Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beázó panel fórum

Beázó panel (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 28. 15:30
mi az a birtokvédelem? erről még nem hallottam. Jegyzőkönyvet én is most kérek, hogy legyen erről az egész beázásos dologról papirom. mi most ott tartunk ,hogy megnézték a felső lakó nyilászáróját.de csak annyit csináltak hogy bekenték a repedéseket. felhivtam a képviselőt,és mondtam neki hogy szerintem ez édes kevés, ezt még én is meg tudtam volna csinálni. most a tetőt fogják majd megnézni, hátha ott folyik be a viz. egyébként én is a gyerek miatt aggódom. 1 éves gyerekem van ,és azt szeretném elérni hogy a gyerekszoba ne ázzon.
18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Csiribi81)
2012. szept. 26. 21:25

Most tartok ott, hogy birtokvédelmet szeretnék kérni a lakásra. tájékoztatom a közös képviselőt, hogy a következő beázásnál a jegyzőhöz fordulok.


ha megkapom a birtokvédelmet, 3 napja lesz megcsináltatni, különben megbüntetik a lakóközösséget... és már sz@rom le, ha utálni fognak, de ne ázzon már a gyerek szobája!

2012. szept. 26. 14:00
nállunk is ugyan ez a helyzet mint nállad. mitha csak én irtam volna le a beázással való problémámat. mi egy 10 emeletes ház ,9.ik emeletén lakunk,és minden nagyobb esönél ,ami széllel jön, akkor folyik be a viz a plafonnál. a feső lakás nem ázik,csak mi. a panelhézagott már egy párszor lekenték valami vizzáró anyaggal, de szerintem ez kevés,mert magát a tömitést kellen kicserélni, nem pedig kenegetni. a a felső lakás nyilászáróját most nézik meg. én is azt tudom elképzelni,hogy amikor kicserélték az ablakot,rosszul csinálták meg. már 3 éve azzel a problémával küzdünk. mindig csinálnak valamit, de mi változatlanúl ázunk.
16. youlcsi (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2012. jún. 2. 21:40
vagy lehet, hogy nem magánlaksértés... de vmi ilyesmit mondott...
15. youlcsi (válaszként erre: 13. - Aville)
2012. jún. 2. 21:38

kértem már a biztosítót, hogy küldjenek kárszakértőt, hiszen az ő érdekük is, hogy ne kelljen újra és újra fizetni. erre közölték, hogy náluk csak kárbecslők vannak, kárszakértőjük nincs :o, így kijönnek, fotóznak (már ha kijönnek és fotóznak, és nem pedig telefonba mondanak be egy összeget), fizetnek.


a kárbecslő szerint HA a felső lakás ablaka miatt ázunk, akkor azt a polg.mesteri hivatal felé lehet bejelenteni, és magánlaksértés címén megbírságolják őket, illetve kötelezik a hiba kijavítására... de ugye ehhez tudni kéne, honnan jön be az esővíz.

14. youlcsi (válaszként erre: 12. - Globus)
2012. jún. 2. 21:35

nem tudom, hogy ég-e, és mennyire. mi 4 éve lakunk itt, azóta ázik is (gondolom előtte is ázott, csak albérlők voltak, azok meg sz@rtak rá), és már a 2. közös képviselőt fogyasztjuk.


hogy ő felveszi-e a lóvét a felújításra/hibajavításra, nem tudom. mi mindig bejelentjük hogy festenénk...

13. Aville
2012. jún. 2. 10:59
A biztosító kárszakértőjét is meg lehet kérdezni, h mi lehet a gond, ő már több ilyet látott. Elvileg amúgy a biztosító nem köteles többször fizetni ugyanazért a hibáért, szerencsések vagytok, h ezt megtették eddig, de ahogy jól érzed előbb-utóbb "megunja". Nem azért, mert csalás, hanem mert nem lett kijavítva a hiba. Ha kimegy a kárszakértő és látja, h áztok, nem csalsz.
12. globus
2012. jún. 1. 22:26
Elvileg égnie kellene a képviselőnek a biztosító előtt. Ha sorban veszik fel a pénzt ugyanarra a hibára, utánanézhetnek, nem történik-e csalás.
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Globus)
2012. jún. 1. 22:12
na igen, de ha a közös képviselő olyan töketlen, hogy csak egy 100adik mekkeleket hív, akkor nekem kell kézbe vennem a dolgokat, ha nem akarok ázni. az más kérdés, hogy a számlával oda küldöm...
10. globus (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2012. jún. 1. 22:08
Úgy tudom, hogy társasház esetén a homlokzati javítás nem a lakó feladata. Erre a közös költségből különítenek el felújítási alapot. Szép is lenne, ha minden lakó kimászkálna az ablakon :)
9. youlcsi (válaszként erre: 8. - Globus)
2012. jún. 1. 22:05

nálunk már kikenték az egész kockát körbe. nálunk kettőt, felettünk kettőt. szóval a két lakás közötti teljes hosszat, illetve a függőleges részeket. sőt, utána 1 évvel az egész épületet, és akkor újra a mienket is.


fölöttünk áznak padló felől, de minimálisan. ezért is gondolnám, hogy az ő ablakuk a hibás...

de nincs, aki ebben megerősítene.


egyáltalán nem is tudom, hogy kihez kéne fordulni... aki nem csak szigetel/javít, hanem ért annyira a szerkezethez, hogy meg tudja mondani: hol lehet a hiba.

8. globus (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2012. jún. 1. 22:00

Két betonelem közötti résnél. Először csak ott maszatoltak, ahol sejtették, hogy befolyik, de valójában sokkal szélesebben kellett.

A fölöttetek, és alattatok lévő lakás is beázik?

7. youlcsi (válaszként erre: 6. - Globus)
2012. jún. 1. 21:59
és végül pontosan mi/hol volt a probléma?
6. globus (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2012. jún. 1. 21:58
Nálunk sem elsőre sikerült. Addig zaklattuk őket, míg rendesen meg nem csinálták. Már kijárt a biztosító fényképezni :)
5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Globus)
2012. jún. 1. 21:55

a ház biztosítására megy... na de az nem megoldás, hogy kifestetek, aztán meg a következő esőnél megint ázunk :(


kívül újra szigetelték a hézagokat, elvileg/állítólag végignézték az ablakokat, a párkányokat kiszilikonozták... és a víz csak jön és jön...

4. globus (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. jún. 1. 21:52

Nálunk létezik tömbbiztosítás, ebből a lakásszövetkezet megjavította kívülről a falat, belülről pedig térítette a festés költségét.

Mindenképpen innen közelítsétek meg, ne a saját biztosításotokra javítsatok.

3. youlcsi (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. jún. 1. 21:50
ja, állítólag a párkányt is nézték már vagy ezerszer... nem tudom. konkrétan az ázáskor (az eső ideje alatt) még senki nem jött hozzánk, hogy mi is a gond, pedig mindig mindjárt szólok a közös képviselőnek, hogy jön a víz.
2012. jún. 1. 21:48

4emeletes panelban lakunk a 3.-on. hosszú ideje gond, hogy északi széllel járó esőnél az északi oldalon végig beázik (értsd: nem átnedvesedik, hanem szó szerint csöpög, folyik a víz!) a lakás az ablakok felett a PLAFONNÁL.

már toldozták, foltozták, hézagszigeteltek (bár, szerintem elég gyatrán), de semmi javulás.

aki már unja, hogy hívjuk, azt állítja, a tetőről ázunk (jó vicc :) és a tető csak akkor vizes, ha É-i szél is fúj :)), aki már azt is látta, a felettünk lakóra fogja...


már nagyon kéne valamit kezdenünk. évente 2-3x kellene festenünk, hogy rendben legyen a lakás, de biztosító csak 1x fizet (már ameddig tűr).

a gyerek szobája az egyik, ami ázik. félek, nehogy baja legyen ettől az állandó állott párától, nedvességtől, télen penésztől (ami egy flakon penészgátló után is 2 héttel újra megjelenik)


én úgy gondolom, a felettünk lévő párkánya miatt ázunk.. de amíg erre nincs bizonyíték, addig nem kötelezheti senki, hogy tetessen fel másikat, mert aztán ha a következő esőnél újra jön a víz, mit csinálok???


volt már valaki hasonló helyzetben?

megoldás?

mit tegyünk, hogy normálisan élhessünk a lakásunkban?

2012. jún. 1. 21:42
Beázó panel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook