Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Betegségek az oviban fórum

Betegségek az oviban (beszélgetős fórum)


23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Lencsy)
2012. márc. 2. 14:08

Nem gondoltam semmi rosszat senkiről, legkevésbé azt, hogy rosszat akar a gyerekének.


Az is igaz, hogy sokszor az idősebb orvosok valóban ilyenek, nekünk szerencsénk volt, mert ugyan az "én" doktornénimhez vittem a gyerekeimet, tehát már nem mai lány, viszont pont ezért tudom mérni a különbséget... Ő elég sokmindent megtanult a homeopátiáról, csomó ilyen dolgot is javasol, néha még nekem is, mint egykori páciensének.. Azt is pontosan tudom, hogy sokkal kevesebbszer ír antibiotikumot, mint régen, és sokkal inkább megbeszéli a szülőkkel..


Viszont látom a másik oldalon a sok magát nagyon okosnak gondoló szülőt, akik sokszor rosszkor és rosszhelyen lőnek túl a célon, bajba sodorva ezzel sokszor a munkáját jól végző orvosokat, nővéreket is.. Nem beszélve a gyerekközösségekről, aminek azért szabályai vannak, és sokaknak ez derogál, képtelenek alkalmazkodni, vagy a másik egészségére is gondolni..


Az a baj, hogy az emberek ma a határokat nem érzik... Mert azokon belül valóban sokmindent lehet..


Van olyan ismerősöm is, aki otthon szült (nincs ezzel egyébként bajom), és a kötelező védőoltásokat se hajlandó beadatni. Viszont valami orvos ismerősével elintézte, hogy a papír meglegyen róla,hogy emiatt ne legyen baj az intézményekbe... (Ezzel már azért van bajom, több oldalról is. Még az is megfordult a fejemben, hogy szólok a védőnőnek, de aztán úgy vagyok vele, hogy nem az én dolgom..)

22. Lencsy (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 2. 12:39
Nem vagyok gyógyszerellenes és nyilván én sem kockáztatom a gyerekem egészségét ! Egyszerűen csak úgy gondolom és nem vagyok a véleményemmel egyedül, hogy sok gyerekorvos "egyszerűbbnek" tartja a gyereket gyógyszerrel nyomni . Az antibiotikum mánia az idősebb orvosokra jellemző ..a fiatalok már rájöttek hogy nem mindig kell ! Apró példa a mi orvosunktól : ..ha a gyerek vizes orrfolyása áttér sárgásba az ugyebár felülfertőzés következménye amire antibiotikum kell . A mi orvosunk első körben antibiotikumos orrcseppet ír fel és napi 5x használva , rendszeres orr fújás mellett a gyereknek két nap múlva elmúlik a gennyes orrfolyása . Lehetne ezt gyógyszerrel is , de minek , ha hat az orrcsepp ! ? Ha 2 -3 nap múlva még fennáll a csúnya orrfolyás esetleg hőemelkedés is előjön akkor gyógyszer ..de csak akkor ! Ő előtte az idős anyukája praktizált ..na ott minden apró megbetegedésre gyógyszert kaptunk , nem is hatott sok esetben ..
2012. márc. 1. 07:02

Egyébként meg mindenről sok-sok orvost meg kell kérdezni, sok véleményt kikérni, még kisebb horderejű bajoknál is.. Másként nem megy, mert nekik is nagyon megosztott a tudásuk, irányultságuk, világnézetük..


Ez itt egy főállásnyi időt kitesz, én is ezt csinálom a kisfiammal, csak más területen..

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. márc. 1. 06:57

Felénk is volt egy kisfiú, aki évekig szedte a veséje miatt.. Ott is pöröltek az orvossal, de ha meg nem szedi, súlyosabb állapotba kerülhet.. Ha valahol hónapokig kell szedni, ott általában nem önmagában az a legnagyobb baj, hogy szedni kell..


Persze ellenpróbát mindig lehet csinálni, csak kérdés, megéri-e..

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Lencsy)
2012. márc. 1. 06:55
Erre mondom, hogy jó orvos azért kell a dologhoz..
18. Lencsy
2012. febr. 29. 12:16
Amúgy az antibiotikum kúrákról csak annyit , hogy a húgom kislánya most két éves ..nagyon kis termetű , iszonyat soványka és beteges kisgyermek . Falun éltek eddig , ahogy egy olyan kissé idősödő gyermekorvos rendelt aki minden kis szarra (bocs) ..antibiotikumot írt fel amit a húgom azonnal ki is váltott és rendre beadott a kislánynak ..mondván a doki biztos tudja .. Eljutottak odáig, hogy a kislánynak örökké hasmenése volt és a komolyabb tüszös mandulagyulladás , középfülgyulladás stb betegségek gyógyulása hetekig is eltart . Beköltöztek a városba , középkorú orvosra váltottak aki közölte ez mind az eddig beszedett irdatlan mennyiségű antibiotikum hatása ! Háát mindenki azzal mérgezi a gyerekét amivel akarja ..Hozzáteszem a mi gyermekorvosunk sem antibiotikum párti, csak akkor ír ha nagyon kell és azt is 3x meggondolja ! A gyerekeim nem is betegesek örökké ..
17. Lencsy (válaszként erre: 16. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 29. 12:08
Évi egy két sőt még három antibiotikum kúra valóban nem tesz tönkre senki , de az ő gyermeke folyamatosan kapja kis szünetekkel ...így azért kissé (nagyon ) más a helyzet !
2012. febr. 28. 14:56

Én nem értem ezt a mizériát az antibiotikummal. Anno is megkaptuk, ha indokolt volt, nekem még hasmenésem se volt soha tőle, pedig ospent, meg ilyen közvetlen penicilinszármazékokat kaptunk, és 25 éve nem voltak mindenféle bélflórajavítók, vagy ha voltak is, mi nem tudtunk róluk. Átlag évi egyszer-kétszer biztos volt 8-10 éves koromig, hogy kellett. Aztán meg azt vettem észre, hogy szinte sose vagyok beteg, már meztelenen kiálltam télen az erkélyre, hogy legyen egy kis "szünet" végre, de addig, amíg saját gyerekeim nem lettek, sose kaptam el semmit. Évi egy-két antibiotikum kúra azért nem fog tönkretenni semmit. Persze nyilván nem cukorka, oda kell rá figyelni, ha meg jelentősen többször kéne, akkor kell kivizsgálás, nincs-e valami más a háttérben..


A gyerekeimnél is ezt látom. Kisebb korban még többször kellett, pláne a lányomnak, aki nagyon "füles" volt, sokszor fájt a füle.. A kisfiam szegény meg élete első fél évét töltötte antibiotikummal, mert nem szopott, és mindent elkapott a nagytól.. Ma már 5-7 évesek, van, hogy két-három évig nem kell semmi, egyáltalán nem szoktak rá..


Szerintem az orvos által erősen indokoltnak tartott esetben nem beadni, vagy hazudni az orvosnak, az a felelőtlenség. Én egyszer csináltam ilyet, amikor már nagyon sokat szedett a füle miatt.. Két nap múlva már a kórházban találtuk magunkat tüdőgyulladással..

No ott aztán lehetett élvezkedni az antibiotikumban..


Olyan orvost kell keresni, akinek megbízunk az itéletében, meg abban, hogy csak annyi gyógyszert ír fel, amennyit kell, azt viszont be kell tartani..

15. Lencsy (válaszként erre: 14. - Lencsy)
2012. febr. 27. 11:42
antibiotikum * bocs az elírásért
14. Lencsy
2012. febr. 27. 11:42
A sok és sűrűn szedett antibiotikus sosem jó !Nem csak, hogy tönkreteszi a bélflórát és még hasmenése is lesz ..de hozzá is szokik , így egyre erősebb gyógyszerekre lehet szükség . Megértem, hogy nem akarod már gyógyszerezni ..Amit tenni tudsz az valami immunrendszer erősítő készítmény vagy olyan vitamin amiben sok féle összetevő van és nagy adag c vitamin . Egy idő után az oviba bekerülő gyerekek nagy része úgymond alkalmazkodik így kikerül néhány megbetegedést , de sajnos olyan gyerek is van aki továbbra is összeszed mindent :(
13. Manya (válaszként erre: 10. - 118ace9012)
2012. febr. 27. 10:34
Sokan nem foglalkoznak pl:a megfázással "csak egy kicsit folyik az orra meg köhög, de majd rendbe jön címszóval" aztán meg abból lesznek az igazi betegségek... Némelyik gyereket úgy sajnálom mikor látom minden baja van és akkor is hozzák oviba. Csak azt nem értem hogy az óvónők miért nem küldik haza a beteg gyerekeket!
2012. febr. 27. 10:27
Köszönöm a véleményeket, tapasztalatokat. Tavaly nyár óta szed vitamint (nem szintetikusat) és mégis..Félek hogy már megint gyógyszert kapna, de attól is, nehogy valami szövődmény legyen. Valahogy majd csak túléljük, remélem könnyedén tól leszünk rajta.
11. bóbita2003 (válaszként erre: 7. - Bóbita2003)
2012. febr. 27. 09:24

A mi dokinénink csak akkor ír fel antibiotikumot, ha nagyon indokolt. Szerintem mielőtt suliba került, összesen, ha 2-szer, háromszor kapott.

Na, tavaly aztán bepótolta...

10. 118ace9012 (válaszként erre: 6. - Manya)
2012. febr. 27. 09:24
Na igen, nekem is égnek áll a hajam sokszor, hogy némelyik gyereket hogyan viszik oviba... Amíg nem lázas, addig nincs gond...
2012. febr. 27. 09:18

Emlékszem tavaly, amikor a lányom 3 éves volt, minden nátha átment először kruppba, majd jött az asztmatikus hörghurut... Az ovis barátnőjétől összeszedett mindent, havonta fulladt szegénykém. Úgy, hogy elötte megfázva is csak egyszer-kétszer volt maximum! Pont ezért nem is adtam be az oviba, na meg azért mert itthon vagyok a kistesóval.

Szóval idén szeptemberben kezdtük az ovit. Sokat erősödött 1 év alatt. Tudom ez az időszak most nagyon nehéz, én is számolom a napokat mennyi van még vissza a télből... Jövőre könnyebb lesz! :-)

Nekünk eddig nem is volt más baja mint pár napos orrfolyás. Illetve múltkor volt neki hörghurut, hétfőn hallotta a háziorvos, csütörtökre kaptunk időpontot tüdőgyógyászhoz de addigra már meg is gyógyult. :-) Ő még sosem szedett antibiotikumot. :-)

Én homeós dolgokat adok neki, immunerősítésre is nagyon jó. Azóta nem fullad és a nátha is csak 2, max 3 napig tart.

Kitartás! :-)

8. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Mkjudit)
2012. febr. 27. 09:14

Szia, az antibiotikumtól az immunrendszer csak gyengül, utána a bélflórát helyre kellene állítani pre- és probiotikum szedésével. Gyógyszertárban Normaflore-t adnak, azt hiszem, de létezik a netről rendelhető ProGastro Kid+, talán az jobb.

A homeopátiás szerek is sokat segítenek nekünk, Oscillococcinum influenza ellen és Echinacea Angusifolia 5CH, amiket orvos nélkül is nyugodtan szedhet a gyerkőc. Azért érdemes elmenni rendelésre, mert ott személyre szabottan meg tudják mondani, mivel lehet erősíteni és kezelni a betegségét. Nagyon hatékony, magam is meglepődtem!

2012. febr. 27. 09:10

Dokinéniteket nem lehet kihívni?

A mienk rendelési időn kívül kijön, ha lázas a gyerek.

A másik, amit javasolni szokott, hogy antibiotikum után még maradjon otthon 4-5 napot, hogy újra megerősödjön az immunrendszere.

Nálunk ugyanez volt, amikor a gyerekek elkezdték az ovit, sőt, tavaly a lányomnak is, amikor iskolában kezdett. Téli szünet előtt két héttel már azt mondta dokinéni, hogy már ne menjen abban az évben suliba, mert mindene gyulladásban van. Rengeteget hiányzott, összesen 6-7 hetet.

Neki is volt egy olyan hörghurutja, ami csak a harmadik antibiotikumra reagált.

Idén nyáron elkezdett szedni egy immunerősítőt, féléves, a nevét nem tudom, szabad-e itt leírnom, ha érdekel, írj privit.

Mióta szedi, a bárányhimlőn kívül nem kapott el még semmit, ha elkezdett köhögősödni, egy-két nap alatt túl lett rajta.

2012. febr. 27. 09:05
A gyerekorvos biztosan tudja mikor elég az antibiotikumból. Nekem tavaly januárban kezdte az ovit a gyerek, akkor semmi baj nem volt vele, most viszont többet van itthon mint az oviba, ez főleg azért van mert sokan betegen is beviszik a gyereket az óvodába.Némelyik szülő kicsit jobban odafigyelne a gyerekére akkor nem lennének ennyit betegek a mi gyerekeink. Óvoda előtt mi sem voltunk betegesek,de remélem minél előbb megerősödik az immunrendszere, és nem lesz annyit beteg.Azt mondják csak az első időszak ilyen. Nekünk a doki a Cebion c-vitamin cseppeket ajánlotta.
5. Trinitas (válaszként erre: 1. - Mkjudit)
2012. febr. 27. 09:02

A nagyobb 2. éve jár közösségbe, a kisebb szeptemberben kezdte de tavaly ő is keresztül ment természetesen minden betegségen amit a nagyobb hazahozott.

Kéthetente betegek voltak. Ez volt az első év, edződött sokat az immunrendszerük. Most már lényegesen kevesebbet voltak betegek, inkább csak enyhe nátha. Összetehetem a két kezem mert a táplálékkiegészítőknek köszönhetően egyszer-kétszer voltak csak hogy nagyon gyulladt volt a torkuk, két hétig tartott, csúnya köhögés stb de szövődmény nélkül gyógyultak.


Tudod, a betegségek nagyon ritkán bakteriálisak. Mégis a mai napig azonnal antibiotikumot írnak fel megelőzés céljából.. merthogy a legyengült szervezetben elszaporodnak a bacik.

Én ezt elfogadom de az orvos által felírt gyógyszert eddig sosem adtam be, mert nagy a rezisztencia veszélye és károsíthatja a bélflórát.

(édesanyám nagy valószínűséggel az antibiotikum okozta bélflóra károsodás miatt került vastagbél gyulladással kórházba, majdnem kilyukadt neki)


Ezüstkolloidot kapnak mindig, ez egy természetes antibiotikum, viszont nem jut el a vastagbélig mert előbb felszívódik, és sokkal szélesebb spektrumú, tehát nem szaporodnak el szuperbaktériumok utána.


Hiszem, hogy emiatt sosem fajult el a betegség, sosem volt középfül gyulladásuk, tüdőgyulladásuk..stb... semmi olyan amit ne tudtam volna egyedül kezelni. Én ritkán is vittem őket orvoshoz. Volt rá példa párszor de ritkán. Nem akartam kitenni őket járványoknak a rendelőben, miközben az orvos úgyis felírja az anibiotikumot aztán csókolom.

Nem vagyok gyógyszer ellenes egyébként csak az antibiotikumok orrba-szájba adásával nagyon nem értek egyet.


A betegeskedéshez kitartás, és ha gondolod olvassa utána a természetes szereknek. Csodát nem szabad várni, a vírusokra nem igazán hatnak a készítmények (a nátha gyógyszerrel 1 hét, gyógyszer nélkül 7 nap..) de megelőzhető egy komolyabb betegség ha az ember ad vitaminokat, probiotikumot, ezüstöt stb.

Viszont ezen keresztül kell menni, az első pár év ilyen. Csak komoly baj ne legyen, ez a lényeg!

2012. febr. 27. 08:54

hát ez ezzel jár.

az én gyerekem se volt beteg de ő egyszer se mig el nem ment közösségbe, az első tél durva volt, most már havi, kéthavi egyszer beteg, én számolok is még idén egy kis pityputyra de aztán itt a jóidő:)

ez van, nem tudsz mit csinálni, viszont ha hörghurutos szokott lenni akkor az jó lesz :( akkor elég sokszor és többet lesz otthon mint az oviban.

Amugy meg nem ez a legrosszabb idő, mert ha szeptemberben elkezdi akkor októbertől februárig uszik a takonyban szegény:)

2012. febr. 27. 08:53

Szia!

Okosat nem lehet mondani:)

mi ugyanigy vagyunk...ja.,most épp csak bárányhimlősek vagyunk:)

én javaslom a vitaminokat,gyümölcs formájában,de igazából míg nem edződik be,ezt túl kel élni.

2012. febr. 27. 08:45
Mióta megszületett talán, ha 2x volt lázas beteg.
2012. febr. 27. 08:42
Kisfiam most kezdte az ovit január végén. Tudom, hogy a betegségek szempontjából ez a legrosszabb időszak, de már nem tudtam tovább halasztani. Decemberben 3 üveg antibiotikumot szedett be a hörghurutjára mire végre helyrejött. Az ovit elkezdte 4. nap már lázasan hoztam haza, ismét 1 üveg antibiotikum. 10 nap múlva ismét ovi, most már bírta 5 napig, de szombat ,vasárnap ismét lázas, ma is még hőemelkedése van. Én már nem akarok több gyógyszert adni neki, nem merem a rendelőbe se vinni, mert még betegebb lesz. Meddig mehet ez "büntetlenül", hogy a gyerekbe csak nyomják a gyógyszert? Tanácsolnátok valami okosat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook