Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pár hölggyel arra gondoltunk, benyújtanánk egy petíciót, miszerint legyen legális a béranyaság ill. a dajkaanyaság. Te támogatnád? fórum

Pár hölggyel arra gondoltunk, benyújtanánk egy petíciót, miszerint legyen legális a béranyaság ill. a dajkaanyaság. Te támogatnád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
207. BekaK
2022. máj. 23. 12:28
Támogatnám
2021. nov. 10. 08:36
Kihordó mamit bérmamit keresünk azonnali kezdéssel. Egészséges ciklussal rendelkező hölgyet aki szült már. Kérlek írj privát üzenetet vagy az eredmenyek2021@freemail.hu email címre emailt. Köszönjük!
2021. ápr. 5. 07:54
Petesejtet lehet adni Magyarországon?
2018. nov. 1. 20:22
Támogatnám.
2018. júl. 26. 20:35
Sziasztok! Látom évek óta nem szólt senki ehhez a fórumhoz. En nagyon is támogatnám, hiszen én is illetve mi is ebben a cipőben járunk, hogy csak béranya által valósulhat meg egy álmunk. Életünkből már csak egy baba hiányzik. Néhány külföldi államban legális, de azok nagyon messze vannak. Nem értem miért ne segíthetne egy nő egy másik nőnek? Miért illegális itthon? Ráadásul 2018 a családok éve! Most kellene azt a peticiót benyújtani...
202. globus (válaszként erre: 198. - VEszti78)
2016. dec. 26. 00:40
Szia, immunológián voltatok?
2016. dec. 26. 00:37

Jó régi téma, de igen, támogatnám. Bár jó pár kérdés tisztázást igényel: pl. a béranya csak kihordja, vagy petesejtet is ad? Kaphat anyagi ellenszolgáltatást? Mennyit? A meddő nő / pár fizeti, vagy OEP támogatja? (Azért 9 hónap terhesség, esetleges kiesés a munkából, a felelősség stb, ezt nyilván kompenzálni kell.)


Amúgy a bér- illetve a dajkaanyaság kb a legnehezebb téma a 3. sezmélyt igénylő meddőségi kezelések terén. Ennél jóval könnyebb a petesejt adományozás, illetve az embrió adományozás, még könnyebb a spermaadományozás, és ezek is komoly korlátok között vannak Magyarországon...

2016. dec. 25. 20:36
Igen de meghatàrozott körülmények között!
2016. dec. 25. 18:40
ha valakinek nem lehetne babája és találna olyat aki vállalná a béranyaságot szerintem az jó lehet.
2016. dec. 25. 18:26
Sziasztok! Eszti vagyok. 8 éve vagyunk házasok a férjemmel, azóta várjuk a gyermekáldást. Sajnos eddig mindhiába.Eleinte természetes úton vártuk a csodát, majd jöttek a vizsgálatok. Az évek alatt számos orvosnál és kivizsgáláson jártunk. Nálam is és a Férjemnél is voltak problémák. Endometriózis miatt műteni is kellett. 7 éve járunk lombik kezelésre. A BMC-ben kezdtük, 3 sikertelen beültetésünk volt. Majd átmentünk a Dévai intézetbe. Jelenleg a Győri Kaáli Intézetben vagyunk, ahol szintén 3 sikeretlen beültetésen vagyunk túl. Itt vannak a legjobb szakemberek! A program elején mindig jól állunk, jól reagálok a hormonokra. Szépen megtermékenyülnek a petesejtek, osztódni kezdenek, majd a beültetés után a magtapadásnál van a probléma. Esetleg lenne valakinek tanácsa, mivel lehet segíteni a megtapadást? Már a béranyaságban is gondolkozunk, de sajnos azt olvastam, hogy ez ma Magyarországon nem lehetséges. Külföldön pedig nagyon drága, és nincs is ott kapcsolatunk. Esetleg tud valaki ebben segíteni nekünk? Nagyon hálás lennék érte! Minden információért előre is hálás vagyok! Eszti
197. lila virág (válaszként erre: 193. - 1791a68083)
2014. jún. 24. 09:16
Amiket itt és a többi fórumban leírsz, az félelmetes. Nem tűnsz egészséges embernek, neked sajnos nem való gyerek, mert tönkretennéd.
2014. jún. 24. 09:14

Nem támogatnám. Erkölcsi okokból. Mondom ezt úgy, hogy nincs gyerekem, mert nem lehet, pedig nagyon szerettem volna. A gyerek nem jog, hanem ajándék. Sok mindent meg lehet tenni érte, de nem mindent. Mint ahogy a jobb megélhetésért is vállal az ember plusz munkát, plusz tanulmányokat, de nem rabol bankot vagy nem öl meg érte más embert. A lelki oldaláról nem is beszélve, a béranya, akinek a testében fejlődik a gyerek - ha megszereti, olyan, mintha a saját gyerekét szednék el tőle. Ha meg nem érdekli, akkor a gyerek máris 9 hónap hátránnyal indul, addig sem érezte, hogy szeretik és elfogadják.


Van egy csomó gyermekotthonos gyerek, akik család nélkül vannak. Miért nem őket neveli az, aki igazán szeretetet akar adni egy gyereknek, miért veri magát őrületes költségekbe helyette? Mert aki mindenáron akar gyereket, az saját magát szereti, és a gyerek csak egy megszerzendő "dolog". El kell fogadni olyat is, hogy "nem lehet", és olyan mód után nézni, ami reális és erkölcsileg is elfogadható.

2014. jún. 23. 19:41
Igen,támogatnám!
194. trapiti (válaszként erre: 193. - 1791a68083)
2014. jún. 23. 18:05
Szerinted ha még leírod 1000x ugyanazt akkor megvalósul?
2014. jún. 23. 17:58
Méhátültetésre menjenek dajka Béranya gondolhat olyat nem adja oda a gyereket.Méhátültetésnél2007-ben két orvos volt Dr Ungár László és Dr Pálfalvi László. Derya Sertnak sikerült így teherbe esnie2013-ban elszántság is kell méhátültetésnél
2012. ápr. 18. 13:50
Támogatnám teljes mellszélességgel, de bizonyos feltételeket meg kell határozni: testileg, lelkileg, mentálisan a béranya, dajkaanya legyen megfelelő, és a szülők természetesen akkor vehessék igénybe a szolgáltatást, ha más úton nem lehet gyermekük, tehát tényleg indokolt a béranya, dajkaanya bevonása. Meg kell vizsgálni a külföldi gyakorlatot ebben a témában, és kapunk egy megfelelő alapot, ami mentén ki lehet építeni ennek a dolognak a rendszerét. Nagyon lesarkítva én így tudnám elképzelni. A kezdeményezés nagyon bátor és jó.
2012. ápr. 18. 13:09
igen
190. várakozás (válaszként erre: 186. - Honeywald)
2012. ápr. 18. 13:08

majdnem egyből beírtam, h igen.

de utána elolvastalak téged és egyetértek!!!

így támogatnám én is, vagyis nagoyn örülnék, ha így lehetséges lenne!!!!!

189. anivron
2012. ápr. 13. 15:05

Igen, maximalisan!

:-)

2012. márc. 24. 19:21
Igen. :)
2012. márc. 24. 19:18
igen maximálisan.... a családom és baráti köröm is...
2012. márc. 24. 10:09

csak akkor támogatnám, ha orvosi papírral igazolja az illető anya és apa, hogy képtelenek ilyen-olyan utonmodon összehozni gyereket és ez jelenthetne megoldást!

Azért mondom ezt, mert az, aki fosik a terhességi csikoktol, az nem való anyának, annak nem engedélyezném. az, akinek fontosabb a sima bőr mint egy baba, akit ő is kihordhat (mások talán sose tudnák) az tinikislány, aki a tükör előtt lengeti magát. mást mit nem adna pár terhességi csíkért...nem igaz?

támogatom ezzel a kitétellel!

185. szbohus
2011. nov. 25. 13:29
Igen szívesen
184. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 166. - Csutak 17)
2011. nov. 15. 17:11

Nagyon nagyon szurkolok NEKED!!!!!!

Végre valaki, aki LÉP!!!!!!!!!!Jó döntés:-))))))

2011. nov. 15. 17:09
Gondolkodás nélkül:-)))))
2011. nov. 15. 17:06
igen!
2011. szept. 23. 12:46
igen
180. Nika35
2011. szept. 23. 12:45
nem
179. Beri77
2011. szept. 23. 10:59
Ige én is részt vennék a támogatásban,ugyan önmagamnak nem szültem de máson szívesen segítenék.Aki minden követ megmozgat hogy gyermeke lehessen biztos hogy jó anya és apa válik belőle.A családomban nem állt fenn ez a probléma és én mint szenvedő alany bizton állíthatom,hogy nekem sok mindenem van csak nem anyám.Aki képes 5-6 milliót kifizetni ott biztosan nem szenved a gyermek hiányt,ami valljuk be nem utolsó szempont.Arról nem is beszélve,hogy 3 megszakításom volt,ez mivel humánusabb megoldás mint pénzért egy életen át tartó boldogságot adni.
2011. márc. 28. 09:54
igen
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook