Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Béranyaság! fórum

Béranyaság! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
23. e2add1f84e (válaszként erre: 20. - Brandy39)
2008. okt. 13. 06:12

Igazad van, elfogadom a kritikát. (A képek még nem voltak fennt!!!, amikor beleolvastam a fórumba és megláttam a szavazást.)

Elnézést kérek Gicától!

2008. okt. 13. 00:51

Sziasztok!


Csak a topik elejét olvastam még el, és már csak holnap marad idő a többire.

A nemsokára leírtamben lesznek kemény szavak, és senkit nem akarok megbántani, csak ez az én véleményem.

Nem áll közel hozzám a béranyaság, de a gondolata meg messze nem. Én, édesanyámnak szerettem volna annó egy babát kihordani. Aztán végül a nem mellett döntöttem, mások nyomására. Akkor még nem voltam anyuka.

Mióta viszont anya lettem, egy percig nem bánom, hogy annó anyukám kérésére(igazából, én vetettem fel annó az ötletet), nemet mondtam.



A béranyaság, egy csodálatos dolog, de még akkor is, ha idegen petesejtből van az a kisbaba, akkor sem lehet elszakadni teljesen tőle, hisz 9 hónapig, abból az anyából táplálkozik, él növekszik, Ő ad neki életet, valahol a szó szoros értelmében.

Kövezzetek meg, de sztem, nem attól lesz valaki anya, meg apa, mert belőlük van, hanem azért is mert valamit tettek azért a kis lényért.

Legelőször is, az anya, aki kihordta, .

Én azt vallom, hogy egy anya a 9 hónap alatt anya lesz, de nem mindenki érik meg rá, hogy továbbra is az maradjon, ezért a méhen kívüli életre, Én azt mondom, hogy az a szülő, aki neveli is tovább a gyerekét, meg az, akinek jelentett is valamit, a 9 hónap várandósság.

Csupán a sejtek találkozása miatt, senki nem lesz anya és apa.

Ezzel azt akartam kifejteni, hogy, ha valaki leadja a petesejtjét, azt fel lehet dolgozni simán.

Nade, ha valaki, már ki is hordja azt a pici életet, sőt tovább viszem, akár nem is a saját petesejtjéből, az már egy másik komolyabb dolog.

Egyszerűen, lehetetlen a teljes elszakadás.

Idegeneknek, pénzért béranyaságot, csak szívtelen nő tud vállalni, de tovább viszem, ha rokonról van szó, akkor pedig, ha meg is tudja tenni az illető, akkor meg a másik véglet, egy borzasztóan, kimondhatatlanul, nagyszívű, érzékeny, ERŐS, lelkis, egyszerűen szavakkal leírhatatlan ember lehet.

Viszont mint írtam, számomra ez is lehetetlen lenne.

Valószínűleg azért írom ezt, mert anya vagyok, saját gyerekekkel, családdal, így én már nem tudnék ilyet megtenni, mert tudom milyen Anyának lenni.


Petesejtet, viszont szerintem minden további nélkül, akár egy érző nő is tud adni, sőt inkább az tud, mert az egy rettentő nagyvonalú gesztus, és érzékeny dolog.

Törvényszerűsileg.

A béranyaság Magyarországon nem engedélyezett dolog.

A petesejtadást engedélyezném, de a béranyaságot, semmilyen körülmények, még rokonok között sem!

Egy ilyen terhet egy anyaságra született nő nem tud elviselni!(Biztos van kivétel)

Aki pedig, a béranyaságot pénzért, ezt hideg fejjel véghez tudja vinni, attól pedig sajnálom azt, hogy megadatik neki a lehetőség, hogy anyai örömök elé nézhessen.

Kemény szavak ezek, és biztos lesz köztetek olyan, aki elítél, de én ezt így látom.


Még a leírtakhoz hozzá kell tennem, hogy sajnos egy nagyon kemény élet áll mögöttem már most, és volt olyan helyzet, hogy majdnem elveszítettem a fiam, de sok embert megbántva, óriási fájdalmakat okozva, harcoltam a fiamért, és leköpném magam, ha ez máshogy alakult volna a hülyeségem miatt.

Ezt a történetet viszont nem szeretném megosztani senkivel.

Nagyon kemény harcokat vívtam magammal, családtagjaimmal, lelkiismeretemmel, és az egész ügyben, ha nem úgy alakul, ahogy alakult, a fiam szenvedte volna meg a legtöbbet.


Nagyon sajnálom, ha valakinek nem lehet saját gyereke, és esetleg még a lombik baba, és inszemináció lehetőségével se élhetne, de a béranyaság, akkor sem a legjobb dolog, sőt.

Nagyon sok kisgyerek van, aki árvaházban nevelkedik. Először is, nekik kellene családban, normálisan felnőnie.

Sajnos viszont tudom milyen nehéz az örökbefogadás, bárhol a világon, és főleg Magyarországon.

Remélem, ez a helyzet változni fog.

Egyébként, mi is gondolkozunk örökbefogadáson, attól függetlenül, hogy szeretnénk saját gyerekeket is még.

2008. okt. 13. 00:47

Szia!


Én azt hiszem, te meg nem nézel híradót, és nem olvasol újságot.:(


Ugyanis Gica sajnálatos története, nem kis nyilvánosságot kapott.

Remélem elítélik az orvost, és megbűnhődnek azok is, akár így, akár úgy, akik nem foglalkoznak a másikkal.

Ezért utálom a magyar egészségügyet, mert tisztelet a kivételnek, sem empátia, sem együttérzés nincsen, felelőtlenek a bennük dolgozók, és nem hivatásuknak tekintik, hanem pénzkeresetei forrásnak.

Na mindegy, ez most nem ide tartozik.


Mielőtt bárkiről rosszat írsz, próbáld megismerni, és ne rögtön támadj.


Már a képről is tudtam ki Gica, és a kisfia nevéről, meg pláne.


Gica!


Nagyon sajnálom, ami veletek történt, és mélyen együttérzek veletek.

Tényleg próbálj gyászolni, igaz, nem éltem át ilyet, (vagyis 9 vetélést igen, de a legkésőbbi is 14 hetes volt)és elképzelhetőnek tartom, csak egy másik kisbaba enyhíti a fájdalmadat,mert elfelejteni soha nem fogod a kisfiad, és nem is szabad.


Segíteni ugyan nem tudok, de egy másik topikban, annó írtam béranyaságról, ugyanis, egy faramuci és nagyon nehéz, sebekkel teli helyzetet éltem meg az első kisfiammal kapcsolatban.

Hálistennek minden jól alakult, de átértkelődtek bennem dolgok.


No mindjárt betűzöm, amit írtam....


Csillus

2008. okt. 12. 22:44

Milyen bölcs lettél volna ha nem szólalsz meg ebben a topikban .

Tanácsot , bíztatást nem tudtál adni ...? ... Empátiából 0 ...

Én megnéztem a képeket és elszorúlt a szivem. Bár elötte sem feltételeztem ,hogy valaki ilyesmivel szórakozik és nem is értem miért jegyezted meg ,hogy 22 éves... Sajnos az orvosi hibák , betegségek nem korhoz vannak kötve:(

Remélem ,hogy azért valami ott belül megszólalt benned ....:(

19. Dézsa
2008. okt. 12. 21:37

Nem hiszem, hogy szórakozik a fórum kiírója. Nézd meg a képeit!!!



De túl friss még a seb. Gica, előbb gyászolj!!!

2008. okt. 12. 21:16

Sziasztok! Nagyon sajnálom én is Gica ami történt veletek. Csak sajnálni tudom, átélni nem.

Láttam egyszer egy riportot, Amerikában történt (ott sok minden megtörténik ugye). A fiatalasszony rákos volt, úgy emlékszem méhnyakrák. Nagyon szerettek volna gyereket, a fiatalasszony anyukája is nagyon szeretett volna nagymama lenni. De hát ott volt a fiatalasszony betegsége és a kezelések, nem ajánlotta neki egy orvos se a terhességet. Nagyon bizakodóak voltak a fiatalasszony gyógyulásával kapcsolatban, nem is számoltak más eshetőséggel. Vagy mégis? Mindenesetre felkerestek egy klinikát. A megtermékenyített petesejteket (a fiatal pár sejtjeiből) a fiatalasszony édesanyjába ültették be, ikerterhesség lett és ki is hordta a lánya ikreit, a saját unokáit a boldog nagymama. A sors úgy alakult, hogy amikor a riport készült, a fiatalasszony túl volt a kezeléseken és a betegsége nem újult ki. Akkor, a ripot idején minden rendben volt legalábbis.

A béranyaságról hallani, Magyarországon minden nehézkes. Az biztos, hogy feltétel nélküli bizalmat igényel a család és a béranya között.

Kívánom, hogy boldogok legyetek akkor is ha ilyen szomorúan alakult az életetek. Szinte biztos, hogy a sors kárpótol majd titeket a nagy fájdalomért, amit elfeledni nem lehet.

17. Gica86 (válaszként erre: 16. - Mel81)
2008. okt. 12. 18:03
Írtam Neked privit!!!
16. mel81 (válaszként erre: 15. - Gica86)
2008. okt. 12. 17:11
Szerintem koncentrálj az örökbefogadásra. Akkor fogod tudni igazán feldolgozni a dolgokat, ha lesz egy kisbabád! Ha a kezedben lesz, ő lesz a világ legszebb, legaranyosabb, legokosabb babája, ha nem tőled származik és nem Te szülöd meg akkor is, hidd el! A lényeg, hogy a saját gyerekednek fogod tekinteni, mert csak azt fogja majd tudni, amit Te tanítasz neki.
15. Gica86 (válaszként erre: 13. - Mel81)
2008. okt. 12. 17:06
Kösz szépen!!!Tudod, teljesen magam alatt vagyok....ezt csak az tudja, aki átéli...
14. mel81 (válaszként erre: 12. - 41a68f3cab)
2008. okt. 12. 17:00
Neked van gyereked?
13. mel81
2008. okt. 12. 16:55

Ezt a hozzászólást én nem értem.


Amúgy.

Olvastam egy cikket az indiai béranyákról. Ott kb. tízévi keresetüket kapják általában a nők ezért. Állítólag azért nem okoz lelkisérülést lemondani a babáról, mert nem tőlük származik, nem is hasonlít rájuk, hisz a baba teljesen más rasszhoz tartozik. Ráadásul a béranyaság most elég gyakori ott, így szerintem könnyebb az illetőnek "másfajta" kismamának elképzelnie magát. Nem érzik, hogy kihasználják őket, az egyik kismama azt mondta, hogy dolgozott iszonyatos körülmények között újrafeldolgozó üzemben, éhbérért, és na akkor kihasználták őt. Terhesnek lennék sok pénzért, az nekik nem kihasználás.

Egyébként szerintem a legnagyobb veszély a dologban az, ha a gyerek fogyatékosan születik.

12. 41a68f3cab (válaszként erre: 4. - Gica86)
2008. okt. 12. 16:53
Ne haragudj meg érte, de ha annyira gyermeket szeretnél, miért nem fogadsz egyet örökbe?? Lehet már nem csecsemő lenne, hanem nagyocska, de az is gyerek, nem??? Annyi elhagyatott gyerek van. Ott vannak az otthonok, ahol csak arra várnak, hogy valaki kiveszi őket. Vagy nagyon sok szülő állami gondozottak családi körben való felnevelését vállalja. Ez is a gyereknevelés egy formája. Ajánlom figyelmébe mindenkinek, akinek nem lehet valamilyen oknál fogva saját csemetéje. Ha minden vizsgán megfelel akkor nem csak egy, akár 10, sőt élete végéig akár több gyermeke is lehet, akik ha megszeretik mindig saját szülőjüknek tekintik. :)) Szerintem ez minden problémára megoldás!!
11. Gica86
2008. okt. 12. 16:25
Bárcsak szórakoznék....
10. Gica86 (válaszként erre: 9. - Brandy39)
2008. okt. 11. 22:16

Tudom, veszélyes dolog, DE nekünk már csak így lehet SAJÁT kisbabánk!A petefészkeim megvannak, tehát minden adott lenne...csak a legalizálás...az megy nehezen!!

Az örökbefogadást elindítottuk, talán dec. elején meglesz a határozatunk...de mindenképp szeretnénk egy saját babát is. A miénket sajnos elvesztettük!!És Őt nem pótolhatja senki sem...

Én nem adom fel, hogy saját kicsink legyen. Már olyan közel voltunk hozzá...aztán a finishben...na de mindegy, erről nem szívesen beszélek

9. brandy39 (válaszként erre: 4. - Gica86)
2008. okt. 11. 21:01

Gica!

Elöször is nagyon sajnálom ami veled történt hiszen ez egy nagyon szomorú dolog :(

Na de próbáljuk meg más oldalról megközeliteni a dolgot.

Tegyük fel ,hogy találsz egy béranyát és "legalizálható " a béranyaság . Biztos vagy abban ,hogy utána nyugodt életed lenne? Nem félnél ,hogy a béranya esetleg zaklatna ....vagy éppen x idő után ( mert amit 2 ember tud az már nem titok ) kitudódna a dolog és mondjuk pont a baba aki már felnőtt kiváncsi lenne arra A JÓ EMBERRE AKI ŐT KIHORDTA életet adott neki ...mert ugye a béranya nélkül ő nem lenne stb... ?

Esetleg nem gondolkoztál még az örökbefogadáson ? Bár tudom jól ,hogy a kettő nem ugyan az de talán valahol épp rád várakozik egy pici baba aki nem kellett senkinek .

Én dolgoztam mint Eü-s csecsemőotthonban . Hidd el nekem ,hogy nem feltétlen kell azt alapúl venni ,hogy kik is az ő szülei stb....

Egy egyszerű hasonlat .

Van egy család. A családban 3-om gyerek egyforma génekkel ,ugyanazon szülőkkel és ugyanolyan nevelésben részesitve nöttek fel . Az egyik egy rendes ember lett , a másik úgyszintén , a harmadik pedig ki-be jár a börtönből mert éppen rossz társaságba keveredett.... Hány olyat hallani ,hogy jómodú , normál családok gyerekei folyamatossan kellemetlen helyzetekbe keverednek ? Kb. ennyi kockázata van annak is ,hogy ha egy kisbabát örökbe fogadsz. Az én babáim között volt olyan kicsi is akit a Dr x.y.adott be mert szégyelte a családjába ,hogy 44 éves korában szülte a " nagyok tesóját" . Szó szerint titokban szült mert már volt egy unokája is.Soha de soha nem is érdeklődött a kislánya felől :( Én nem azt mondom ,hogy ezek a babák vannak többségben . Tény hogy sok a fiatalkorú anya aki lemond a babájáról . Sokak szülei börtönben vannak . És sok "nagycsaládos " is szó nélkül hagyja ott a babát amikor megszüli.

Én biztos ,hogy ezt a módszert választanám inkább . Szerintem egyrészt gyorsabb ,másrészt pedig valamivel könnyebb is mint béranyát találni. Nálunk a béranyaság még nagyon gyerekcipőben járhat ,bár nem vagyok otthon a témában .

De el tudom képzelni ,hogy valakit a pénz motivál és jelentkezik akár nálad ,hogy na majd ő.... segit. Talán éppen a kedves élete párja löki oldalba ,hogy na írj neki és hozd a pénzt .... Olyan sok veszélyt rejt magába ez a dolog szerintem és annyi sok árva baba van :(

Az igaz ,hogy az örökbe adható babák szüleit anonimként kell kezelni és semmiféle infó nem szivároghat ki sem rólad sem a vérszerinti szülőkről. Nem látod ahogyan növekszik a baba amikor még pocaklakó.... De ha nekem akkor amikor ott dolgoztam kiderült volna ,hogy nem lehet babám ..... 9- 5 -öt biztos örökbefogadtam volna.

Kivánok neked sok sikert és azt ,hogy találd meg a megfeleő utat a babához akit majd sajátodként tudsz szeretni , nevelni és akivel az anyaságot 100%-ig úgy éled meg mintha csak te szülted volna azt a kisembert:)

Szivből kivánok sok sikert hozzá !

2008. okt. 11. 20:52

A béranyák azok, akik hajlandók gyermeket szülni a gazdag gyermektelen pároknak.



idéztem



Ergo, megvewszik a gyereküket?

2008. okt. 11. 20:50

Szerintem veszélyes dolog ez a béranyaság...

Gondoljatok csak bele, hogy mi van akkor ha várjátok 9 hónapig a manót, majd ő mondjuk úgy dönt, hogy eltünik a picurral együtt

2008. okt. 11. 20:48
Csak azt tudom mondani ehhez a témához kapcsolódva,hogy lehet ki hordja a béranya a babát és oda is adja a leendő szülőknek.Bár számomra ez elképzelhetetlen,de feltételezzük,hogy odaadja,soha nem emrül fel benne évek múltán sem,hogy Úr ISten nekem van egy gyerekem és szeretném megismerni,tudni mi van vele????????!!!!!!!!!
5. Rosa (válaszként erre: 4. - Gica86)
2008. okt. 11. 20:31

Szerintem is legalizálni kellene!Nagyon együttérzek veled,és azokkal akik valamilyen okból nem szülhetnek,azokat meg mind lelőném,akik meggyilkolják a babájukat!

Régebben szerettem volna nőknek petesejtet adni(pedig azt mondják fájdalmas),érdeklődtünk egy klinikán és azt mondták,hogy nem lehet,csak 35 éves korig és nagyon szigorú vizsgálatokkal.37 éves voltam,egészséges és szerettem volna segiteni másoknak.Nem a pénzért.

Ezt csak azért irtam,hogy értsd,nem akartalak bántani,egyszerűen csak tudom hogy én nem lennék alkalmas béranyának,mert nem tudnék lemondani a babámról.

Kívánom hogy sikerüljön babát örökbefogadnod és légy boldog!

2008. okt. 11. 20:18
Sziasztok!!Megértem mindenki hozzáállását...nehéz dolog az biztos. De tudjátok, nagyon sok nőnek nem lehet saját babája, köztük nekem sem. (orvosok miatt) Sajnos kivették a méhemet, szóval nem azért nem szülök, mert nem akarok, vagy ilyenek, hanem mert egyszerűen képtelen vagyok kihordani a babyt. Sok hasonló sorstársam van, akiknek nem lehet babájuk!Ezért gondoltam, hogy legalizálni kellene. Biztosan lehet valahogy!!!!Köszi a hozzászólásokat!
3. Rosa
2008. okt. 11. 20:15

Sziasztok!

Egyetértek az előttem szólóval.Nem lennék rá képes odaadni a saját kisbabámat,akit 9 hónapig a szívem alatt hordtam.Egyszerűen képtelen lennék rá,ezért a gondolat sem merülne fel bennem,hogy vállalkozzak a dologra.

2008. okt. 11. 19:37

Ilyen módon biztos nem közreműködnék . Vagyis én nem tudnék béranya lenni mert egyszerüen lelkileg alkalmatlan lennék rá. Én azt gondolom ,hogy egy átvitt értelemben " normális nő" képtelen arra ,hogy 9 hónap után átadja a megszült babát mint egy kis csomagot:( Szép dolog a segitség de ezt a formáját én kicsit drasztikusnak tartom . Mellesleg jogilag legalizálni is nagyon nehéz .

Természetessen lesznek biztos akik azt írják ,hogy egy nő a babával lesz boldog egy pedig talán a már meglévő gyermekének tudd szebb jövőt biztositani mert ugye itt is a pénz az nagy úr!!!!

Én inkább élnék egy pici szerény szobában nagy szeretetben a gyermekemmel ,mint gazdagabban de lelkileg összezuhanva egy olyan tudattal ami felőrölné az életemet :( Bár ez csak egy egyszerü vélemény volt . a sajátom ...


HA AZ LENNE A KÉRDÉS ,HOGY A SAJÁT MÁR MEGLÉVŐ GYEREKEIM ÉLETÉT CSAK BÉRANYASÁGGAL TUDNÁM MEGMENTENI ....AKKOR MOST BIZTOS ELBIZONYTALANODNÉK ! Ezért nem itélek el senkit ha ilyenre vállalkozik . Mert ki tudja milyen élethelyzet késztette ilyen cselekedetre...


A béranyák azok, akik hajlandók gyermeket szülni a gazdag gyermektelen pároknak.

Béranyaság kétféle van. Klasszikus módszerű mesterséges megtermékenyítéssel létrejövő vagy gesztacionális. Az első esetben a béranya petesejtjét termékenyítik meg — a béranya tehát a gyermek vér szerinti anyja, ezért az adoptív anyának a gyermeket általában örökbe kell fogadnia.

A másik változatban a béranya csak kihordja a megrendelő pár gyermekét. Ha a pár egyik tagja meddő, akkor donortól származó ivarsejte(ke)t is felhasználhatnak a megtermékenyítésre. (A törvény itt is a magzatot kihordó nőt tekinti anyának, nem a donort. Ha a nőnek párja van, úgy jog szerint ő az apa, nem a sperma gazdája — ez természetesen egy sereg jogi bonyodalmat okoz.)

2008. okt. 11. 19:07
Gondolom sokan küzködünk a gyermektelenséggel... Mit gondoltok a béranyaságról? Ha legalizálni lehetne, segítenétek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook