Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszédindítás (2,5 éves múlt) fórum

Beszédindítás (2,5 éves múlt) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
124. Lollo22
2020. jún. 16. 16:25
En nagyon halas vagyok ezert a konyvert. Eloszor csak az elso konyvet vettem meg logopedus ajanlasara, aztan a szokartyakat is beszereztuk es jo szorakozas is volt a latvsnyos fejlodes mellett. Osztol suli, arra pedig a baglyos konyvvel keszulunk. Szivesen ajsnlom minden gyerkocnek: [link]
123. Sz123
2018. ápr. 30. 00:08
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy mi lett veletek? Eltelt azóta 5 év, mindenkinél minden rendben?
122. Zizi86
2018. ápr. 18. 15:08

Ez sokkal fontosabb téma , mint azt gondolnák. A 0-6 éves kor az idegrendszeri fejlődés legaktívabb szakasza, nincs még eg yilyen életszakasz! Nem fog visszajönni ez az életszakasz se mi se a gyerkekek életében! Lehet, hogy Einstein 6 évesen kezdett beszélni,de azért nem hemzsegnek Einsteinek úton útfélen.

Ez annyira fontos, hogy 2017 szep-től kötelező nyelvi késésre szűrni kiscsoportosoknál az oviban.

Otthon remekül hasznlható könyv bámely kisgyereknek a Látogatás a beszéd birodalmába. Tele többezer színes képpel, beszédindításra, nyelvi fejlesztésre, szókincsbővítésre. Noha nem autista specikfikus könyv, viszont a képek miatt auti gyerekeknél is jól tudjuk használni.

2017. febr. 23. 08:39

Nálunk a logopédiai óvoda csodák csodája volt. A Dr. Török Béla EGYMI-be járunk. Ez a nagyothallók intézménye, de pár éve már foglalkoznak beszédfogyatékosokkal is, és nagyon profik ebben. Kollégium is van, az ovisoknak is.


Én a kistesót is ide hoztam, pedig neki sok baja nincs, de inkább hazudtam hozzá, mert szupernek tartom az intézményt..


4 évesen került be a fiam, kb. 5 szót mondott, nem is vett részt a foglalkozásokon szívesen, "lusta" volt. Amikor meg nem passzív volt, akkor a felhalmozódott feszültség miatt inkább hisztis, vagy éppen sírós, lehangolt.


Ma a legjobb környékbeli iskolák küzdenek érte, pont most iskolázom be, pedig nem telt el 2,5 év a bekerülés óta. A Beszédvizsgáló már majdnem tavaly elküldte iskolába, mert olyan szuper eredményei voltak a méréseken.


Nagyon szuper volt ebben az intézményben, hogy eleve max 6-an vannak a csoportban, minden fejlesztést - a logopédián túl is - megkap helyben. (alapozó torna, babzsákos torna, PEK torna, pszichológus, stb..) Minden gyerekkel addig dolgoznak egyénileg, amíg meg nem csinálja a feladatlapot, feladatot, senkit sem hagynak a nehézségei miatt, hogy ne fejlődjön, dolgozzon. Nagyon sokat utaznak, mennek, minden dolgot a helyszínen tanulnak meg. A virágokat a kertben, a közlekedést az utcán, a vonaton.


Most indul itt logopédiai osztály is, ami szintén hasonló jókkal kecsegtet.


Nagy a kísértés, hogy a jó képességű gyerekemet valamelyik versenyistállóba vigyem, hiszen már tök ügyes, de azért valószínűleg inkább visszafogom magam, és a "kicsit kevesebb az több" elvén inkább maradunk a logopédiaiban. Itt még az osztályfőnök is logopédus, és az első év anyagát két év alatt végzik el. Nincs az a dili, mint a normálban sajnos általában van.


Igazából nem most a fontos a szupernek mondott intézmény, hanem 20 év múlva lesz, és ahhoz meg a jó alapok kellenek, amiket itt tuti megkap.


Eddig is az kellett ehhez a nagy fejlődéshez, hogy komolyan vegyem a problémát, és szakintézménybe járjon a gyerek. A normálban nem jutott volna eddig, az önmagában kevés lett volna, hogy "egészséges" gyerekekkel van körülvéve. Ide szakemberek kellettek, akik vele foglalkoznak. Ez bizony nagy probléma, a kommunikáció bármilyen zavara mindig kihat más területekre is, pláne ma, amikor már mindent gyorsan kell csinálni, és a gyerektársak, szülőtársak is sokkal hamarabb gúnyolódnak, támadnak.

120. ina87
2017. febr. 23. 08:17
egyik ismerősnek a gyermeke nem akart beszélni 2 vagy 2,5 koráig az orvos anno azt mondta nekik azért mert lusta tehát nem a beteg jelzőzött adta rá,nem is volt az végül mikor el kezdet beszélni annyi kérdése lett és minden érdekelte.mára már egyetemet végzett kitűnő munkával és a sportban is jeleskedik szép eredményekére tette szert,anno még annyit javasolt nekik a gyermekorvos h minél többet legyen a gyermek társaságban tehát beszéljenek hozzá...
2017. febr. 22. 23:47
Pzm3! Mi lett veletek? Beigazolódott az autizmus gyanú?
118. baumann (válaszként erre: 117. - Chans)
2013. júl. 5. 13:38
Nagyon szuper :) És ügyes a kis legényed ,hajrá csak így tovább ,és valóban jók ezek a feladatok hisz a bölcsibe is a logópédustól ezeket kaptam meg itthonra de bent is ahogy tudják csinálják a töbiekkel együtt ! Nálunk a kutya az a wau-wau vagy kuta ,és ma kimondta hogy labda ,az add-idde az kristály tisztán mondja a cicát meg tita vagy néha cica mondja és valóban sokat hoz ez a nyár :D nekünk is ! Anya szót na attól meg már falra mászok :D mindenért anya anya anya ,de pl ahogy kimondta hogy labda és kértem hogy mégegyszer azt mondta NEM határozottan ,erre fogja a labdát mondja autó mondom nem labda és akkor kapcsoltam hogy a labdán autók vannak :) végülis igaza van ! Mikor elvittem a beszédjavítóba azt mondta ott a hölgy hogy nem követi a labdát ha eldobja azaza finommotorika de figyelem és most már azt is követi ! Van sok halandzsa még amit nem értek de egyre ügyesebb napról napra minden téren értelem minden pedig nagy dolgokat nem csinálok vele ! Én is nagyon örülök hogy kezd alakulni és értelmesebb lenni ,na nem az hogy nem volt értelmesebb de más sok mindent elengedett "anno" a füle mellett ,most meg figyel csinálja na jó azért nem mindent hisz ő is egy kisember akinek van akarata de jobb :) sokkal :P
117. Chans
2013. júl. 5. 12:09
Igazából hangutánzásra próbálja folyamatosan rávenni, sokat beszélgettem a logopédus csajjal. Játszanak de mindig beiktat valami hangutánzós dolgot, gyakorlatilag mindig ugyanazok vannak csak más körítéssel. Pl szín szerint szétválogatni dolgokat, de köztük van autó ami berreg, maci ami brummog. Aztán könyvben ugyanezek nagyjából, kacsa hápogós, kutya ugatós. Mondta a csaj hogy a szavak első szótagjára kell gyúrni, mint pl maci- ból a MA, vagy a cicából a CI, már is megvan a MACI :-) nagyon érdekes egyébként
116. baumann
2013. júl. 4. 21:47
Örülök nektek :) Ezek szerint bent vagy a logópédián és miket csinálnak vele milyen gyakorlatokat ???
115. Chans
2013. júl. 4. 10:18

Sziasztok, mi is alakulunk, igaz lassan de biztosan. Járunk logpédushoz, ott olyan dolgokat produkál a gyerek amit az éleben ki nem csikartam belőle eddig. Hápog ha kacsát lát és társai... csak lesek olyankor, bár még odáig nem jutottunk el hogy kettesben legyen a logopédussal... holnap megyünk uj TSMT feladatsorért. Tegnap mondta azt is hogy ANYA (sírtam), igaz még nem tudatos, de nagyon örültünk neki.

Ja a logopédus többször mondta hogy nem kell itt mindenféle dolgokat beképzelni sőt az embernek belelovalnia magát, lehet hogy a gyerek egyszerűen ilyen, nincs kedve beszélni, nincs közlendője stb. Azt kicsi gondnak érzi hogy csapong, nem marad a popón, de ezek mind fejleszthetőek. A bölcsiben is bandázik már a srácokkal, néha verekszik de nem általános, szépen eszik már egyedül (úgy értem nem nagyon lesz maszatos). Itt tartunk most!

Ja tudatosan kizárjuk az életünkből az okostelefont, tabletet, tvt (amennyire lehet). Ezekre rá van kattanva, a telefonomon pl memória játékozik, döbbenet ügyesen, de nem visszük ezt sem túlzásba. Mindig keresi, de fifikásnak kell lenni! Tegnap este kártyákkal memóriáztunk, nagyon örült a sikerének. Röviden :) ennyi

114. baumann
2013. júl. 2. 20:33
Igazából amin az egész család gondolkodott már "miért csak halandzsázik " azért mert lusta beszélni, már csak azért sem mondja de mikor nem görcsöl rá az ember egyből mondja .....
113. pzm3 (válaszként erre: 112. - Baumann)
2013. júl. 2. 19:48
:)
112. baumann
2013. júl. 2. 18:13
Pzm3: most lestem meg az adatlapodat azon belul a kepek :) kisfiam egybol "picsi baba" nagyon aranyos ,bocsanat hogy ilyen rovid vagyok de telefonrol leptem be !
111. baumann (válaszként erre: 108. - Pzm3)
2013. júl. 2. 18:07
Ezek nagyon osszettet dolgok ,neha az en fiam is kezelhetetlen elegge egy makacs akaratos szemelyiseg !De ilyen tunetei nincsenek a nevere mindig hallgat szemkontaktus mindig meg van .
110. pzm3 (válaszként erre: 109. - Zebracsikó)
2013. júl. 2. 18:01
Nekünk most el kell menni ilyen bera hallásvizsgálatra,mert mikor a pszichológusnő erősen tapsolt a kicsim füle mellett a fiam meg sem rebbent,Viszont az utcá meghallotta,hogy meg a busz,szaladt oda az ablakhoz.Nem örülök ennek,hisz altatásban végzik.
109. zebracsikó (válaszként erre: 106. - Baumann)
2013. júl. 2. 17:49

Na, azért nem ennyire fekete-fehér a dolog!

A nembeszélő gyerek lehet autisztikus is. Kizárni nem szabad ezt a lehetőséget, főképp akkor, ha mutat egyéb tüneteket is. Igenis, számba kell venni ezt is.

De az esetek legnagyobb részében azért inkább pl. lassabb pszichomotoros fejlődésről, megkésett vagy akadályozott beszédfejlődésről, hallássérülésről lehet inkább szó az okokat keresve.

108. pzm3 (válaszként erre: 106. - Baumann)
2013. júl. 2. 17:38

Nem nagyon beszél.

Nem mindig hallgat a nevére.

Régebben repkedő mozdulatokat végzett ha örült

Ha valamit hangosnak talál befogja a fülét

Nem mindig tart szemkontaktust

Ajtómániája van,midig becsukja vagy nem engedi kinyitni

Külön rituálé ha hazaérünk az ajtón való bejövés

Túláradóan örül,pl hangosan sikongat

Időnként agressziv,nehezen kezelhető


Nekünk még ezek is itt vannak,inkább ezek miatt gyanus.

107. baumann
2013. júl. 2. 17:30
Azt mondtak ismeros kisfiara ,nem en mondtam bocsanat elirtam !
106. baumann (válaszként erre: 105. - Pzm3)
2013. júl. 2. 17:29
Egyet nem ertek ha a gyerek nem beszel autista egybol? En is elvittem minden hova,fuleszet,pszichologus,gekko,neurologus,beszedjavito,es kerdeztem nem -e autista az egyik helyen vissza is kerdeztek mar-mar fenhangon lattam e-mar autista gyereket ,mondtak semmi kozunk hozza !Ismeros kisfiara is azt mondtam es 3,5 felevesen "levettek" rola hogy autista ,gyonyoruen elkezdett beszelni !Mi is mar mindent probalgatunk igaz van sok betu amit nem tud formalni de ebbe is majd belejon !Azert a beszedindito tornara osszel elviszem azt hiszem avval nem artok neki,itthon gimnasztika labdazunk sokat vagy mondokaval egybe kotve vagy csak jatszunk rajta amit nagyon elvez,domperbe szoktam sokat guritgatni ,hintazunk,homokozunk ,futobiciklizunk (meg gyakorlasba van ) gyertya langjat fujogatjuk :D es balesetmentesen tabletra le lehet tolteni ,vagy ossze kenem a szaja szelet joghurt nutella es mutatom neki hogyan nyalja le :D
105. pzm3 (válaszként erre: 103. - Baumann)
2013. júl. 2. 16:52
Mi megjártuk a korai fejlesztőt és a pszichológust.A korai fejlesztőbe azt mondták autista gyanus a kisfiam,a pszichológus pedig erősen kételkedik.
104. pzm3 (válaszként erre: 50. - Márta82)
2013. júl. 2. 16:42
Autizmus gyanuja nem merült fel?Mert ez már elég komolyan hangzik.
103. baumann
2013. júl. 2. 15:15
Valakinél esetleg valami változás ? :)
102. Chans (válaszként erre: 100. - Zebracsikó)
2013. jún. 11. 13:12
persze, este megírom, mert fejből nem tudom még a program nevét sem!
101. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. jún. 11. 12:25
az en gyerkocomnel ugyanez volt, 3 evesen alig mondott nehany szot, azt se tisztan. aggodtam is, de anyosom nyugtatott, hogy a ferjemmel ugyanez volt, majd elkezd dumalni, ne feljek. igy is tortent, egy-ket honapra ra mar be nem allt a szaja :) azota se :)
100. zebracsikó (válaszként erre: 98. - Chans)
2013. jún. 11. 12:11
tudsz adni külföldi linket?
99. zebracsikó (válaszként erre: 98. - Chans)
2013. jún. 11. 12:10
Értelek, nem is vitatom a szakértelmét, csak az "alapprogramot" nem tudom elképzelni, mert a terápia lényegét viszont átlátom.
98. Chans
2013. jún. 11. 12:08

tudom hogy nem csak a lázas gyerek a beteg, hidd el vittem orvoshoz. Azért írtam is hogy nekem sem normális hogy sötét színű trutyi jön néha a füléből. Mit csináljak vele ha a háziorvos elhajt, és a fizetős is!

A hallásébresztős csajnak utána néztem, ott oktatták őt is mint ahol a BHRG- seket. Bizonyítványa van és a papírjait is láttam, azért alapprogram amit írtam! Külföldi oldalakon is utánna néztem ennek, hidd el nyilván szart nem raknék a fülére / fejére, főleg jó pénzért! Sok helyen írták hogy csecsemőkkel is meg szokták ezt csináltatni a mozgáskoordináció miatt, itthon még ez eléggé gyerekcipőben jár! Én nem mondom hogy nem kell a hallásvizsgálat vagy a fül orr gégészet előtte, de ebben is van egy kis lehúzás! Leginkább azoknál fontos a zavaró hangok kiszűrése akik extra érzékenyek, mondjuk az autisták...

97. zebracsikó (válaszként erre: 94. - Chans)
2013. jún. 11. 11:53

Pontos bemérés nélkül vajon milyen zenét állítottak össze a gyereknek? Mi az, hogy alapprogram? Ha semmi nincs kiszűrve, akkor csak sima zenét hallgattatnak a gyerekkel jó pénzért?

Nekem ez az "alapprogram" nagyon furán hangzik.

96. zebracsikó (válaszként erre: 95. - Chans)
2013. jún. 11. 11:44

nem beteges?? Te írod: "sokszor be van dugulva az orra, rengeteg váladék jön ki nap mint nap az orrából, a füle is már párszor ki volt pucolva, csúnya sötét színű váladékot szedtek ki neki többször is"


nem csak a lázas beteg gyerek a beteg.

95. Chans (válaszként erre: 89. - Heni81)
2013. jún. 10. 22:26
Bocs erre nem válaszoltam, nem vették ki az orrmanduláját, mert egyáltalán nem beteges. Az alap téli taknyozáson kívül nem nagyon volt még baja... ok nélkül nem nyúlnak hozzá.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook