Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beigazolódott Down-kór, terhességmegszakítás a 23. héten fórum

Beigazolódott Down-kór, terhességmegszakítás a 23. héten (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

22. annadi (válaszként erre: 14. - Szimonic)
2011. okt. 20. 10:19
Köszi. Nekem azt mondták ilyenkor már késő van a magzatvíz vizsgálathoz. A helyedben én is így döntöttem volna. Megnéztem a képeid nagyon szép család vagytok. A kislányod is gyönyörű. Remélem nemsoká újra együtt várjátok a kistesót.
21. szimonic (válaszként erre: 20. - Fishyke)
2011. okt. 20. 10:18
igen, olvastam róla korábban, azt hiszem, az lesz majd. de előbb tartsak majd ott:)
20. Fishyke (válaszként erre: 17. - Szimonic)
2011. okt. 20. 10:17

Ezt hamarabb lehet, mint az amniot, úgyhogy tényleg ajánlom. Ugyanolyan szúrás, csak ennél a méhlepényből vesznek mintát.

Örülök, hogy már várod, ez már nagyon jó jel!!:)

2011. okt. 20. 10:14
és Mindenkinek köszönöm a jeleket:)
18. szimonic (válaszként erre: 16. - BayBanya)
2011. okt. 20. 10:13
köszönöm Neked is! igen, jobb, hogy kiírtam magamból...
17. szimonic (válaszként erre: 12. - Fishyke)
2011. okt. 20. 10:12
sajnálom:( hihetetlen, de már alig várom, hogy leteljen a 3-4 hónap és újra próbálkozhassunk:) én is mindenképp előbb csináltatok vagy amniót, vagy amit Te írtál!
2011. okt. 20. 10:11

Drága szimonic!

Elolvastam, megsirattam... sajnálom :(

A szívem szakadt meg miattatok. De elítélni eszembe sem jutott. Még így sem, hogy messze vagyok még attól, hogy édesanya legyek. Csak elismerésemről tudlak biztosítani az erőd miatt, a kislányoddal tanúsított türelmedért, szeretetedért.

És teljességgel biztos vagyok benne, hogy az Ég meg fog ajándékozni egy babával, hogy kistestvére lehessen a lányodnak :)


Köszönöm, hogy leírtad a fájdalmad ... remélem, könnyebb lett valamivel a lelked ...

15. szimonic (válaszként erre: 13. - Stella1)
2011. okt. 20. 10:11
köszi, Ági, úgy legyen:)
14. szimonic (válaszként erre: 11. - Annadi)
2011. okt. 20. 10:10
örülök, hogy nem lett gond, sajnos nekünk ugye a magzatvízből egyértelműen kimutatták, hogy nem "vaklárma":(
2011. okt. 20. 10:10
Drága én már csak örömkönnyeket szeretnék ezentúl ejteni Veletek.............
2011. okt. 20. 10:01

Kedves szimonic! Nagyon sajnálom, ami veletek történt:( Sajnos nagyjából ugyanezen mentünk keresztül májusban:(

Nagyon röviden: nekem semmilyen panaszom nem volt egész végig, majd a 12. hetes kombinált teszten már az ultrahangon kiderült, hogy túl vastag a tarkóredő, és az orrcsont sem látszott...Az összes többi mérete teljesen jó volt végig, minden rendben volt. Összeomlott a világ, mert terveztük, szedtem előtte vitamint, egészségesen élünk, fiatalok vagyunk, egyszerűen nem bírtuk felfogni.

Elmentünk egy magánklinikára, ahol megcsináltattuk a chorion biopsziát, és 3 nap múlva megvolt az eredmény: egyértelműen Down-os a baba:(( Aztán 14. héten kórház, megindították a szülést, majd 8 óra szenvedés után műtét.

Az a nagyon durva, hogy nektek a tarkóredő is jó volt, és a kombinált is negatív, nagyon sajnálom, hogy nem derült ki előbb:(

Mi kivártuk a 3 hónap szünetet, és most 7 hetes vagyok. Amint lehet, megyünk megint a biopsziára, 11. hét körül, hogy minél hamarabb biztosat tudjunk. Nem elégszem meg a kombinált, integrált teszttel.

Minden jót kívánok neked, tudom, most ezt felfogni sem bírod, miért pont veletek történt, mit csináltál rosszul stb, és sosem fogod feldolgozni, de idővel jobb lesz. Kitartás neked!!

11. annadi
2011. okt. 20. 09:52

Velünk pont fordítva történt. Mármint 22 hetes terhesen egy "gonosz" Uh-os nő összevissza beszélt a babánkról. Pl. nálunk is, több a magzatvíz, bélárnyékot látott, és vesetágulatot(egyedül ez volt az igaz). De együtt ez a sok kis jel már sok volt. 3 nap alatt 3 uh-on voltam. A genetikushoz is elküldtek, aki azt mondta ilyenkor már nem csinálnak vizsgálatot. De mivel minden másik és jobb Uh készülék cáfolta az előbbieket, próbáltunk megnyugodni. Szerencsére egészséges babám született. Kívánom, hogy hozzátok is minél hamarabb visszatérjen a kisangyalkátok (előtte nekem is az első terhességem meghalt)

Kitartás!

2011. okt. 20. 09:52

Gyönyörű család vagytok ám!

Megnéztem a képeket!


Minden rendben lesz, csak kitartás! Az idő mindent megold! (kicsit közhelyes ez a mondat, de tényleg így van)

2011. okt. 20. 09:51

Nagyon sajnálom, ami veletek történt....rettenetes. :(((

Nálunk sem figyelnek a genetikai uh-ra, még 5 perc sincsen, már lökik is ki az ember lányát...:S

Nagyon jó, hogy megírtad, biztos vagyok benne, hogy téged olvasva sok kismama fog harcolni az alapos kivizsgálásért, és ez így helyes!

Kitartás, eljön a Ti időtök is hamarosan! :)

2011. okt. 20. 09:51

Hú!!! Teljesen felkavart ez a cikk. Megértem a döntéseteket, nagyon nehéz lehetett. Én nem is tudom, mit tennék ilyen helyzetben. Kb. pont egy éve voltam 20 hetes terhes. A kislányom már itt huncutkodik a szőnyegen. Emlékszem, hogy én is izgultam a vizsgálatnál. Az AFP-m egy kicsit alacsony lett, így elküldtek genetikai uh-ra. Mondjuk, sokan mondták, hogy más doki 0. 69-es értékkel nem küldene tovább, de én nem haragudtam emiatt. Sőt, úgy voltam vele, megnyugtatóbb, ha egy genetikus is azt mondja, hogy minden rendben.


Szorítok nektek, hogy a gyönyörű kislányotoknak legyen egy csodálatos kistestvéje, akit puszilgathat. Sok erőt kívánok nektek hozzá(juk). A cikkedet pedig köszönöm.

2011. okt. 20. 09:49

Szia!Én nem vagyok terhes,hatalmas erődhöz pedig gratulálok.Aki elítél,nem kell felvenni,mindenki más és más én teljesen igazat adok neked és én is így döntöttem volna és döntenék ha terhes lennék.

Lesz még egészséges kisbabád aki most ezekért kárpótol.Remélem az,hogy kiírtad magadból is sokat segített.Jó egészséget kívánok neked és maradj mindíg ilyen erős!Puszillak és baráti ölelés így éteren keresztül

2011. okt. 20. 09:45

Szívből sajnálom, ami történt!

Én 30 hetes kismama vagyok, de nem bánom, hogy elolvastam.

Kitartást, erőt és türelmet kívánok Nektek!

5. trixxxi0918 (válaszként erre: 3. - Szimonic)
2011. okt. 20. 09:38
Nektek is! :)
2011. okt. 20. 09:38

Magyon sajnálom:(

tudom nem kellett volna elolvasnom,pont 23 hetes vagyok,fel is kavart rendesen.....

Kitartást nektek!

3. szimonic (válaszként erre: 2. - Trixxxi0918)
2011. okt. 20. 09:37
köszi:) drukk Nektek!
2011. okt. 20. 09:36
Borzasztó ami veletek történt. Bízom benne és drukkolok,hogy édes és egészséges kistestvérrel ajándékozd meg a gyermeked. Köszönöm a cikkedet is, mivel én pont most vagyok 20 hetes. Ma megyek genetikára, mert nekünk az AFP sem volt tökéletes, illetve az oldalkamra tágassága 7,2 mm..Kitartást nektek!! Csodálatos család vagytok ez biztos! Megérdemlitek a boldogságot!
2011. okt. 20. 09:26
Egy mondat az elejére: Babát tervezők, babát várók, fordítsatok nagy gondot a 20 heti ultrahang vizsgálatra!
Innentől lehetőleg csak az olvassa tovább, aki nem vár éppen babát...

Egyrészt azért írom le a történetemet, hogy felhívjam a figyelmeteket a 20 hetes ALAPOS genetikai vizsgálat fontosságára.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook