Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Belevágjunk ebbe a vállalkozásba? fórum

Belevágjunk ebbe a vállalkozásba? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 23. 04:16

a csak elöött vesszöö, mindent elírok mostanában...


amúgy ne haragudj, nem a kedvedet akartam szegni, csak mielöött azon gondolkodtok, lesz-e nyereség, gondoljátok át, mennyi alkalmazott kell és hogy nemcsak egyszer kell majd megvenni az élelmiszert, valamint ööket is folyamatosan kell fizetni, amíg a vállalkozások nem indulnak be, a veszteség sajnos alap:(.


Az is szép gondolat, hogy ismerööst vesztek fel, de hol szállásoljátok el, legalább a kezdeti idöökben..? Eleinte lesz-e a környéken egy-két ember, aki részmunkaidööben bevállalja a segítséget...


Jajj, tudom, olyan szép, hogy Svájc és hogy Magatok föönökei vagytok, ha belevágtok, sok sikert, csak nagyon óvatosan és körültekintööen!

Már alszik a párom, de mintha az utcánkban egy kis vendégházat üzemeltetne talán két magyar, ha ez igaz és gondolod, esetleg megkérdezem a szakácsot, vagy tulajdonost, megadhatnám-e Nektek a mailjét, hogy tanácsot kérjetek, valami "rálátás-félét". Bár itt Ausztriában nem olyan készségesek a magyarok, öök jönnek eggyel nekünk, mert a macskájuk világgáment/beszorult és egy éjjel bekiabáltak, hogy hahó, segítség, aztán a kapunkon, meg vagy három kerítésen át megtalálták és szereztünk nekik létrát:)...kár, hogy a játékcica nem hozzánk szökött:), kicsit ideszoktattam volna napközi ellátásra:DDD

2012. febr. 23. 03:30

és a takarításra is kell ember, nem tudom, ez mikor fér az idöötökbe, ha a sürgés-forgás ledönt a loábatokról, valamint ha nincs nagy forgalom, attól a rezsi még magas, hisz nem akkor füütesz be, mikor megjön a vendég és szobát kér.


Diákmunkaként a pincérkedésben "tapasztalok", de persze egyáltalán nem vagyok "szakértöö", csak leírtam, ami eszembe jutott.


Ott (a területen) olaszul-németül nem beszélnek csak franciául? :)

2012. febr. 23. 03:27
figyi, kell a szakács, kell a pincér, de akkor ki lesz a recepción? nem beszélve arról, hogy nem tudom, mekkora az étterem, de a szakács egyedül nem tudom, hogy boldogul, mosogatni, tányérba szortírozni, mindenre figyelni csúcsidööben egyedül nem tud, de ha ott bent segédkezel, kint kevésbé pincérkedsz és figyeled a vendégeket, sööt, míg a konyhában vagy, az antik cuccokat kirámolják, ha van rá "érdeklöödöö", magyarul nemhogy 3 ember kell ide legalább, hanem mégtöbb.
18. 2a69f78972 (válaszként erre: 17. - 2a69f78972)
2012. febr. 22. 23:27

Az is eszembe jutott, hogy egy ekkora éttermet, ami tulajdonképpen panzió, hogy fog a férjed vezetni, a konyhából, miközben főszakácskodik?


Nekem ez az egész úgy ahogy van hihetetlen!


Valaki beinvesztál ennyit, mint amit leírtál és a főszakácsra bízza?

Alap dolog, hogy felveszek egy üzletvezetőt, vagy ha a férjed annyira ért a vendéglátáshoz, belőle csinál azt.

Étterem és panzió vezetőnek lenni és még főszakácsnak is,- ne haragudj,- ez, ha sikeres a vállalkozás képtelenség.

17. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. febr. 22. 23:02

A párodnak váltania kell, ez sajnálatos tény!


De az összes többit neked kell tudnod.

Te élsz ott, Te tudod mennyi a pénzetek, Te ismered az ottani körülményeket, Te ismered a fickót, aki az ajánlatot tette, Te ismered a teherbírásotokat és még sorolhatnám.


Nekem kicsit fura ez az egész! Több milliót invesztál valamibe + műkincsek és mindezt ketten akarjátok vinni a férjeddel? 1 szakács és 1 felszolgáló?

Kissé bizarr nem?


Persze, hogy innen Magyarországról mindenki azt mondja, hogy vágj bele, mert kimondtad a bűvös szót "Svájc"


Nekem személy szerint, a felsorolásom alapján halvány dunsztom sincs, hogy belevágj vagy sem, ezt neked kell tudni.

16. Céda (válaszként erre: 15. - Syria)
2012. febr. 22. 22:45
Nagyon pozitív vagy, ez nagyon jó! Egy kicsit meg vagyok fáradva az az igazság...kb. egy éve távol a családomtól, barátok nélkül, sok sok lemondás, rengeteg munka. Fiatalon azért kicsit bünti ilyen száműzetésben élni!!! De hát ez van! Remélem kifizetődik...
15. syria (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. febr. 22. 22:36

Nem kérdés! Bele kell vágnotok, csak nyerhettek!

Tudod, kockázat nélkül nincs üzlet. Ahogy leírtad, a megbízó nagyon lojálisnak tűnik. És van rengeteg kapcsolata, plusz nincs konkurencia. Meg kell ragadni a lehetőséget. Ebbe a Mo.-ba visszajönni most? Őrültség, ha ott van lehetőségetek.

Ha nekiveselkedtek, nem adok egy évet sem, és el fog dőlni a dilemmád. Mégpedig pozitív irányba. Hajrá!

14. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Céda)
2012. febr. 22. 22:32

Próbáljátok meg, ha az új főnök már ennyit belefektetett, nem hagyja, hogy elsikkadjon az egész :)

Kis falu, ott lehet igazán pihenni, a neten pedig vendégeket toborozni :)

A környező falkvakban, kisebb városokban az ottani jobban menő ujságokban hírdetéseket feltenni, kóstolós napokat, vagy mint nálunk itthon, most nagy divat, akár még "torkos csütörtököt", ami igaz fele árat jelent, de megszoknák, jönnének, csak az induláshoz kell egy kis kurázsi, de veszíteni nem veszítenétek, hiszen semmiből indultatok, max. ugyanoda értek, mégis tanultatok sokat, ha mást nem, hogy kell vezetni egy ilyen helyet :)

Ha a férjednek menni kell, mert kikészül, próbálkozzatok :)

Ettől minden jobb lehet :)

2012. febr. 22. 22:31
persze.
12. simple (válaszként erre: 10. - Céda)
2012. febr. 22. 22:28
Mennék, de sajnos nem beszélek franciául. :-(
11. féknyom (válaszként erre: 5. - Céda)
2012. febr. 22. 22:28
Én mennék persze, ha francia részen van, leszek kertész.:)
10. Céda (válaszként erre: 9. - Simple)
2012. febr. 22. 22:27
Ha úgy látjuk, hogy megy, szükség lesz egy kis segítségre (feltétel, hogy franciául kell beszélni) Úgyhogy nem kizárt, hogy jössz egyszer :-D
9. simple (válaszként erre: 5. - Céda)
2012. febr. 22. 22:24
Mint írtam, mennék. Akár már holnap.
2012. febr. 22. 22:24
Simán belevágnék!Már most indulnék.:D
7. Céda (válaszként erre: 3. - Féknyom)
2012. febr. 22. 22:23
Az biztos, hogy a férjemnek váltania kell! December eleje óta egy nap pihenőnapot sem kapott, sem 13. havi fizut ami jár neki!! Egy nagy szemét a főnöke, váltani kell, ez így nem mehet tovább!
2012. febr. 22. 22:22
Igazából a férjem profi vendéglátós, az üzleti dolgok miatt nem nekem kell aggódnom, én inkább azon aggódom, hogy hiányzik a családom meg hát egy ilyen kis pici faluban... (300 lakos plusz környező kisfalvak...) Á lehet hülye vagyok, bele kell vágni!
5. Céda (válaszként erre: 3. - Féknyom)
2012. febr. 22. 22:19
:-))) Van időm írni, ha már nincs kivel beszélgetni munka után..pl. beülni kávézni. Na ez nagyon hiányzik! Igen, a kockázatunk relatíve kicsi. Elveszíthetjük azt az összeget, amiért az utóbbi 6 hónapban megdolgoztunk, de mi az ahhoz képest amit nyerhetünk? Nem ugyanaz magunknak dolgozni vagy másnak...Csak elegem van már belőle, hogy bár azt mondom, nekem nem a pénz számít, mégsem ott élem az életem, ahol szívem szerint lennék, hanem ahol pénz van. Bár ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Kell itt nekem nyavalyogni? Ti mennétek a helyembe egy száműzött kis faluba ilyen üzleti lehetőség miatt?
4. simple (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. febr. 22. 22:16
Én belevágnék, látok benne rációt, szerintem menne.
2012. febr. 22. 22:16

Ahhoz képest,hogy költői a kérdés, elég bő lére eresztetted.:)

Kell roncs pár? Gondolom nem, így lépni kell.

Van vesztenivaló? Relatíve nincs.

Sok sikert!

2012. febr. 22. 22:14
Írjatok!!! :-)))
2012. febr. 22. 22:10

A szitu röviden: én egy klassz hotelben recepciózom, viszont a párom főnöke egy állat, váltania kell különben rámegy az egészsége, széthajtják. A környéken nem talál állást, csak messzi, ami azt vonja maga után, hogy kénytelen vagyok váltani én is. (Aminek kicsit örülök is, mert pattannék már innen ebből az istenverte kis uncsi faluból...)


Szóval a lehetőség: egy dúsgaztag vállalkozó felépített itt Svájcban egy nagy éttermet, amihez egy ház is tartozik. A koncepció egyedi, mert egy olyan étterem lenne, ami teli van antik tárgyakkal és meg is lehet venni azokat (antik design étterem) Szobákat is kiadhatunk esetleg, ,abból is van több. BAzi nagy az egész. Átadná nekünk az egészet, csak üzemeltessük. Neki x összeget kellene fixel leadni. Persze csak a bevételből, ha lesz!!! Nem kapzsi, reális összeget kér, azon felül pedig a többi a miénk. Ez egy teljesen új vállalkozást, még nem működött a hely, most indul.

Egy kis svájci faluban van, a nagy semmi közepén megintcsak (a fene egy meg!!! 10 km-re van viszont egy 7000 fős kisvároska) viszont nem véletlenül fektettt bele milliókat a tulaj, mert több golf club is van a közelben plusz tényleg nincs egy szál konkurencia sem. Félő, hogy lenne-e elég vendég??? Bár a tulaj rengeteg kapcsolattal rendelkezik plusz valószínű a helyiek, környező faluban élők biztos betérnének, hiszen nincs semmi a közelben. Párommal beköltöznénk ebbe a nagy házba és ketten vinnék az üzletet (ő mint főszakács, én mint felszolgáló - később felvennénk valakit segítségnek). Nem kelle bérleti díjat fizetni, a mi kockázatunk az, hogy induláshoz meg kell vennünk rengeteg élelmiszert amiből párom elkészíti a kajákat, de persze ez elméletileg megtérülne.


Én nem csak azon vacilálok, hogy bejön-e majd az üzlet, hanem sokszor úgy visszaköltöznék Magyarországra szívem szerint, vagy legalább egy viszonylag nyüzsibb városba. A helyzet az, hogy kb. szinte semmilyen állásajánlat nincs a férjemnek, nem is tudunk igazából válogatni, persze még keresünk.


Hazamenni?? Hát mit mondjak az otthoni helyzetre...Nincs egzisztenciánk, ezért jöttünk ide. Szerintetek belevágjunk? Rem. azért érhető volt ahogy leírtam.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook