Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Béranyaság! fórum

Béranyaság! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. okt. 23. 19:07

Kedves drake,

A legdurvább szegénységi bizotnyítványt most állítottad ki magadról. Én ugyanis kedves voltam. Te meg csak vagdalkozni tudsz.

Egyégbként ha "leszarod" mások mit gondolnak, nem kell forumokra irogatni. Mert ide te is azért írsz, hogy TE VÉLEMÉNYEDET megoszd másokkal.

Egyébként aki elolvassa mit írunk, láthatja, hogy a A TE HOZZÁSZÓLÁSAID VESZEKEDŐSEK, DURVÁK, STIGMATIZÁLÓK, ÉS PRIMITIVEK. Te gerjesztesz.

82. a1a5b8f69a (válaszként erre: 1. - Gica86)
2011. okt. 23. 16:38
Sziasztok! Nővéremék évek óta küzdenek egy édes babyért...két petesejtdonoron is túl vannak, én a korom miatt már nem adhattam nekik részt a reményhez, de ha legális lenne a béranyaság, donor és béranya is lennék nagyon szívesen csak hogy részük legyen nekik is a boldoságból amit egy gyermek nyújthat. Tudom felkavaró lenne ahogyan a családi ünnepeken nézném ahogyan jön megy az én részem az ő gyerekükként...de értük megtenném.
81. 4c30444687 (válaszként erre: 80. - Szuknat)
2011. okt. 23. 16:30

Egyszerűen leszärom, hogy mit gondolsz. Ha olyan biztos lennél magadban, akkor nem próbálnál itt veszekedő hozzászólásokat gerjeszteni.

Nemzés képtelen vagy, ez nem az én hibám.

2011. okt. 23. 16:04

Tehát ha valakinek veled ellenkező véleménye van az blablabla, de én tiszteljem, amit te mondasz.

Egyébként én érveket hoztam fel, amik előtt becsukod a füled, és egyébként semmilyen tetted felett nem török pálcát, de te azokat akik ebben résztvennének lekeltetőgépezed. Egyébként a véleménynyilvánítás határai addig terjednek, amég nem bántanak másokat. És mivel ezen emberek nem bántanak téged, joggal elvárhatják te se bántsd őket. Szóval sem. És egyébként elárulom, hogy a földön kizárólag a fejlődő országokban növekszik a népesség, nem a fejlettekben. India a legjobb példa, a fejlett területeken alig születik gyerek, a fejletleneken népességrobbanás van. Gondolom nem a nyomorban szeretnéd ha a föld lakosságának nagyobb része élne. De tudom , a részletek túl bonyolultak , elég a felületes, és hangzatos "túlnépesedett a föld" Nyugodtan mondhatod, te nem csinálnád, nem értesz vele egyet, de neked a gyülöletet süt a szavaidból.És érveid sincsenek. Az én érveim előtt pedig becsukod a föüleidet. Nem tom, önértékelési problémáid vannak e.

79. 4c30444687 (válaszként erre: 77. - Szuknat)
2011. okt. 23. 12:06
És még annyit, hogy a Földön növekedik a népesség.
78. 4c30444687 (válaszként erre: 77. - Szuknat)
2011. okt. 23. 12:02
bla-bla-bla-bla. Gusztustalannak tartom, hogy egyes tehetős emberek keltetőgépnek használnak másokat. Most neked miért fáj az én véleményem? Nem kell velem egyetérteni.
77. szuknat (válaszként erre: 76. - 4c30444687)
2011. okt. 23. 10:39

Értelmetlen??!

Azt hiszem kicsit kavarod a dolgokat.

A béranyaságnak 3 fajtája van. Az első amelyben az kihordó anya a biológiai anya petesejtjéből lévő embriót hordja ki térítésért.A második, amelyben ugyanez történik INGYENESEN.romániában pl csak ez törvényes. A harmadik pedig amelyben a kihordó anya egyben a biológiai anya is.

Nem, nem minden pénz. Pl lombikból is asszem csak 4 jár térítéssel. Amiért te haragszol, hogy tb-d ből ilyenekre költ az ország. Egyébként Magyarországon nincs bevezetve a béranyaság jogintézménye, TEHÁT ARRA NEM KÖLT A TB. Szóval maradnak a meddöségi kezelések amiért haragudhatsz. De nézzük csak miről is szól a társadalombiztósítás, és a szociális háló. A szolidarításról.Az is ide tartozik, ha valaki munkanélküli lesz, és az államtól segítéget kap, ha valaki megsérül, ha sok gyereket nevel, vagy otthon van a babával és anyasági támogatásokat kap, vagy özvegy marad. Ez mind társadalmi szolidaritás, a közös pénzből. Ha egy öreg néni hetente megy orvoshoz, baromi sokba kerül, én pedig 30 évesen soha. Én jól keresek, sokat adok bele a közösbe,70 éves koromig dolgozhatok, ha pl ö soha nem keresett jól,50 évesen nyugdíjba ment, nem sokat adott a "közösbe", de én nem panaszkodom. Mert ez a szolidarítás. Az iskoláztatás is állami pénzből megy 8közfeladat), meg egy csomó minden más is. Ha tehát nekem meddőségi problémáim vannak, én is elvárom a társadalmi szolidarítást. Mert így fair. Én nem mondom, hogy ha taníttatni akarod a gyereked, vagy egézsegügyi problémád van az egyéni szociális probléma. És nagyon durva egy LOMBIKOS KISBABÁT SZILIKONMELLHEZ HASONLÍTANI. Ezt remélem te is érzed. És ha én pl bevállalom a béranyát akár ingyen akár térítésért külföldön, nem a magyar állam pénzén, annyit szeretnék ELVÁRNI, hogy senki se BOSZORKÁNYÜLDÖZZÖN. Én se teszem ezt másokkal, akiknek nem vagyok a helyében. Egyébként pedig csökken a népesség, és örülhetne mindenki, ha pár nő ilyen jelentős fizikai és érzelmi megrpóbáltatások árán is hajlandó gyermeket vállalni!!!!

76. 4c30444687 (válaszként erre: 75. - Szuknat)
2011. okt. 22. 17:27

Ha ingyenes lenne a béranyaság... Istenem, hol élsz te? Ki az, aki ingyen adja magát?

Amúgy nem, nem támogatnám semmilyen formában más elvi okból sem.


A világos semmi sincs ingyen. Amiért a párocskának nem kell fizetni a kórházban, azt fizetik többek közt azok TB-jéből is, akik nem értenek vele egyet. Számomra azok a beavatkozások olyanok, mint a nagyobb csöcsöt akarok, mert csak, mert az jobban tetszik típusú operációk, kezelések. Egyéni probléma, egyénileg kellene finanszírozni.


Mint ahogy már írtam,a világon semmi sincs ingyen, DE és az emberi testet nem tekintem árucikknek.

Az utolsó mondatod után remélem belátod, hogy az első kérdés értelmetlen.

75. szuknat (válaszként erre: 74. - 4c30444687)
2011. okt. 22. 17:13

Tehát, ha ingyenes akkor támogatod a béranyaságot is? Mert úgy olvastam már a lombikkal is problémád van, pedig abból x ingyenes.

Amúgy ahogy írod ez a kihordó anyának nagy szellemi , fizikai, érzelmi megterhelés, szerinted ezért nem jár kompenzáció?

74. 4c30444687 (válaszként erre: 73. - Szuknat)
2011. okt. 22. 14:33
Szerv adományozás vs. szerv eladás. Nem érzel különbséget?
73. szuknat (válaszként erre: 67. - 4c30444687)
2011. okt. 22. 13:14

Azért sztem enyhén szélsőséges álláspontot képviselsz.Ha te nem szeretnél ilyen módon gyermeket, nem kell. De ettől másikat nem kell savazni, ha ők igen. Egyébként ez magyarországon nem illegális, csak nem legális jelenleg, jogi anomália. Nincs tv, amely tiltaná, de olyan sem ,amely megengedné. Viszont Európában számos országban megengedett, Ahogy Amerika pár államában is. Nemcsak az Ukránoknál, románoknál, de cseheknél, hollandoknál is szabad pl.

Igenis sokan szeretnék, ha lehetne saját babájuk, ők, ha ezt az utat választják senkinek sincs joga pálcát törni felettük, és önzőnek beállítani őket. Szervadományozás is létezik, ezek szerint te azt is elitéled? Pl ha vki egy vesét ad vkinek? milyen önző, nem miért akar élni? A donornak ez felesleges kockázat. Én bármikor vállalnék ilyet pro és kontra, ha pl a tesomon segítenék vele. Azért mert mennyi gyereken lehetne segíteni? Örüljön az tényleg, aki örökbe tud fogadni, az is jó hosszú idő. De. A svéd örökbefogadást szab tvben pl benne van, hogy azért fogadjanak örökbe, ha családot akarnak a babával alapítani, ne azért hogy segítsünk egy árva babán. Az nem indok.

72. trapiti (válaszként erre: 71. - 4c30444687)
2011. szept. 13. 12:57
Igen, sérülhet a szülőanya, sérülhet a baba. Bármelyik eset súlyos következményekkel jár. Mindezt azért mert valaki úgy érzi, hogy nem tud lemondani a saját génállományának továbbadásáról.
71. 4c30444687 (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2011. szept. 13. 12:49
Na, igen. Az anya szenvedhet maradandó sérülést, és ma már ritka, de bele lehet halni a szülésbe. Gondolom a legtöbb vevő tisztázná magában annyival, hogy tudta mit vállal. Az ilyen emberek szerintem pszichopaták, és a legkevésbé sem való nekik gyerek.
70. trapiti (válaszként erre: 68. - 4c30444687)
2011. szept. 13. 12:44

Szerintem a kötődés sokrétű folyamat, ennek vannak biológiai és érzelmi összetevői is. Mindenesetre semmiképpen nem lehet azt hinni/várni, hogy a béranya nem fog kötődni a benne növekvő babához, maximum törekedhet rá. Persze az is jó kérdés, mit okoz ez a törekvés a születendő gyermek lelkében. Azt kell mondjam, egy nem kívánt, titkolt terhességből született kisgyerek örökbefogadó anyukájaként, hogy mi napról napra éljük át, látjuk a következményeket, hogy milyen egy zaklatott, félelmekkel feszültségekkel terhelt várandósságból születni és mennyire más egy kiegyensúlyozott család áhított gyermekeként.


De rengeteg egyéb kérdést felvet a dolog, pl. ha a béranya kihordja és megszüli a babát, milyen helyzetben ki mire kötelezhető, ki miért felelős. Persze mindenki abból indul ki, hogy minden rendben lesz, a béranya 9 hónapig békésen, szeretetben hordja majd a babát, egészséges lesz, a baba is egészségesen születik, Aztán a béranya simán lemond, fogja a pénzét és távozik a pár meg ottmarad egy szép, egészséges gyerekkel. De az élet nem ilyen. Bármi megtörténhet és ilyen esetekben teljesen tisztázatlan minden.

69. trapiti (válaszként erre: 67. - 4c30444687)
2011. szept. 13. 12:36
Igen, mi is így gondoltuk :) és a lehető legjobb döntést hoztuk amikor örökbefogadtunk, ebben biztos vagyok. Nem csinálnám másképp ma sem.
68. 4c30444687 (válaszként erre: 65. - 83ff5144bd)
2011. szept. 13. 12:12
Ha annyira csak biológiai szempontból akarod nézni, akkor hol jön a képbe az, ami az anyában zajlik le a hormonok által? Nem azért kötődik annyira egy anya a gyerekéhez, mert tudja, hogy az ő petesejtje, meg az imádott férfié, hanem azért, mert a hormonok elöntik az agyát.
67. 4c30444687 (válaszként erre: 63. - Hte23)
2011. szept. 13. 12:08

Biztos, hogy nem folyamodnék ilyesmihez, mint ahogy nem venném meg egy prosti testét sem. Egy ember élő teste nem áru, és semmilyen formában nem elfogadható számomra, hogy húscafatként kezeljenek valakit, és soha nem is lesz az. És szerintem nem mentség az esetleges lelki megnyomorításra az, hogy a másiknak pillanatnyilag nagyon kell a pénz. Persze sokan vannak, akiknek csak az számít, hogy az önző kis céljukat véghezvigyék bármin, bárkin keresztül.


A mesterséges megtermékenyítéshez sem folyamodnék, esetleg örögbefogadnék.

66. trapiti (válaszként erre: 65. - 83ff5144bd)
2011. szept. 12. 17:00

Igen, ez így elmondva nagyon egyszerű. Csakhogy az érzéseknek - sem a béranya érzéseinek, sem a gyerek későbbi érzéseinek - nem sok köze van a biológiához.

Ráadásul nagyon kevés az olyan pár, ahol mindkettőnek van megfelelő ivarsejtje csak épp kihordani nem sikerül. A legtöbbeknél más/több probléma is van. Ráadásul nagyon sok olyan kérdést is felvet, ami nincs a kérdésben végiggondolva.

2011. szept. 12. 16:58

sokan úgy fogják fel,hogy az ő gyereke... hát.. ha valaki más nő petesejtéből és más férfi spermájából fogant pl. lombikban,csak épp kihordani nem tudja a nő,és más nő méhébe ültetik be,akkor sztem az nem olyan durva.. saját gyerekemet én sem adnám senkinek, de ha nem belőlem és a párom ivarsejtjeiből fogant,azaz biológiailag nem az enyém,akkor miért ne?

ha legális lenne én segítenék a rászoruló pároknak.. :)

64. trapiti (válaszként erre: 63. - Hte23)
2011. szept. 12. 16:53

Hát, én azért óvatos lennék, egyetértek ha nem sietnek legálissá tenni.

Különösen ha a születendő gyermek szempontjából nézzük a dolgokat és különösen ha az első néhány hónapnál-évnél tovább is látunk.

Az biztos, hogy én semmilyen körülmények között sem választanám ezt az utat, akár legális akár nem.

63. hte23 (válaszként erre: 62. - 4c30444687)
2011. szept. 12. 16:50

Nem gusztustalan.

Csak sokan nem tudják elfogadni.

Ha neked nem lehetne, csak ezen a módon gyereked vagy örökbefogadással, és legális lenne, valószínűleg belevágnál. Nem állítom biztosra.

Én most is inkább az örökbefogadást választanám. De elfogadom azt, hogy legálissá kéne tenni, megfelelően szabályozva a béranyaságot.

62. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Gica86)
2011. szept. 10. 22:53
Szerintem gusztustalan az egész. Semmilyen szempontból nem tudom támogatni.
61. dee
2011. szept. 10. 22:48

---és mennyi az annyi? hogy gondolod?

Ez nekem magas:(

2011. szept. 9. 08:58

Eszter!

Ne írj ki ilyet, mert illegális, te pedig az oldalon keresztül lenyomozható vagy!

Nem megsértődni, csak jószándékúan írtam!

59. 9f64823d53 (válaszként erre: 51. - F3ef182e14)
2011. jún. 17. 05:36
siekrült megoldani nektek mar .hanem irj
58. Dézsa
2011. márc. 13. 08:52

A nlapja mostanság foglalkozik egy cikksorozatban a témával.

Érdemes elolvasni, ott sok kérdésre van válasz.

2011. jan. 20. 09:22

Sziasztok!


Én a másik véglethez tartozom: Van gyermekem de nehezen tudom egyedül nevelni,jó tanul a gyerek,most első osztályos,de anyagilag annyira tönkre tett az apuka hogy a mindennapi megélhetésünk is bizonytalan.

Gyerektartást nem kapok mert annyira nem érzi magát felelősnek az apuka hogy támogassa a gyermek jövőjét.

Néha elgondolkodom azon mit rontottam el,de mindig az a vége hogy segítség nélkül egyedül,nehéz boldogulni még akkor is ha csak 1 gyerek van a családban.....

Nem elég megszülni a gyereket,azt fel is kell nevelni és gondoskodni kell róla amíg szüksége van rá!

Ha van olyan pár aki vállalná a gyermekem patronálását,és nem érzi ezt a dolgot prüdnek hogy segítsen egy családon,írjon príviben.

Köszönöm.

2010. nov. 17. 10:28

Felhívás!



Minden meddő párnak,béranyának!


Ma magyarországon sajnos illegális a béranyaság, dajkaanyaság gyakorlása.Azonban vannak olyan párok akiknek ez az egyetlen lehetőségük,hogy szülőkké váljanak.Magam is közéjük tartozom.Mind a magam mind az ő nevükben szeretnék változást elérni.Olyan párok jelentkezését várom akik ezt a megoldást választanák,választották szeretném a politikusok elé vinni az ügyet ebböl kifolyólag szeretném veletek felvenni a kapcsolatot.Sok anyagot összegyüjtöttem a témával kapcsolatban de szükség van az emberek történeteire is mert úgy gondolják,hogy ez senkit sem érint,érdekel.Kérek mindenkit aki igy szeretne szülő lenni vagy egy meddő páron segiteni irjon nekem segitsétek a munkámat.Köszönöm.


E-mail:csutak17ker@freemail.hu

55. cakkos
2010. okt. 8. 10:29

-Tisztelt hölgyeim és uraim!

Sorban olvasom a problémákat,de senki meg nem

mozdulna.

-Tessék eldönteni mit is akarunk igazán!

-A lehetőség adott csak élni kell vele nem gondolkozni.mert az évek gyorsan telnek!

-Tehát lehet jelentkezni,csak bátran!!!

2010. máj. 5. 14:10
Most lesz szó róla az RTL Klub-on a Fél kettőben
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook