Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért szombaton vásárolnak a bevásárlókocsis nyugdíjasok? fórum

Miért szombaton vásárolnak a bevásárlókocsis nyugdíjasok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
586. Bözsi néni (válaszként erre: 572. - 12d083b51b)
2018. júl. 5. 17:56

Arról nem is beszélve, hogy amíg a tisztelt fiatalok (akik annyit emlegetik, hogy ők fizetik a nyugdíjasok nyugdíját) felnőttek, tanultak, szóval addig a jelenlegi nyugdíjasok fizették a kórházat, ahol megszületett, a csecsemőorvost, aki megnézte a piros fenekét, a támogatott gyógyszereit, az "ingyenes" védőoltásait, a gyerekorvost, a családi pótlékot, az bölcsöde-óvoda-iskola fenntartását, személyzetét, a diákbérletét, a diák belépő kedvezményeit, stb, stb. sorolhatnám még hosszasan.


Ha állami támogatottan járt egyetemre, azt se ő vagy a szülei fizették.


Szóval mindezek bizony a jelenlegi még éppen nem, vagy már nyugdíjasok fizették, szóval nem kéne akkora arccal lenni, hogy ki fizeti a nyugdíjat!


Szerintem.

585. ab61752c45 (válaszként erre: 583. - Papája)
2018. júl. 5. 17:05
általában nálunk sincs.én is csak akkor szóltam,mikor dolgoztam,de ki is volt írva.
584. ab61752c45 (válaszként erre: 581. - Ab61752c45)
2018. júl. 5. 17:03
el voltunk képedve.egy c.mindenki előtt bement a rendelőbe.és nem küldték ki,elment a röntgenre, utána megint bement.na akkor küldték ki,hogy várni kell.miért gondolják,hogy nekik minden azonnal jár?egy fillér befizetése nélkül. reggel láttam.hogy egy háznál ott áll négy személygépkocsi,fene gondolta,hogy nyomozók.lefoglaltak egy csomó ékszert,készpénzt,hát telik annak ,aki életében nem dolgozott.na megint sírdogálhat az anyja,hogy mi lesz velük családfenntartó nélkül.nincs aki lopjon,betörjön.olyan magasan hordják az orrukat,mint aki öt egyetemet végzett.a lányom mondta egyre sem emlékszik az iskolából a tizenháromból.mondom nem is emlékezhetsz,mert mindegyik kisegítő iskolába járt a szomszéd faluba.
583. papája (válaszként erre: 578. - Ab61752c45)
2018. júl. 5. 16:54
Nálunk nem volt soha behívás, most sincs. Az asszisztens ki sem dugja az orrát egész rendelés alatt. Szépen érkezési sorrendben megyünk be, amikor kijön az előttünk lévő.
582. 31bc25d879 (válaszként erre: 574. - Papája)
2018. júl. 5. 16:53
Jézusom!!
581. ab61752c45 (válaszként erre: 570. - Papája)
2018. júl. 5. 16:52
én is mindig előre engedem,aki munkába megy,tanítónő stb. igaz nem szól rá semmit,nekem mindegy.
580. papája (válaszként erre: 577. - Piroska52)
2018. júl. 5. 16:51
A poén, hogy a nő és ovisa fehér emberek, nem az a fajta jól ismert más. Sajnos a fehér is tud úgy viselkedni, ahogyan nem lenne szabad.
579. furge47
2018. júl. 5. 16:41
A az igazság,hogy nagyon türelmetlenek vagyunk egymás iránt. Azzal a hozzászolóval èrtek egyet aki azt mondta mindenki lesz egyszer öreg ha megèri. Az idegeskedės sem tesz jót senkinek.
578. ab61752c45 (válaszként erre: 570. - Papája)
2018. júl. 5. 16:41
nálunk behívták,ha dolgozni ment,ha nem.én szóltam.
577. Piroska52 (válaszként erre: 576. - Papája)
2018. júl. 5. 16:33

én ezeket még eddig úgy tapasztaltam,

mennyiiiiiiii má ne várjááááááááááááá,mennyé elűre terhes vagy-iiiiiiii,

576. papája (válaszként erre: 575. - Piroska52)
2018. júl. 5. 16:29

Sajnos igen.

Saját magam láttam, hallottam. A gyereknek több esze volt nem rugdosott. Én csúnyán néztem a nőre, ezzel vége lett. Kivárta mindenki a sorát.

575. Piroska52 (válaszként erre: 574. - Papája)
2018. júl. 5. 16:07
most ez komoly?
574. papája (válaszként erre: 573. - 12d083b51b)
2018. júl. 5. 16:05

A strigula húzogatásnak meg mi értelme ilyen módon.

Tegye fel a kérdést szavazásban, vagy máshogy direkt.

Tegyen fel kérdést, kinek mit jelent a tolarencia, ki meddig és mit tűr.

A nem nyugdíjas is tud rettenetesen viselkedni, ha siet. Példa rá: postán óriási a sor. Előttem fiatal nagyi, vagy időske anyuka ? óvodás unokával. A gyerek kezd türelmetlen lenni, nagyi meg biztatja. Rúgdosd meg a nénit - aki előtte áll - akkor majd előre engednek bennünket. Aki már az ovist is erőszakra tanítja, rúgj, majd akkor előrébb kerülsz. Abból milyen felnőtt lesz, milyen öreg ember lesz ?

573. 12d083b51b (válaszként erre: 570. - Papája)
2018. júl. 5. 15:44

Így ahogy mondod! Aki az a törtetős, lökdösődős fajta, annak mindegy milyen nap, mert ürügyet, okot mindig lehet találni.


Valójában én is gondolkodtam már azon, mi is lehetett a fórum indítás oka, mire is akarja felhívni a figyelmet?? De azon kívül, hogy itt akkor felkavarta a hullámokat, nem sok értelme van, hiszen minden korosztályban van ember ilyen is, olyan is, a nyugdíjasok sem angyalok.

Hacsak nem az, hogy a hozzászólások alapján húzta a strigulát a statisztikájába, és próbálta felmérni, ki közülünk a nyugdíjas, és ki nem! :))

572. 12d083b51b (válaszként erre: 567. - Nyamitörp)
2018. júl. 5. 15:38
No végre! Van már más is, aki tudja, hogy a saját nyugdíját nem a mai fiatalok fizetik, hanem befizettük mi azt anno tisztességgel. Hogy közben elfolyt a kasszából ide-oda... mostanság sok felé folyik az ide-oda... :))
571. Mezei Virág (válaszként erre: 570. - Papája)
2018. júl. 5. 15:30

De jó is lenne, ha minél többen így gondolnák az emberek...

A tolerancia mumus mostanában. :(

570. papája (válaszként erre: 566. - 12d083b51b)
2018. júl. 5. 15:25

Még dolgozó koromban - egyik főnök/asszony volt olyan rendes - én és a többiek is gyakran kiszaladtunk munkakezdés előtt a piacra. Volt hogy késtünk néhány percet a munkából. Örültünk, hogy gyorsan bevásároltunk, nem néztünk se jobbra, se balra csak célirányosan. Soha semmilyen gond nem volt nyugdíjasokkal sem, másokkal sem. Manapság sem tapasztalok ilyesmit, sőt a társadalmi élet színtere. Örülünk, ha látjuk egymást fiatalok és öregek is és válthatunk néhány szót.


Szintén dolgozó koromban egyik reggel siettem az orvoshoz valami miatt, hogy még a munkába is beérjek kicsi késéssel. A rendelő azonban tele volt idős emberekkel. Mérges voltam magamban, hogy miért nem jönnek később, hiszen ők ráérnek. Így megkértem őket engedjenek előre, ha nem gond, mert dolgozni megyek. Egyhangúan mondták, persze menjek nyugodtan, hiszen ők ráérnek, nyugdíjasok. Az hogy korán beültek a váróba, - hát ráérnek, legalább van kicsit kivel beszélgetni. Mióta nyugdíjas vagyok, direkt szólok annak, aki utánam jött és látszik siet menjen csak be előttem.

A lényeg legyünk toleránsak és ne mindég rosszra gondoljunk azonnal, ha a másiknak nem úgy áll a sapkája.

569. Mezei Virág (válaszként erre: 566. - 12d083b51b)
2018. júl. 5. 15:21

:D

Akkor menj, mikor kell! Meg kedved is van hozzá...

568. Nyamitörp (válaszként erre: 563. - PöttyösPanka)
2018. júl. 5. 15:14
Akkor majd a fiatalokról ír ki fórumot. Bár nem tudom mi lesz addigra az unokaöcsi véleménye, mert hát ezt a témát is ő ihlette. :-)
567. Nyamitörp (válaszként erre: 566. - 12d083b51b)
2018. júl. 5. 15:13

Ez nagy tévedés. Mindenki a saját nyugdíját fizeti be.

Vagy ha mi fizetjük a te nyugdíjad, akkor te meg fizetted az én szüleim, nagyszüleim nyugdíját vagy akármelyik felmenőm nyugdíját. Ez már részletkérdés.


Mindenesetre köszönöm a magam és a családom nevében! :-))

2018. júl. 5. 15:00

Nálunk csak csütörtökön és vasárnap van piac.

Csütörtökön kevesebb a vevő, mert ugye olyankor a dolgozó emberek a dolgozdában vannak és nem a piacon, így hogy vasárnap ne zavarjam őket a tolongásban, kimentem ma!


Jelentem, vannak renitensek! És ugyanolyan erőszakossággal, sietséggel nyomják, tolják félre a szegény nyugdíjasokat a nehezen mozgatható banyatankjukkal együtt, mint vasárnap!


Mert hogy ők "csak kiszaladtam a munkahelyemről" és rohanok is vissza, és ezért nyomulok, a kis nyugdíjas + álljon félre a sorból. Meg egyébként is ő fizeti be azt a pénzt az államkasszába, amiből az én nyögdíjamat kihozza a postás, és ezért örüljek, hogy még élek...


Hát kedveskéim! Sok mindennel lehet magyarázni a tolakodást, a lökdösődést, és akármit. De ma én amennyi "csak kiszöktem a munkahelyről..." dolgozó emberrel ott találkoztam, nem csoda, hogy annyi a nyugdíjam, amennyi!!!


És mivel vasárnap az eladó is több, nemcsak a vevő, vagyis olcsóbban is adnak ezt-azt, mert nagyobb a kínálat, meglehet, hogy maradok én is a vasárnapi piacra járás mellett. Ha már így is, úgy is csak félre vagyok/leszek lökve, nem mindegy, hogy csütörtökön vagy vasárnap???

565. PöttyösPanka (válaszként erre: 564. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 10:58
Lehet :D
564. Mezei Virág (válaszként erre: 563. - PöttyösPanka)
2018. júl. 5. 10:48

:D

Szerintem inkább, minden szombaton banyatankkal fog minden egyes standnál méltatlankodni, hogy milyen sokan vannak!

563. PöttyösPanka (válaszként erre: 562. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 10:45
Az ilyen ember öregkorában szombaton otthon fog ülni, bámulja majd az óráját, és bizonygatja magának, hogy ő egy hős, mert bár nagyon kéne neki egy kiló kenyér, de ő bizony nem megy le a piacra. Közben meg senki ember fiának fel sem fog tűnni, hogy ő micsoda áldozatot hoz a dolgozó fiatalság érdekében. Mivel a nagyszerű tettéért nem kap majd elismerést, azért kiül majd a ház előtti padra, és ráförmed minden arra elhaladó fiatalra, hogy bezzeg ő ilyen idősen szombaton nem ért rá sétafikálni, mert a nagy bevásárlást kellett intéznie a piacon.
562. Mezei Virág (válaszként erre: 557. - 8a65af67ce)
2018. júl. 5. 10:28

Mivel, úgy általában előbb-utóbb mindenki megöregszik.

De az ilyen emberek nem gondolnak bele, mi lesz ha majd én is szombaton mennék.

Remélhetőleg mindenki azt kapja majd vissza, amit ad! ;)

561. michelle.r (válaszként erre: 515. - Martini64)
2018. júl. 5. 10:25
Én is nagy rajongója vagyok Sheldonnak ;) Tudod hogy van egy sorozat a gyerekkoráról?
560. michelle.r (válaszként erre: 537. - Guruljka)
2018. júl. 5. 10:24
Én 16 fokban szeretek aludni, és nem használok fűthető ágybetétet. Érik a külön hálószoba gondolata, mert a hálótársam úgy 25 körül érzi jól magát ;)
559. michelle.r (válaszként erre: 551. - Guruljka)
2018. júl. 5. 10:22

Az igazán vagánynak csíkja sem volt, alul passzé húzta össze, és hátul volt rajta egy rávarrott zseb, ami általában ki volt nyúlva :DDD


A másik gyilkos darab a lila, ami Falfúróban Andorai Péteren van. :D

2018. júl. 5. 10:00

[link]

Nem csak a húszéveseké a világ


Szombaton sem!

✌ V, mint győzelem

2018. júl. 5. 09:59
Még nem találkoztam ezzel a jelenséggel. Nagybevásárolni csak fiatalokat és középkorúakat látok. A nénik/bácsik inkább buszozni szeretnek. :D Engem nem zavarnak, és én is igyekszem nem zavarni. Türelmes, toleráns vagyok bárkivel, amíg észre nem veszem a rosszindulatát.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook