Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszédindítás (2,5 éves múlt) fórum

Beszédindítás (2,5 éves múlt) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
94. Chans (válaszként erre: 92. - Zebracsikó)
2013. jún. 10. 22:14
Konkrétan úgy volt hogy tavaly voltunk az EduKidben ahol a vezető vizsgálta, ő mondta hogy nagy valószínűséggel túlhallása van, le is írta! Görbénk nem volt, azóta sincs, mert ő még kicsi ahhoz hogy aktívan közreműködjön egy hallásvizsgálaton hogy mikor melyik fülében hallja és mi zavarja! Szoval olyan terápiát csinálunk ami az alap, amiből nincsenek kivéve a számára zavaró zajok, de amit látok rajta az az hogy nem zavarja semmi, jól esik neki, sokszor már rakja a fülére! A terapeuta mondta hogy próbáljuk meg az alap programot, sokat lökhet rajta, aztán később (1 év múlva) esetleg ujra! Ugyanúgy működik ahogy bárhol máshol, adott a nő egy laptopot amin rajta van ez a program, egyénre szabja a játszási listát, megmutatja a kezelést aztán hajrá! Itthon meg közben játszunk, rajzolunk, gyurmázunk, buborékot fújunk, fűzőcskézünk, legózunk stb. Reggel és délután csináljuk.
93. zebracsikó (válaszként erre: 91. - Chans)
2013. jún. 10. 21:32
ja, és Dr. Juhász Zsuzsanna jó!
92. zebracsikó (válaszként erre: 91. - Chans)
2013. jún. 10. 21:31

Kétféle fül-orr-gégész van: aki Proetz párti és aki ellenzi.

A sokéves!! leragadt, beszáradt váladékot a melléküregekből semmi nem takarítja ki ezen kívül Se fújás, se porszívó.

Biztos, hogy fülzsír, ami folyik a füléből?


A hallásébresztésen bemérték a fülét? Kaptatok saját CD-t? Hogy működik ez iylen otthoni gyakorlós körülmények között?

91. Chans (válaszként erre: 90. - Zebracsikó)
2013. jún. 10. 21:26

Szia, köszi a választ! Sejtem én hogy a takony és a fülzsír lesz a gond. Ha befejezzük a hallásébresztést akkor megnézzük ezt a Proetz kezelést. A Lurdyban dolgozó Dr.Juhász Zsuzsannához megyünk. Ismeritek?

Hallásébresztést itthon csináljuk, találtam egy helyet Budaörsön, ahol ki lehet bérelni a gépet és itthon csináljuk naponta kétszer! Nekünk így jobban megoldható mint hogy kétszer menjünk bárhová is naponta, plusz itthon jobban le tudom foglalni a terápia közben. Olyan kis ügyes nagyon büszke vagyok rá, hősiesen tűri (már ha tűrni kell) A Beszédvizsgálóba már a jelentkezéskor beküldtem mindent amit csak találtam, de természetesen el is viszem. Legutóbb egy jó hírű fül orr gégésznél voltunk magánrendelésen, közben jól meg is büntettek a rossz parkolás miatt így egész sokba került :( a fickó szerint nem kell a fülzsírjával és a taknyával mit kezdeni mert ez még normális. Plusz ő nagyon ellene van a Proetz kezelésnek szerinte ez egy kuruzslás. Annyira rossz hogy az ember laikusként nem tudja el dönteni hogy mikor és mivel tenné a legjobbat. Engem nagyon bosszant hogy az orvosoknak még megközelítőleg sem egyezik a véleményünk. Aztán döntsd el te és válaszd az arany középutat! Váladékoldót nem javasolt, orrszívás ha szükséges. A tejet igen mondta, de nem a nyákosítás miatt csak úgy megemlítette hogy senkinek sem árt!

90. zebracsikó (válaszként erre: 88. - Chans)
2013. jún. 10. 17:52

Jó a Proetz kezelés, nagyon hasznos és az első fura csak a gyerekeknek, általában kitisztul afejük utána és megszeretik a kezelést, mert érzik, hogy jobb.

A váladék a fülben meg a sűrű takony nagyon lefogja a hallást.

A hallásébresztő terápiára hova jártok? Ott beszéltetek fül-orr-gégésszel? Ő erre az állandó váladékozásra mit mondott? Bemérte a hallást? Milyen lett?

Kíváncsi vagyok, mit mondanak a Beszédvizsgálóban! Oda vidd el az összes leletet, a hallásvizsgálat eredményét is!

Valami váladékoldót nem javasoltak?

A tejet mondták, hogy iktasd ki az étrendjéből, mert erősen nyákosít?

89. Heni81 (válaszként erre: 88. - Chans)
2013. jún. 10. 16:27
Az orrmanduláját nem szedték még ki? Nem javasolták. Hallottam olyanról, hogy valakinek annyira elzárt a járatot, hogy nem hallotta rendesen a szavakat. Olyan volt neki, mintha víz alatt lenne a gyerek és a víz felett beszélnének hozzá. Az arcüreg is tele van ilyenkor persze. Érdemes lenne egy másik fül-orr-gégészhez elvinni.
88. Chans
2013. jún. 10. 14:51
Sziasztok, sorstársak! Csatlakoznék hozzátok. A kisfiam augusztusban lesz 3 éves és gyakorlatilag nem beszél csak a saját kis nyelvén halandzsázik (egy szavas a szókincsünk: autó). Voltunk mi is már mindenhol, neurológus, fejlesztő, fül- orr gégészet, hallásvizsgálat... gyakorlatilag semmi. Szegénykémnél most jött el az az idő hogy amiért sokan nem értik meg ezért agresszióval válaszol, üt, rúg! Ami hál istennek nem mondható általánosnak mert egy nagyok kis béketűrő, kedves kisfiú. Viszont látom rajta hogy valami nagyon akadályozza a beszédfejlődését (hozzá nem értőként) és aggódó anyaként nem tudom hová forduljak. Jelenleg hallásébresztő terápiát csinálunk nála, ezen a héten pénteken megyünk a Beszédvizsgálóba. Tavaly ilyenkor TSMT tornáztunk, de nyár lévén abbahagytuk... nem láttunk nagy fejlődést nála ezáltal! Bölcsődébe jár, szépen hozzászokott a közösséghez! Csak hát le van maradva a kortársaitól. Ami engem aggaszt az a füle és az orra, sokszor be van dugulva az orra, rengeteg váladék jön ki nap mint nap az orrából, a füle is már párszor ki volt pucolva, csúnya sötét színű váladékot szedtek ki neki többször is! Érdeklődnék hogy mit tudtok az arcüreg átmosásról? érdemes lenne ilyen helyre elvinni? egy fejlesztő mondta hogy próbáljuk meg mert a gyerekén ez is segített. Sokat horkol és nagyjából örökké a száján veszi a levegőt, hozzáteszem több fül- orr gégész látta már! A TSMT toránt véleményetek szerint kedjük el ujra, azok a feladatok amit tavaly adtak azok jók? vagy menjünk el ujra a TSMT terapeutához, azt hiszem van 3 feladatsorunk is! Kedjük megint az 1- el?
87. baumann (válaszként erre: 86. - Zebracsikó)
2013. jún. 8. 20:58
Köszönöm a tippeket :) Ma már olyan szépen ejti az ANYA szót hogy csak ámulok bámulok ,a másik szava az az "ad ide" (gondolom a bölcsibe a gyerekek így mondják egymásnak mert elötte a "kéjek " szót használta ) De azt veszem észre hogy sokkal jobb az állami bölcsi mint a fizetős pl : Családi napközi ,ide pont egy hónapja jár és csak nézek nagy szemekkel mennyit fejlödőtt már most :) Aminke persze nagyon örülök ,és csinálom vele a TSMT tornát maga a labdát amúgy is imádja meg a pokrócózást is :)
86. zebracsikó (válaszként erre: 85. - Baumann)
2013. jún. 7. 22:08

Azzal egyelőre ne foglalkozz, hogy nem ejti jól a hangokat, a pöszeség ebben az életkorban élettani. A TSMT sokat fog segíteni.

És sokat énekelj neki úgy is, hogy az öledben van és ringatod a ritmusra.

2013. jún. 7. 22:04
Nálunk folyamatosan van a halandzsa de már egy éves korától kezdve és azt veszem észre, hogy minden szóhoz oda köti a T,D betüt pl: Szia - Tia Kérek -tédek stb..... De az inni szó gyönyörűen megy .... Nem tudom mitévők lehetnénk ,mai nap beszereztem a gumnasztika labdát is ,úgy hogy meglátjuk a TSMT tornánkat :) Remélem be indul egyszer csak .......... Nagyon elszomorít hogy vannak itt jópáran akiknél ugyan csak beszédmegkésés van ,nálunk mindenhezz van magyarázás csak nemm értem ...
84. helge
2013. jún. 7. 15:32
Az én kislányomnak sincs halandzsája. Majdnem 2 éves volt amilor végre észrevették, hogy le van nôve a nyelve...pedig vittem mindenhová de csak legyintettek. Szopinál nem vettük észre mert eü okokból nem tudtam szoptatni. Csak késõbb gondoltam erre, szóval 22 hós korában volt felmetszése. Valószínûsítik h ezért maradt ki a babanyelv, most korai fejlesztésre és TSMT -re járunk.
83. Szandra1983 (válaszként erre: 82. - Márta82)
2013. jún. 7. 12:20
Szia az én lúrkom ugyan ezt csinálja hmmm-ög halandzsa nincs
82. Márta82 (válaszként erre: 81. - Baumann)
2013. jún. 7. 07:44
Nem. Max csak olyan mmmmm, hmmmmm (egy kicsit hasonlít a morgásra, ezzel jelezte hogy akar valamit és aztán meg mutogatott), de semmi halandzsa.
81. baumann (válaszként erre: 76. - Márta82)
2013. jún. 6. 22:36
:) De elötte sem halandzsázott ?
80. Szandra1983 (válaszként erre: 78. - Kati1977)
2013. jún. 6. 20:03
Szia ok köszi kiváncsi lennék rá.Amúgy azt mondták most nem is tudnám vinni mert nyári szünet van.
79. zebracsikó (válaszként erre: 77. - Szandra1983)
2013. jún. 6. 13:01
Torna (úszás, BHRG, TSMT) ill. Dévény-terápia kellene neki, nem direkt logopédiai beszédindítás.
78. Kati1977 (válaszként erre: 77. - Szandra1983)
2013. jún. 6. 12:55

Szia!

Abban az esetben van értelme a logopédiának, beszédindításnak, ha nincs más baj. Értem itt, hogy halláscsökkenés (saját lányom példája). rengeteget segít a logopédia, beszédindítás,alapozó terápia, feedbachos kezelés, gyógytorna, gyógy úszás.Dévényi féle masszázs. Én azt mondom hogy máris kezdjétek el nincs mire várni mert csak rosszabb lesz és nehezebb az iskola is.. Ha gondolod leírom priviben a történetünket. :)

2013. jún. 6. 12:35
Sziasztok!Én új vagyok itt,de hasonló problémánk van.Kisfiam jelenleg 2 éves volt május 19-én.Dávid koraszülött baba 34 hétre született 2350g 48cm-el.2 hetet töltöttünk kórházba,rendszeresen vinnem kellett utógondozásra de mindig minden rendben volt.Időben felült felállt kúszott mászott,jelenleg fut lépcsőzik tehát a mozgása rendeben volt ill. van.A beszéddel vannak problémák kb 16 hónapos volt mikor kimondta az első szót(mama)szép lassan jött a többi baba nyam -nyam hess,fa nyanya(anya)kb 9-10 szó.Ezekből tudatossan kb 3-at használ a többit utánozza persze csak ha kedve van.Kedve pedig mostanában nincs.Mindent megért elmutogat de inkább a mmmm-és megy neki jobban.A legutóbbi kora gondozáson azt mondták kap még 6 hónap haladékot hátha beindul a dolog ,ha nem megyünk logopédiára beszédintitásra.Kiváncsi lennék mik a tapasztalatok valóban segít stb?
76. Márta82 (válaszként erre: 75. - Baumann)
2013. jún. 6. 07:59

Hát ő már 5 elmúlt, sőt 5 és fél.

Ő meg nem halandzsázik, csak azt mondja amit már megtanult, tud. Mintha szégyelné ha nem jól mondja.

Ő már tud elég sok szót, de hát az még nem beszéd, amit észre vettem hogy már elkaptam 1-2-szer hogy dudolászott, ilyet régen soha nem csinált :)

75. baumann (válaszként erre: 74. - Márta82)
2013. jún. 5. 21:57

Mennyi idős ?


Ahogy olvastad kisfiam most lesz októberben 3-éves , de pl megint egy új szavunk van a SZIA úgy mondja TIA ,már nem csak integet :P De halandzsa az folyamatos :) Remélem be indul és nem lesz elmaradva semmibe sem ...

2013. jún. 5. 08:55

Ovónénije is végzett pszihológiát, meg a logopédusa is amúgy olyan oviba tanít ahol visszamaradott vagy problémás gyerekek járnak, délutánonként meg privátba fogad még gyerekeket. Amúgy ő rendes oviba jár, azt mondta az ovónő hogy a versmondáson kivül mindennel boldogul és ne tegyék problémás gyerekek közzé, mert lehet lemenne a színtükre, még nagyon átveszik egymás dolgait a gyerekek.

Mind a 2-en azt mondták hogy nincs semmivel sem lemaradva korától kivéve a beszéd. Tehát amúgy a többi készséggel minden ok, nagyon okos, szófogadó, jóindulatú gyerek.

73. Márta82 (válaszként erre: 72. - Zebracsikó)
2013. jún. 5. 08:51

Hát tudja a fene mi van itt nálunk, nekem még nincs babóm szóval nem vagyok jártas ezekben a dolgokban.

Hát így külön mentek el minden hová, pszihológushoz, neurológushoz, fül-orr-gégészhez, logopédushoz is már több éve jár. Az elején semmi fejlődést nem nagyon mutatott beszéd terén, de most kb. 1 éve fejlődik, mert ugye addig szinte semmit nem beszélt, most már azért mondogat dolgokat, meg most már hajlandó, mert az elején nem volt hajlandó rá, ha kérted hogy mondjon valami egyszerűt amit mondjuk már előtte mondott tehát tudtuk hogy tudja, nem mondta, ha erőltettük akkor elkezdett sírni.

Ehez képest sokat lépett előre, de még mindig nagyon el van maradva.

Hát a fent említett orvosok nem találtak problémát, lettek volna olyan vizsgálatok amihez altatni kellett volna, agyi ct meg ilyesmi, valami a torokkal is, de azt mondták a dokik hogy kár lenne ezért altatni, mert ha van is valami az agynál akkor sem tudnak előre jutni vele, meg kell tanítani beszélni, mivel a készség neki nincs meg rá, nem jött neki magától.

Tehát fizikai okot még nem találtak rá, de lehet okosabbak lennének ha tényleg ct-znék a fejét.

A logopédus azt mondta hogy beszélni fog csak sok idő kell hozzá, mert elég lassan halad, aztán volt amikor azt mondta hogy most észlelt egy kiugrást, hogy jobban megy neki, semmi konkrétat nem tudunk tulajdon képen.

72. zebracsikó (válaszként erre: 70. - Márta82)
2013. jún. 3. 20:14
Felétek nincsen komplex vizsgálatot végző szerv? Nevelési tanácsadó vagy szakértői bizottság? Az óvodában logopédus? Mit mond a magánlogopédusa? mi a feltételezett diagnózisa?
71. Márta82 (válaszként erre: 69. - Helge)
2013. jún. 3. 18:40
Köszönöm :)
70. Márta82 (válaszként erre: 68. - Zebracsikó)
2013. jún. 3. 18:39
Értem, köszi.
69. helge (válaszként erre: 67. - Márta82)
2013. jún. 3. 17:53

TSMT torna, mi is arra járunk itt.

Minden esetre ha idõpont kéréssel vagy valamivel tudok segíteni, szólj!

68. zebracsikó (válaszként erre: 67. - Márta82)
2013. jún. 3. 16:54

Nekem semmi rálátásom nincs az oktatási rendszeretekre. Az óvodában nincs logopédus?? Tanulási képességet vizsgáló bizottság? Nevelési Tanácsadó? Vagy valami hasonló? Ilyesminek kellene lennie.

Magyarországon nem tudom, hogy be tudtok-e jelentkezni a tanulás képességet vizsgáló bizottsághoz, pl. Békéscsabára, ahogy írta itt valaki. (meg kéne őket kérdezni telefonon, de sajnos azt hiszem, ha a gyereknek nincs bejelentett magyarországi lakcíme, akkor esélytelen.)

2013. jún. 3. 15:59

Hat majd meglatjak hogy hova viszik el.

De akkor milyen orvoshoz mondjatok hogy forduljon, vagy inkabb akkor ilyen oktatas tamogatas vagy nem is tudom mi.

Most logopeduhoz valoszinu hiaba menne, mert ahoz mar jar. Nem tudom olyasmire gondolnek en, ahol direkt olyan feladatokat adnak neki, vagy olvastam itt valami masszazsrol is ami stimulalja a beszedert felelos reszt az agyban. Nem tudom....

66. Kati1977 (válaszként erre: 56. - Zebracsikó)
2013. jún. 3. 13:32

szia!

A beszéd most már jó, csak azért nem fejlődik mert értelmileg akadályozott. :( (pl keksz helyett keszk és még sorolhatnám, pl, nem tud megismételni több szóból álló mondatot)

Nagyon sok ismétlés után érthető egy-egy új szó.

Pénteken volt az ovis ballagás 4 hosszú verset szavalt el a lányom! Nagyon ügyes volt.

65. helge (válaszként erre: 64. - Márta82)
2013. jún. 1. 13:53
Akkor inkább azt tanácsolnám, gyertek át Békéscsabára, ott van szakértõi bizottság meg fejlesztô is. Mi is ott voltunk és Gyulán csináljuk a fejlesztést. Nagyszalontán vannak barátnõmék, õk is Bcsabára járnak.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook