Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Biciklizni tanítás fórum

Biciklizni tanítás (beszélgetős fórum)


15. dokianya (válaszként erre: 14. - Moncsy85)
2011. ápr. 26. 18:59
Tényleg? Kicsi a világ! :D
14. Moncsy85 (válaszként erre: 14. - Dokianya)
2011. ápr. 26. 18:14
A férjem is odavalósi
2011. ápr. 23. 12:46

Armandó fiam 6 ves lesz jövő hónp végén. Pótkerekes biciklizni 3 évesen tudott. Pótkerék nélkül meg tavaly tanítottam meg 2 óra alatt megtanult egyensúlyozni és tekerni.

Amira lányom decemberbe lesz 4 éves. 2 évesen tekerte a pótkerekes biciklijét. Pótkerék nélkül meg majd most akarom megtaítani.

Nekünk elég gyorsan megtanultak biciklizni.

12. Moncsy85 (válaszként erre: 11. - Dokianya)
2011. ápr. 23. 12:13
Aránylag közel van. te hol laksz, hogy ismered a "fagyinkat"? Patrik is nagyon szereti! Minden vasárnap megyünk fagyizni.
11. dokianya (válaszként erre: 10. - Moncsy85)
2011. ápr. 22. 18:01
De aranyos lehet! Na, de ők még olyan gyorsan tanulnak, hogy lassan fagyizni is elteker - bár nem tudom milyen messze van Tőletek, de a fagyitokért még innét 40 km-ről is áttekernék legszívesebben.:D:D:D:D
2011. ápr. 22. 16:00
Jaj én is azt várom hogy tekerje már! Már az Elmo-t is beígértem neki hogy majd vele mehet a boltba a biciklivel. Szegénykém szeretne is az Elmoval menni, de még nem tud.
9. dokianya (válaszként erre: 8. - Moncsy85)
2011. ápr. 22. 15:58
Ó, hát akkor nincs elkésve. Lehet, hogy neki is csak az a 2 hónap hiányzik. De ha gyakorolgat, barátkozik vele, akkor egyszer csak elindul. Miután a kisebbik lányom a 2 hónap pihi után elkezdte tekerni a triciklit nyár közepén, következő tavasszal már kétkerekűn tekert. A fiúk meg kicsit ügyesebbek is mint a csajok, szóval szerintem ne aggódj, menni fog ez gyorsan neki, csak szoknia kell. Szóval nemsokára tekerni fog,mint a bajnok. :D
8. Moncsy85 (válaszként erre: 6. - Dokianya)
2011. ápr. 22. 15:51
2 és fél éves. Csak azzal van gondunk, hogy még ő se jött rá hogy ha takari, akkor elindul. 10-15 centiket halad ő csak meglepődik vagy nem tudom és megáll.
2011. ápr. 22. 15:50
Nézem a kisfiadat, meg a kép alatt a dátumot.Ő most még 3 éves kb, ugye?Mondjuk nincs jelentősége, ismerek olyat aki 2 és fél évesen már két keréken tekert.De azért a pótkerekes megoldás biztonságosabb még.
6. dokianya (válaszként erre: 5. - Moncsy85)
2011. ápr. 22. 15:41
Na nyanya (ez tetszik), ezzel az egyiknél én is megküzdöttem, de akkor úgy csináltuk, hogy szemben lehajoltam, megfogtam a pedálon a lábát és közben nyomtam le neki és tekertem, meg tolattam is közben, hogy haladjunk. (szép látvány lehetett így utólag belegondolva). És így nagynehezen rájött, hogy kell csinálni. Viszont, ha nagyon nem megy neki, akkor ne erőltesd, majd kicsit később rájön. Nálam a legkisebb volt ilyen. Kb. 2 hónapig nem is foglalkoztam vele, csak motorozott tovább és utána amikor újra elővettük a triciklit, szinte pillanatok alatt belejött. Szerintem addigra fogta fel a kis agyával, hogyan kell összehangolnia mindent. Szóval, lehet hogy kicsit még érnie kell hozzá. Bár nem emlékszem, hogy írtad-e mennyi idős.
5. Moncsy85 (válaszként erre: 3. - Dokianya)
2011. ápr. 22. 15:35
Nálunk az a baj hogy nem tudja hogy hogy kell tekerni. Pedig már megmutattam neki, a lábát is a pedálon tartja, de csak ül rajta és szól, hogy "nyanya segít!"
2011. ápr. 22. 15:35
Engem ugy tanitottak, hogy egy botot dugtak a bicigli vegebe es azt fogtak es mikor mar biztosak voltak akkor elengedtek es volt, hogy eszre sem vettem :)
2011. ápr. 22. 15:32
Nekem mindhárommal gyorsan. Amikor már biztosan jártak, odaadtam nekik a triciklit és mutogattam, hogy kell a pedálon hagyni a lábukat. Gyorsan belejöttek és 3 -3.5 évesen már mindhárman kétkerekűvel mentek. Persze a legkevesebbet a fiúnak kellett segíteni. Viszont észrevettem, hogy nem mindegy milyen bicajjal kezdik a tanulást. Mindhárman ugyanazon tanultak meg, egy jóminőségű és nagyon könnyen tekerhető bicajon. A másik csak szép volt, de nehezebb volt tekerni, így nem is szerették. Tehát azért erre is figyelj, hogy könnyen meginduljon az a tricikli, ne kelljen nagyon nagy erőt kifejtenie ahhoz, hogy elinduljon vele.
2011. ápr. 22. 15:27

Szia.Én tavaly nyáron kezdtem el a kislányomat tanítani.Akkor 4 éves volt.Nekünk egy kicsit hosszadalmas művelet volt, mert egész nyáron vissza vissza tértünk a témára.Tavaly augusztusra már biztos volt a dolgában, minden szépen ment.Van aki felül és már tekeri is.Mi nem ilyenek voltunk.

Sok sikert nektek hátha megtanul hamarosan

2011. ápr. 22. 15:20
Kisfiamat tanítom mostanság biciklizni (triciklizni) Nektek hogy megy; ment?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook