Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről fórum

Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről

1 2 3 4 5 6 7
175. massalhangzo (válaszként erre: 173. - Gribedli***)
2016. dec. 29. 20:11
igazad van, annyira sulykoljak ezt a napi tobbszori, otszori etkezest is, en sosem tudtam betartani. van, hogy csak egyszer eszem egy nap, biztos nem porog az anyagcserem sem, ellenben nem fenyeget elhizas veszelye :D
174. massalhangzo (válaszként erre: 172. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 20:09

szerintem akkor sikeres egy dieta, ha nem idoszakos, hanem egyszeruen etrendet valt az ember, amit tartani tud, es ami jo a szervezetenek. ha egy fogyokura nehez, akkor a fogyokura vegen visszaterve az eredeti etrendhez, meg ha nem is teljesen, szepen visszajonnek a kilok is, mert nem veletlenul rakodtak fel


nalam forditva van, mint nalad, eleg sok zsirt eszek, szenhidratbol kevesebbet, inkabb akkor novelem, mikor hiznom kell par kilot :D kaloriaban szerintem boven utogetem a napi 3000 ezres hatart

173. gribedli*** (válaszként erre: 166. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 20:01

Azt ajánlanám, hogy fokozatosan szoktasd hozzá magad, hogy eleget egyél, vagyis a fogyi után úgy kellene növelned a kalóriát, hogy ha lehet, többet mozogj mellette. Mert a diétázás lassìtja az anyagcserét, a NEM diétázás, vagyis normális evés viszont szinten tartja, a mozgás és a gyakori kis étkezés is gyorsìtja. Pl ha elosztod 5 étkezésre az ennivalót, akkor 20%,-kal is nő az anyagcseréd.


Ugyanakkor van az a cél sportolóknál, ami megkívánja pl hogy napi 1xegyenek de akkor az egészet, ezek specifikus célok, nem az átlagemberre szabott. Vagy vannak olyan emberek, akik noha nem èlsportolòk de muszáj 1x enniük máskülönben kikészülnek a vércukoringadozástól. Vállalva persze, hogy napi 1 kajálással lassabb az anyagcserèjük, mert nagyon más választásuk nincs.


Egyébként azt gondolom, hogy manapság nem vagyunk hozzàszokva az éhségérzethez. El kellene fogadni, hogy maga az éhségèrzet is egy természetes dolog és együtt lehet vele élni. Nem kell, hogy örökké telve legyen a gyomor és ez még nem zárja ki, hogy pont annyit együnk, amennyire szükségünk van. Sokan erre képtelenek, képtelenek betartani bármilyen mintát.

172. 68f67c6f90 (válaszként erre: 169. - Massalhangzo)
2016. dec. 29. 20:00

Vagyis most fogyok, látom, hogy pl. nálam nagyobb mumus a zsír, mint a ch, mert most kevesebb zsírt és több ch-t eszek arányában, mint régen es könnyebben fogyok, és jobban érzem magam, mint amikor anno. ch szegényen próbáltam fogyni.


Vagyis majd csak ha elérek oda, akkor fogom megtudni, megtapasztalni, hogy mennyit egyek/mozogjak, hogy jó legyen?

Gondoltam kaphatok egy sacc/kb. értéket.

171. massalhangzo (válaszként erre: 170. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 19:59

alkatilag vannak szikarabb, erosebb testalkatok, de ez nem jelent alapbol tulsulyt


gyerekkent elhizni sem alkat kerdese, hanem rossz taplalkozase, helytelen eletmode. megfigyelheto, hogy a legtobb elhizott szulonek mar a kisgyereke is duci, es egyik sem alap alkata miatt :D

2016. dec. 29. 19:54

Igaz, hogy ha valaki mar gyerekként duci volt, nehezebb dolga van később alacsonyabb testsúlyt tartania, mintha nem úgy lett vona?

(Erre nekünk sajnos utólag már nincs befolyásunk...)

Merthoy a zsírsejtek száma nem csökken ha egyszer több alakult ki v.mikor, csak kisebbek lesznek? Ezt szoktam hallani.


Ha ez igaz - akkor az magyarázata lehet ennek az alkati, nem alkati kérdés témakörnek, nem?

169. massalhangzo (válaszként erre: 166. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 19:51

szerintem nem a kaloriak szamitanak. mindenkinek megvan a mumusa, hogy mitol hizik, hizott el, ha azon nem valtoztat, bar le tud fogyni nehezen, de utana kinkeserv megtartani az eredmenyt, es allando onsanyargatas van


ezt a mumust kell kiiktatni, kinek a zsir, kinek az edesseg, kinek a teszta stb. amit nem toleral a szervezete igazan, csak raktarozza. ha ezen valtoztat, es kialakit egy etrendet, ami az o szervezetenek megfelelo, akkor nagyobb erofeszites nelkul lefogy es tartja is a sulyat

168. 68f67c6f90 (válaszként erre: 164. - 4ab8ac8371)
2016. dec. 29. 19:48
Na ezt nemtom, de évek óta hangoztatja, hogy sz...r a vérkepe, és hogy igazaból nem is dolgozhatna így, itt, de nem ecsetelte, én meg nem faggattam.
167. massalhangzo (válaszként erre: 155. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 29. 19:45

nincs igazad. az alap testalkat nem azt jelenti, hogy valaki eleve tulsulyosan jon a vilagra, es barmit is tesz, mindig is tulsulyos marad, mig mas sovanyan, es barmit is tesz, mindig az marad


en alapbol hizekony tipus vagyok, de regota olyan etrenden, olyan eletforman, ami mellett ha zabalok is, bar tudok hizni, de elhizni nem. egyszeruen e ketton mulik minden. a vekonyak, akik "barmit ehetnek, nem hiznak el" sem csodatestuek, megvaltozik az emesztes, anyagcsere, es drasztikus valtozas, ami hosszu idon keresztul betartott adhat csak igazi valtozast kover es sovany eseteben is

166. 68f67c6f90 (válaszként erre: 163. - Gribedli***)
2016. dec. 29. 19:38

Ő sem dohányzik, én sem:-)

Kisebb lakása van, mint nekem :-)

Se kertje, se kutyája, akárcsak nekem.

Nehézkesen jar, mindene fáj, elvben kevesebbet is mozog nálam ezáltal is, csak amit muszáj, DE többet stresszel a munkán, mint én.:-)

Jó, értem.

Más.

Mi van akkor, hogyha most mondjuk napi 1600 kcal. kalóriabevitellel tartanám a testsúlyom. Napi 1600-1400 bevitel, mínusz 200, 400 égetéssel fogyok. X idő alatt leadok 20 kg súlyfelesleget. Utána mennyi kalórára lesz szükségem, hogy tertsam az új súlyom?

2016. dec. 29. 19:33
Ja, én is csak onnan tudom, hogy van egy okoskarkötőm, ami mig rajtam van, ès a saját adataim segítségével (magasság, súly, stb) meg az alapján, hogy mennyit mozgok (mert lèpésszámláló is egyben) kalkulálja nap mint nap, hogy aznap mennyi volt a felhasználásom. Ezért tudom, hogy még egy embernél is nagyon sokat változik, hogy valójában mire van szüksége, így hasznosnak tartom az ilyen eszközöket mert nap mint nap tudom, hogy igen, talán ma többet kell ennem, vagy èpp eleget ettem, mindezt bűntudat és rágörcsölés nélkül. D ha fixen van beállìtva egy ètrend, előfordul olyan nap, hogy az aznapi tevékenységéhez valaki többet evett mint kellene (vagy kevesebbet, ès ezt az anyagcsere bosszulja meg)
164. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 158. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 19:29
Kolléganődnek esetleg PM túlműködése van ami pörgeti az anyagcserét..
163. gribedli*** (válaszként erre: 158. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 19:24

A kolléganőd pl dohányzik? Mert az is megnehezíti sok tápanyag felszívódását. Amúgy stimm ez a kalóriaegy aktív embernél, lehet, hogy nem sportol de mondjuk naponta kitakarítja a házat, van kertje, kutyát sétáltat, stb, ezek is égetik a kalóriákat.


Ha hosszú évekig alacsonyan tartod a kalóriabevitelt, az lejjebb viszi az anyagcserédet, és ez még mimdig nem genetika, hanem életmód, rossz diéták eredménye. Anyagcsere károsodâs (metabolic damage). Pl megfigyelhető fitnesses nőkön is,akik gyakran versenyeznek, hogy elérnek egy pontot, amikor már nem sikerül a versenyforma, vagy még szezonon kívül is versenydiètán vannak, és már ezzel sem sikerül, pedig keményen sportolnak. És ez nem genetika még mindig.


De szerintem nem jó az ilyen összehasonlítgatás. Hètvégén 1900-2000 kalóriát égetek el, hétközben mikor hogy, pihenőnapon 1200 körül, edzésnapon 1600_1700. Pedig én ugyanaz vagyok, csak a tevékenységem más:)

162. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 156. - 328e1b30ab)
2016. dec. 29. 18:31
Engem nem érdekel az, hogy "orvosilag" mit állapítanak meg kontraszelektált,még földművesmunkára se alkalmas "kutatók",meg orvosok...Egyedül a SAJÁT SZEMEMNEK, és a saját tapasztalataimnak hiszek mindig...Pl. itt vannak a saját gyerekeim...UGYANAZT ESZIK MIND,és nagyjábol ugyanannyit is...Aztán az egyik vékony középtermetü 55 kilóval, a másik magas testes, 72 kilóval,a harmadik középtermetü és zömök alkatu,62 kilóval...A fiam pedig magas termetü,95 kilóval...És mondom mégegyszer:Gyakorlatilag ugyanazon a koszton vannak mind...Aztán ismerek egy ürgét...Egész nap lót-fut a munkája során, úgyhogy még arra sincs sose ideje, hogy normálisan egyen...Olyan "menedzser életet" él...Annyi a napi táplálkozása, hogy két tárgyalás között bekap gyorsan egy-két pizzát,vagy hotdogot,(Mint ahogy az amerikai filmekben szokták mutatni...)aztánmeg 140 kiló...Egy másik ismerősöm meg annyit eszik mint egy elefánt, aztán meg van vagy 60 kiló...Ruhástol...Szóval felőlem gondolsz amit akarsz, hallgathatol "orvosok" megállapításaira,maradjunk akkor annyiban,hogy ÉN továbbra is azt állítom amit,aztán ennyi...A többi meg engem nem érdekel...Én leírtam a magamét...
2016. dec. 29. 17:36
Elírtam, ő 63 kg.
160. Arón1 (válaszként erre: 159. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 17:35
Egyáltalán nem ezt mondta.
159. 68f67c6f90 (válaszként erre: 158. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 17:30
de nem ugyanúgy, nem azzal az életmóddal, ahogy a másik, vagyis nem vagyunk egyformák, nem lehet azt mondani, ha mindenki ugyanolyan mennyiségi és minőségi táplálékot vesz magahoz, és ugyanannyit mozog, spirtol, akkor ugyanolyan súlyú, tesstzsírszázalékú, stb. lesz.
158. 68f67c6f90 (válaszként erre: 156. - 328e1b30ab)
2016. dec. 29. 17:27

Ezt nem beszéled be nekem!

Tudom, hogy én rosszul ettem, nem mozogtam, duci vagyok. Most odafigyelek, egyszerű matek, fogyok, ok!


De, a kolléganőm, aki olyan magas, mint én, 10 évvel idősebb, és bizonyítottan többet eszik nálam egy nap, és 30 éve ugyanúgy 53 kg, sosem sportolt, de ránézésre is sportos sovány alkat, azt mivel nagyarázod?

Megkértem, hogy írja a napi fogyasztását egy hónapig. Kijött, hogy napi 2200-2500 kcalt fogyaszt, és nem sportol, ugyanazt a munkát végzi, amit én. Én számítások szerint kb. 1600-zal tartanám - igaz a mostani súlyom - vagyis nem fogynék, tehát ahhoz, hogy 53 kiló legyek, nekem jóval 1600 kcal alatt kellene fogyasztanom. Nézzünk meg egy átlag nőt, hogy nézne ki napi 2200-2500 kcal bevitellel?Hogy is van ez? Csak egyszerű matek?


Elerhetek én is 53 kilót orvosilag, nyilván, ha akarok, de nem ugyanúgy ahogy

157. Arón1 (válaszként erre: 155. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 29. 17:13
Ajj ez a fránya genetika! Áruld már el nekem, hogy akkor hogyan lesz kövér testből izmos vékony test? Erre azért sok példa van. A szemednek meg csak hiszel, nem?
156. 328e1b30ab (válaszként erre: 155. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 29. 15:11

Orvosilag nem igaz.


Te magad is ezt írod: annyit eszik, mint más és hízik. Persze, mert az átlagmagyar többet eszi, mint amennyit kellene, rossz összetételben. Ha a feleséged hízik és hízékony, az annyit tesz, hogy többet eszik a kelleténél és semmi mást.


De, bármilyen testalkatot el lehet érni, orvosi tény.

155. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 153. - Massalhangzo)
2016. dec. 29. 13:44
Bocsi...De én ezzel nem értek egyet...És azt mondanám továbbra is,hogy az alkat kb.80%-ban a genetikán múlik...Erre tudok ezer példát,és látok is mindenfelé...Írtam ugye a nejem példáját,aki a rengeteg tornázás-edzés után sem lett a mai napig se nádszálkarcsú hölgy...Pedig semmivel sem eszik többet, mint bárki más...Viszont van olyan hölgy, aki meg pont az ellentéte...Hiába tornázik, eszik, nem tud "hízni" az istennek se, és akármit is csinál, MINDIG megmarad karcsú és szintén nagyon csinos hölgynek...ŐT viszont így kedvelem, az ő esetében meg pont az a vonzó, hogy ő meg a "vékony-karcsú" alkat típusba tartozik...És így a szép...Az ő esetében meg nagyon nem szeretném ha meghízna...Én megintcsak a "testesebb" típusba tartozom, és bár napjában csak egyszer-kétszer eszem, akkorse sokat, mégis 116 kiló vagyok...Igaz, ezt a súlyt a dagadó izmok teszik ki,nem a háj,pedig hetente csak egyszer szoktam edzeni...Szóval sorolhatnám a példákat a világ végéig...Olyan NINCS hogy pusztán mozgással-étkezéssel BÁRMILYEN testalkatot el lehet érni...JAVÍTANI lehet a formákon, néhány kilóval lehet játszadozni ide-oda, de ALAPVETŐEN megváltoztatni egy ember testalkatát NEM LEHET...Hidd el,ha mondom...
154. massalhangzo (válaszként erre: 151. - Lililla01)
2016. dec. 28. 17:00
a legfontosabb tenyleg az, hogy egy no (vagy ferfi) jol erezze magat a boreben, annyian elegedetlenek es szenvednek olyasmiktol, amiktol nem is kene
153. massalhangzo (válaszként erre: 152. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 28. 16:58

nincs olyan, hogy genetikailag testesebb meg olyan alkat :D van olyan, akinek szelesebb a csipoje, a combja, vagy eppen a valla, rovidebb labu, hosszabb, homokora forma, kerekebb alma, de ez ettol meg senki nem nez ki kovernek, aki nem kover :D


csupan mozgastol nem lehet fogyni, 99 szazalekban az etkezesen mulik


mar leirtam parszor, nem vitatom, hogy egy kover no is lehet szep (mint ahogy egy karcsu is ronda), hanem azt, hogy foleg hosszu tavon jelentos sulyfelesleget cipelni, nem jol taplalkozni sok-sok betegseg es nyavalya alapja, azert kell vigyazni erre


olyan meg nincs, hogy valaki egeszsegesen taplalkozik, rendszeresen mozog, es megis elhizik

152. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 149. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 16:33
Akinek olyan alkata van, az mozoghat-tornázhat amennyit csak akar, ALAPJÁBAN akkor sem változik az alkata...Legfeljebb lead vagy 4-5 kilót, aztán annyi...De egy genetikailag TESTESEBB nőböl szerintem nemigen lenne egykönnyen cérnavékony nádszálkisasszony...Pl. az én nejem is rengeteget szobabicózik,tornázik, forog a twisterkorongon,meg hasonlók,éshát igen csinos formái vannak,de mégse lett belőle vékony nő...Meghát nemis akarom hogy legyen...Ő így jó és tökéletes nekem ahogy van, nemis akarom hogy vékony legyen...
151. lililla01 (válaszként erre: 150. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 16:28

Igen, te úgy látod, én így. Ez végülis így van rendjén.


És őszintén szólva a kutyát nem érdekli, hogy mit gondol xy vagy a nagy többség, míg olyan férfi olyan férfiakkal voltak és van mellettem amilyen és ameddig egy számomra abszolút bomba nő néz vissza a tükörből. :))

150. massalhangzo (válaszként erre: 147. - Lililla01)
2016. dec. 28. 16:24

ertem en, de hogy oszinte legyek, mikor latok elhizott, de csinos huszoneveseket, nem azt gondolom, hogy szep vagy nem szep, hanem azt, milyen jol nezhetne ki, ha lefogyna. es valoszinuleg nem csak en vagyok ezzel igy, es mindegy, hogy mit gondol magarol, vagy mit mondanak, hizelegnek a baratai, azert csupan kulsosegek szempontjabol se mindegy :D


ha valaszthatnek, hogy csini duci legyek, vagy bomba normal testalkattal, akkor az utobbit valasztanam :D

149. massalhangzo (válaszként erre: 148. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 28. 16:21

ezert irtam, hogy ez izles dolga. vannak, akik kifejezetten nem szeretik a vekony noket, masok meg a duci csajokat se, nemhogy a kovereket


de az esztetikan tul nagyon is szamit, hogy az ember mit es mennyit pakol a testebe (kajakent), azok mit okoznak hosszu tavon, mennyit mozog vagy nem mozog stb.

148. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 145. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 16:14
Szerintem egy kövér nő is tud jól kinézni...És izgatóan...(Persze most nem a teljesen széthízott,formátlan nőkröl beszélek...)Amennyiben arányosan van rajta a zsír...Hm...Nagyon jó és mindig élvezetes dolog markolászni a puha,és terjedelmes formáikat...(Pl.az álltalában jól fejlett,terjedelmes kebleiket,meg a tészta puhaságu hátsójukat...)Nekem világ életemben sok testesebb barátnőm volt...Sőt...A nejem is ilyen, és meg vagyok vele elégedve teljesen...(Viszont másik oldalrol a vékony nőket is nagyon kedvelem...Azért ezt se lehet letagadni...)
147. lililla01 (válaszként erre: 146. - Lililla01)
2016. dec. 28. 16:06
Nem a fekete cicanadrág plusz tunika típus vagyok.
146. lililla01 (válaszként erre: 145. - Massalhangzo)
2016. dec. 28. 16:05
Sosem volt macera.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook