Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Betűzési probléma első osztályban!Diszlexia?Hogyan segítsek helyesen Neki? fórum

Betűzési probléma első osztályban!Diszlexia?Hogyan segítsek helyesen Neki? (beszélgetős fórum)


1 2
9. encifinci (válaszként erre: 8. - Andrea0223)
2010. okt. 7. 13:53

Igazság szerint most lesznek felmérések eredmény novemberben lesz.Csak attól tartok ha pont ilyen feladat nem lesz elsiklanak felette.Dani jelentkezik órán de azt mondja sosem jól mondja el és kijavítják.Amit meg jól mond azt megtanulta kivülről,tehát egyenlőre ott nem látni nagy gondnak,ma vagy holnap akarok beszélni a tanítónénivel attól függ délután kihozza őket ki.

Mondjuk sztem a vizsgálat eredmény lesz nekik a lényeg

8. andrea0223 (válaszként erre: 7. - Encifinci)
2010. okt. 7. 13:42

A Patrik is sokmindent megtanul fejből,volt amikor fejből tudta amit olvasni kellett volna!

Nekünk nagyon nehezen indult az egész,de erre konkrétan nem emlékszem!

Ha annyira nem megy hallás után,akkor nem lhet,hogy a fülével van valami gond?Nekünk a fejlesztőpedagógus mondta még az oviban,hogy van olyan,hogy csak bizonyos hangszineket nem hall meg egy megfázásból visszamaradt valami miatt és azon meg lehet segiteni.De ez már nem most volt,teljesen nem emlékszem a dologra amit elmondott nagy butaságot meg nem akarok mondani!

Mit mondd a tanitó néni?Talán töle lehetne a legjobb tanácsot kapnod,hogyan segithetsz a gyermekednek,végülis ő a szakember!

7. encifinci (válaszként erre: 6. - Andrea0223)
2010. okt. 7. 13:34
Most ezt tanulják a suliban hallás után a betűzést,többet én sem akarok és nem is várok el mint amit kell.De két betűből álló szót hallás után tudni kell...ő betanulja pl az óra szót csak azért tudja mert megtanulta de hallás után még a ló..betűzése sem megy:( Nektek ilyen nem volt?
2010. okt. 7. 13:23

A mi isklolánk nem teljesitményorientált,nem haladtak túl gyorsan.De ha nem vettek még betűket akkor miért várod,hogy betűzzön.

Nekünk az irás megy,sőt kifejezetten szépen ír a Patrik és ha tollbamond a tanár néni az is elég jól szokott menni neki.

Ő inkább arra nem figyel,hogy legyen pont,vessző,kérdőjel,meg ékezet!

Patrik is stresszel.Nála jobb út az,ha a jót kiemeljük-látod ,hogy milyen jól ment ez most,próbáljuk meg a következőt is-

De ha te stresszel ezeken akkor ő megérzi és még nehezebben megy majd neki!

5. encifinci (válaszként erre: 4. - Andrea0223)
2010. okt. 7. 13:16
Igen mi is gyakoroljuk..igazán külön betűket még nem is vettek..nem tom melyik iskolában hogy haladnak..bár azt sem tom ha nem tudja egy szó pl a tó miylen betűkből áll akkor hogy fogja leírni:(.Itthon játszunk betűkártyákkal biztatom nagyon de mikor már 10x is rosszul mondja akkor már ideges és látom stresszeli magát:(
2010. okt. 7. 13:12

Tudom mit érzel,mert nálunk is ez volt,nem tudom van-e nálatok fejlesztő pedagógus.Nálunk az foglalkozott a fiammal az olvasásban.

Azért ha nem fog karácsonyra olvasni nem tragédia!

Próbáljtok betűzni szavakat,olyan betűkkel játszva amit tnultak már.Mi pl.séta közben ezt játszottuk és szerette,szerintem ez is segit!

3. encifinci (válaszként erre: 2. - Andrea0223)
2010. okt. 7. 12:56

:) Nekünk is jó tanárnénink Dani nagyon szereti.

Kétségbe ejt hogy egyszerűen ha kimondom a szavakat azt mondja nem is hall benne olyan betűt amit én mondok,nem tom neki hogy magyarázzam el.kérdezem mi az első betű,de néha még azt is a 2-al kezdi pl hajó nála az a-val kedődik:S...

2. andrea0223 (válaszként erre: 1. - Encifinci)
2010. okt. 7. 12:51

Én tavaly októberben hasonlóan éreztem magam,azt hittem sosem fog a fiam megtanulni olvasni.Szerncsére nem így lett.Tényleg csak a gyakorlás segit,olyan könyvből amit szeret,meg amerre megyünk mindenütt olvastatni.Lehet azt,hogy Te egy mondatot,ő egy mondatot!

Azért csak mértékkel,hogy ne utállja meg!Nem mondom,hogy tökéletesen olvas a fiam,de egyre jobban megy neki,és lassan eljutunk oda is,hogy magától akar olvasni!

Gyakorlás és türelem,ja és ehhez egy szuper tanitó nénink van,na azt nem tudom "kölcsönadni"!

2010. okt. 7. 12:43

Nem tudom hol kezdjem nagyon hosszú lenne.A lényeg így elsőre hogy az iskolában a szavakat kell betűzni nah ez nekünk egy rámálom,ami a többi gyereknek természetes az nálunk tragédia.A cica szó neki cö-a, a kád az ká-d,stb stb....

Kicsinek is érdekelték a betűk,de én mindig rendesen ká,dé,pé stb...így mondtam ha rákérdezett miylen betű vagy pedig így hogy ká mint kártya bé mint baba.Ők a kö,dö tananulást használják.Itthon kirakjuk kártyákból a szavakat ha látja akkor tudja miylen betűket kell mondania de ha kimondjuk akkor nem tudja a 2,3 betűs szavakat sem lebetűzni.Sokat olvastam a témában,de nem tom mi lenne a helyes hogyan segítsek neki!!??Ehhez hozzá jön hogy nem jó az egyensúlyérzéken ,biciklizés gondot okoz,lépcsőjáráskor vagy kapaszkodik vagy oldalra kitartja a kezét,a futásnál is dobálja magát.Ritmusérzéke nincs.Így elsőre ennyi ha valakinek volt hasonló tapasztalata kérem írjon.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook