Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Berzsenyi spec matek osztály 2020-2026 fórum

Berzsenyi spec matek osztály 2020-2026 (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
42. kolibri 3 (válaszként erre: 40. - Pangea76)
2020. máj. 1. 17:45
Az Eötvösben is érdekelt vagy?
41. kolibri 3 (válaszként erre: 40. - Pangea76)
2020. máj. 1. 17:35
Igen, ez tényleg jó probléma. A nyelvet mi is nagyon nehezen engedjük el. Nem kéttannyelvű, de angol tagozatos osztályba jár Máté, szuper angoltanára van, az alapfokú nyelvvizsgája 78%-os lett, és a Berzsenyiben csak heti 3 angolóra van. Az egyetlen tanár, aki tényleg mindent megtesz a gyerekekért. Minden más azonban nagyon rossz, pedagógushiány miatt alsó tagozatban 9-szer váltottak tanítónőt. Felsőben 5. osztályban magyarórára egy színész járt be, aki végül visszament a színházba. Az idén egy újságíró járogatott be órára, de inkább a napközis tanárnő. Jelenleg a decemberi tananyagnál tartanak. A matematikát nyugdíjas tanárok tanították felváltva. Ennél csak jobb lehet!!!
2020. máj. 1. 15:08

Bocsánat, hogy nem írok sokat. Egyelőre nem szeretne másik suliba menni. Javasoltam neki, hogy keresse meg Levit, de azt mondja nem tudja hogy kell az instan.

Szóval egyelőre így állunk. Erőltetni nem lehet. Az az igazság, hogy most egy nagyon jó kéttannyelvű suliba jár, tehát akkor a nyelvet kellene elengedni. Mi szülők is tanácstalanok vagyunk:) Szerencsére ez egy jó probléma, hiszen két nagyon jó dolog közül kell választani:) A Berzsenyi nagyon jó suli, imádni fogják a gyerekek. :) Nagyon jó közösség, rengeteg program, jó tanárok:)

Ha alakul a gyerekeknek vmi csoport, megmondom neki, hogy lépjen be, ismerkedjen. Akkor azért könnyebb lesz dönteni. Egyelőre nem mondjuk le, mert ha esetleg mégis úgy dönt, hogy megy... Másnál ez mindenkinél könnyű döntés?

2020. ápr. 30. 22:03
Igen, ahhoz elég simán egy telefonszám
38. HZoli74 (válaszként erre: 36. - HJudit73)
2020. ápr. 30. 21:47
A Viberhez telefonszám kell, hogy megtalálják egymást?
2020. ápr. 30. 21:01
Pangea76 hogy hívják a gyermekedet?
2020. ápr. 30. 20:54
Viber csoport nem jöhet szóba? Gergőnek nincs Facebook-ja és ha lehet, nem is szeretném... Persze a legjobb a személyes kapcsolat lesz. (Amúgy én sem találtam Danit, még Dániel Török néven sem)
35. HZoli74 (válaszként erre: 34. - DaBoÁ)
2020. ápr. 30. 20:38
Nem találom. Nagyon kicsik a képek, egyesével végignéztem, de egyiken sem látok Lego repülőt.
34. DaBoÁ (válaszként erre: 33. - HZoli74)
2020. ápr. 30. 20:16

Daninak van messengere, még a facebook nélküli időből, ott megkereshetné a te fiad és akkor mehetne a csopi.

Török Dániel (Lego repülő makett előtt áll a profilképen)

33. HZoli74 (válaszként erre: 31. - Kolibri 3)
2020. ápr. 30. 20:09
Levi létrehozná a messenger csoportot, de ahhoz legalább 2 fő kell. És sajnos már Facebook is. Levinek sem volt idáig, de a karantén miatt végül megengedtük. Szóval ha az Instán ráírtok Levire, akkor megcsinálja a Messenger csoportot.
2020. ápr. 30. 20:03
Ellenőrizzétek a neveket, hátha kihagytam valakit!
2020. ápr. 30. 19:27
Akkor már van 5 fiú, Dani, Gergő, Levi, Máté, Zsolti. Ha a tábor el is maradna, össze lehetne majd hozni egy találkozást még tanévkezdés előtt. Máténak a telefonján kívül semmilyen elérhetősége nincs. Esetleg a Facebook-ot meg lehetne próbálni.
30. HZoli74 (válaszként erre: 28. - HJudit73)
2020. ápr. 30. 17:24
Nekünk is megjött a levél, bár ezen már nem izgultunk. A lányoméknál úgy működött ez az Instás dolog, hogy ott ráírtak arra, aki kirakatta a posztot, de utána már Messengerben hoztak létre egy csoportot, és ott leveleznek már vagy 70-en. Szóval Levi Insta bejegyzése is csak ilyen célt szolgálna, lehet utána Messenger, Viber, Snapchat, mittodomén még mi minden van, az Insta csak az első kapcsolatbalépéshez kell, mert ezt sokan olvassák. Bár Berzsenyis nem jelentkezett egy sem, szóval úgy látszik 6 osztályosok mégsem annyira. Ha gondoljátok, írjatok rá Levire Instán, vagy Messengeren, vagy Viberen. FB-ja is van a vírus miatt, azt csak most nemrég engedtük meg, nem tudom, mennyire használja.
29. DaBoÁ
2020. ápr. 30. 15:39
Megérkezett a levél :)
2020. ápr. 30. 13:51

Sziasztok! Egy Gergővel én is gyarapítaná a fiús szülők táborát ;-)))

Beiratkozásról van már infó? (ígértem egy új e-mail-t, de úgy láttam, hogy június 20 körül az ált. sulis évzáró után lesz valamikor)

Levél még nem jött, azért paranoiásan újraolvasom mindig a felvételis e-mail-t, hogy tuti jól értettem-e :-)))

Nálunk egész jól megy az on-line oktatás, rendesen jönnek a feladatok és töltögetik fel google classroom-ba, sőt, talán pozitív fejlemény, hogy rengeteg kutatómunkát kérnek, nekünk külön jó, hogy a gyógyszerés-kézírásunk háttérbe szorul, mert elfogadják a gépelt válaszokat is...

Instagram helyett esetleg egy ismerkedős viber csoport? Az én fiam még facebook-on sincs fent, de ha lehet, nem is szeretném... vagy hagyjuk, majd önszerveződik valami?

Azért remélem, ha nem is májusban, de esetleg később csúsztatva megtartják a kisnull tábort, a korábbi infók alapján jó buli lehet a srácoknak.

27. HZoli74 (válaszként erre: 23. - Kolibri 3)
2020. ápr. 29. 22:36
Leviéknek heti pár videós órájuk van, a többi inkább csak házi feladat, abből viszont néha elég sok. A nővére most nyolcadikos, mivel ugyanabba a suliba járnak, nála tulajdonképpen ugyanez a helyzet. De mivel mindketten elmennek a suliból, már nem nagyon izgat minket ez a tanév. Az új iskolák is tudják, hogyan zajlik az év vége, úgyhogy szeptemberben biztos szintfelméréssel kezdenek.
26. DaBoÁ (válaszként erre: 25. - Kolibri 3)
2020. ápr. 29. 20:22

Nagyon kár ezért az évvégéért... :(


Nálunk a matektanár most ment nyugdíjba!

2020. ápr. 29. 20:07
Nálunk is hasonló a helyzet. A harmadikos rendben halad a tananyaggal, sok segédanyagot kap. A megoldott feladatokat kijavítva visszakapja, hogy tudjon mindent ellenőrizni. A hatodikosnál nagyon rossz a helyzet. Nyelvtanból mindössze két feladatot oldottak meg, irodalomból egyet sem a hosszú itthonlét alatt. Matematikából sem sokkal jobb az oktatás. A hiányosságok okozhatnak még gondot szeptemberben.
24. DaBoÁ (válaszként erre: 23. - Kolibri 3)
2020. ápr. 29. 18:10

Szó-szó!


A harmadikos lányomnak nap 1-2 zoomos órája van + 1 helyről kapja a leckéket, ez egész követhető, viszont felsőben már sokkal rosszabb a helyzet, minden tanár más-más helyről küldi a leckét, máshogyan várják rá a választ, online órájuk pedig abszolút nincs.


Nálatok?

2020. ápr. 29. 18:03
Az online oktatás jól működik a ti iskoláitokban?
22. DaBoÁ
2020. ápr. 29. 15:18

Mi is nagyon várjuk már!


Olyan jó lenne, ha az ismerkedő kirándulások, táborok nem maradnának el...


Tavaly már május közepén volt egy kirándulás, ez idén biztos elmarad :(

21. HZoli74 (válaszként erre: 20. - DaBoÁ)
2020. ápr. 29. 14:16
Mi nagyon várjuk már. Valószínűleg jóval több fiú lesz a spec matekon, mint lány, de 8. után már lesznek sokkal lányosabb szakok is, úgyhogy iskola szinten ki fog egyenlítődni az arány, úgyhogy ez sem lesz probléma. :)
20. DaBoÁ (válaszként erre: 19. - HZoli74)
2020. ápr. 29. 14:11

Mahler Attila óráján pont sikerült részt vennünk.

Nagyon szimpatikus volt! és nemcsak ő, mindenki akivel eddig találkoztunk ott.


Nem véletlenül lett ez az "álomsuli" :)

19. HZoli74 (válaszként erre: 18. - DaBoÁ)
2020. ápr. 29. 13:19

Mi érdeklődtünk előre, és csak pozitív véleményt kaptunk, azért is szerettük volna, ha Levi bekerül. Miután megosztottam, hogy felvették a Berzsenyibe, sok ismerősöm írt vissza, hogy ő vagy a gyereke is oda járt, és mennyire szerették. Leginkább a légkörét emelték, ahogy írták, szelleme van az iskolának. Azt talán azért tudod, hogy a Berzsenyi inkább liberális, mintsem konzervatív iskola, persze nem a manapság a politikában használatos drogozunk, élünk a vakvilágba értelemben, hanem abban, hogy érdeklődő, gondolkodó, a világra nyitott szellemű gyerekeket szeretne nevelni.

A spec matek állítólag elég hajtós, esetleg külön tanárra is szükség lehet a későbbiekben. Várhatóan az osztályfőnökük nagyon jó lesz, a mostani végzős spec matekos osztályfőnök. Egy fiatal férfi, Mahler Attilának hívják. Phd hallgató informatikából, lehet, hogy már le is doktorált, van 2 kisgyereke, ő is a Berzsenyibe járt.

18. DaBoÁ
2020. ápr. 29. 12:47

Egyébként van itt valaki, aki már ismerős a suliban - nagyobb gyerek, rokon, egyéb - által?

Mi egyenlőre csak a felvételi eljárás, illetve a nyílt napon kapott információkkal rendelkezünk.

17. HZoli74 (válaszként erre: 16. - Kolibri 3)
2020. ápr. 29. 10:50

Lehet, hogy be kell követni azt, aki felrakja ezeket az osztálytárskeresős posztokat.

Ez az instán a felhasználónév, akit követni kell: osztalytars_kereso2020

Naplementében ugráló gyerekek vannak a háttérben.

2020. ápr. 29. 00:43
Nekem valamiért nem sikerült bejelentkeznem az Instagramra. Eddig nem használtam.
2020. ápr. 28. 12:52

Elvileg felkerült az instára az osztálytárskeresős oldalra:


[link]

14. DaBoÁ (válaszként erre: 13. - HZoli74)
2020. ápr. 27. 20:53
Keretezitek is??
13. HZoli74 (válaszként erre: 12. - DaBoÁ)
2020. ápr. 27. 20:44
Mi kinyomtattuk az emailt. :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook