Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Motorosokkal szembeni előítéletek. Van megoldás? fórum

Motorosokkal szembeni előítéletek. Van megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2
55. bnedora (válaszként erre: 22. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 15. 19:16
Igen, mivel sokszor már azt vesszük észre, hogy a motoros az autó mellett van, olyan gyorsan jönnek. Ez mondjuk elég veszélyes egy autópályán. Az autók között meg úgy slalomoznak, hogy nagyon észnél kell lenni.
54. Cucicsillag (válaszként erre: 49. - Csgybzs)
2015. máj. 15. 16:37
Tok igaz...
53. csgybzs (válaszként erre: 51. - Bibity)
2015. máj. 15. 09:25

:D


Nem aszfaltozták újra, de annyira nem gáz, van nyomvonal, ahol nem találsz meg minden csatornafedelet.

Amúgy engem az sem zavar, ha mindenki a belsőben megy, de akkor induljon lendületesen a pirosnál és menjen normális tempóban. Én sem 80-nál akarom levillogni az előttem haladót, hgoy 100-zal mehessek.


A másik magyarázat soroksári belső sávra: úgyis kifelé akarok menni, minek menjek ki a külsőbe, hogy aztán vissza kelljen sorolni (ami ugye nem nagyon megy...)

52. one euro (válaszként erre: 1. - Shadow Angel)
2015. máj. 15. 09:24
Semmi megoldás nincs,majd ők is felfedezik magukban.Ők sem rendelkeznek természetfeletti képességekkel :(
51. bibity (válaszként erre: 49. - Csgybzs)
2015. máj. 15. 09:09

Anyám a Soroksárin azért ment mindig a belső sávban 48-cal, mert szerinte a külső sáv rossz minőségű és ráz, valamint a kreszben le van írva, hogy ott 50 a max.

Én hátul próbáltam magam összehúzni, meg úgy csinálni, mintha én nem is ebben az autóban ülnék... Gáz volt:) mondjuk nem tudom, a külső sávot leaszfaltozták azóta normálisan?

50. Shadow Angel (válaszként erre: 49. - Csgybzs)
2015. máj. 14. 21:05

Teljesen egyetértek.

Nincs is hozzáfűznivalóm, mert tökéletesen leírtad. :)

49. csgybzs (válaszként erre: 48. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 20:54

Szerintem sokkal nagyobb baj az, hogy rengeteg olyan embernek van jogosítványa, aki egyszerűen alkalmatlan a közúti közlekedésre. Bármilyen járművel.

Ők sokkal balesetveszélyesebbek és közvetve sokkal több kárt okoznak.

Például lehet, hogy (vegyünk egy bömöst a példa kedvéért) tök normálisan közlekedik mondjuk az M5 bevezetőn a belső sávban 70-el. Megy előtte egy Opel Astrás nő, aki kéthavonta egyszer jön be vásárolni Pestre és egyébként is összeszarja magát az autóban. Szüttyög belül 55-60-nal, nem ismeri a jobbratarts szabályt, feltartja a gyors sávot. Bömös megy mögötte egy darabig, talán siet is valahova. Lehet, hogy ha az Opeles betartaná az írott és íratlan szabályokat, akkor a bömös nyugodtan menne tovább 70-nel, de így inkább az első lehetőségnél ki fog húzni jobbról előzni és mérgében megtolja kicsit a belső sávban, mert már tiszta ideg.

És ezer meg egy ilyen van. Nem húzódnak le, fékezgetnek, rajta hagyják az indexet, vagy pont nem indexelnek, csak satufék és kanyar. Sok egyébként normális autós is begőzöl néha ezektől.

Amit én meg is tudok érteni.


Reggel kifelé a Soroksári úton Pesten a külső sávban ment egy kisteherautó 60-nal, a belső sávban egy Matiz 65-el. Gyönyörűen elautóztak egymás mellett kilómétereken keresztül, mögöttük meg gyűlt a sor. Én is pipa voltam.


Szóval normális közlekedési kultúra kéne és sokkal jobb képzés. Akinek meg nem megy, az ne erőltesse.


(Csak ilyenkor mondjuk egy motoros elmegy szépen középen, vagy jobb szélen, egy autós meg akár órákig szív miatta... jóhogy utálják! :D :D)

48. Shadow Angel (válaszként erre: 45. - Csgybzs)
2015. máj. 14. 20:42

Azért szerintem a 170-180 sok a bömbönek is pályán.

Piroson áthajtást én fordítva tapasztalom. Felénk sokkal több autós megy át a piroson. Szinte naponta találkozok ilyennel. Sajnos.

Pont a bömbövel kapcsolatban: lehetne velük szemben előítéletem (mármint a tulajokkal és sofőrökkel), egy kedves ismerősöm bömbö miatt halt meg, nekem majdnem súlyos balesetem lett egy miatt, mégsem ítélem el az összes bömböst.


De én is remélem hogy lesz még normális közlekedés.

47. Shadow Angel (válaszként erre: 46. - Csgybzs)
2015. máj. 14. 20:24

Vannak olyanok is, akik azért. Bár a 83%-ot erős túlzásnak tartom, mert a chopperekkel, túra motorokkal, cruiserekkel és társaikkal nem kimondottan lehet száguldozni.

A sport és túrasport kategóriás motorosok közül pedig száguldozni sokan ringre járnak.


Nem a motoros társadalomnak kellene globál változni szerintem, hanem inkább az összes közlekedőnek. Akár motoros, akár autós, akár egyéb járművel közlekedő. Valahogy a közlekedési morál nem megfelelő.

46. csgybzs (válaszként erre: 43. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 18:55

Persze, hogy azt, mert csak ilyen tapasztalatuk van.

Ez olyan, mint a roma kérdés. Ha valakit már megkéseltek, kiraboltak, leköpködtek szotyihéjjal, az elég nehezen fogja elhinni, hogy vannak rendesek is köztük. És sajnos a rendesnek ezért erőn felül kell bizonyítani és még így sem biztos, hogy sikerül. Erre írtam, hogy ehhez az egész motoros társadalomnak kéne megváltozni. Amire meg hiába vársz, mert az emberek 85%-a azért motorozik, hogy száguldozhasson...

45. csgybzs (válaszként erre: 42. - Unom)
2015. máj. 14. 18:53

Pár éve még igen gyorsulást, de piroson áthajtást nem. Viszont mostanában nem. Igazából szerintem 1-2 éve tuti nem. Sőt, szerencsére azt tapasztalom, hogy az autópályán is jelentősen lassult a sebesség. Régen mindenki tolta le az autókat, villogott, menőztek, mostanában szinte nem is látok ilyet, a böhömökkel is max 170-180 körül. Én ezt nagy pozitívumként élem meg.

Remélem a motorosok is eljutnak ide és akkor nem lesz olyan rossz a megítélésük sem.

2015. máj. 14. 17:39
A múltkor álltunk a sorompónál,mert piros volt:Erre egy motoros megelőzte az egész sort,és átment a sorompon.Nagy mákja volt,hogy nem akkor ért oda a vonat!Se köpni se nyelni nem tudtunk,csak lestünk,meg sem mertünk szólalni!Tudom hogy nem mindegyik motoros ilyen,de tény mi tény szeretnek száguldozni.
43. Shadow Angel (válaszként erre: 38. - Csgybzs)
2015. máj. 14. 17:20

Elnézésed kérem, rosszul fogalmaztam.

Sokan általánosítanak.

És hidd el tényleg azt tapasztaltam, hogy sokan csak azt nézik, motor (és megint tisztelet a kivételnek).

42. unom (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2015. máj. 14. 17:15
"az autósok NEM szoktak áthajtani piros lámpán" ugye viccelsz? Vagy én élek másik univerzumban... Te sose láttál még ilyet, vagy autósokat gyorsulással szórakozni városban?
41. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 39. - Cucicsillag)
2015. máj. 14. 17:15
Ott a pont, nagyon jól leírtál mindent.
40. Shadow Angel (válaszként erre: 36. - Simple)
2015. máj. 14. 17:10

Nem is rád akartam célozni, nehogy félre értsd. :)

Korábbi hozzászólásomban írtam példát.

39. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 17:10

Aki motoros ellenes, az az is marad :-S

Kb.ezt is tapasztalat utjan lehetne, aki meg sosem ult mocin, lovese nincs rola, mennyivel kiszolgaltatotabb,mint egy autoban.

Sok autos ritkan nezeget a visszapillantoba, aztan elkezd elozni es meg van a baj. Masreszt extrem motorosokbol is akad boven, aki esz nelkul szaguldozik, szval lehet, akik utaljak a motorosokat csak ilyennel talalkoztak....:) Azert remenykedem, hgy egyre toleransabbak lesznek az emberek a kozlekedesben IS.

38. csgybzs (válaszként erre: 23. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 17:08

Senki nem általánosít. Én még SOHA nem bunkóztam motorossal élből. Meg amúgy se, mert jobban féltem az autómat, mint hogy leálljak harcolni bárkivel is.


Ha te motoros vagy, aki betartja a sebességhatárokat, a szabályokat, akkor nem is tudom megérteni, hogy tudsz olyan szituációba keveredni, hogy bunkózzanak veled...

37. csgybzs (válaszként erre: 30. - Unom)
2015. máj. 14. 17:05

Nem, de az autós az összes közül az, aki a legtöbb szabályt betartja. Egy autós nem tud lakóövezetben 100 m alatt 80-90 km/h-ra felgyorsulni, az autósok NEM szoktak áthajtani piros lámpán, annyira azért senki sem vagány...

Ellenben a motorosok és biciklisek mennek árkon bokron keresztül, mert úgyis szétnéznek, látják, hogy nem jön semmi. Az autósok meg ott ülnek percekig a lámpánál, jó, hogy vérszemet kapnak, ha utána meg a biciklis ott szambázik előttük megint...

36. simple (válaszként erre: 35. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 17:01
Én mindig figyelek a motorosokra, semmibe soha nem veszem őket, sőt ahol tudok segítek nekik. (lehúzódok) De olyan a rendes motoros mint a fehér holló, ha látok olyat aki nem százzal egykerekezve indul el, mindig meg is szoktam jegyezni hogy nahát, lehet ezt így is? Csak tit tudtok tenni ezért, ki kell vetni a barmokat magatok közül.
35. Shadow Angel (válaszként erre: 31. - Simple)
2015. máj. 14. 16:57

Tudod pont ez a problémám, hogy én az általad leírt módon motorozok, ahogy baráti / ismerősi körömben is így tesznek (ha valaki nem, a "csapat" mossa meg először a fejét), mégis ugyanúgy elítélnek és sokszor semmibe vesznek az úton, csak mert motorral vagyok.


És igen, ismerem a másik oldalt is, mert kocsit is naponta vezetek.

34. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 32. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 14. 16:56
*őstulok :D
33. Shadow Angel (válaszként erre: 30. - Unom)
2015. máj. 14. 16:52

Van, aki igen. :)

Van olyan ismerősöm, aki busszal/kamionnal/autóval nagyon higgadtan vezet. Motoron könnyebben "elszáll" az agya.

Párom talán motorral higgadtabb.

Saját magamon nem tudnám megmondani. :)

32. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 31. - Simple)
2015. máj. 14. 16:52
Ugyanezt elmondhatnánk mi is, hogy gondoljatok a motorosokra, ők mégiscsak 2 keréken közlekednek. A videón a srác tök szabályosan teker a biciklijével és egy busz sofőr jogosítvánnyal rendelkező őstülök lesodorta az útról úgy, hogy eltört a bordája.
31. simple (válaszként erre: 1. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 16:46
Van megoldás! Motorozz normálisan, a szabályokat betartva, odafigyelve a közlekedés többi résztvevőjére, és erre bíztasd a társaidat is!
30. unom
2015. máj. 14. 16:33
Aki idióta, az gyalogoskéntm biciklisként, motorosként, autósként is az. Sok motoros autót is vezet, gondoljátok, agyat is cserél?
29. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. máj. 14. 16:28
Rendőrök dolga lenne az ilyen közlekedőket megbírságolni, hogy többet ne legyen kedve így biciklizni, mert az ilyenek szerintem másból nem értenek, másra nem hallgatnak.
28. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 24. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 14. 16:26
Bocsánat: Gondolni a biciklisre, gondolni a motorosra.
27. andi6020 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. máj. 14. 16:25
Minden szavaddal egyetértek.
26. andi6020 (válaszként erre: 24. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 14. 16:23
Nem az autósoknak kellene másként gondolkodni (hiszen annak oka van, hogy az autósok úgy gondolkodnak, ahogy), hanem mindenkinek magába kellene nézni, és normálisan közlekedni. Tök mindegy, hogy rollerrel meg, vagy kamionnal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook