Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiételek 10 hónapos kortól fórum

Bébiételek 10 hónapos kortól (beszélgetős fórum)


1 2
11. martin3 (válaszként erre: 10. - Indián lány)
2010. nov. 9. 20:57

az első babánál én 7-8 hósan adtam babapiskótát(nem cukrozottat) és kiflit is. utána mondta valaki, hogy nem lett volna szabad..de mivel nem lett tőle baja, adtám utána is és a többieknek is.

babadesszeret úgy szoktam csinálni(de amúgy szeretik a joghurtot, kefírt is ebben a korban már! azt nyugodtan lehet adni), hogy pl túrót összekevertem joghurttal, vagy lekvárral, és úgy a kenyérre...nagyon szerették. később mikor nagyobbak voltak házi készítésű pudinggal kevertem össze a túrót, imádják! (és ninsc benne tartósító, mint a boltiban..és túró is van benne, nemcsak mutatóban:) A házi puding: tojássárgája+cukor+ kis liszt+ tej, amit a felmelegített tejhez keverek, vagyis így nem porból készítem...és az íze is sokkal finomabb..ha csokisat akartam, akkor + kakaópor...

10. Indián lány (válaszként erre: 9. - Martin3)
2010. nov. 9. 20:43

A mi lányunknak is ezek a kedvencei:)+cukkini,patiszon,sütőtök.De a nyerők a gyümölcsök.Én nem szeretem a spenótot,de mióta Neki főzöm meg-meg kóstolom és ízlik:)

Ritkán én is csinálok lisztes rántást,habarást.A gyümölcsszószokat pl mindig liszttel és tápszerrel vagy natúr joghurttal habarom.Főzelékhez viszont még inkább krumplizok(ritka kivételekkel).

Van,hogy pár falat vajas kenyeret,kalácsot adok a leányzónak ha én azt reggelizek,azt is elmajszolja.

9. martin3 (válaszként erre: 8. - Indián lány)
2010. nov. 9. 20:37

igen 1 éves kor előtt én sem adtam mézet(sőt még később sem) és tejet sem, de 1 évesen már igen, bár mi csak reggel iszunk kb 1,5dl kakaót este nincs már kakaózás.

viszont a liszttel nekem nem volt ilyen gondom, én azt 10 hónaposan adtam, pl ha főzeléket ettünk, azt már kapták ők is, igaz hígabbra csináltam az övükét! és nem csinálom amúgy sem paprikásan(pl a 4éves kisfiam és az 5 éves kislányom kedvenc ételei: spenót, tökfőzelék, kelképoszta...van még iylen gyerek? én utáltam mindegyiket, csak felnőtt koromra szerettem meg:)

persze a rántott husi is kedvenc, de szerencsére nem csak az, hanem mindenevők és szerintem ez azért van, mert a saját ízeinket szokták meg, nem a konzervet...

8. Indián lány (válaszként erre: 6. - Martin3)
2010. nov. 9. 20:20

Köszi:)

Most találtam ezeket és igazából még csak kimásoltam a recepteket a fórumra.A gyakorlati alkalmazás ez után jön.Van,hogy kiválasztok egy receptet,de nem úgy készítem el ahogy írja,hanem kicsit átköltve.Pl. a lisztet én még nem sűrűn használom,helyette krumplizok.Tejet és mézet sem adok még a lányunknak,helyettük tápszert,kevés cukrot használok.

7. Indián lány (válaszként erre: 5. - Martin3)
2010. nov. 9. 20:17

Én is így vagyok vele:)Ma pl tökfőzelék volt mindhármunknak.A lányunknak külön főztem meg krumplival,a magunkká rántásos és pirospaprikás.

Bébiételt én is csak sze. adok(utazás,sok teendő miatt nem tudok főzni)ill. bébidesszertet is tartok itthon.

6. martin3 (válaszként erre: 4. - Indián lány)
2010. nov. 9. 20:14
amúgy nagyon jópofa dolgokat írtál le eddig!!!:)
5. martin3 (válaszként erre: 4. - Indián lány)
2010. nov. 9. 20:13
oké. azt hittem, hogy tanácsot szeretnél kérni, mit adj a manónak. 10hónaposan én már majdnem azt adtam a gyerekeknek, amit mi is ettünk(persze nem fűszereztem meg úgy nekik, előbb kivettem az övükét) és lepürésítettem, vagy, ha olyat főztem, amit nem adtam volna még nekik, akkor csak nekik csináltam valami ennivalót. én legtöbbször magam főztem nekik, és nem a boltit adtam, azt csak végszükség esetén...
4. Indián lány (válaszként erre: 2. - Martin3)
2010. nov. 9. 20:05
Nincs kérdésem,ez egy új téma.Mit és hogyan adhatunk egy 10 hós babának.Lehet recepteket,élelmiszereket és saját tapasztalatokat írni.Én találtam a neten néhány receptet,ezeket osztom meg az érdeklődőkkel+beszélhetünk is a témával kapcsolatos dolgokról.
2010. nov. 9. 20:02

Ezeket a recepteket találtam:


Rizses hús


Hozzávalók: 3 ek főtt rizs, 2 szál sárgarépa, 1 kis darab fehérrépa, 1 közepesnél kisebb vöröshagyma, tyúktojásnyi pulykamell, 1 ek tönkölydara, 1 tk olaj, csipetnyi só, 1/2 pohár kefir, ha kell még desztillált víz


A rizst 2-3-szoros mennyiségű vízben puhára főzzük. A zöldségeket apróra vágjuk, s az olajon kevés vízzel megfuttatjuk, majd a darabolt hússal puhára pároljuk. Sózzuk, összekeverjük a kefirrel, s a darával, és készre főzzük. Ha kell még folyadék, vizet adunk hozzá. Összekeverjük a főtt rizzsel és tálaljuk. Ha szükséges még turmixoljuk össze, hisz gyermekeink foga nem azonos ütemben nő ki.



Céklás-almás saláta


1 kisebb céklát és egy nagyobb almát meghámozunk, majd lereszelünk, mokkáskanál olajjal és natúr joghurttal összekeverjük.


Elvileg 8 hónapos kortól lehet adni a babáknak, de mivel a hozzávalók csak reszelve vannak, olyan babáknak ajánlom, akiknek több foguk van, és már esznek darabosabb ételeket.


Rita tippje: A céklát meg lehet párolni előtte, és akkor könnyebben meg tudják a babák rágni.



Sárgaborsó főzelék


Hozzávalók: 70 g sárgaborsó, 70 g burgonya, 1 mokkáskanál olaj, citromlé


A sárgaborsót már előző nap beáztatjuk hideg vízbe. A főzés napján annyi vízben főzzük puhára, amennyi éppen ellepi. A burgonyát akkor adjuk hozzá, amikor a borsó már puha. Kis lángon tovább pároljuk 15-20 percig. Leszűrjük, pépesítjük, hozzáadjuk a megfelelő mennyiségű főzőlevet és az olajat, majd újramelegítjük. 5-6 csepp citromlével ízesítjük, feltéttel tálaljuk.



Csirkés spenót banánnal


Hozzávalók: 1-2 kisebb burgonya, 10-15 dkg spenótlevél vagy fagyasztott spenót, 1/4 banán


Ha sikerül friss spenótot beszerezni, akkor azt megmossuk, száraitól megszabadítjuk, ha fagyasztottal dolgozunk, akkor azt felengedjük. A burgonyát felkockázzuk és a spenóttal együtt feltesszük főzni annyi vízzel, amennyi éppen ellepi. Takaréklángon addig főzzük, amíg a burgonya megpuhul, aztán össze turmixoljuk a krumpli-spenót elegyet a banánnal együtt.

Csirke-, pulykahús püré vagy tojássárgája illik hozzá, a kicsi életkorától függően.



Padlizsánpogácsa


1 közepes padlizsánt meghámozunk, kockákra vágjuk, besózzuk és 20 percet állni hagyjuk. Ezután leöblítjük, és enyhén sós, zöldségporral (bio) ízesített vízben 10 percet főzzük. Leszűrjük és pépesítjük. Belekeverünk 1 tojás sárgáját, 1 ek. reszelt füstölt sajtot (a füstölt sajttal valóban finomabb, de 1 éves kor előtt nem adok a babának füstölt sajtot) vágott zöldpetrezselymet, vagy bazsalikomot, kevés pirospaprikát és annyi zsemlemorzsát, (saját készítésű joghurtba áztatott kenyérrel szoktam helyettesíteni) hogy formázható masszát kapjunk. A masszából evőkanálnyi mennyiséget lisztbe forgatunk és forró olajban minkét oldalán pirosra sütjük.



Banános spenót


Hozzávalók: 100 g tisztított spenótlevél, 50 g burgonya, 15 g banán, 1 mokkáskanál olaj


A spenótot levelenként megmossuk, szárait letépjük. 4-5 percig forró vízben főzzük, majd hideg vízzel leöblítjük (csak így marad szép zöld). A banánnal együtt pépesítjük. A burgonyából pürét készítünk a szokott módon, majd hozzákeverjük a spenótpürét. Bármilyen feltét illik hozzá.



Baba fasírt


Hozzávalók: pulykahús, joghurt, kenyér, hagyma, petrezselyem, só, bors


Fél fej hagymát összeaprítunk, kevés olajon megpárolunk. 10 dkg kenyeret (lehet bármilyen, de egészségesebb a teljes kiőrlésű), kb. 15 percre 1 dl natúr joghurtba áztatunk. 20 dkg pulykahúst, a kenyeret, a hagymát összeaprítjuk, az egész masszát sóval, borssal ízesítjük, friss petrezselymet is szórhatunk hozzá. Pici golyókat formázunk, olajban pirosra sütjük.



Püré kelbimbólevélkékkel


Hozzávalók 1 adaghoz: 150 g burgonya, 150 g kelbimbó, 1 evőkanál vaj, 3 evőkanál tej, 1 evőkanál sovány túró, 1 evőkanál finomra vágott petrezselyemzöldje


Elkészítése: A burgonyát alaposan megmossuk, kis lábasban kb. 15 percig pároljuk. A kelbimbót megmossuk, a növény szárait eltávolítjuk, a külső leveleket leszedjük. Az egyes rózsákat leveleire szedjük. Kis lábasban 6 evőkanál vizet felforralunk, a levélkéket belerakjuk és közepes tűzön kb. 15 percig pároljuk. A közben megfőtt burgonyát meghámozzuk, és egy tálkában krumplinyomóval összetörjük. A vajat, a tejet a túrót és a petrezselyemzöldjét hozzáadjuk, és az egészet villával krémesre kikeverjük. Végül hozzákeverjük főzővízzel együtt a kelbimbólevélkéket.



Müzli


Hozzávalók 1 adaghoz: 200 ml tej, 2 teáskanál mazsola, 4 evőkanál zabpehely, 2 evőkanál összetört kétszersült, 1 teáskanál őrölt mogyoró, 1 alma


Elkészítése: A tejet felmelegítjük. A mazsolát megmossuk, és kis tálkába öntjük. A zabpelyhet, a kétszersültmorzsát, és a mogyorót hozzáadjuk, és az egészet a meleg tejjel lelocsoljuk. Kb. 30 percig állni hagyjuk. Az almát megmossuk, meghámozzuk, magházát kivágjuk és lereszeljük. A müzlit a reszelt almával összekeverjük.

Ha gyakran készít kétszersültes pürét, vagy más ételeket is szokott kétszersülttel dúsítani, előre is elkészítheti a kétszersültmorzsát. Tegyen egy szelet kétszersültet fóliazacskóba, konyharuhába tekerve törje meg húsklopfolóval. A kész morzsát magában a fóliazacskóban tárolhatja.



Csokoládés hajdinakása


Hozzávalók 1 adaghoz: 150 ml tej, 1 teáskanál instant kakaópor, 30 g hajdinakása dara, 1 evőkanál tejszín


Ha a gyermekünk hajlamos a kemény székletre, akkor a kakaót helyettesítsük egy teáskanál homoktövislével (Hippophë rhamnoides) vagy csipkebogyólekvárral. Ezeket a C-vitaminban gazdag édesítőszereket azonban csak a főzés után adjuk az ételhez.


Elkészítése: A tejet a kakaóporral és a hajdinadarával elkeverjük. Kis lábasban lassú tűzön felforraljuk, lefedve kb. 15 percig főzzük. A darát gyermektányérba öntjük, a tejszínt ráöntjük és jól elkeverjük.



Daraszeletek


Hozzávalók 1 adaghoz: 200 ml tej, 30 g teljes őrlésű búzadara, 1 teáskanál vaj, 80 g banán, 1 teáskanál narancslé


Elkészítése: A sütőt 200 C-ra felmelegítjük. 1/8 l tejet kimérünk, kis edényben felforraljuk és a grízt lassan szórjuk bele, nehogy megcsomósodjon. Lassú tűzön sűrűre főzzük. Az edényt levesszük a tűzről, és a vajat belekeverjük. A darakását sütőformában a sütőbe tesszük (középre), kb. 15 perc alatt világosbarnára sütjük. A maradék tejet a banánnal és a narancslével alaposan összekeverjük, és mélytányérba öntjük. A darát kiborítjuk a formából, szeletekre vágjuk, és a tányérba rakjuk.



Gyümölcsjoghurt


Hozzávalók 1 adaghoz: 150 g biojoghurt (3,5% zsírtartalmú), 50 g friss, érett gyümölcs ( pl. banán, bogyós gyümölcsök, őszibarack, dinnye) vagy 1 adag fagyasztott gyümölcspép


Elkészítése: A joghurtot kb. 1 órával az etetés előtt kivesszük a hűtőszekrényből, különben túl hideg a babának. A mélyhűtött gyümölcspépet megolvasztjuk. Ha friss gyümölcsöt használunk, alaposan megmossuk, meghámozzuk, apróra vágjuk, a konyhai robot segítségével pépesítjük. A joghurtot simára keverjük, majd elkeverjük a gyümölcspéppel.



Tejszínes földieper


Hozzávalók 1 adaghoz: 100 g érett földieper, 50 g sovány túró, 4 evőkanál cukrozott tejszínhab


Ha a család többi tagjának tejszínhabot készít, vegyen ki 4 evőkanállal belőle, és készítse el ezt a desszertet a legkisebbnek.


Elkészítése: A földiepret álló vízben alaposan megmossuk, szárát leszedjük, lecsöpögtetjük. A földiepret a túróval magas falú tálban a konyhai robot segítségével elkeverjük, illetve pürésítjük. A tejszínt hozzáadva tálkában tálaljuk.



Burgonya pettyes mártással


Hozzávalók 3-4 személyre: 1 kg rózsaburgonya, 500 g sovány túró, 200 ml tejszín, 80 g reszelt edami sajt, 2 evőkanál lucernahajtás (vagy helyette zsázsa), 1 csomó kaporlevél, 1 teáskanál csíraolaj, 1 késhegynyi bors, 1 teáskanál só, 40 g héjazott napraforgómag


Elkészítése: A burgonyát folyó vízben alaposan megmossuk, kevés vízben kb. 15-20 perc alatt puhára főzzük. Közben a túrót a tejszínnel és a sajttal simára keverjük. A zsenge hajtásokat és a kaporlevélkéket szűrőben lemossuk, lecsöpögtetjük. A letépdesett kaporlevélkéket és a lucernahajtásokat deszkán aprítókéssel apróra vágjuk. Belekeverjük a túróba.

A baba részére 150 g túrót kiveszünk és olajjal elkeverünk.

A család többi tagja részére a túrót borssal, sóval és a napraforgómaggal ízesítjük. A megfőtt burgonyát meghámozzuk, a baba tányérjára kb. 200 g-os adagot rakunk. A többi burgonya a családé.



Salátafőzelék tésztával és hússzeletekkel


Hozzávalók 3-4 személyre: 500 g marhahús (gulyáshús), 500 g vöröshagyma, 50 g vaj, 3 teáskanál só, 1 teáskanál édes nemes paprika, 2 teáskanál barna mártás, 3 evőkanál sovány tejföl, (35%-os zsírtartalmú), 2 fej saláta, 3 evőkanál joghurt, 3 evőkanál tejszín, 1 teáskanál fűszersó, 1 késhegynyi bors, 250 g teljes kiőrlésű lisztből készült metélt (tészta)


Elkészítése: A gulyáshúst az inaktól, a zsírtól megtisztítjuk, apró kockákra vágjuk. A hagymát megtisztítjuk, apróra vágjuk. A vajból 25 g-ot serpenyőben felolvasztunk, a hagymát beletesszük, és rövid ideig pirítjuk. Hozzáadjuk a húst és a paprikát. Közepes lángon kb. két órán át pároljuk. Ha a leve elfőtt, kevés vízzel pótoljuk.

Ha elkészült, kb. 40 g húst egy evőkanál levet kiveszünk a babának. A maradék pörköltet ezután megsózzuk, még 5 percig főzzük, belekeverjük a barna mártást, és újra felforraljuk. Majd a tűzről levéve a tejföllel ízesítjük.

Közben a salátát megmossuk, a fonnyadt, sárgult leveleket eltávolítjuk. A zsenge sárgás belső leveleket a baba számára félrerakjuk. A többi levelet falatnyi darabokra tépkedjük.

A joghurtból, a tejszínből, a fűszersóból és a borsóból salátalevet készítünk. A salátára azonban csak közvetlenül az étkezés előtt öntjük.

A baba számára félretett salátaleveleket finom csíkokra vágjuk, 1 evőkanál vajban kb. 5 percen át puhára pároljuk. A salátafőzeléket a hússal és a lével elkeverjük, konyhai robottal pépesítjük.

Közben nagyobb fazékban 2 teáskanál sóval vizet forralunk fel, a tésztát beletesszük, és a csomagoláson lévő utasítás szerint puhára főzzük. A megfőtt tésztát tésztaszűrővel leszűrjük. 100 g-ot a babának kiveszünk, és 1 teáskanálnyi vajat teszünk rá. A salátafőzeléket 1 evőkanál tejszínnel ízesítjük, majd a tésztára öntjük.

A maradék vajat a többi tésztára tesszük, a salátát a már elkészített öntettel meglocsoljuk, a pörköltet ízlés szerint utóízesítjük.



Spenótbékák


Hozzávalók 2 adaghoz: 150 g friss spenót, 100 ml sósmentes paradicsomlé, 50 g kukoricadara, 15 g edami sajt, 1 kisebb tojás, 1 teáskanál vaj, 1 teáskanál csíraolaj


Elkészítése: A spenótlevelek szárát és a fonnyadt részeket letépjük. A spenótot megmossuk és lecsöpögtetjük. Közepes nagyságú edényben vizet forralunk. A leveleket a lobogó vízbe szórjuk és várunk, amíg a víz újra forrni kezd. 1 percig forrni hagyjuk, majd a leveleket szűrővel kiszedjük és lecsöpögtetjük. A megfőtt leveleket 6 egyenlő adagra osztjuk.

A paradicsomlevet felforraljuk, a darát beleszórjuk és lassú tűzön kb. 5 percig forraljuk. Közben a sajtot kis kockákra vágjuk, és a darakásába keverjük. Végül a tojást és a vajat is belekeverjük. Az edényt levesszük a tűzről, és 10 percig állni hagyjuk. A spenótleveleket úgy rakjuk egymásra, hogy 6 kis négyzetet alkossanak. A darát a 6 lapra egyenletesen elosztjuk.

A spenótleveleket a töltelék köré göngyöljük.

Nagy alufóliát a fényes oldalán olajjal bekenünk, a spenóttekercseket egymás mellett rátesszük, és a fóliát leforrasztjuk. Fazékba annyi vizet öntünk, hogy az alját 1 cm-rel ellepje.

A fóliacsomagot beletesszük, és közepes hőmérsékleten 10 percig melegítjük. A spenóttekercseket megfelelő darabokra vágjuk, melegen vagy langyosan tálaljuk.



Töltött cukkini


Hozzávalók egy adaghoz: 2 db kis cukkini, 1 szelet teljes kiőrlésű gabonakenyérből készített pirítós, 20 g mozzarella sajt, 20 g őrölt mandula, 2-3 evőkanál tej, 1 evőkanál kapor, 1 teáskanál vaj


Elkészítése: A cukkiniket alaposan megmossuk, vékonyan meghámozzuk, a végeket levágjuk és 4-4 darabba vágjuk. Belsejüket kivájjuk. A pirítóst és a sajtot igen kis darabokra vágjuk, a mandulával, a tejjel és a kaporlevélkékkel puha masszává keverjük. Ha szükséges, még 1 evőkanál tejet adhatunk hozzá. A masszát a kivájt cukkinidarabokba töltjük, jól belenyomkodjuk.

A vajat kis edényben megolvasztjuk, a cukkinidarabokat beletesszük, és közepes lángon kb. 15 perc alatt puhára pároljuk. Ezalatt egyszer megfordítjuk, és ha a levét elfőtte, kevés vízzel felengedjük. A cukkinit melegen vagy langyosan tálaljuk.



Póréhagyma-rudacskák


Hozzávalók 2 adaghoz: 3 evőkanál tej, 30 g zabpehely, 2 vékonyabb póréhagyma, 40 g darált marhahús, egy kevés szójaszósz, 40 g sovány tehéntúró, 1 teáskanál csíraolaj


Elkészítése: A tejet kis edényben felforrósítjuk, a tűzhelyről levéve a zabpelyhet beleszórjuk, hagyjuk, hogy megdagadjon. A póréhagymáról a gyökérvégeket és fonnyadt leveleket levágjuk. A szárat éles késsel hosszában a közepéig bevágjuk, folyó víz alatt alaposan megmossuk. 10 cm hosszú darabokra vágjuk. 3-3 ép darabot csővé formálunk, összesen 6 csövet készítünk.

A zabpelyhet a hússal, a szójaszósszal és a túróval elkeverjük és a 6 hagymacsőbe töltjük. Cérnával többszörösen körbetekerjük. Nagy alufóliát olajjal kikenünk, a csöveket ráhelyezzük, és a fóliát légmentesen lezárjuk. Fazékba kb. 1 cm magasan álló vizet töltünk, a fóliacsomagot beletesszük, és közepes lángon kb. 20 percig pároljuk. A csöveket megfelelő nagyságú falatokra vágjuk, melegen vagy langyosan tálaljuk.

A megmaradt póréhagymaleveleket rövid darabokra vágjuk, 1 teáskanál vajban kb. 10 percig pároljuk és zöldségkörítésként tálaljuk.

A szendvics gyorsan elkészíthető, és fontos tápanyagokkal szolgál. Ha a gyerek nem szeretné a fekete kenyeret, kapható finomra őrölt gabonából készült korpás kenyér és toast-kenyér is. Ezt a rágni lusta gyermek is szívesen elfogadja, ugyanakkor ezek is tartalmazzák a teljes kiőrlésű gabona minden tápanyagát.



Banános szendvics


Hozzávalók 1 adaghoz: 1 szelet Graham-kenyér, 1 evőkanál sovány tejföl, 1 banán, 1 mandarin, 1 teáskanál kókuszreszelék


Elkészítése: A kenyérszeletet 4 részre vágjuk, minden negyedet vékonyan bekenünk tejföllel. A banánt meghámozzuk. A mandarint is meghámozzuk, cikkelyekre szedjük, a fehér szálas rostokat gondosan eltávolítjuk. A banánszeletkéket és a mandarint a kenyérre rakjuk. Az egészet vékonyan behintjük a kókuszreszelékkel.



Földiepres szendvics


Hozzávalók 1 adaghoz: 1 nagy szelet rozskenyér, 1 teáskanál vaj, 1 teáskanál méz, 1 kisebb és 3 nagy földieper


Elkészítése: A kenyérszeletet kör alakúra vágjuk, vajjal és mézzel megkenjük. A földiepret megmossuk, a zöld levélszárat eltávolítjuk. A nagyobb epreket felszeleteljük. A kis epret a kenyér közepére tesszük, az eperszeleteket köréje rakjuk.



Retekszeletek kenyéren


Hozzávalók 1 adaghoz: egy szelet puha fekete kenyér, 1 teáskanál vaj, 8 db hónapos retek, 30 g sovány túró


Elkészítése: A kenyeret bevajazzuk és keskeny szeletekre vágjuk. A retekről a zöldjét és a gyökeret levágjuk, alaposan megmossuk. Két retket félreteszünk, a többit a konyhai robottal péppé aprítjuk. A retekpürét a túróval simára keverjük, és a kenyérre kenjük. A megmaradt 2 retket vékony szeletekre vágva a kenyérre rakjuk. Retekszeletek helyett a szendvicseket retekrózsákkal is díszíthetjük.



Avokádós és paradicsomos szendvics


Hozzávalók 1 adaghoz: 2 szelet toast-kenyér, 1 teljesen érett avokádó, néhány csepp citromlé, 1 paradicsom


Elkészítése: Egy vékony falú pohár segítségével a kenyérszeletekből félholdakat vágunk ki. Az avokádót kivesszük a héjából, citromot csepegtetünk rá, villával szétnyomkodjuk, és a kenyérre kenjük. A paradicsomot megmossuk, vékony szeletekre vágjuk. Minden avokádós kenyérre ráteszünk egy-egy paradicsomszeletet.



Baba "tejbegríz"


Hozzávalók:

- 2 dl víz

- 1/2 banán

- 2 mérőkanál 3-as tápszer

- 2 ek kukoricadara


Elkészítés:

A vízbe beleaprítjuk a banánt, beleszórjuk a kukoricadarát, majd összefőzzük őket. Amikor a dara megfőtt beletesszük a tápszert és sűrűre főzzük. A babagrízt melegen tálaljuk.


Tanácsok:

Én babylove alma ízű tápszert szoktam használni, mert jól harmonizál a banánnal.



Joghurtos keksz


Hozzávalók:

- 1 db natúr joghurt

- 2-3 babapiskóta, vagy vajas keksz

- 1 kk vaníliás cukor


Elkészítés:

A kekszet/piskótát negyed órára a joghurtba áztatjuk, majd vaníliáscukorral édesítjük.


Tanácsok:

Gyümölccsel dúsíthatjuk.



Tejbepapai


Hozzávalók:

-2 dl víz,

-2 mérőkanál tápszer,

-3 ek kukoricadara (ha nincs, akkor búzadara is jó),

-fél banán.


Az elkészítés menete:

A vizet feltesszük főni. Beleaprítjuk a fél banánt. Ettől lesz kellemes édeskés a bébipapink. Beleszórjuk a kukoricadarát, majd forrástól számított 5 percig, folyamatos kavargatás mellett főzzük. Ha a kukoricadara megpuhult, levesszük a tűzről. Megvárjuk, hogy picit visszahűljön, hogy a tápi vitamin tartalmát ne ölje meg azonnal. Ha megfelelő hőmérsékletű, akkor hozzákeverjük a 2 mérőkanál tápszert, és kiskanállal kínálom a kicsinek.


TIPP:

A banános vagy a natúr tápszert szoktam használni, hogy ne keveredjen fölöslegesen más íz a bébipapiba.



Sárgaborsó főzelék krumplival


Hozzávalók:

-70 g sárgaborsó,

-70 g burgonya,

-1 mokkáskanál olaj.


Az elkészítés menete:

A sárgaborsót már előző nap beáztatjuk hideg vízbe. Másnap annyi vízben főzzük puhára, amennyi éppen ellepi. A burgonyát akkor adjuk hozzá, amikor a borsó már puha. Kis lángon tovább pároljuk 15-20 percig. Leszűrjük, pépesítjük, hozzáadjuk a megfelelő mennyiségű főzőlevet és az olajat, majd újramelegítjük. 5-6 csepp citromlével ízesítjük, feltéttel tálaljuk.


TIPP:

-Feltétként darált csirkepörkölt tökéletes, de csirkemájjal is tálalhatjuk.

-Ugyan 1 éves kor alatt nem szokás a főzelékeket fűszerezni, mégis egy gondolatnyi só adható hozzá, és őrölt medvehagyma levéllel ízesíthetjük



Túrós banános almás desszert


Hozzávalók: 10dkg túró, 1 banán, 1 nagy alma, egy kevés 100% almalé vagy narancslé


Elkészítés: A banánt apróra karikázzuk, az almát apróra vágjuk, hozzáadjuk a túrót, és összeturmixoljuk. Almalével vagy egy éves kortól narancslével hígíthatjuk.


Banán puding


Hozzávalók: 2 banán, 3 tojássárgája, 1 dl anyatej vagy tápszer, egy csipet gyömbér vagy fahéj


Elkészítés: Turmixoljuk össze a hozzávalókat, amíg sima, de még folyós masszát nem kapunk. Öntsük a keveréket sütőformába és süssük nagyjából 20 percig – 10 percenként ellenőrizzük, mert a keverék sűrűségétől függően változik a sütés ideje. Akkor van készen, ha a közepébe szúrt kést vagy fogpiszkálót tisztán ki tudjuk húzni belőle, akkor már nem ragad a belseje.



Gyümölcsös túrókrémek


Egy adag túrókrém készítéséhez turmixoljunk össze kb. 10 dkg túrót, a gyümölcsöket és ízesítsük egy kis cukorral vagy vaníliáscukorral.


A gyümölcsrizshez, kásához vagy túrókrémhez az alábbi gyümölcs-kombinációkat használhatjuk:

-alma, banán, egy evőkanál narancslé

-alma, banán, őszibarack

-alma és/vagy körtekompót

-szilva és banán

-őszibarack és aszalt sárgabarack


A banán és az aszalt gyümölcsök édesebbé teszik az ételt. Aszalt gyümölcsöt mindig csak ételbe turmixolva adjunk, mert a babák nem tudják elrágni. Felhasználás előtt tegyük őket egy percre forró vízbe, így jóval puhábbak lesznek.

2. martin3 (válaszként erre: 1. - Indián lány)
2010. nov. 9. 19:55
eddig csak szoptattál? 6hósan még nem adtál semmi gyümit, vagy most mi a kérdés?
2010. nov. 9. 19:49
Bébiételek 10 hónapos kortól(mit, hogyan)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook