Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bárányhimlő oltást kinek kell beadni? fórum

Bárányhimlő oltást kinek kell beadni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
31. siba22 (válaszként erre: 17. - Egypt)
2014. aug. 7. 11:24
először én is ezt gondoltam,de nem tájékozatlanság hanem tapasztalat beszélt az orvosból.nem is a fiatalabb generációhoz tartozik.igaz csak hallomásból tudom / az anyukával nem találkoztam a betegség után / egyik ovis társa is meg kapta az oltást mint a fiam.közel azonos időben.mégis betegek lettek,ők rosszabbul jártak mint mi,a László kórházba kerültek a szövődmény miatt.a pocaklakóm biztosan nem fogja már megkapni az fix.
30. esther78 (válaszként erre: 28. - Zebra25)
2014. aug. 7. 08:50
Nekem a terhesség alatt megcsinálták ezt a vizsgálatot.
29. c9f9b53798 (válaszként erre: 28. - Zebra25)
2014. aug. 6. 22:14
Nekem is kérték, megcsináltattam, de mivel szoptatok nem adják be:(, a nagy meg megy oviba...
2014. aug. 6. 21:51
Nálunk is ez a szitu, a háziorvos csak nézett, hogy miről beszélek. Óvónőként fogok dolgozni ha vége a gyesnek, be szeretném megunkat oltatni. De nekem kell előtte az a vizsgálat, hogy biztosan nem e estem át rajta.
27. egypt (válaszként erre: 26. - Esther78)
2014. aug. 6. 18:45
Igen, értem, csak általánosságban írtam, hogy sok gyerekorvos tájékozatlan. Mondjuk háziorvost is írhattam volna... :S
26. esther78 (válaszként erre: 25. - Egypt)
2014. aug. 6. 18:26
Nem a gyerekorvos tájékozatlan, hanem a felnőtt háziorvosom. Nem a gyereknek nem akarják beadni az oltást, hanem nekem.
25. egypt (válaszként erre: 21. - Esther78)
2014. aug. 6. 17:02

[link]


Ez nagyon hasznos cikk szerintem. Mi a doktornőhöz jártunk (Dr. Kulcsár Andrea), mikor a fiamnak egyéni oltási tervet kellett összeállítani. Az országban talán a legjobb oltási szaktanácsadó. Telefonon is lehet felvilágosítást vagy csak tanácsot kérni, a László Kórházat kell hívni és az oltási szaktanácsadást kérni.

Sok gyerekorvos sajnos elég tájékozatlan a védőoltásokat illetően.

Szerintem egyébként azelőtt érdemes a gyereket beoltatni, mielőtt közösségbe kerül.

24. egypt (válaszként erre: 20. - Green eyes)
2014. aug. 6. 16:57
12. hsz.
23. esther78 (válaszként erre: 22. - Honeywald)
2014. aug. 6. 15:35
És hány éves korodban kaptad el?
2014. aug. 6. 15:34

bárányhímlő ellen oltatni? nemár, ez valami vicc?

én is túléltem

21. esther78 (válaszként erre: 20. - Green eyes)
2014. aug. 6. 14:18
Írtam, hogy nem szeretném beoltatni, de még nem igazából döntöttük el. A védőnőt már megkérdeztük, hogy mikor lehetne beoltatni, de egyenlőre még nem tettük meg, mert a védőnő azt ajánlotta, hogy várjunk még vele, mert a 15 hónapos oltáson egyszerre 2 oltást kapott, nemrég kapta a 18 hónapos oltást. És azt ajánlotta, hogy bizonyos idő teljen el az oltások között.
20. green eyes (válaszként erre: 18. - Egypt)
2014. aug. 6. 14:11
én nem látom, hogy a fórumindító hol írta azt hogy a gyermekének nem szeretné beadatni, hanem volt egy reagálása hogy az oltás nem véd attól hogy elkapja a betegséget hanem ha a gyermeke elkapja és megfertőződne tőle, akkor gyengébb lenne a lefolyása... én is szeretném magamnak beadatni és majd a párom is mielőtt gyermeket terveznénk, mert egyikünk sem volt bárányhimlős és nem estünk át a többi úgynevezett "gyermekbetegségen" sem, - amelyek rossz esetben nagyon komoly károsodásokat tudnak okozni felnőtt korban, mint például a már írt agyhártyagyulladás vagy nemzőképtelenség. a gyermekeinket is majd szeretném oltatni, de nem mindennel:)
19. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Egypt)
2014. aug. 6. 13:07

Teljesen egyertek !


Ezt a foruminditonak ajanlom tanulmanyozasra :

[link]

18. egypt (válaszként erre: 12. - Esther78)
2014. aug. 6. 13:02
Én ajánlanám a gyereknek is. Nem értem, miért nem félted annyira a gyereked, ha magadat igen. Itt a hoxán is van anyuka, akinek intenzív osztályra került a gyerekek a bárányhimlő miatt. De ha megússza "simán", akkor "csak" 2 hét szobafogság, ha van tesó, elkapja ő is szinte biztosan, akkor egy hónapig nem tudtok utcára sem menni. (A szomszédom így járt.) Sokaknál magas láz, viszkető kiütések, kínlódás, de persze mindenki maga dönt.
17. egypt (válaszként erre: 11. - Siba22)
2014. aug. 6. 12:58
Elég tájékozatlan az orvosod. Az oltás elsősorban a szövődmények ellen véd, amik halálosak is lehetnek (pl. agyhártyagyulladás).
16. c9f9b53798 (válaszként erre: 13. - C9f9b53798)
2014. aug. 6. 12:42
Még annyit, hogy kilenc hónaposnál nagyobb babák kaphatják meg, és mivel szoptatok, ezért meg kell várni a kilenc hónapot, hogy betöltse, akkor kaphatom meg én. Nem ismert, hogy az anyatejjel hogyan jut át az oltóanyag a babákra, de kilenchónaposnál idősebbeket viszont már olthatnak vele... a gyerekorvos egyébként nem ajánlja senkinek, én ha nem kapom el a himlőt tavaszig tuti beadatom a háziorvossal.
15. esther78 (válaszként erre: 13. - C9f9b53798)
2014. aug. 6. 12:41
Nekem a terhességem alatt nézték, a bárányhimlőt, a rózsahimlőt, a herpesz vírus több fajtáját, a toxoplazmát, és semmilyen himlőm nem volt.
2014. aug. 6. 12:40
Az oltás nem azt jelenti, hogy nem fogom elkapni a bárányhimlőt, ha a kislányom elkapja, hanem hogy gyengébb lefolyású.
13. c9f9b53798 (válaszként erre: 2. - Esther78)
2014. aug. 6. 12:39
Nekem azért nem adják be, mert szoptatom a másodikat, a nagyobbik most megy óvodába, csak úgy adhatják be, ha vérből kimutatták valóban nem voltál bárányhimlős (én megnézettem, nem voltam), így kora tavaszig csak imádkozhatok, hogy nem hozza a nagy az óvodából, mert akkor tuti elkapom:(. Egyébként a háziorvosnak kell beadnia. Két oltás, legalább két hónapnak kell eltelnie a kettő között.
12. esther78 (válaszként erre: 10. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 6. 12:38
Először az asszisztensével beszéltem, és ő adta át a telefont a dokinak. Úgy beszélt velem az orvos mintha teljesen hülyének nézne. Lehet mikor lerakta a telefont még egy jót röhögött is, hogy ilyet még nem hallott, pedig nem új orvos, nem fiatal, és elég régóta járok hozzá, szerintem vagy 15 éve már biztos. A gyereket nem féltem annyira, és szerintem őt nem oltatjuk be, de felnőtteknél sokkal veszélyesebb, és sokkal súlyosabb lefolyású.
11. siba22
2014. aug. 6. 12:25
a fiam megkapta ezt az oltást annó,de ugyan úgy elkapta és nem volt könnyebb lefolyású vagy gyorsabb.az oltás és a betegség között kb 6 hónap telt,így kizárt,hogy az oltás idején a szervezetében benne lett volta a fertőzés.nem sokkal a bárányhimlő előtt váltottunk gyerek orvost.tőle tudom,hogy felesleges beadatni mert maga a tünetek okozzák a problémákat nem a betegség maga.a régi jól bevált mentholos hintőpor és a menhtolos rázó folyadék alap esetben bőven elég.láz esetén persze azt csillapítani kell. max 1 hét és vége oltás nélkül is.
10. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 2. - Esther78)
2014. aug. 6. 12:17

Hiányzott az egyetemről, mikor itt jártak?!:((


Azonnal hagyd ott, de talán még az asszisztensével beszélj! Sokszor többet tudnak, több mindent láttak. :)

2014. aug. 6. 12:11

Én gyerekkoromban estem át egymás után a bárányhimlőn is, meg a rózsahimlőn is.

Elég durva lefolyású volt, megszenvedtem vele, így én beadatom mindkettőt a lányomnak, hogy ne kapja el másoktól, de ha el is kapja gyorsabb és gyengébb lefolyású lesz, mint ha valamennyi védettség nélkül kapná el.

Ezt a mostani kisgyerekeknek szokták adni, vényköteles 2x -es adag 9.000 ft/ db, a VARILRIX oltás. 1-2 éves kor között kapják, aki kéri és kiírják receptre.

Illetve van még a rózsahimlő ellen a 15. hónapos oltásban ami kötelező és ingyenes, az MMR nevű oltás, amiben a rózsahimlő ellen is benne van.

8. manó2000 (válaszként erre: 2. - Esther78)
2014. aug. 6. 12:09
Nem tudom hogy felnőtteknél ez hogy van. Talán meg kéne kérdezni egy másik háziorvost.
7. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Esther78)
2014. aug. 6. 12:08

Hjaaaa, latom most a konkret kerdest...

Ez nekem is fura, hgy felnott orvos odzkodik tole beadni.

Pedig neki kell..(ene)

De a vakcinat lehet a gyerekdoki irja fel ,nem erre gondolt?

2014. aug. 6. 12:07

Háziorvos adja be. Legalábbis nálunk.

Amúgy igen, általában gyerekeknek kérik, és gyerekorvos adja be, de felnőttnek háziorvos!!

2014. aug. 6. 12:06

Már hogy kinek, vagy ki?


Talán még megvan a rendje, ideje, hogy mikor, és a gyerekorvos, vagy asszisztense adja be a gyerekeknek.:)

2014. aug. 6. 12:06

Marmint a baranyhimlo ellenit :)? nekunk adott a haziorvos egy tajekoztato fuzetet, sok infoval. Tobbek kozott, hgy erdemes olyan kicsiknek, akik majd mennek kozossegbe, kisebb az eselye, hgy elkapjak vagy ha elkapjak, gyengebb lefolyasu lesz.

Mar reg megdolt az, ami regen volt "di at" hgy mielobb at kell esni a betegsegen es amikor volt egy fertozott gyerek, akkor anyuka szolt a tobbi anyukanak, hgy vigye a gyereket...

Bar sokan nem elnek vele, de ezt mindenki maga donti el.

3. 325b42d966 (válaszként erre: 2. - Esther78)
2014. aug. 6. 12:06
Amikor az Én fiam ovis volt Mi is beadattuk az apjának mert Ő sem volt bárányhimlős.Felnőtt orvos adta be miért mennél Te a Gyerekorvoshoz.
2014. aug. 6. 12:04
Sziasztok! 36 éves vagyok, és van egy 18 hónapos kislányom, aki szeptembertől bölcsibe megy. Én nem voltam bárányhimlős, és ezért szerettem volna beadatni magamnak védőoltást. Felhívtam ma a körzeti orvosom, hogy mi ennek a menete, aki azt mondta, hogy ő még soha nem adott be ilyet, és azt se tudja melyik ez az oltóanyag, és hogy ő nem adja be nekem. Kérdezzek meg egy gyerekgyógyászt. Csak azt nem tudom, hogy mi közöm nekem egy gyerekorvoshoz. Ilyen esetben szerintetek mit csináljak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook