Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiételek 10 hónapos kortól fórum

Bébiételek 10 hónapos kortól (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 10. 21:21
Mi már 4-5 hónaposan ettük az üvegeset. 1 hete pedig azt, amit én főzök. Semmi baja nincs a paradicsomtól.
40. Indián lány (válaszként erre: 39. - Martin3)
2010. nov. 10. 21:13
Ha jól emlékszem a védőnő 7 hónaposan mondta a paradicsomot.Drnő szerint viszont már hamarabb kaphatott volna.Valóban savas,nem minden ember bírja(felnőtt sem).Nekünk a fogzás miatt volt piros a popó,de a piros popsikenőcs nagyon bevált.
39. martin3 (válaszként erre: 37. - Indián lány)
2010. nov. 10. 20:38
ez érdekes! nálunk is utálta az összes gyerek a zöldborsót...de pl paradicsomot én csak 1 éves kora után adtam mindegyiknek, mert az állítólag kiüti a popsijukat, mert savas, nekünk piros is lett sokszor, és a szájuk körül is...szerencsére nagyobbként imádják, és nincs már iylen problémájuk!:)
2010. nov. 10. 20:27
4-kor gyümölcsöt, amit fél3-kor kellett volna. Mi minden zöldséget szeretünk és gyümölcsöt is.
37. Indián lány (válaszként erre: 36. - Sopianae)
2010. nov. 10. 17:07
És mikor evett utána legközelebb:)Nálunk ilyen esetekben van,hogy kimarad a következő kaja.Egyébként a már említetteken túl,nagy kedvenc nálunk még a paradicsom is.A zöldborsó mumus,de ha paradicsomot adok hozzá,úgy már lemegy:)
36. Sopianae (válaszként erre: 34. - Indián lány)
2010. nov. 10. 16:22
Liza nagyon sokat evett. Mikrós tálból adtam neki. Utána néztem, hogy 3,5dl volt a tál. Kicsit sokat bevágott belőle.
35. Sopianae (válaszként erre: 33. - Indián lány)
2010. nov. 10. 16:21
:)
34. Indián lány (válaszként erre: 32. - Sopianae)
2010. nov. 10. 16:12
Ma nálunk is paradicsomszósz volt cshússal az ebéd.
33. Indián lány (válaszként erre: 27. - Sopianae)
2010. nov. 10. 16:06
Én tegnap küldtem el a férjemet 6 db csirkecombért.Most főztem meg azokat és ha kihűlnek lebőrözöm,kicsontozom és mehet a husi a fagyóba.A hentes rá akarta beszélni a férjemet a 7. combra is,hogy ne maradjon meg az az 1.Erre a férjem ezt mondta Neki:Ne haragudjon,de nekem a feleségem 6-ot mondott és én nem úszom árral szemben:)))
2010. nov. 10. 13:01
Na megyek pocakot tölteni paradicsomos burgonyával, amiben van egy kevéske csirkemell.
31. Sopianae (válaszként erre: 29. - Martin3)
2010. nov. 10. 13:00
A Mekit mi sem szeretjük. 3 alatt nem úsznánk meg a párommal és abból azért már lehet főzni rendesen.
2010. nov. 10. 12:59
Ahova mi járunk étterembe ott mi készítjük el az ételünket. A párom ott volt futár és így megtehetjük. Csak aznapi ételt ehetünk. A másnaposat oda se adják nekünk.
2010. nov. 10. 12:58
kislányom (ő a legidősebb) 5,5éves most, kb 5 éves volt, mikor először ettünk Mekiben, pedig itt van a szomszédban...a hamburgerbe beleharapott és közölte, nem kéri, nagyon rossz...mondtam szerencse, ehhez sem kell hozzászoknunk(akkor épp pesten jártunk és csak ott tudtunk gyorsan enni, ezért próbáltuk ki velük, de szerencsére nem jött be)
2010. nov. 10. 12:56
igazából még annyit akartam tegnap írni, hogy én próbálok nagyon figyelni arra, hogy mit adok a gyerekeknek, a bolti készítményekből nagyon-nagyon keveset! én magammal szemben is olyan vagyok, hogy nem eszek étteremben(szeretem látni, mit eszek meg), vagy gyorsétteremben meg pláne nem, és pl nem csinálok zacskós kajákat(leves, vagy szósz), hanem én csinálom meg az önetetet, szószt, pl joghurttal, tejföllel, stb...magunknak is, így a babáink simán ezért ették azt, amit mi már 10-11hótól, mert tudtam mi van benne.
27. Sopianae (válaszként erre: 21. - Indián lány)
2010. nov. 10. 12:56
Ha nem lesz ramaty idő, akkor lehet ellátogatunk a csirke boltba, de tegnap is jól megáztunk, amikor a barátnőmnél voltunk.
26. Sopianae (válaszként erre: 23. - Martin3)
2010. nov. 10. 12:55
A védőnő tanácsa volt.
25. Sopianae (válaszként erre: 22. - Indián lány)
2010. nov. 10. 12:54
Köszike
24. martin3 (válaszként erre: 22. - Indián lány)
2010. nov. 10. 12:54
szia! tegnap este elszállt a netem, nem tudtam többet írni, azért tűntem el, de most vagyok..:)
23. martin3 (válaszként erre: 17. - Sopianae)
2010. nov. 10. 12:53
ha jól olvastam, akkor azt írtad, hogy most kb 6,5hós a kislányod...én azért nem adnék még neki bolti dolgokat, amik tele vannak mű dolgokkal, tartósító, színezék, stb, és ezekben sajnos bőven van ilyesmi! bőven elég lesz, ha 1-2éves korára hozzászokik ezekhez...
22. Indián lány (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2010. nov. 10. 12:51
Az jutott még az eszembe,hogy minden hónaphoz írtam ki recepteket.Ha van kedved keresd meg ezeket a fórumokat(lehet össze lettek vonva,de az adatlapomon az interaktivitás között megtalálod).
21. Indián lány (válaszként erre: 20. - Sopianae)
2010. nov. 10. 12:47

Köszi a receptet:)!

Pedig májat heti 1x kéne adni a vas miatt.Én vettem,megfőztem és kis darabokban lefagyasztottam.Ugyan ezt csináltam a csirke és pulykahússal is.Van aki a húst darálva főzi meg és úgy teszi el jégkocka tartóban a fagyóba.Fagyasztás után pedig becsomagolja,bezacskózza.

20. Sopianae (válaszként erre: 18. - Indián lány)
2010. nov. 10. 00:17

Említette a védőnő, hogy a trapista sajtot én is bevezethetem, mivel a tejtermékekkel nincs gond. Persze nem viszem majd túlzásba. Heti egyszer neki még bőven elég lesz, mert még pirinyó hozzá.

Májat csak akkor adok neki, ha mi is azt eszünk. Évente egyszer :) vagy anyuék azt főznek-sütnek és akkor fagyasztanak le nekünk egy kis darabkát.

2010. nov. 10. 00:14

Gyümölcsös túrókrém


1 evokanál szitán áttört tehéntúrót habosra keverünk 1 evokanálnyi szintén áttört puha gyümölccsel vagy gyümölcslével (meggyel, sárga- vagy oszibarackkal, banánnal, 1 evokanálnyi narancslével). Cukorral (vaníliás cukorral a legfinomabb) vagy mézzel és pár csepp citromlével ízesítjük.

18. Indián lány (válaszként erre: 17. - Sopianae)
2010. nov. 9. 23:59

A házit légyszi írd már le!


Nálunk reggel és este tápszer van.A tízórai tejpép vagy joghurt gyümölccsel,esetleg babapiskótával,túróval.Az uzsi ehhez hasonló,csak nem az ami a tízórai volt(kivéve ha marad akkorról).Az ebéd hasonló a tiétekhez.Főzelék vagy rizs hússal/sajttal/túróval/tojássárgájával(mikor mivel,esetleg +2).Éjszaka szerencsére alvás van,volt és remélhetően lesz is:)

17. Sopianae (válaszként erre: 16. - Indián lány)
2010. nov. 9. 22:11

Éjjel kétszer eszik tápszert a csajszi, meg még reggel. Délbe kap valami főételt hússal (rizs csirkemellel vagy valami főzelék hússal). Ez kitart nála 14:30-ig. Ekkor egyik nap kap valami tejterméket (joghurt, krémtúró), vagy valami gyümölcsöt. 6 körül megkapja azt, amit ebédnél hagyott és este pedig tejpépet, de nem vízzel, hanem tápszerrel, hogy tartalmasabb legyen.


Krémtúró: vagy milli (vaníliás, natúr, joghurtos, light), de szoktam házilag is készíteni.

16. Indián lány (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2010. nov. 9. 22:01

Nálunk a reggeli és a vacsi még tápszer,pedig a vacsit már főzelékre akarta váltani a védőnő.Az elalváshoz viszont kell a meleg tápi és akkor már 6x enne a lányunk.

A krémtúró bolti vagy Te csinálod?

2010. nov. 9. 21:40

Az én lányom 22-én lesz 7 hónapos és már evett aktíviát, túrórudit, krémtúrót...

Én a védőnőre nem igazán hallgatok. Az eleje óta tápszeres a lányom és ha rajta múlna még mindig csak tápszert enne a Kincsem.

14. Indián lány (válaszként erre: 13. - Martin3)
2010. nov. 9. 21:27

Így már értem:)Majd én is kipróbálom jövőre:)

A védőnő 7 hónapos kor elején mondta a natúr joghurtot és 7 hónapos kor végén a nem apró magvas gyümölcsjoghurtot.A natúr j.-ot el is kezdtem akkor,de a gyümölcsössel vártam 9 hónapos kora előttig.Kezdetben babajoghurtot,majd Danone és Actívia j.-ot adtam/adok.Ebbe teszek még + gyümit és piskótát.

A sajtot és a túrót 9 hónapos kortól mondta a védőnő,azt el is kezdtem akkor.

A tojássárgáját 8 hónaposnak mondta,de én 9-től kezdtem.

Mivel a lányunk tápszeres baba,ezért a lisztet is 5-6 hónaposan már ajánlotta,de az orvos korainak találta.Én is,ezért most is csak ritkán kap.

13. martin3 (válaszként erre: 12. - Indián lány)
2010. nov. 9. 21:18

igen, de ilyen házi készítésű pudingot csak kb 1,5éves koruktól adtam, nem azért mert tej van benne, hanem valahogy akkor jöttem rá, hogy ez is jó tízóraira. azt pedig, hogy ebbe túrót is tegyek akkor találtam ki, amikor a kisfiamnak kb 2,5-3évesen a bolti túrókrém lett a kedvence. nagyon drága egy kis dobozzal, ráadásul minden vacak van benne...így kitaláltam hogy puding+túró= sokkal több lesz, mint a bolti, finomabb és egészségesebb is! (mondjuk olcsóbb nem lett, ugyanis igaz hogy több lett, de a kis családom rákapott(főleg férjem..) és én is:) szóval hamar elfogy..

kefírt, joghurtot simán lehet adni 8hónaptól, legalábbis nekem a védőnénim mondta és nekem bevált, nagyon szerették, semmi bajunk nem lett tőle...

amúgy a gyümi is a kedvencük, az egyértelmű:)

12. Indián lány (válaszként erre: 11. - Martin3)
2010. nov. 9. 21:07

Tejet használtál a puding elkészítéséhez?Én még kefirt nem adtam.Azt is lehet már?

A túró nálunk is nyerő.Most pl túrórudit vettem,mert mi nem kívántunk túrós ételt és az pocséklás lett volna.Én leettem róla a csokit,a túró meg ment a gyümölcshöz.Desszertként nálunk tejpép vagy joghurt van gyümölccsel.Van,hogy a gyümölcshöz babapiskótát teszek(ritkán magába is kap piskótát).Egyébként a babapiskótára az van írva,hogy 6 hónapos kortól.

A sajt is bejött,ma pl a tökfőzelékben csirkehús és sajt is volt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook