Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a Bibliáról fórum

Beszélgessünk a Bibliáról (beszélgetős fórum)

30. d771568264 (válaszként erre: 29. - Andika751)
2010. nov. 15. 18:26

"egyetértek ezzel"

Azt mondtad,hogy beszélgessünk a Bibliáról !

Hát az elején kezdtem,azt gondoltam menjünk sorjában,ne össze-vissza ugráljunk.De hát ha a szószerínti bibliai idézetek se tetszenek akkor miről akartok beszélgetni ? Meg azt hittem,hogy választ kapok ha kérdezek !

29. andika751 (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2010. nov. 15. 08:53
egyetértek ezzel
2010. nov. 15. 05:43
így van ez régen túlhaladott pont, és ez a fórum nem azért jött létre szerintem, hogy összevessük a bibliában leírtakat a mai tudományos állásponttal. én a biblia szerkezeti, vallási felépítését gondolom logikusnak
27. d771568264 (válaszként erre: 26. - Jozsi.38)
2010. nov. 14. 16:38

"akkor határozd meg nekem tudományos alapon fizikailag, hogy mi a szeretet."

Annyira okos nem vagyok csak annyit tudok,hogy nem kell hozzá Biblia se istenek nem kellenek hozzá.

A tudomány fejlődik esetleg változik de nem hiszem,hogy annyira vissza fejlődne,hogy a bolygók keletkezését a Biblia szintjére alacsonyítaná.

Ahogy idéztem a Bibliából a teremtést.

26. jozsi.38 (válaszként erre: 24. - D771568264)
2010. nov. 14. 16:05
gyurki légyszíves akkor határozd meg nekem tudományos alapon fizikailag, hogy mi a szeretet. ha már annyira okos ember vagy. mértékegység, satöbbi. nem filozófiai alapon! egyébként a bolygók keletkezéséről illetve a naprendszer születéséről is vannak új elméletek azt hiszem. egyszer még einstein relativitás elméletét is felülbírálja vagy kiigazítja más
2010. nov. 14. 15:01

Sziasztok!


Látom egy kicsit elment vitába a fórum.


De azért várok olyanokat is , akik szeretik a bibliát és olvassák.


Spéci Nőci: te is olvasod a bibliát? ha igen mi a véleményed róla?

24. d771568264 (válaszként erre: 16. - 06bfdda89d)
2010. nov. 14. 14:03

"Nem illene egy baráti légkörű fórumba berontani.."

Ez nyilvános fórum. Ha nem tetszik nyissál magadnak

zárt topikot és oda csak az megy akit beengedsz.

Sőt lehetsz benne egyedül és az istened !

23. d771568264 (válaszként erre: 20. - 06bfdda89d)
2010. nov. 14. 13:58

Hé ! Akkor amit idéztem az nincsen a Bibliában ?

Mit akarsz a Bibliáról beszélgetni ha nem is ismered? Azt se tudod mi az off ?

Vamzerkodni elmehetsz a megfelelő helyre a papokhoz !

2010. nov. 14. 11:01
Én meg ezen a ponton levettem róla a "kedvenc" jelölést...
21. e61ee7c124 (válaszként erre: 19. - D771568264)
2010. nov. 14. 10:28

Erre a kérdésedre tudok válaszolni: IGEN


Látom, a kedvenc témádra ismét rátaláltál. :)

20. 06bfdda89d (válaszként erre: 17. - Jozsi.38)
2010. nov. 14. 10:21
Figyelj,ha ebbe belemész vele,el fogja vinni a topikot az eredeti céljától.Ő itt gyakorlatilag off-ol,nyugodtan szóljatok érte a megfelelő helyen...Nézd meg a hsz-eit az Isten-fórumban.Nem idevaló,ez a topik nem ezért nyílt.Én olvasgattam eddig,nagyon tetszik a kellemes légkör,amibe ő ezekkel az off-okkal nem illik bele.
2010. nov. 14. 10:06
Tessék mondani ez nyilvános topik ?
18. d771568264 (válaszként erre: 16. - 06bfdda89d)
2010. nov. 14. 10:04

Fáj az igazság ! Hát cáfold meg és ne személyeskedj.

Vagy csak ennyire telik ?

Tiszteled a hülyeséget ?

17. jozsi.38 (válaszként erre: 15. - D771568264)
2010. nov. 14. 09:41
ne keverd össze a tudományt és a hitet! a kettő egészen más. hinni valamit vagy tudni két teljesen különböző dolog
16. 06bfdda89d (válaszként erre: 15. - D771568264)
2010. nov. 14. 09:17
Nem illene egy baráti légkörű fórumba berontani...Az Istenes topik pont jó neked,mi bajod van vele???Vagy tanuld meg tisztelni a másikat,vagy uzsgyi oda vissza,nem illik ilyen csúnyán viselkedni...
15. d771568264 (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2010. nov. 14. 08:52

"valóban logikusan van felépítve"

Mint mídjárt az elején :

A világ és az ember teremtése : Mózes I. :

1, kezdetben teremté Isten az eget és a földet.

3, Mondá Isten legyen világosság.

11, Teremjen a föld zöldelő , maghozó füvet és gyümölcsöző fát.

és lőn reggel és este harmadik nap.

14, Mondá pedig Isten legyenek világítók az ég erősségén, válasszák el a napot és

az éjszakát. És úgy lőn és lőn negyedik nap.

16, Alkota Isten két nagy világítót a nagyobbikat, hogy uralkodjék nappal a kisebbik

meg éjjel.

Na most akkor :

1, Tehát akkor a Föld a legöregebb égitest mert a Nap is csak utána lett teremtve

a több milliárd éves csillagokról nem is beszélve. A Föld a bibliai számítások szerit

hatezertíz éves, fiatal napunk is öregebb ennél.

3, Legyen világosság, de vajon mi világított ha nem volt még Nap ?. Az Úr lelke

vagy az örökvilágosság ? Akkor meg már minek a Nap ?

11, A növények, hogy tudtak meglenni napfény, hő és eső nélkül ? Akkor még

nem volt fotoszintézis ?Lőn harmadik nap de hogyan amikor még nem is volt Nap

és nem is volt elválasztva a nap és az éjszaka mert ez csak ezután következett.

14, Na most lettek a világítók és elválasztották a nappalt az éjszakától így lett az

első nap a negyedik.

16, Itt van a két nagy világító hogy a nagyobbik uralkodjék nappal a kisebbik meg

éjel és világítsanak.

Ez a hülye nap meg nem csak világit még melegít is pedig azt ne is mondta az Úr.

Hol vannak a csillagok ? Azok is a Föld után lettek .Na hát így kezdődik, mesével és ellent mondásokkal és így folytatódik az Isten kegyetlenségeivel.Aki ezt elhiszi az meg is érdemli !

14. andika751 (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2010. nov. 13. 16:45

olvasgattam róla, hogy mivel ilyen régi biztos már máshogyan adják vissza, mint eredetileg íródott, ugye eredetileg papíruszra írták, ami egy egyiptomi növényből készült, azután ezeket elkezdték másolni, sőt később ez foglalkozás is lett az ősi Izraelben.


A másolásnak ez a folyamata évszázadokon át tartott. Mivel az emberek nem tökéletesek, azt gondolhatnánk, hogy a másolási hibák megváltoztatták a a lényeges részek szövegeit. De találtak olyan régészeti leleteket (pl. a Holt-tengeri tekercsek), — melyek i. e. 250 és i. sz. 50 között íródtak — összehasonlítása azt mutatja, hogy több mint 1000 év alatt semmiféle hittételbeli változtatás nem történt.

2010. nov. 13. 16:27
valóban logikusan van felépítve és egy időben az egyház határozta meg melyik könyvek maradhatnak benne illetve maradjanak ki belőle
2010. nov. 13. 16:15

azon is gondolkoztam, hogy ha van Isten (én hiszek benne, hogy nem csak úgy véletlenül alakult ki minden, de ez egy másik fórum), szóval, hogyha létezik Teremtő, és van szándéka az emberekkel, akkor számomra logikus, hogy ezt valamilyen módon közölje velünk, és ennek egyetlen írásos formája csak a Biblia lehet, két okból is, mivel egyrészt a Biblia maga is kijelenti, hogy Istentől ihletett, a másik, hogy ez az egy könyv, amiben az így szól az Úr- kifejezés található.


Én ezek alapján, gondoltam, hogy időt szentelek neki és megvizsgálom, és szerintem, minél jobban belemélyed valaki, annál inkább rájön mennyire értékes könyv.

2010. nov. 13. 16:08

Sziasztok!


Én egy jó ideje már olvasom a bibliát.


Pl. tegnap olvastam róla érdekes dogokat, amit nagyából tudtam, de így elég érdekes volt: ez a könyv az, amiből a legtöbb példányszámot nyomtatták ki, a legtöbb nyelvre van lefordítva, és a legrégebbi könyv, annak ellenére, hogy volt, idő, amikor (középkor), eretneknek nyilvánítottak több embert is, aki leakarta fordítani, mégis fennmaradt. Számomra ezek nagyon érdekes dolgok, és elgondolkoztam azon, hogy ez minek tudható be?

Ami még érdekes számomra, hogy 40 író írta kb. 1600 éven keresztül és mégis összhang van benne, ez is érdekes.

Nem beszélve a próféciákról!


Érdekelne a véleményetek, vajon Isten ihlette vagy csak emberek írták?

2010. nov. 13. 06:35
Igen Nanu te Szodomáról és Gomoráról beszélsz mikor Isten kérte őket meneküljenek el arról a helyről és Lót és és a lányai felesége pedig hátranézett és sóbálvánnyá változott. Üdv.Ágnes
2010. nov. 12. 18:26
Nagyon rég olvastam a bibliát de érdekel a téma. Mosta sóbálvánnyá válás érdekelne, hogy is volt (itt egy téma beszélgessünk)
8. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 7. - Fokhagyma)
2010. nov. 12. 18:14
csak el kell kezdeni menni fog az >
2010. nov. 12. 18:10
A Bibliárólígy egy fórumon beszélgetni kicsit fura. Legalábbis általánosságban. Talán ha a topikindító valami konkrétumot írt volna, pl. egy adott rész értelmezése, vagy valami hasonló, akkor igen. Csak így bele a nagyvilágba beszélgetni a Bibliáról? Hát nem tudom.
6. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2010. nov. 12. 17:50
ok ez jo tema,de a bibliarolcsak ugy fogunk tudni beszelgetni ha mas "tanokat nem keverunk kozze",jo a gondolatod,dijazom.
2010. nov. 12. 17:32

Kedves Andika!

Kérdésedre válaszolva, Isten szava és megbízható proféciákkal íratta meg hitelesen. A természetfilm csatorna ezt másképpen állítja, de az teljesen hibás a szentírás olyan abból nem vettek el és hozzá nem tettek semmit. A Károli kiadásut olvasd el abból sok mindent megértesz. Tisztelettel Ágnes

2010. nov. 12. 17:17
és miről azon belül konkrétan? mert ott az ószövetségben a teremtés törénet a zsidó történelem egy szakasza amit még a régészek is most ásnak elő, az jszövetség a 4 evangéliummal, a pál-i levelek, az ap. csel, a jelenések könyve. szóval miről beszélgessünk?
2010. nov. 12. 16:44
Bocs,nem akartam senkit megsérteni!
2010. nov. 12. 16:43
Hát nem verik le egymást. Nem olvassák, nem ismerik vagy nem szeretnének róla beszélni. Bezzeg ha a szexről lenne szó.
2010. nov. 12. 14:24

Sziasztok!


Várok mindenkit, aki olvassa, ismeri a bibliát és szeretne róla beszélgetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook