún. konfekció boltokban (most ne a Skálára gondoljatok, hanem a nagy nevű külföldiekre) nőknek 42-es felett, férfiaknak XXL felett nem lehet ruhát kapni. De vannak boltok, ahol S és XS a leggyakoribb méret, pl. egy híres amerikai nagyvárosról elnevezett boltban. Ezt a férjemmel csak tiniüzletnek hívjuk:) Nálam épp rezeg a léc, mert 42-es vagyok, a férjem a kajakos vállára kínokat szenved, mire ruhát talál. A slim fit nem nagyon jön be:)
119. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 118. - Vacsa)
2016. dec. 5. 21:01
:)
118. vacsa (válaszként erre: 115. - 4ab8ac8371)
2016. dec. 4. 15:52
Mondjuk a súlyt szerintem magassággal együtt érdemes emlegetni. Unokaöcsém is biztos megvan 100 kiló, de legkevésbé egy disznó jut róla a nők eszébe.
117. c73db520ef (válaszként erre: 115. - 4ab8ac8371)
2016. dec. 4. 15:49
Nem, a diszno 200 folott kezdodik!
116. főnix01 (válaszként erre: 115. - 4ab8ac8371)
2016. dec. 4. 12:50

Igen, ez a jellemző. Csak a nők szeretnek ezen a témán pörögni. A férfiak nem, vagy csak átsuhan az agyukon, de nem lovagolnak rajta. Egyik kövér ismerősöm (férfi) mindig mondja, hogy le kéne fogyni, de nincs elég akarata. Elmondja egy percben, és továbblép, befejezte. Sokszor megemlíti, de annyira nem zavarja, hogy felszívja magát, és igenis végigcsinálja. Inkább viccet csinál belőle, pedif ő is tudja, hogy sok jó nem dog kisülni belőle. A nők pedig iszonyat sokat tudnak rinyálni. Ez az önbizalomhiánnyal is összefügg. Nők többségének nincsen vagy nagyon kevés.

Még az jutott eszembe, hogy annyi kúra van, és kik csinálják nagy százalékban? A nők! Most is kiírt valaki egy olyan fórumot, hogy hogyan kell zselatinnal fogyni. Meg van a tojásdiéta, stb... Pedig csak az aranyközéputat kéne megtalálni, minimum három hétig szigorú kontroll alatt tartani (3 hét kell, hogy valami szokássá váljob) és jobban érezné magát, neadjisten, megszeretné magát. Mert akik kitalálnak ilyen hülye fórumokat, azok nem szeretik a testüket.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook