Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a helyzet a béranyasággal? fórum

Mi a helyzet a béranyasággal? (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. Annie1130 (válaszként erre: 70. - Bd55e3f068)
2013. okt. 12. 09:03
A bér és az anya szó szerintem sem fér meg egy szóösszetételben, mert az anyaság túl szent dolog ahhoz, hogy bérért "csinálják". A másik oldalról viszont megértem, hogy a gyermektelen párok végső megoldásként ezt a lehetőséget választják, hogy gyermekük lehessen, másrészről, biztos nem lehet egyszerű annak a nőnek sem, aki ezt bevállalja, hiszen nyilván nem jókedvében megy el "béranyának". Én nem hasonlítanám ilyen szigorúan a prostikhoz, már csak a cél, "végkifejlet" miatt sem. Az egyik helyen pusztán kielégülés, a másik helyen gyerek lesz. A gyerek az pedig szent...és akkor itt kanyarodhatnánk vissza az elejére és tehetjük fel a kérdést, hogy ha szent, akkor miért bocsátható áruba?!Nehéz ügy...
70. bd55e3f068 (válaszként erre: 69. - Annie1130)
2013. okt. 11. 23:08
Azért írt ide, mert pénzt akar a testéből. Ha tartalmilag elfér, akkor a többi prosti is hadd adja fel a hirdetését apróban, úgy fair :P
69. Annie1130 (válaszként erre: 68. - Bd55e3f068)
2013. okt. 11. 23:06
Valóban kényes téma, de én nem látom hányingernek. Sokaknak ez az egyetlen megoldás maradt a gyermekáldásra és van aki, ezt "meg tudja oldani". Ez nem jelenti azt, hogy egyetértek, azt sem, hogy nem...Azért írt erre az oldalra-gondolom én-mert itt sok olyan nő van aki érintett lehet.
68. bd55e3f068 (válaszként erre: 67. - Boldog Család)
2013. okt. 11. 23:00
Miért kell egy női oldalon a női testet árulni? Hányinger :P
2013. okt. 11. 22:57
Sziasztok! Segíteni tudok olyan párnak, ahol vagy betegség miatt, vagy egyéb ok miatt nem lehet baba. Ìrj bizalommal, diszkrét vagyok! gyermekaldas.boldogsag@citromail.hu
66. micuka67 (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2013. szept. 17. 17:42
Láthatóan van energiád arra, hogy kiigazíts, segíteni nem igazán tudtál vele, de azért köszönöm a "pontos" információkat. Az utolsó állomásnak tartom az örökbe fogadást,ha még lehetséges megadnám annak az esélyt, hogy legalább a párom benne lehessen a leendő gyermekünkben.Megeshet az is hogy már én kimaradok és aztán az is hogy örökbefogadunk...és egyikünk sem lesz benne,de ez már a jövő zenéje.Sajnos kifutottam az időből már nincs időm VÁRNI ha a gyerekemmel együtt szeretnék sok boldog percet tölteni, most kell gyorsan találnom megoldást a problémámra
65. trapiti (válaszként erre: 64. - Micuka67)
2013. szept. 17. 16:58

Amit az örökbefogadásról írsz, az nem igaz! Nem az zavar hogy Te nem vagy képben, de valótlanságot ne terjessz!!!


NEM KELL 35 évnél fiatalabbnak lenni, a tv. szerint örökbefogadó és örökbefogadott között maximum 45 év lehet a korkülönbség, tehát újszülöttet 45 éves korig (házaspár fiatalabb tagjának életkora számít egyébként), de 3 éves gyereket 48 éves korig lehet örökbefogadni.


NEM KELL "leigazol" 200.000-es fizetés, környezettanulmányt végeznek, és amennyiben megvan egy gyerek átlagos színvonalon való nevelésének a feltétele, akkor nem akadály az alacsonyabb jövedelem. (Amúgy meg ha nincs jövedelmed, hogyan akarsz egy gyereket felnevelni???)


SORBAN ÁLLÁS... A vér szerinti gyerekre, sőt a béranya által világra hozott gyerekre is várni kell...


Mindemellett ugye szemben a béranyasággal, az örökbefogadás legális...

2013. szept. 17. 16:36
Nekem is van egy húgom, de nem tudnám elképzelni, hogy ő szülné meg a kisbabámat, szerintem sokkal jobb ha egy "idegen"lenne a béranya. Valószínű ha nem kényszerített volna rá az élet nem is gondolnék ilyesmire, de sajnos nem lehet babám,nekem már más lehetőségem az örökbefogadáson kívül nincs./ahol szintén sok buktató van pl. 35 évnél fiatalabb kell legyél,leigazolt 200ezer Ft-os fizetés, és nem beszélve a sorban állásról/
63. f362c2e392 (válaszként erre: 61. - Akymo)
2008. júl. 25. 15:23

szia . ugye itt ezzel a mondattal rám gondoltál:


Én sem tudnék lemondani a gyermekeimről, pedig nem a méhemben fogant egyik sem, mégis tisztelettel nézek az előttem pár beírással előbb lévő hölgyre aki lemond a méhében növekedett babáról a testvére boldogsága érdekében.


Mert ha igen akkor köszi a jókívánságodat és meg annyi hogy a igaz hogy bennem növekedett a baba de hogy is mondjam én "csak kihordtam " mert Nővérem éknek a lombikban megtermékenyített petesejtje lett beültetve .És ha van kérdésed akkor írj privibe ott válaszolok részletesen . szia

62. csillus78.06.27 (válaszként erre: 61. - Akymo)
2008. júl. 24. 11:47

Szia!


Esteleg én írtam ezt a mondtaot.

Mert természetesn nem teljesen úgy értem, ahogy így egymagában jelenti ez a mondat a dolgot.

A szövegkörnyezetből biztos kideról, hogy értem, ha én írtam.

Aki eldobja a gyerekét, az tényleg nem nevezhető anyának

Viszont, aki meg örökbefogad, bármennyire is nem a biológiai anya, de sokszor többet jelent az anya szó rá nézve.


Becsülöm azokat, akik örökbefogadott gyerekeket nevelnek.

Én is szeretnék majd örökbefogadottat.

Viszont, az én helyzetemben, ahogy voltam, elsősorban, én voltam az anya, és nem tudtam elszakadni a gyerekemtől, aki a méhemben nevelkedett.


Cs.

61. Akymo
2008. júl. 23. 21:37

Sziasztok!

Megengeditek, hogy pár szót én is hozzászóljak?

3 gyönyörű örökbefogadott babám van, akiket imádok.Az előbb végig olvastam az egész fórumot és nagyon szíven ütött egy mondat.

" Az az anya aki kihordta "

Nagyon nem értek egyet ezzel a mondattal, bár valahol mégis megértem a hölgyet, mert ő a saját gyermekéhez való viszonyából indult ki.

Mégis úgy érzem, hogy jó egy kicsit más szemszögből is megnézni ezt a kérdést.

Mi örökbefogadók, pont azt valljuk magunkénak, hogy nem mindig az az anya aki megszülte, hanem aki felneveli.

Ha valaki vállalja a béranyaságot (itt jelezném, hogy a pénzért való béranyaságot én maximálisan elitélem, de azt, hogy egy testvérnek segítsen a gyermekáldásban azt nem), akkor valószínűleg mielőtt ezt a döntést meghozta felkészült rá lelkiekben.Minden ember más, mindenki másként látja az élet dolgait, van akinek sok minden belefér, van akinek nem.

Én sem tudnék lemondani a gyermekeimről, pedig nem a méhemben fogant egyik sem, mégis tisztelettel nézek az előttem pár beírással előbb lévő hölgyre aki lemond a méhében növekedett babáról a testvére boldogsága érdekében.

60. f362c2e392 (válaszként erre: 56. - Moonlight1984)
2008. jún. 5. 09:35

szia köszi az össszes kívánságodat. tegnap este már bátran viselkedtem és meg mertem etetni cumisüvegböl ( csak abbol kap tejet mert ha én szoptatnám akkor még komolyabb kapcsolat alakulna ki amugy meg így is elég nehéz lesz) 7 én Végre én itthgyom ezt a rohadt korházat ideje lessz már elvégre majdnem egy hónapja bent vok .azt hogy otthon hogyan alakulnak dolgok azt nem tudom . kár hogy most nincs suli tudom hogy nyár van de ugy érzem ez si segítene elfoglalni magamat . de majdcsak Túlélem meghát

"ami nem öl meg az erősebbé tesz"

mot megyek alukálni mert ne tudtam este aludni egy percet se .szia és írj mailbe . puszika

59. csillus78.06.27 (válaszként erre: 47. - Nitchka)
2008. jún. 5. 00:14

Szia!


Időközben olvastam, hogy megszületett a kisfiad.

Gratulálok hozzá.

Most hogy már anya vagy, most is azt mondog, hogy bevállalnád a béranyaságot.

Pár sorral lejjebb írtam a dologról.


Csillus

58. csillus78.06.27 (válaszként erre: 46. - Lill)
2008. jún. 5. 00:13

Szia Lill!


Épp leírtam a történetem, és egyetértek veled.:)

Cs.

2008. jún. 5. 00:10

Sziasztok!


Csak a topik elejét olvastam még el, és már csak holnap marad idő a többire.

A nemsokára leírtamben lesznek kemény szavak, és senkit nem akarok megbántani, csak ez az én véleményem.

Nem áll közel hozzám a béranyaság, de a gondolata meg messze nem. Én, édesanyámnak szerettem volna annó egy babát kihordani. Aztán végül a nem mellett döntöttem, mások nyomására. Akkor még nem voltam anyuka.

Mióta viszont anya lettem, egy percig nem bánom, hogy annó anyukám kérésére(igazából, én vetettem fel annó az ötletet), nemet mondtam.



A béranyaság, egy csodálatos dolog, de még akkor is, ha idegen petesejtből van az a kisbaba, akkor sem lehet elszakadni teljesen tőle, hisz 9 hónapig, abból az anyából táplálkozik, él növekszik, Ő ad neki életet, valahol a szó szoros értelmében.

Kövezzetek meg, de sztem, nem attól lesz valaki anya, meg apa, mert belőlük van, hanem azért is mert valamit tettek azért a kis lényért.

Legelőször is, az anya, aki kihordta,.

Én azt vallom, hogy egy anya a 9 hónap alatt anya lesz, de nem mindenki érik meg rá, hogy továbbra is az maradjon, ezért a méhen kívüli életre, Én azt mondom, hogy az a szülő, aki neveli is tovább a gyerekét, meg az, akinek jelentett is valamit, a 9 hónap várandósság.

Csupán a sejtek találkozása miatt, senki nem lesz anya és apa.

Ezzel azt akartam kifejteni, hogy, ha valaki leadja a petesejtjét, azt fel lehet dolgozni simán.

Nade, ha valaki, már ki is hordja azt a pici életet, sőt tovább viszem, akár nem is a saját petesejtjéből, az már egy másik komolyabb dolog.

Egyszerűen, lehetetlen a teljes elszakadás.

Idegeneknek,pénzért béranyaságot, csak szívtelen nő tud vállalni, de tovább viszem, ha rokonról van szó, akkor pedig,ha meg is tudja tenni az illető, akkor meg a másik véglet, egy borzasztóan, kimondhatatlanul, nagyszívű, érzékeny,ERŐS, lelkis, egyszerűen szavakkal leírhatatlan ember lehet.

Viszont mint írtam, számomra ez is lehetetlen lenne.

Valószínűleg azért írom ezt, mert anya vagyok, saját gyerekekkel, családdal, így én már nem tudnék ilyet megtenni, mert tudom milyen Anyának lenni.


Petesejtet, viszont szerintem minden további nélkül, akár egy érző nő is tud adni, sőt inkább az tud, mert az egy rettentő nagyvonalú gesztus, és érzékeny dolog.

Törvényszerűsileg.

A béranyaság Magyarországon nem engedélyezett dolog.

A petesejtadást engedélyezném, de a béranyaságot, semmilyen körülmények, még rokonok között sem!

Egy ilyen terhet egy anyaságra született nő nem tud elviselni!(Biztos van kivétel)

Aki pedig, a béranyaságot pénzért, ezt hideg fejjel véghez tudja vinni, attól pedig sajnálom azt, hogy megadatik neki a lehetőség, hogy anyai örömök elé nézhessen.

Kemény szavak ezek, és biztos lesz köztetek olyan, aki elítél, de én ezt így látom.


Még a leírtakhoz hozzá kell tennem, hogy sajnos egy nagyon kemény élet áll mögöttem már most, és volt olyan helyzet, hogy majdnem elveszítettem a fiam, de sok embert megbántva, óriási fájdalmakat okozva, harcoltam a fiamért, és leköpném magam, ha ez máshogy alakult volna a hülyeségem miatt.

Ezt a történetet viszont nem szeretném megosztani senkivel.

Nagyon kemény harcokat vívtam magammal, családtagjaimmal, lelkiismeretemmel, és az egész ügyben, ha nem úgy alakul, ahogy alakult, a fiam szenvedte volna meg a legtöbbet.


Nagyon sajnálom, ha valakinek nem lehet saját gyereke, és esetleg még a lombik baba, és inszemináció lehetőségével se élhetne, de a béranyaság, akkor sem a legjobb dolog, sőt.

Nagyon sok kisgyerek van, aki árvaházban nevelkedik. Először is, nekik kellene családban, normálisan felnőnie.

Sajnos viszont tudom milyen nehéz az örökbefogadás, bárhol a világon, és főleg Magyarországon.

Remélem, ez a helyzet változni fog.

Egyébként, mi is gondolkozunk örökbefogadáson, attól függetlenül, hogy szeretnénk saját gyerekeket is még.


Csillus

2008. jún. 4. 22:59

Szia Gabriella1717!

Örülök hogy itt is feltűntél újra!Ezek szerint próbálsz kikapcsolódni,lekötni magad,ami nagyon jó dolog.Remélem mindannyian a lehető legjobban vagytok,a helyzethez bizosan nem könnyű hozzászoknod,talán az idő segít ebben.Szerintem tedd azt ami éppen jól esik,néha támogatás kell az embernek,máskor átaludni a napot,néha magány,néha társaság,a lényeg:csak ne add

át magad a depresszió érzésének,mert abból igen nehéz kilábalni...Mégegyszer gratulálok nektek!Kitartás!

55. f362c2e392 (válaszként erre: 54. - Sirga)
2008. jún. 4. 09:07
köszi a kedves szavaidat nagyon ari vagy . az elmult napokban nagyon - nagyon sok támogatást kaptam de szükség is lessz rá . ja nem is mondtam hogy május 30-án 11.20 perckor megszületett " nővérem kislánya " .nagyon megszenvedtem vele ( kb 26 óra) de ugy érzem hogy megérte .szinte rögtön kitört rajtam egy kis szülés utáni depresszió .alig mertem valamitis csinálni nem igazán érdekelnek a dolgok néha sírós a hangulatom meg nem tudok aludni vagy pont fordítva .na de a lényeg iszonyu lassu és nehez folyamat lessz hogy hozzászokjak a szituhoz . tudod milyen nehéz volt nemmegnézni mert ösztönösen végig csukva volt a szemem a kitolás alatt és amikorfelsírt szinte éreztem hogy üvölt egy belső hang hogy " nézd meg a kislányodat hiszen ő a tiéd " alig bírtam csukva tartani a szememet .de lassancskán már kezdek hozzászokni . 3 nap után mertem csak megnézni . csodaszép baba vagy csak nekem az? egy percre már meg is fogtam de olyan béná fogtam hogy majdnem elejtettem :) juj nem is írtam hogy 3698 grammal és 52cm el született . ha kérdésed van akkor írj privit és igyekszek válaszolni8ha kép kell vagy egyéb) de sajna csk mobilos kép vana picurrol mert a másik gépet elloptrák azt nincs ujra pénz .szia és várom válaszod . amugy te merre laksz ?köszi mégrgyszer mindent .
54. Sirga
2008. jún. 2. 15:20
Gabriella1717! Csodálatos, amit teszel! Ha szükség lenne rá, gondolkodás nélkül megtenném - de abban nem vagyok biztos, hogy 19 évesen is megtettem volna! :) Remélem, minden a legnagyobb rendben van és lesz Veletek! Bízom benne, hogy Melletted lesznek akkor is, amikor esetleg fájni fog, hogy a babát oda kell adni... De a nővéredék bizonyára felkészültebbek a szülői szerepre, mint Te. Jó egészséget kívánok Neked, és örülök, hogy ilyen önzetlen embert ismerhettem meg - virtuálisan! :)
53. f571febcec (válaszként erre: 52. - F362c2e392)
2008. ápr. 13. 20:04
Küldtem neked levelet:)
52. f362c2e392 (válaszként erre: 50. - F571febcec)
2008. ápr. 13. 18:48
bocsi megtaláltam csak vak voltam .
51. moonlight1984 (válaszként erre: 49. - F362c2e392)
2008. ápr. 10. 22:37
Gabriella1717!Ennél nagyobb dolgot nemigen tehetnél a testvéred boldogságáért,szerintem ne törődj azzal hogy rossz szemmel néznek.Nehéz lesz elvonatkoztatnod ha meglátod azt a pirinyó életet,biztosan nagyon nehéz lesz Őt "odaadnod",látnod amint cseperedik...kívánom,minél kevesebb lelki sérüléssel kerülhess ki a dologból.Én már 2 kislány anyukája vagyok,számomra elképzelhetetlen amit te teszel,képtelen lennék megválni a babától,még ha tudnám is:nem az enyém,de azt a 9 hónapot,és a szülés csodáját nem lehet elfelejteni.Amikor először megláttam picikéimet,az a pillanat örökre a lelkembe,emlékezetembe égett...épp ezért borzasztóan sajnálom a tesód,amiért nem lehet gyermeke,és csodálom önzetlenséged!Kívánok nektek egészséget,boldogságot és sok erőt hozzá!
2008. ápr. 10. 21:13
Kedves gabriella!irtam neked privátba ha nem kaptad meg kérlek ide irj, ha igen akkor amit megadtam e-mail cimre válaszolj.Nagyon köszönm!
2008. ápr. 4. 22:50

sziasztok.szeretnék hozászólni a témához .

szegény nővéremnmel az a helyzet hogy az első és egyetlen terhessége alatt idő elött levált a méhlepénye és a műtét után 2 nappal a baba is meghalt ráadásul a méhét és az egyik petefészkét is kivették . A műtétet végző doki mondta neki hogy örüljön hogy egyáltalán életben maradt . ezek után neki már csak ez a módszer maradt hogy gyereke lehessen / az örökbefogadásrol hallani se akar.mivel itt ahol élünk ( nem magyarországon) törvények engedik a béranyaságot ezért vállaltam hogy gyereket szülök neki / természetesen az ő megtermékenyített petesejtét ültették be /, Most a 7 ik hónapban járok a szokásos rosszulétek hála istennek elkerültek de ahogy a család többi tagja eleinte nézett rám hát azt nem kívánom senkinek se(még jó hogy a szüleim nem élték ezt meg tuti hogy kitagadtak volna a tesómmal együtt).

de csodálatos látni hogy milyen hálás tekintettel néznek rám a nővérem és a férje is ez mindenért kárpótol . Ui: ja mielött bárki azt hinné hogy pénzért csinálom közlöm hogy azért segítek a testvéremnek hogy babája lehessen mert azt nem kívánom senkinek hogy ne ismerhesse meg az anyaság érzését , én még csak 19 éves vagyok de ennél csodálatosabbat nemkívánok egyetlen lánynak - anyának se hogy ne érezhesse az anyaság minden pillanatát ennél nincs csodálatosabb .

várom a véleményeket .

2008. márc. 2. 19:40
Nekem pl nagyon nagy valoszinüséggel nem lehet babám.21 éves vagyok és nagyon szeretnék a férkemnek babát szülni vagy adni.Apukám felesége válalná ezt és igen biztos nem könnyü odaadni a babát de nekem akkor szivességet tenne és olyan boldog lennék mert az mégiscsak hasonlitana a férjemre vagy rám.Nagyon fájdalmas volt pár napja megtudnom hogy nem lehet babám mivel a szivemmel mütöttek.Nem tud valaki segiteni abban hogy orvost hol lehetne rre taálni?Magyarországon kivitelezhető ez????
2008. márc. 2. 03:00
Szerintem remek otlet. Igaz, bar rengeteg arva gyerek van sokan sajat babara vagynak, de bizonyos okok miatt nem tudjak kihordani. En igenis valalnam a beranya szerepet. Mar gondolkodtam ezen, es ki is akartam hordani egy csaladtag babajat. Fizetest erte? Hat csaladtagoktol semmikepp se vennek penzt el ezert. Viszont, ha masnak tennem meg ezt a szivesseget, akkor igenis elvarnam, h a terhessegi koltsegeket az illeto par fizesse. Biztos nem konnyu 'atadni' a babat a biologiai szuloknek 9 honap utan, de az az ok gyerekuk. Amugy szerintem eleg bonyolult dolog....sokmindent vonhat maga utan.
46. lill
2008. márc. 2. 00:03
de tényleg nem szeretnék a hozzászólásommal bárkit is megbántani, a legkevésbé sem, csak valahogy úgy érzem, itt olyan komoly emberi kapcsolatokról van szó, amit hiába lehet papíron rögzíteni előzetesen, azért a megvalósítása egyáltalán nem könnyű kérdés..
45. lill
2008. márc. 2. 00:01

lányok, most lehet, hogy nagyon elítélitek amit mondok..

nagyon szomorú dolog, ha valakinek nem lehet saját babája, el se tudnám képzelni, mi történne, ha ezt megtudnám. ugyanakkor az, hogy valaki más kihordja a babát és utána "átadja".. a 9 hónap alatt csak jön létre egy olyan kapcsolat kettejük között, ami után nehezen tudom elképzelni, hogy ez az anyuka megválljon a picitől. ha mégis meg tudja ezt tenni, akkor szt kérdezném, vannak-e egyáltalán érzései neki?

2008. márc. 1. 23:27
Erről a béranyaásgról érdeklödnék.Hol találok olyan dokit aki ezt megcsináálja??
43. db1c8c7984 (válaszként erre: 41. - Silver1)
2008. febr. 22. 19:21
Szerintem ha a béranyaságról van szó akkor a legelején kell egy nyilatkozatot írni miről is van szó.Akinek a babáját kihordja annak kéne állnia a terhességhez kötödő fizetni valókat/pl vitaminok,dok stb./Ha olyan a munkaköre akkor dolgozhat tovább,ha nem akkor TP.Addig meg illene támogatni pluszba szerintem azt az embert aki segit,hogy az adott pár boldog lehessen.Ez az én véleményem erröl.Törvényes oldalról még biztosat nem tudok,de érdekel mi a helyzet innét.Ha tudok v.mit szólok.
2008. febr. 21. 14:00
Egyébként ami az anyagiakat illeti, ha belegondoltok a béranyának a terhesgondozás, a hálapénz, a terhesvitaminok, a mindenféle krémek a hasára, a benzin a kocsiba amikor orvoshoz megy,az hogy egy idő után ott kell hagyni a munkahelyét: ez mind pénzbe kerül, és sok ideje el is megy a vizitekkel, tehát jogosan kér érte pénzt. Valójában nem a gyerekért fizetnek ilyenkor, hanem a sok kellemetlenségért, valamint a felmerülő költségek miatt. Mondjuk 5 millió forint kicsit húzós.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook