Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért szombaton vásárolnak a bevásárlókocsis nyugdíjasok? fórum

Miért szombaton vásárolnak a bevásárlókocsis nyugdíjasok? (beszélgetős fórum)


16. VersEmber (válaszként erre: 8. - 124637ff9b)
2018. júl. 1. 21:19

"Nem a sok ember miatt nehézkes a vásárlásuk, és nem őket zavarja a sok ember"


Persze, hogy nem őket.

De van empátia is a világon.

Az én 80 éves apám:

"Úgy szeretek, egy-egy hétköznap nézelődni a piacon - a szombatot meghagyom annak, akinek nincs lehetősége hátköznap vásárolni."

Ilyen buta apám van.

2018. júl. 1. 21:18
Egy pszichomókus lehetne empatikusabb
2018. júl. 1. 21:18
pont Pesten zárnak be 17-kor ,
13. michelle.r (válaszként erre: 10. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:16
Legyen a nyugdíjas?
12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 21:16
Vagy mert az unokájának viszi a zsemlét reggelire? Vagy mert akkor támad kedve vásárolni, és akinek ez nem tetszik, az bátran menjen máshova vásárolni.
11. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:15

Mert nekik is szükségük van a társasági életre. Több ember, több történés, több inger. Meg valószínűleg megszokásból is.

A kora reggeli vásárlás meg lehet, hogy csak nekünk tűnik korainak. Sokan idősebb korukban már nem tudnak annyit aludni.

10. VersEmber (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. júl. 1. 21:13

1) Nem autóval jár dolgozni!!!!!

2) 17 óra előtt nem ér oda a piacra, akkor meg már minden zár befele.

Nehogy már a dolgozó legyen a fekete seggű!

9. Bözsi néni (válaszként erre: 2. - Levarosbukta)
2018. júl. 1. 21:12

Mert addigra elfogy a friss zsemle? Vagy mert esetleg nem tud sajnos aludni? Aludna szegény, de nem tud, és már 4-5 óra óta fent van, tehát neki reggel 7-kor épe nem korán van már.


Ha meg nagy bevásárlást tart, amíg összeszedegeti a dolgokat, te vígan megveheted a zsemlédet, tűzhetsz a pénztárhoz és már mehetsz is dolgodra.

8. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:12

Azért, mert a szombati piacon bővebb árukészlet van, mint hétköznap, vagy legalább is fiatalabb korukban úgy szokták meg, és az idős emberek szeretnek ragaszkodni a megszokásaikhoz. Életkori sajátosságuk, hogy nem tudnak futni a kocsival, csak battyogni, valamint tovább tart nekik átgondolni, hogy melyik káposzta szebb.

Örülnek, hogy a négy fal közül kimozdulva sok ember között lehetnek, nézelődnek, élvezik a nyüzsgést.

Nem a sok ember miatt nehézkes a vásárlásuk, és nem őket zavarja a sok ember, hanem ... Na, vajon kit ki zavar?

7. globus (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:11

Nem a nyugdíjas bosszant. Hiszen van olyan nyugdíjas, aki igenis fitt, nem egyet ismerek. Néha sportosabb, mint aki tíz évvel fiatalabb.

Én például szabadságon voltam, mégis csúcsidőben mentem piacra, hogy a rosseb evett volna inkább itthon :D

6. VersEmber (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. júl. 1. 21:11

Ez nem igaz!

Erre gondoltam először én is.

Itt lakom Újpalotán a Vásárcsarnok mellett.

Péntek délelőtt és szombat délelőtt semmi különbség a választékban.

----------

Van a vásárcsanokkal szemben egy patika

Ugyan úgy, ha 10-11 óra körül, szombat délelőtt bemész a patikába, úgy 10-15 ember vár a sorára, 80%-a nyugdíjas - pedig biztos nem aznap írták ki neki a receptet.

5. Guruljka (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:09

... és a dolgozó ember miért nem alszik szombaton korán reggel? Nemhogy kialudná magát, inkább direkt elmegy a piacra!

Vásárolna hét közben, munka után az ilyen inkább a multiknál. Úgyis autóval jár dolgozni!

2018. júl. 1. 21:09
az ostobaság határtalan,
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:05
...mert szombaton van a legnagyobb választék a piacon?
2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:04
Az még hagyján, a szombat nem olyan vészes. De amikor reggel munkába menet beugrasz a kisboltba egy zsemléért ezer százalék hogy egy nyugdíjas mamika éppen akkor tart nagy bevásárlást. Amikor még egész nyugodtan kényelmesen csicsikálhatna az ágyikójában és ráérne nyolc óra után menni a boltba. De nem neki hét órakor sürgős mehetnékje támad.
2018. júl. 1. 20:58
Szerintetek az egész héten otthon lévő nyugdíjasok miért szombat délelőtt - amikor az egyetlen lehetősége van a dolgozó embernek vásárolni a piacon - mennek piacolni (a bevásárló kocsijaikkal lassan battyogva), hogy megnehezítsék az egyébként is a sok ember miatti nehézkes vásárlást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook