Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszédindítás (2,5 éves múlt) fórum

Beszédindítás (2,5 éves múlt) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. máj. 27. 23:09
Bocsánat, nem kérdésre, hanem kérésre. Elütöttem.
33. madártej1 (válaszként erre: 18. - F1ed0b587a)
2013. máj. 27. 23:06
Hány gyerek szólalt meg neked erre a kérdésre? De tényleg, konkrétan nagyon érdekelne, mert akkor lecserélem a korai fejlesztő, mozgásterapeuta diplomámat!
32. baumann (válaszként erre: 31. - Heni81)
2013. máj. 27. 22:19
De ez számomra most így ilyen formában még egy álomnak tűnik :) És az a legrosszabb hogy már ő magát is idegesiti ,hogy tényleg nem érteti meg magát ,oké megmutogatja de 100 féléből pontossan kiválasztani azt az egyet amit ő szeretne akár hogy rá mutatt néha nehéz :P
31. Heni81 (válaszként erre: 27. - Baumann)
2013. máj. 27. 22:04
Én is mindig arra vártam, hogy mikor beszél már. Körülötte már mindenki mondta a magáét, a hasonló korú gyerekek, de ő csak halandzsázott. Aztán egyszer csak megtört a jég. Emlékszem mikor a mama egy kutat rajzolt neki, és ő kimondta, hogy kút. Ez volt az első szó, ami után aztán megindult a beszéd. Aznap még két szót mondott, már nem emlékszem, aztán minden nap egyre többet, végül már mondatokban beszélt. Kitartást, menni fog. Tudom nehéz kivárni, de ő most gyűjti az információt, elraktározza, és egyszerre zúdítja majd rád.
30. baumann (válaszként erre: 29. - Pzm3)
2013. máj. 27. 21:37

Egyik ismerősnek a kisfiát autistának nyilvánitották ,na de 3,5 -évesen le is "vették " róla.......... hogy mégsem az !

Lehet nálatok is csak lassaban fejődik ennyi az egész ,nem könyv szerint mondom ezt én aki baromira aggódik a beszéd miatt !!

29. pzm3 (válaszként erre: 24. - Baumann)
2013. máj. 27. 21:34

Egyenlőre még pozitiv vagyok...:)

Sokat olvastam az autizmusról mióta ez szóba került,de a fiamon az autizmus klasszikus tüneteit nem látom.Mosolygós,megérti amire kérjük,komunikál,barátkozik,nem zárkózott és az autista gyerekekből többnyire ezek a tulajdonságok hiányoznak..

28. baumann (válaszként erre: 22. - F1ed0b587a)
2013. máj. 27. 20:15

:D :D :D :D :D


Jót nevettem :D Ha igaz is azért tuti így maradnék :O hirtelen ezt mondaná a fiam !!!

27. baumann (válaszként erre: 19. - Heni81)
2013. máj. 27. 20:13
Szeretek ilyenekről olvasni hogy elkezdett beszélni :) Csak már megtörténe a csoda ,vagyis beszél ő de halandzsa, 32-hónapos lesz de be nem áll a szája ,tuti ő sem lesz néma de mikor mond értelmes dolgokat ??!! Na ez itt a nagykérdés ...
26. baumann (válaszként erre: 18. - F1ed0b587a)
2013. máj. 27. 20:12
Az én fiam ettől lehet ideg rohamot kapna :/ De ahogy olvastam én jót nevettem de ő neki nem lenne egy idő után poén ......
25. baumann (válaszként erre: 17. - *Aja*)
2013. máj. 27. 20:10
Nálunk inkább a figyelemzavar van :( ezt a pszichológus mondta !
24. baumann (válaszként erre: 14. - Pzm3)
2013. máj. 27. 20:09

Ohh Nagyon sajnálom :(

Mi is voltunk neurológusnál negatív lett ,de azt mondták már pár helyen hogy le van maradva a kortársaitól ő is ,és pont emiatt kérdeztem mindenhol hogy nem -e autista de már vlt olyan ahol megkérdezték láttam e már autistát ,mondtam igen láttam és megsem mondtam volna arról a gyerekről hogy az jó húzamosabb időt nem töltöttem vele ...... De nálunk teljesen kizárták 3 helyen 4 szakértő mondta ,hogy közünk nincs hozzá ,de elvan maradva beszédileg és a finommozgása is ügyetlen ..... Mint ahogy már írtam mi beszédindító tornára megyünk ősztől és jár közösségbe az is sokat számít meg a TSMT gyakorlatok !

23. baumann (válaszként erre: 13. - *Aja*)
2013. máj. 27. 20:05

És a székben forgástól vagyis attól lett jobb utána ez a szem mozgás ?


Igaz amit írsz tény és való egymásra épülnek ,én már mindenhova elvittem meg ezt is csinálom nei folyamatosan és meglátjuk :) Rosszat nem teszek vele ,de azt látom hogy már ő maga is feszült hogy nem tudja magát kifejezni :(

22. f1ed0b587a (válaszként erre: 18. - F1ed0b587a)
2013. máj. 27. 18:58

Ezt, amit leírtam egy híres író csinálta a gyerekével (a nevére már nem emlékszem.


A másik lehetőség, megvárni míg elkezd beszélni magától. Erre is volt példa egy másik író gyereke nagyon sokáig nem beszélt, és egyszer csak szép kerek mondatokban elkezdett. Kérdezték tőle hogy eddig miért nem beszélt, mondta hogy most állt össze a kép a fejében, és nem akart hülyeségeket mondani.

21. f1ed0b587a (válaszként erre: 20. - Helge)
2013. máj. 27. 18:13
Az idomárok tudják.
20. helge (válaszként erre: 18. - F1ed0b587a)
2013. máj. 27. 18:05
Hogy ezt a szakemberek miért nem tudják????:)))
19. Heni81
2013. máj. 27. 16:50

Az én kisfiam 33 hónaposan kezdett el szavakat mondani, de egy hónapon belül rendesen mondatokban, tisztán beszélt. Mi jártunk logopédushoz. Sokféle gyakorlatot csinált vele, sokra már nem is emlékszem, egy hónap múlva lesz 5 éves. Én is tudok beszélni című könyvet használtuk. Nagyon sok kép van benne, sokat nézegettük, és folyamatosan mondtam, mondtuk neki mi van a képen, mindent meg kellett mutatni. Aztán amikor már elkezdett beszélni, már ő maga tette ezt. Üres pezsgőtablettás dobozba tettünk rizst, tésztát, volt mellette még csörgő, vagy más dolog ami hangot ad. Megzörgettük őket egyenként, majd be kellett csukni a szemét és amit megzörgettem neki eltalálni. A logopédus szerint nagyon fontos a beszédnél a ritmus, sokat kell neki mondókát, verset mondani.

Van aki később kezd el beszélni, ez általában a fiúkra igaz, de 3 éves korig teljesen rendben van ha nem beszél. A kisfiam is mindent kommunikált a saját nyelvén, folyamatosan halandzsázott, így sejteni lehetett, hogy nem marad néma.

2013. máj. 27. 16:38

Le kell ülni a gyerekkel szembe egy tál aprósüteménnyel, csokival vagy ilyesmivel. Kézbe venni egy sütit, odatartani elé és mondani neki: Mondd: Kérek szépen!

Ha nem mondja akkor bekapni a sütit, venni egy úja, és kezdeni előröl...

17. *Aja* (válaszként erre: 16. - Pzm3)
2013. máj. 27. 14:38

Gyanú -diagnózis...nem meghatározható pervazív fejlődési zavarként kapott a kisfiam egy BNO kódot.

Így ő most ezen diagnózis szerint kap fejlesztés. DE ugye a saját fejlesztő pedagógusa volt az aki mondta, hogy ilyen korú gyerekeknél még nem egyértelmű a dolog. 3éves kor után de legbiztosabbra 5éves kor körül válik/válhat azzá a kórkép.


A TSMT-t tartó pedagógus gyermekét is autisztikusnak diagnosztizálták, holott "csak" figyelemzavaros volt. Ez később ki is derült.

16. pzm3 (válaszként erre: 15. - *Aja*)
2013. máj. 27. 14:32
Akkor ezek szerint náletok is felmerült a gyanu?
15. *Aja* (válaszként erre: 14. - Pzm3)
2013. máj. 27. 14:15
Mi a Koraiban pont a gyanú miatt a TSM-t melett járunk mé auti fejlesztésre is...
14. pzm3 (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. máj. 27. 14:02

Hasonló cipőben járunk.2 és fél éves a kisfiam.Már voltuk neurológusnál,fejlesztő pedagógiai vizsgálaton,hallásvizsgálaton.A fejlesztő pedagógus szerint a kicsim el van kicsit maradva a kortársaitól,a finommozgása nem tökéletes.Most júniusban megyünk pszichológushoz vele,és várjuk,hogy időpontot kapjunk a korai fejlesztőbe.

Nálunk ezek miatt felmerült az autizmus gyanuja.

13. *Aja* (válaszként erre: 10. - Baumann)
2013. máj. 27. 13:27

Ugyan azokat a gyakorlatokat csináljuk :)

A pokróc/lepedőben hintázás nekünk is favorit :) a torna nélkül is órákig képes lenne benne hintázni :)

Régen Nudlinak csak 3at mozdult a szeme egy 1perces székben forgás után, most meg tök normálisan jár a szeme :)


Szerintem butaság nem visszamenni, mert ki tudja, hogy még milyen terület "éretlen az agynak". Nem véletlenül találták ki, nem véletlenül épül egymásra. Ez olyan, mintha azt mondta volna, hogy jó kijárta az elsőt írni-olvasni tud akkor kiveszem az iskolából...

2013. máj. 27. 13:14
Ő mindent képes meg magyarázni halandzsával inkább ..... Sokszor mondom neki nem értem , van mikor vannak itt barátok /ismerősök és mondják hogy igen ,aham Én meg mondom ne válaszoljon mert azt hiszi érti miközben foggalma sincs a másik embernek mit is mond ..... Messziről totál úgy hallják mintha értelmesen folyékonyan beszélne de köze nincsen hozzá !
2013. máj. 27. 13:13
Nem járunk logópédushoz :( Bészédindító tornára felvettek minket de csak ősztől tudjuk elkezdeni a nyári zárás miatt ......... És potn most mondták nekem a mai nap telefonba ,nyár sok mindent hozhat beszéd terén ,remélem :)Meg a sok sok mondóka :P
10. baumann (válaszként erre: 6. - *Aja*)
2013. máj. 27. 13:11

nekünk is van TSMT gyakorlat ,ami ezekből áll


Labdán (amit még be kell szerezzek )

pörgetés székbe

fejjel lefelé

palacsinta

gördeszka

és a pokróc :D (ami angy kedvence )


Mindegyikhez van adott mondóka ,de amit írsz hogy elszédül e ,na igen nekem is mondták hogy figyeljem rebeg -e a szeme , meg ahogy látom el el szédülget de nem olyan anygon mint pl sokszor Én ahogy mutattom neki mit hogyan !!!!És igen a mondókát az azonos feladathoz kell mondani és mindgi ugyan azt :)


Én attól tudok falra mászni mikor azt mondják ,hogy a gyereknek joga van hallgatni 3 -éves koráig :D De megértem amit te is írsz és valóban így van !


Remélem tényleg eredménye lesz ennek a tornának ,az egyik ismerős szinte ugyan ezt a feleadatsort kapta ugyan erre a problémára és ott már nem is ment vissza a másik feladatsorért mert be indult a dolog ,és mondta is ha lesz még 1 gyermeke nem fog vele rohangálni ide-oda ha nem kivárja türelemmel ,na majd meglátjuk :)

2013. máj. 27. 12:15

Szia, nekem a parom volt igy. Ot is 3 evesen elvittek orvoshoz, mert egy kanyi hangot nem akart mondani. Semmit nem talaltak, azt mondtak, ha 4 evesen se beszel, akkor majd ujra nezik. 4 eves korara tök ugyanugy beszelt mint a kortarsai, tisztan, erthetöen es sokat. :)

Szoval ne aggodj, van remeny, ha meg mindenfele fejlesztest is sikerül csinalnotok, akkor biztos hamar beindul!

2013. máj. 27. 11:41
amúgy a kúszás-mászás kihagyása, vagy gyors abbahagyása a felálás-járás miatt rengeteg dolgot tud "elintézni" rossz értelemben véve szegény gyerekeknél.. keress rá miért fontos!!!
2013. máj. 27. 11:00

Szia!

A tesóm kislányánál is ilyen probléma volt, de neki a nagymozgással volt problémája. Most 8 éves, de még mindig le van maradva, és nehezen érthető a beszéde, mert a szülők későn kezdtek foglalkozni a problémával (iskolakezdés előtt).

Én a BHRG alapítványt ajánlanám, mi más probléma miatt próbáltuk, és árban is elfogadható.

Van honlapjuk, ott utána tudsz nézni.

Üdv

Ildi

6. *Aja* (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. máj. 27. 10:57

Szia,


Mi kb. 2 hónapja kezdtük a TSMT-vel történő beszédindítást.

Van feladatsor amit otthon kell csinálni és gyakorlatilag az a lényeg, hogy az agy megfelelő területei vannak stimulálva.

A feladatok közben adott mondókát kell mondanom.

A feladatok nagy labdán/lepedőbe és gyúródeszkán kell végezni, most jött be a gördeszka.

A feladatanyag egymásra épül, egy napi adag nálunk 19 gyakorlat aminél megvan, hogy hányszor kell ismételni. Hetente X napon 8héten át van egy adott feladatsor. Utána újat kapunk.


Nálunk úgy nézett, ki, hogy bizonyos ingerek nem értek el a megfelelő agyi területre. Egy példa rá: akármennyit pörgött/forgott SOHA SEMENNYIRE nem szédült el. A torna + a spontán érés hatására ma már szédeleg ő is. Beszédében pozitív előremutató változás látható :D


Ebben a korban a legfejleszthetőbbek, ilyenkor kell lépni és nem várni.

Falra tudok mászni, a fiúk úgyis lustábbak a kommunikáció terén. Valóban, de van egy szint aminél látszik, hogy ez "lustaság" vagy elmaradt beszédfejlődés...

5. Márta82 (válaszként erre: 2. - Baumann)
2013. máj. 27. 10:53

Sok esetben ha közösségbe megy kialakul.

De, sajnos nem minidig. Logopédushoz nem jártok?

Ők játékkal megtanítják hogy formázza a hangokat.

Hallottam valami masszázsról ami beindítja a beszédet. Nem tudom gondolom lehet valami reflex pontot nyomkodnak...d ezt nem tudom.

Ha mutogatással kommunikál akkor kell egy kicsit erőltetni hogy beszéddel tegye azt, ugyanis sokszor ha a gyerek így is megérteti magát akkor nem veszi a fáradságot hogy beszéljen.

Egyre több ilyen esetről hallani, vagy csak későn kezdi el, vagy nem alakul ki neki egyáltalán ez a készség és akkor csak szakemberrel lehet ezt a kétséget helyettesíteni tanulással. Nekik ez nem jön maguktól, meg kell tanulják.

De mondom sok olyat hallani hogy oviba ment és ott elindult a dolog.

Sok sikert!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook