Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Béranyaság! fórum

Béranyaság! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
53. c75565e593 (válaszként erre: 51. - F3ef182e14)
2010. ápr. 3. 22:02

Nem!

Tv-ben volt...sokan külföldre mennek.

Sokan Romániába járnak át...nézz útánna..

2010. ápr. 3. 01:54

Igen nagyon, nagyon komolyan gondolom Majus01. Ez nagyon komoly dolog ezzel nem lehet szorakozni.

Zsivanyka ha nem sikerul a baba akkor keresdd meg Dr. Czeizer Endret!

2010. márc. 31. 21:45

sziasztok kérdésem lenne

ez legális magyarországon?

ki lehet béranya?

szeretnénk babát már évek óta, nem jön

persze még szeretnénk tovább próbálkozni, de eszünkbejutott már a béranyaság

50. hte23 (válaszként erre: 49. - Hte23)
2010. márc. 31. 21:41
Nem bántani akarlak. Fájhat. De akkor is SAJÁT. Csak nem vérszerinti, hanem szivszerinti.
49. hte23 (válaszként erre: 10. - Gica86)
2010. márc. 31. 21:27

Bocsi. De ha igy indulsz neki az öf.-nak, akkor bajok vannak.

Az Öf.baba is SAJÁT.

2010. márc. 31. 21:08
Ezt te komolyan gondolod?
2010. márc. 13. 14:17

Sziasztok!

24 éves teljesen egészséges, 3 gyermekes családanya vagyok, jó egzisztenciával! Szívesen vállalnám olyan házaspár gyermekének a kihórdását akinek sajnos nem lehet gyermekük, de nagyon szeretnének! Petesejt nem akadály! Orvosi segítségem is van! A részleteket megbeszélhetjük a sziszka8686@citromail.hu email címen!

2010. febr. 10. 12:48
Üdvözlök Mindenkit. Szeretnék egy kis segitséget nyujtani. Mi avval foglalkozunk hogy a leendö szülöket össze hozzunk a bérmamival. Nagy nyilvántartásunk segitségével biztosan tudnánk segiteni. Sok siker sztorink van. Ha valakit érdekel vagy jelentkezne ezer örömmel fogadjuk. Email-em:nagylehetoseg85@freemail.hu
2009. máj. 4. 19:07

Nekem az a velemenyem, hogy akinek van sajat gyereke, konnyen mondja masnak, hogy "fogadjon orokbe" mert mennyi arva gyerek van a foldon...

En nem itelem el a beranyasagot sot! Ha valakinek ez az egyetlen eselye arra, hogy sajat gyereke legyen, akkor miert ne? Kulfoldi orszagokban ahol ennek van multja es kulturaja, teljesen jol mukodik. Ahol nem a beranya a biologiai anya, ott mar a terhesseg alatt lemondatjak a baba jogairol, es amint megszuletik a biologiai szulok rendelkeznek felette. Jogilalag minden elore le van tisztazva, a beranyanak nincs joga megtartani a gyereket...

2009. ápr. 23. 11:26

Kedves Mindenki! És Cakkos!

Három éve vesztettem el 7 hónapos terhessen a babámat.Azóta nem találom önmagamat a fájdalom miatt, és ebbe belebetegedtem. Emiatt nem lehet gyermekem.

Tudom,hogy a béranyaság Mo.-on hivatalossan nem müködik, de ha mégis valaki tud segíteni, kérem irjon nekem!!!!!

43. Gica86 (válaszként erre: 42. - 3cdd2cedd8)
2008. dec. 18. 13:46
Köszike szépen!:D Kinek szánalmas az írása??
2008. dec. 13. 19:47

Szánalmas vagy, hogy ilyet írsz.


Gicának pedig remélem azóta sikerült az örökbefogadás, tudom, ez nem feledteti az átélt tragédiát, de segíthet továbblépni. Tisztelem, amiért egy ilyen eset után volt ereje küzdeni, gondolom az örökbefogadás sem egy egyszerű dolog.

41. f362c2e392 (válaszként erre: 39. - F571febcec)
2008. nov. 7. 20:46

Megtaláltam hogy honnan : [link]

ebbe fórumba írtál nekem .

Itt a biztonyíték rá:


53. Julienn Moor 2008-04-13 20:04


Küldtem neked levelet:)

(válasz gabriella1717 52. hozzászólására) Válasz erre Privát üzenet


ha mégsem te vagy az aki nekem írt abban a fórumban akkor bocsi.

40. f362c2e392 (válaszként erre: 39. - F571febcec)
2008. nov. 7. 20:20

Lehetséges , vagy nem leeht hogy egy másik weboldalrol ( [link]

Ha nem akkor elnézésedet kérem .szai

39. f571febcec (válaszként erre: 35. - F362c2e392)
2008. nov. 7. 18:08
Én nem tudom hogy te honnan ismersz de szerintem valakivel összekeversz nem????
38. f362c2e392 (válaszként erre: 36. - Mel81)
2008. nov. 6. 20:46
írtam emailt neked és majd folytatom de rengeteg dolgom van mostanában . szia
37. f362c2e392 (válaszként erre: 36. - Mel81)
2008. nov. 5. 19:49
szia írtam neked privit . váléaszolja ha érdekel atörténetem .100 puszi nagyon aranyos a babád van.
36. mel81 (válaszként erre: 35. - F362c2e392)
2008. nov. 5. 19:41

Szia!


Olvastam a hozzászólásaidat a másik fórumban is, és nagyon érdekelne, mi is történt veled, hisz még nagyon fiatal vagy. Persze semmi közöm hozzá, csak érdekel a téma, mert azt vettem észre, hogy kevesen gondolkodnak úgy, mint én. Nekem az unokatestvérem, és egy régi barátnőm (akivel évekig elválaszthatatlanok voltunk) örökbefogadott, így azt hiszem, az átlagosnál elfogadóbb vagyok az örökbefogadás és béranyaság kérdésében (pedig szültem és van gyerekem!).

35. f362c2e392 (válaszként erre: 34. - F571febcec)
2008. nov. 3. 14:49
szia. bocsi hogy régen írta, de rengeteg a dolgom , na de a lényegre térve sajnos a odahaza a törvények semilyen formában nem engedik a béranyaságot de akik a törvényeket hozzák arra nem gondolnak arra amikor hogy mekkora fájdalommal ha jár ha közlik vele hogy soha nerm lehet saját babája.én is csatalkozom hozzá hogy biztatni tudok mindenkit hogy ezta romániai vonalon induljon el hátha sikerrel járés boldog lessz a végén .Persze a béranyának sok -sok támogatás kell mert őt inkább lelkileg viselheti meg az események amikor elviszik tőle a babát akivel 9 hónapig eggyütt lélegzett mozgott stb .(saját tapasztalat)Néha még most is szörnyen rossz érzésem van amikor tesómnál meglátoma picurt) remélem segítettem a véleményemmel .sziasztok puszi mindenkinek
2008. nov. 3. 11:04
Kedves Mindenki! A béranyaság segíthetne számomra is. De nekem egy rokon vállalná ami szerintem egy nagyszerű dolog lehet. Temesváron Romániában van egy Klinika ahol ezt megcsinálják kb 400 ezer ftért. Azt gondolom elolvasva Gica helyzetét, hogy kapni fog kártérítés és ebből simán meglehet csinálnia ezt a dolgot ha talál valakit rá. Nem lehetetlen, erre ezt tudom mondani. A borzalmak közepette lássuk meg a jót ebben hogy lesz pénzed és lehet saját babád. Én mindenkit biztatni tudok erre mert főleg ha van rokona aki kihordja akkor nincs akadálya.
33. Gica86
2008. okt. 25. 21:22

Moderáltak 1-2 hozzászólást...nem baj!!!Amúgy most olvastam a kérdésemet...egy kicsit félreérthető volt...nem úgy értettem a segítséget , hogy béranyák legyetek, hanem hogy ha kell pl. aláírás vagy ilyesmi...erre gondoltam.Boccsi, ha félreértettétek..

Staub.ildikó!!holnap megírom priviben,de talán itt... [link]

mindhárom cikk

32. 6f19d41b13 (válaszként erre: 15. - Gica86)
2008. okt. 15. 21:44
SZIA GICA!ÜDV MINDENKINEK!GICA. MI TÖRTÉNT A BABÁDDAL?LÁTOM......A KÉPEKET.....TUDOM, TUDOM.HA NEM AKARSZ NE BESZÉLJ RÓLA. ÉS MIÉRT NINCS MÉHED?MI TÖRTÉNT?NEKEM EGY 6 ÉVES KISLÁNYOM VAN, ÉS EGY 9 HONAPOS KISFIAM...Ő BETEG.A SZEME GLAUCOMÁS. ZÖLDHÁLYOG. TEGNAPELŐTT MÜTÖTTÉK MÁSODSZOR PESTENA KIS SZEMÉT.NA MINDEGY.....PUSZI NEKTEK.IRJ GICA!ISTENEM,,ÉN NEM TUDOM HOGY BIRNÁM EZT AZ ÓRIÁSI FÁJDALMAT!!!ELMONDHATALAN FÁJDALOM LEHET!!!!!!!!!!!!!:-((((LÉGY ERŐS...........ÉS KITARTÁS!!!!!!!!
31. mel81 (válaszként erre: 17. - Gica86)
2008. okt. 15. 13:46
Sajnos nem kaptam meg, ha tudod próbáld meg még egyszer elküldeni.
30. mel81 (válaszként erre: 28. - Win)
2008. okt. 15. 13:45

Nagyon tetszik, amit írtál. Ha én vállalnék béranyaságot, nem hiszem, hagy magaménak tudnám érezni azt a gyereket. Nem tudnám őt a szülés után "elvenni" azoktól a szülőktől, akik döntöttek arról, hogy ő legyen, meg hát tényleg nem én lennék a biológiai anyja, és amiről senki nem beszél, a férjem sem lenne az apja (mert ha meg akarnám tartani, akkor ugye ő lenne az az apa, aki őt felneveli).

Amúgy, ha legalizált a dolog, akkor a béranya elég komoly pszihológiai vizsgálatokon esik át, mielőtt vállalkozhat a dologra. Amennyire lehet megpróbálják kiszűrni azokat a nőket, akiknél probléma lehet szülés után.

Az örökbefogadás meg ugye kb. 4évig tart, tehát baba nem most lesz, addigra megváltozhat minden. Ha végre lesz belőle baba, még mindig le lehet róla mondani, és akkor megkapja egy másik pár (a babának ebből nem lesz kára). Más kérdés, hogy ha egy gyerekre váró párnak a kezébe adnak egy gyereket, hogy tessék, ha akarjátok tietek lehet, nem hiszem, hogy visszautasítják. És azán, ha vmikor legalizálják a béranyaságot, lehet még baba. Ne felejtsük el, hogy a legtöbb családban azért több gyerek van, nem kell feltétlenül egyre feltenni mindent. Ez nem jelenti a lemondást a saját gyerekről.

2008. okt. 14. 16:12

Arról nem is beszélve hogy a mai világba ki megy béranyának?!

Én örülök ha egyszer az életben teherebe esek, nemhogy odaadjam a gyerekemet. Mégha egészséges is lennék, sem.

Egy nő nem azért "küszködik" 9 hónapig hogy aztán más nevelje fel a gyerekét. Jó, biztos vannak kivételes esetek, és persze sok olyan szülő van aki megszüli a gyereket aztán ahogy esik úgy puffan, meg a segély miatt szül.

De szerintem a béranyaságból sok jó nem sül ki.

28. win
2008. okt. 14. 14:27

Nagyon sok minden eszembe jutott az általatok leírtakról.


Először is az, hogy ugye, senki sem gondolja komolyan, hogy ha a béranyaság valóban hivatalosan is engedélyezett eljárás lenne, akkor a törvényalkotó nem szabályozná annak lehetőségét, hogy a szülőanya igényt tarthat-e az általa kihordott és megszült gyermekre?!

Nyilván szigorúan és taxatíve szabályozná, mivel itt nagyon komoly pszichés problémák, lelki sérülések keletkezhetnének a szabályozatlan háttér következtében. Ugyanúgy, ahogy az örökbefogadás esetében is nagyon szigorú szabályok vannak. Ott, a születésekor lemond az anya, ám, mivel ott valóban vér szerinti a gyermek, bizonyos időn belül meggondolhatja magát, és visszavonhatja a lemondó nyilatkozatot.

Béranyaságnál valószínűleg az lenne az eljárás, hogy a születése pillanatáig az anya eldönthetné, megtartja-e az általa kihordott gyermeket, ám ha lemond, akkor véglegesen lemondott és többet semmiféle követeléssel nem állhatna elő.


Másrészt megkérdőjelezhető, de ez már egy másik, a kérdéstől nagyon távol vivő elméleti vonal, hogy a béranya mennyire anyja egy olyan gyermeknek, akihez biológiailag semmi köze? Ő tulajdonképpen "csúnya szóval" és megközelítéssel, csak egy élő lombik.


Aztán, felvetettétek, hogy mi van, ha meg akarja majd keresni felnőttként a gyermek azt, aki őt szülte? Ennek eshetősége ugyanígy fennáll az örökbefogadás estében, amit többen is annyira erőltetnek Gica számára.

Ők is elindították az eljárást, tehát felmerült bennük is, felesleges ezt szerintem ennyire erőltetni.


Én, két saját gyerek anyjaként, maximálisan megértem, hogy ők, akik a küszöbén álltak annak, hogy saját gyermekük legyen, ehhez ragaszkodnak is. És ez az elsődleges cél számukra, nem az örökbefogadás. Ők már kicsit megtapasztalták, milyen a saját gyermek, érthető, hogy arra húz a szívük.


Pszichológiailag meg szerintem egyáltalán nem tudjuk elképzelni, mekkora kötődés alakulna ki, amikor valaki tudatosan úgy áll hozzá, hogy ezt a gyermeket (aki biológiailag nem az övé!) ő csak kihordja, majd további kötelezettsége iránta nincs. Megjegyzem, a majdani szülők szemszögéből szerintem teljesen érdektelen az, hogy milyen lelkületű a nő, aki kihordja a babájukat.



Az objektív véleményem azonban az, hogy ennek legalizálására ma Magyarországon nem látok túlzottan sok esélyt.

Vannak országok, ahol működik a béranyaság, van rá szabályozás, de nálunk annyira nincsenek meg az alapjai, hogy szerintem, nagyon hosszú idő múlva lesz ez egy jogilag szabályozott lehetőség. Ha egyáltalán az lesz valaha...

2008. okt. 13. 21:04

Szia!

Én is láttalak a tv-ben, nagyon sajnálom ami történt. Nekem sem lehet gyerekem, bár nem vették ki a méhemet.

A béranyaságról nem tudok véleményt alkotni. Jó is és rossz is. Jó mert esélye van a nőnek hogy legyen gyereke, mégha nem is a sajátja. Rossz mert soha nem lehet tudni mikor keresi meg az igazi anya a gyereket, vagy a gyerek az anyját.

Az örökbefogadás meg egy hatalmas procedúra. Évekig is eltarthat, és nagyon szigorúan veszik a életkörülményeket. Ha csak egy pici gond is van, már hátrébb ugrottál... Sajnálatos dolog ami történt, de ha te elöbb jutnál gyerekhez, mint mondjuk aki mondjuk 5-6 éve vár, az gonoszság lenne a többivel szemben.

Megértem a problémádat, de szeritnem az lenne a legjobb ha kicsit megnyugodnál ( ha lehet ilyet mondani ). Ne ugorj bele fejest rögötn egy ilyen nagy kaliberű dologba.

Tudom hogy nehéz, én is nagyon szeretnék babát, pedig az orvos megmondta hogy nem lehet, mégis nem telik el nap hogy ne akarjam görcsösen...



Kérlek ne haragúdj meg, nem bántásnak szántam amit írtam.

Sok kitartást kívánok neked, és nagyon boldog jövőt!!!!

26. f362c2e392 (válaszként erre: 1. - Gica86)
2008. okt. 13. 20:21
szia. most találtam meg csak ezt a fórumot és nekem az a véleményem hogy legalizálni kellene mert sok embernek csak így lehet "saját" gyereke .Hát a legalizálás az jó kérdés ebben nem tudok mit mondani mert odahaza csak falakban ütközik az ember ezt magyarországi ismerősök mondták amikor hasonló kérdésssel orvoshoz fordultak most sajnos úgy néz ki hogy marad az örökbefogadás vagy a illegális örökbefogadás (béranyaság )de ha van kérdésed írj nuíugodtan .ja írtam neked egy privit ababvárás szakítás után fórumba írt kérdésedre.szia és várom válaszodat
25. a5e77950a3 (válaszként erre: 1. - Gica86)
2008. okt. 13. 10:17

Van egy oldal a címe:Angyalok szülei vagyunk!!!


Ott a fórumon lehet tudnának neked tanácsot adni,vígaszt nyújtani.

24. a5e77950a3 (válaszként erre: 1. - Gica86)
2008. okt. 13. 10:14

Szia!Nagyon remélem,hogy a sors egyszer kárpótol azért ami veled történt!!!!!!:((((

Amikor láttalak a tévében bőgtem!!!


Amúgy a dokik tényleg nagyon felelőtlenek.2000-ben én is majdnem levesztettem a lányomat egy orvos miatt.


Reggel arra keltem,hogy folyik a vizem.Irány a kórház,ahol egy bunkó fiatal orvos fogadott(akkor találkoztunk először)és ránézésre megállapította ,hogy a gyerekem méhen belül sorvadt.Aztán csináltak egy nst-t és hazaküldött.Előtte a kiskönyvembe beírta ,hogy elutasítom a felvételt!Busszal mentem haza anyuékhoz a kórházi pakkommal.


Este nyolcra belázasodtam,fájás sehol egész reggel óta,a magzatvizem ömlött.


Bementük a magzatvíz elfertőződött,a gyereknek alig volt szívhangja!

Azonnali altatásos császár,de ő leglább túlélte:(((


Nagyon szorítok neked!!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook