Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ballagási értesítőkártyára keresünk vicces idézeteket a fénykép fölé..valaki tudna segíteni? fórum

Ballagási értesítőkártyára keresünk vicces idézeteket a fénykép fölé..valaki tudna segíteni? (beszélgetős fórum)

2011. ápr. 26. 14:12
A hangsúly a "vicces"-en volt, nemde? :)
2010. szept. 30. 20:55

Ki nem hordhat szalmakalapot?

- A zseni...


Nem tanulni kell, hanem tudni!


A buta rendet rak, a zseni átlát a káoszon!

2010. szept. 30. 19:28

Nagykorú, munkaképes:)

Végre vége!

Na azért tudok értelmesebbet is:

Sosem gondolok a jövőre. Úgyis mindjárt itt van.(A.Einstein)

A tudás olyan, mint a körömlakk, az alkohol lemossa.

2010. szept. 30. 18:59

Humoros Idézetek!!


* Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét.

- Robert Orben

* Annak, aki a parazsat szítja egy veszekedésben, nincs oka panaszkodni, hogyha egy szikra az arcába pattan.

- Benjamin Franklin

* Ezen a héten Spanyolországban egy 67 éves asszony ikreknek adott életet. Ezzel ő lett a legidősebb korban szülő nő. A 67 éves asszony elmondta, hogy szeretné gyermekeit szoptatni, de nem elég hosszú hozzá a karja.

- Conan O'Brien

* Talán nem kellene több filmet gyártani képregényekből. Még azt hiszi a világ, hogy Amerika egy infantilis álomvilágban él, ahol mindenre az erőszak a megoldás.

- Bill Maher

* Egy új felmérés szerint, hölgyeim és uraim, javíthatják a memóriájukat, ha kevesebbet tévéznek, több keresztrejtvényt fejtenek, több halat esznek, és... a többire nem emlékszem.

- Dave Letterman

* A Self magazin felmérése szerint minden negyedik nőnek negatív gondolatai vannak saját testéről szex közben. Nem értem, minek aggódnak ezen annyit a nők? Valószínű, hogy szex közben a férfi úgyis egy másik nőre gondol.

- Jay Leno

* Azt hiszem, David Beckham az elsők között volt, akiket úgy jellemeztek, hogy "metroszexuális". Először azt hittem, ez olyasmit jelent, hogy az illető a metróban szexel. Éveket töltöttem a metróban utazgatva és reménykedve.

- Craig Ferguson

* Én voltam a szomszéd gyerek képzeletbeli barátja.

- Emo Philips

* A húsevés nem döntés kérdése, hanem ösztön.

- Dennis Leary

* Miért nem készítik az egész repülőgépet ugyanabból az anyagból, mint a fekete dobozt?

- Steven Wright

* Az "Amerikai Álom"-nak azért ez a neve, mert csak álmában hiszi el az ember.

- George Carlin

* Néha elbizonytalanodom a jó itélőképességemben, amikor valamit, amiben hiszek, vagy amit csinálok, kezd elfogadni az amerikai közönség.

- George Carlin

* Hallottátok a legújabb hírt? A Glidden festékforgalmazó társaság új falfestékeket dobott a piacra, "Csapat-színek" néven. Ez azt jelenti, hogy kifestheted a házadat a kedvenc csapatod színeire. Micsoda okos ötlet! Legalább váláskor nem akarja majd a házat megtartani az asszony.

- Jay Leno

* Amerikában kifejlesztettek egy fogyasztó tablettát kutyák számára. Én nem vagyok állatorvos, de úgy gondolom, hogy ha a kutyád túlsúlyos, próbálj kevesebb kaját adni neki. Biztos, hogy szükség van tablettára? Miért, egyébként a kutya elveszi a slusszkulcsodat, és elautózik a McDonaldsba?

- Jay Leno

* Hogy mi a különbség fikció és valóság között? A fikciónak van értelme.

- Tom Clancy

* Soha nem tudom, mit gondolok valamiről, amíg el nem olvasom, hogy mit írtam róla.

- William Faulkner

* A Toyota új fejlesztése egy berendezés, amely automatikusan megállítja a kocsit, ha a vezető ittas. Ennek az a neve, hogy szembejövő forgalom.

- Conan O'Brien

* Úgy tudom, Britney Spears és Kevin Federline végre megegyeztek a gyerekláthatással kapcsolatban. Hétközben Britney nénikéjénél van a gyerek, hétvégén pedig Kevin ex-barátnője viheti el.

- Jay Leno

* A pszichiáter ugyanazokat a kérdéseket teszi fel nagyon sok pénzért, amiket a feleség ingyen.

- Joey Adams

* A férjek többsége engem olyan orángutánra emlékeztet, amelyik hegedűn akar játszani.

- Honoré de Balzac

* Britney Spears menedzsere a sajtónak tagadta, hogy Britney Szilveszer éjszakáján elájult. Elmondása szerint a sztár kimerült volt, és elaludt a visszaszámláláskor. Amikor megkérdezték Britney-től, hogy mitől volt fáradt, így válaszolt: "Számolni olyan nehéz!"

- Conan O'Brien

* Az életben a legnagyobb teher a pénz és az idő. Legboldogtalanabb az, akinek mindkettőből több van, mint amennyit értelmes dolgokra használhat.

- Samuel Johnson

* A részegség szándékos őrület.

- Ovidius

* Az ember definíciója: fegyveres állat.

- Anatole France

* A demokrácia arról biztosít, hogy ne kormányozzanak minket jobban, mint ahogy megérdemeljük.

- George Bernard Shaw

* Ha az emberi test obszcén, panaszkodjanak a készítőnek, ne nekem!

- Larry Flint

* Ha bárhol kitör a botrány, mi mindig próbálunk valahogy belekerülni.

- Larry Flint

* Néha álmatlanul fekszem éjjel, és azt kérdezem magamtól: "Hol rontottam el?". Ekkor megszólal egy hang: "A válasz nem fér bele egyetlen éjszakába."

- Charlie Brown

* Képzeljék csak el, milyen vastag lehet egy japán ember fotóalbuma.

- George Carlin

* Beethoven annyira rosszul hallott, hogy azt hitte, ő egy festő.

- George Carlin


* Istenem, add, hogy mindig többet akarjak, mint amit elvégezhetek.

- Michelangelo

* A kritikus olyan ember, aki lenéz azokra, akik fölötte állnak.

- Tenessee Williams

* A házasság rabszolgaság - csak civilizált formában.

- Albert Einstein

* Csak a felszínes emberek ismerik jól önmagukat.

- Oscar Wilde

* A balszerencsét a legtöbb ember elviseli. Ha igazán próbára akarjuk tenni egy ember jellemét, adjunk neki hatalmat.

- Abraham Lincoln

* Mindenki szeretne a Mennybe jutni, de meghalni senki nem akar.

- Joe Louis

* A törvény egy pókháló, melyen a nagy legyek átrepülnek, a kicsik pedig fennakadnak.

- Honoré de Balzac

* A politika a lehetőségek és a lehetetlenségek tudománya.

- Otto von Bismarck

* A horoszkóp egy olyan jóslat, melyet sorsunk kisebb-nagyobb eltérésekkel egyébként is bevált egyszer.

- Albert Einstein

* A matematika egy olyan tudomány, melyben az ember a dolgokat nem megérti, hanem megszokja.

- Neumann János

* A nő az egyetlen olyan egérfogó, mely után fut az egér.

- George Bernard Shaw

* Egy igazi úrinő sosem fedi fel az alsóneműjét minden szándék nélkül.

- Lillian Day

* Csak akkor mondom el majd, mit gondolok a nőkről, amikor már fél lábbal a koporsóban leszek. És ha elmondom, utána gyorsan behúzom a másik lábamat is.

- Lev Tolsztoj

* Egy ember halála tragédia, milliók halála pedig statisztika.

- Sztálin

* A tehetséges gyerekek szülei mindig hisznek az örökléstanban.

- George Bernard Shaw

* A legtöbb ember, ha erősen köhög, nem orvoshoz megy, hanem színházba.

- Feleki László

* Halálfélelmet az az ember érez, aki magától az élettől is fél. Az, aki teljes életet él, bármikor kész a halálra.

- Mark Twain

* Még emlékszem azokra az időkre, amikor a levegő tiszta, a szex pedig mocskos volt.

- George Burns

* A jó ceremónia három titka: jó kezdés, jó befejezés, és az, hogy ezek minél közelebb legyenek egymáshoz.

- George Burns

* A Lipton alkalmazottai tartanak kávészünetet?

- Steven Wright

* Van egy üzenetrögzítő az autómban. Az a szöveg van rajta, hogy: "Jelenleg otthon vagyok. Hagyj üzenetet, és ha elmegyek otthonról, majd visszahívlak."

- Steven Wright

* Nekem van a legnagyobb kagylógyűjteményem a világon. A tengerpartokon tartom, talán ti is láttatok már belőle néhányat.

- Steven Wright

* A nőknek most van választásuk: férjhez mennek, vagy nem, dolgoznak, vagy nem, házasságban vállalnak gyereket, vagy egyedül. Nekünk, férfiaknak még mindig ugyanazok a lehetőségeink, mint régen: munka vagy börtön.

- Tim Allen

* Nincs annál idegesítőbb dolog, mint amikor félbe akarod szakítani két ember beszélgetését, és egyszerűen csak tovább folytatják.

- Mark Twain

* Jó pápa lehetett volna belőlem.

- Richard Nixon

* A remény jó reggeli, de rossz vacsora.

- Francis Bacon

* Gyakran idézek önmagamtól. Ez színesebbé teszi a társalgást.

- George Bernard Shaw

* Mi az oka, hogy születéskor örülünk, a temetésen pedig gyászolunk? Az, hogy nem mi születünk és nem mi halunk meg.

- Mark Twain

* A barátság olyan akár a pénz: könnyebb megszerezni, nehezebb megtartani.

- Samuel Butler

* Soha egyetlen napot sem dolgoztam életemben, minden csak mulatság volt.

- Thomas Alva Edison

* Csak azért, mert valami nem úgy működik, ahogy tervezted, még nem biztos, hogy haszontalan.

- Thomas Alva Edison

* Csak azért elválni, mert nem szereted a férjedet, éppen olyan ostobaság, mint csak azért hozzámenni, mert szereted.

- Gábor Zsazsa

* Ezen a világon semmiről sem mondhatjuk, hogy biztos, kivéve a halált és az adót.

- Benjamin Franklin

* Nem tagadom, hogy a nők bolondok. A Mindenható olyannak teremtette őket, hogy illjenek a férfiakhoz.

- George Eliot

* Ha egy házaspár nem jön ki egymással, elválhatnak, de ha nem házasok, akkor ez lehetetlen. Ez egy olyan kötelék, amit csak a halál választhat szét.

- Somerset Maugham

* Semmit sem akarok birtokolni, ami nem fér majd be a koporsómba.

- Fred Allen

* A Vatikán ellenzi a béranyaságot. Szerencse, hogy ez az álláspont még nem volt érvényben, mikor Jézus született.

- Elayne Boosler

* Sosem értettem, hogy tölthet el valaki egy évet egy regény megírásával, mikor pár dollárárt vehet egyet a boltban.

- Fred Allen

* Én is ember vagyok, csak női testbe szorultam.

- Elayne Boosler

* A tragédia az, amikor én elvágom az ujjamat. A komédia az, amikor valaki beleesik egy csatornába és meghal.

- Mel Brooks

* Egy igazi úriember sosem üt meg egy hölgyet, mikor kalapot visel.

- Fred Allen

* A családi kör egy olyan önmagába visszatérő görbe vonal, melynek minden egyes pontja egyenlő távolságban van a családi boldogságtól.

- Karinthy Frigyes

* A Karácsony az az ünnep, amikor honvágyunk támad, még akkor is, ha otthon vagyunk.

- Carol Nelson

* A korrupció az, amiből mi kimaradunk.

- Hofi Géza

* A számítógépes randi klassz, már ha magad is computer vagy.

- Rita Mae Brown

* Feltalálták a tökéletes számítógépet. Csak betáplálod a problémáidat, és nem jönnek elő soha többet.

- Al Goodman

* Ha már elmondtad valakinek, hogy végrendelkeztél a javára, a legillendőbb dolog azonnal meghalnod.

- Samuel Butler

* Az első ember, aki a női arcot egy rózsához hasonlította, biztos, hogy igazi költő volt. Az első ember viszont, aki ezt elismételte, biztos, hogy egy idióta volt.

- Salvador Dalí

* Sokan azért nem érik meg a nyolcvanas éveiket, mert túl sok időt pazarolnak a negyvenes éveikre.

- Salvador Dalí

* Egy apáca gyónását hallgatni olyan, mintha halálra köveznék az embert pattogatott kukoricával.

- Fulton Sheen

* A reklám a emberi intelligencia feltartóztatása annyi időre, hogy pénzt lehessen belőle kihúzni.

- Stephen Leacock

* Hogy mi a csiga? Egy kis takonydarab bukósisakkal.

- Mick Miller

* Egy ínyenc, aki a kalóriákat számolja olyan, mint egy kurtizán, aki az óráját nézi.

- James Beard

* Túl gyorsan vezetek ahhoz, hogy a koleszterinnel törődjek.

- Steven Wright

* Az embereknek fogalmuk sincs, mi a boldogság, amíg meg nem házasodnak. De akkor már túl késő.

- Frank Sinatra

* Sajnálom azokat, akik soha nem isznak. Amikor felkelnek reggel, ugyanúgy érzik magukat, mint ahogy egész nap fogják.

- Frank Sinatra

* A gravitáció nem hibáztatható azért, hogy az emberek szerelembe esnek.

- Albert Einstein

* A szerelem egy piszkos trükk ellenünk, a fajfennmaradás érdekében.

- Somerset Maugham

* Akkor beszélj, amikor dühös vagy. Biztos, hogy a legjobb beszédet fogod mondani, amit valaha megbántál.

- Ambrose Bierce

* Ismerős: olyan ember, akit elég jól ismerünk, hogy kölcsönt kéjünk tőle, de nem eléggé ahhoz, hogy kölcsönt adjunk neki.

- Ambrose Bierce

* Csodálat: annak tapintatos felismerése, hogy egy bizonyos személy mennyire hasonlít hozzánk.

- Ambrose Bierce

* Az egyetlen módja annak, hogy szerezz egy barátot, ha te magad is az vagy.

- Ralph Waldo Emerson

* Az igaz barát szemből támad.

- Oscar Wilde

* A könyvesbolt egyike annak a kevés bizonyítéknak, amink van, arra, hogy az emberek még gondolkodnak.

- Jerry Seinfeld

* A változás elkerülhetetlen. A változás állandó.

- Benjamin Disraeli

* Néha reggel ezzel a gondolattal ébredek: "ma nem érdemes kiszabadítani magam a bőrszíjakból."

- Emo Philips

* Beszélj egy embernek saját magáról, és órákig hallgatni fogja.

- Benjamin Disraeli

* Klasszikus példa vagyok arra, milyenek a humoristák: csak akkor viccesek, ha dolgoznak.

- Peter Sellers

* Ha kétszínű lennék, ezt az arcomat viselném?

- Abraham Lincoln

* A női ruhának olyannak kell lennie, mint egy drótkerítésnek: anélkül tölti be szerepét, hogy akadályozná az átlátást.

- Sophia Loren

* Az országban a legjobb foglalkozása az alelnöknek van. Nincs más dolga, mint reggelente felkelni, és megkérdezni: "Hogy van az elnök?"

- Will Rogers

* Tudósok elmondták, hogy a világ leggyorsabb állata - 40 méter/másodperc sebességre képes - a sz*rvasmarha, ha kidobják egy helikopterből.

- Dave Barry

* Nem vagyok szerényebb, mint ahogy a tehetségem kívánja.

- Oscar Levant

* Amikor nem tudok elaludni, előveszek egy Steve Allen könyvet.

- Oscar Levant

* A rózsa piros, a viola kék - én meg skizofrén vagyok, és én szintén.

- Oscar Levant

* Dupla öröm rászedni a csalót.

- La Fontaine

* Unalmas ember az, aki beszél, amikor azt szeretnéd, hogy meghallgasson.

- Ambrose Bierce

* Onnan tudod, hogy megöregedtél, hogy a gyertyák már többe kerülnek, mint maga a torta.

- Bob Hope

* Ahogyan én látom, ha valaki szivárványt akar, el kell viselnie az esőt is.

- Dolly Parton

* Amint az emberek meglátják az arcomat a mozivásznon, már egyből tudják, hogyan folytatódik a film: 1. nem fogok összejönni a lánnyal, 2. a jelenet végén meghalok.

- Lee Marvin

* A világ tele van elszánt emberekkel. Néhányan elszántan dolgoznak, a többi pedig elszántan hagyja őket.

- Robert Frost

* Én a megélhetésért álmodozom.

- Steven Spielberg

* Korán szoktam lefeküdni. A kedvenc álmom kilenckor kezdődik.

- George Carlin

* A szerelemben a férfi csak akkor győzhet, ha elfut.

- Napoleon Bonaparte

* Csillagászok egy csoportja úgy döntött, hogy a Plútót törlik a bolygók közül. Megpróbálták ezt Bush elnöknek tudományosan elmagyarázni, végül feladták a próbálkozást, és azt mondták neki, hogy a Plútót szétrombolta a Halálcsillag.

- Bill Maher

* Szakterületem a filozófia. Ez azt jelenti, hogy mélyreszántó gondolataim vannak a munkanélküliségről.

- Bruce Lee

* Bementem az eltűnt személyek osztályára, de senki nem volt ott.

- George Carlin

* Azok az emberek, akik biztonsági okból tartanak otthon fegyvert, nagyrészt ugyanazok, akik elutasítják a biztonsági öv használatát.

- George Carlin

* Gondoltam, egy Shakespeare vers felolvasásával kellene kezdenem, aztán eszembe jutott, hogy ugyan miért. Ő sem olvassa az én verseimet.

- Spike Milligan

* Nos, az asszony... Hogyan is tudnék a karjaiba zuhanni úgy, hogy ne kerüljek a kezei közé?

- Ambrose Bierce

* Ahoz, hogy valaki becsülettel végigdolgozzon egy nap nyolc órát, főnöknek kell lennie, és munkával tölteni napi húsz órát.

- Robert Frost

* Csak arra vágytam mindig, hogy a tisztességes napi munkáért tisztességes heti bért kapjak.

- Steve Martin

* Nekem a boksz olyan, mint a balett, eltekintve attól, hogy nincs zene, nincs korreográfia, és a táncosok ütik egymást.

- Jack Handy

* A Cosmo felmérése szerint a férfiak 13 %-a vallotta be, hogy próbált már fel melltartót. Viszont a szomorú tény az, hogy az amerikai férfiak 43 %-ának valóban szüksége is lenne rá.

- Jay Leno

* Kétféle férfi létezik: a halott és a halálos.

- Helen Rowland

* Miért teremtette Isten a férfit? Mert a vibrátor nem tud füvet nyírni.

- Madonna

* Amikor fel akarom kelteni egy férfi érdeklődését, az "Új autóbelső" nevű parfümömet viselem.

- Rita Rudner

* Az ember állandóan korrigálni akarja a hibáit. Gondolkodom azon, hogy az egész testemet sebészeti úton eltávolíttatom.

- Douglas Adams

* A repülés titka az, hogy valaki próbálja ledobni magát a földre, de elvéti.

- Douglas Adams

* Több ölben voltam már, mint egy éttermi szalvéta.

- Mae West

* Az ingyen szex és a megvásárolható szex között az a különbség, hogy a megvásárolható kevesebbe kerül.

- Brendan Francis

* Hogy mi az a két szó, amit nem akarunk hallani szeretkezés közben? "Drágám, hazajöttem!"

- Ken Hammond

* Elég furcsák az emberek, nem? Például, ha bemész egy könyvtárba, és elkezdesz kiabálni: "Ááááááá!", mindenki megbámul. De ha egy repülőgépen csinálod ugyanezt, egyből csatlakoznak.

- Tommy Cooper

* Miért mondják, hogy csúcsforgalom, amikor semmi sem mozdul?

- Robin Williams

* Azt tervezik, hogy megtiltják a cigarettázást minden olyan helyen, ahol hetente tíznél több ember fordul meg. Ez azt jelenti, hogy Madonna még az ágyban sem dohányozhat.

- Bill Maher

* Nem olvasok hirdetéseket. Akkor minden időmet csak vágyakozással tölteném.

- Franz Kafka

* Azok, akik pihenni akarnak, csak unatkozni tudnak. Akik dolgozni akarnak, azok tudnak igazán pihenni.

- Dylan Thomas

* Az öngyilkosság üzenet Istennek. Azt jelenti: "Nem rughatsz ki, felmondok!"

- Bill Maher

* Gyerekkoromban sokkal jobban féltem a Tetanus oltástól, mint például Drakulától.

- Dave Barry

* A mágnesesség - ha visszaemlékszünk a fizikaórán tanultakra, - az az erő, mely arra késztet bizonyos tárgyakat, hogy a hűtőszekrényhez tapadjanak.

- Dave Barry

* Azok az emberek, akik megosztják veled vallási nézeteiket, szinte soha nem akarják, hogy te is megoszd velük a tieidet.

- Dave Barry

* A cápák olyan kemények, mint azok a futball-rajongók, akik Chicagoban január közepén leveszik a pólójukat, csak sokkal intelligensebbek.

- Dave Barry

* Az egoista egy rossz ízlésű ember, akit sokkal jobban érdekel saját maga, mint én.

- Ambrose Bierce

* Szépség: olyan tulajdonság, mellyel a nő elkápráztatja a szeretőt, és elrettenti a férjet.

- Ambrose Bierce

* Milyen különös teremtmény az ember! De még különösebb az asszony!

- Lord Byron

* A nő ösztöne sokkal pontosabb, mint a férfi bizonyossága.

- Rudyard Kipling

* Egy nő onnan tudhatja, hogy jó a ruhája, hogy a férfi le akarja róla venni.

- Robert Paul

* Hogy hogy jutottam el Hollywoodba? Vonattal.

- John Ford

* Házigazdának lenni az Oscar-díj átadáson nekem olyan, mint egy gyönyörő nővel együtt lenni. Mindkettőre csak akkor van esélyem, ha Billy Cristal elutazott a városból.

- Steve Martin

* A tökéletes szám ritka, akárcsak a tökéletes ember.

- René Descartes

* Nem tudok se énekelni, se táncolni, se játszani. Mi más lehetnék, mint show-műsor vezető?

- David Letterman

* A televízió visszahozta a gyilkosságot az otthonokba. Ahová egyébként is tartozik.

- Alfred Hitchcock

* Azt kérdezik tőlem, van-e noteszem, amibe feljegyzem a jó ötleteimet. Volt egy, de elhagytam...

- Albert Einstein

* A holttestemet tudományos-fantasztikus célra ajánlom fel.

- Steven Wright

* Egyetlen madár sem szárnyal túl magasan, míg a saját szárnyával repül.

- William Blake

* Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

- William Blake

* A kompromisszum annak a művészete, hogy hogyan osszunk darabokra egy kekszet úgy, hogy mindenki azt higyje, ő kapta a legnagyobbat.

- Paul Gauguin

* Megláttam az angyalt a márványtömbben, és addig véstem, míg ki nem szabadítottam.

- Michelangelo

* A konzervatív olyan ember, akinek két tökéletes lába van ugyan, mégsem tanulta meg, hogy kell hátrafelé járni.

- Franklin D. Roosevelt

* A politikában semmi sem történik véletlenül. Ha valami mégis véletlennek tűnik, azt biztos, hogy úgy tervezték meg.

- Franklin D. Roosevelt

* A legtöbb nő meg akarja változtatni a férfit, akit szeret, de ha ez sikerül, többé már nem szereti.

- Marlene Dietrich

* Az a kormány, amelyik kirabolja Pétert, hogy Pálnak fizessen, mindig Pál támogatásától függ.

- George Bernard Shaw

* Az étterem egy olyan hely, ahol az őrületet palackban kínálják.

- Jonathan Swift

* Nincs hülyébb, mint egy képzett ember, akit megfosztanak attól, amiben képzett.

- Will Rogers

* Anglia és Amerika az a két ország, melyeket a közös nyelv különböztet meg.

- George Bernard Shaw

* A kempingezés egy természetes módja annak, hogyan támogassuk a szállodaipart.

- Dave Barry

* Hogy a Nemzeti Galériából melyik festményt menteném ki, ha tűz lenne? Az ajtóhoz legközelebb esőt, természetesen.

- George Bernard Shaw

* ...Ezek az én elveim. De ha valakinek nem tetszik, akkor vannak másmilyenek is.

- Groucho Marx

* A kreativitás titka, hogy jól tudod leplezni a forrásaidat.

- Albert Einstein

* A munka ivóleckékből álló tanfolyam.

- Oscar Wilde

* Abbahagytam az ivást - amikor alszom.

- George Best

* Egy notebookban az a csodálatos, hogy bármennyi dolgot töltesz bele, attól nem lesz nagyobb vagy nehezebb.

- Bill Gates

* Mióta a matematikusok megtámadták a relativitás-elméletet, azóta én magam sem értem.

- Albert Einstein

* Örököltem egy festményt és egy hegedűt, amikről kiderült, hogy Rembrandt és Stradivari készítette. Sajnos azonban Rembrandt hanyag hegedűkészítő volt, Stradivari pedig borzalmas festő.

- Tommy Cooper

* Bármelyik bolond tud képet festeni, de eladni csak egy okos tudja.

- Samuel Butler

* Nem élek drogokkal. Én magam vagyok az.

- Salvador Dalí

* Egy alkoholista vagyok, írás-problémával.

- Brendan Behan

* A festészet olyan művészet, amikor megvédenek egy sima felületet az időjárástól, de kiteszik azt a kritikának.

- Ambrose Bierce

* Az USÁ-ban ma egy új felmérés eredményét hozták nyilvánosságra: négyből három ember a lakosság 75 %-át teszi ki.

- David Letterman

* Az oroszok azért rajonganak Brooke Shields-ért, mert a szemöldöke Brezsnyevre emlékezteti őket.

- Robin Williams

* Én azt hittem, hogy a "Deep throat" (Mély torok) az egy zsiráfról szóló film.

- Bob Hope

* Heten voltunk testvérek. Így tanultam meg táncolni: reggel a fürdőszoba előtt.

- Bob Hope

* Asszonyok: lehetetlen velük együtt élni, de lehetetlen őket eltemetni is a hátsó udvarban, úgy hogy a szomszéd ne vegye észre.

- Sean Williamson

* Egy asszony csak akkor elégedett teljesen, ha legalább tíz évvel fiatalabbnak néz ki, mint a saját lánya.

- Oscar Wilde

* A ceremónia akkor jó, ha olyan, mint a nők szoknyája: épp annyira rövid, hogy felkeltse az érdeklődést, de elég hosszú, hogy takarja a lényeget.

- Ronald Knox

* Minden embernek van időgépe. Van, amelyik a múltba visz, ezt hívják memóriának, van, amelyik a jövőbe, ez az álmodozás.

- Jeremy Irons

* New Yorkban ma megnyitottak a városi strandok. Az első száz látogató ingyenes Hepatitis-oltást kapott.

- David Letterman

* Paris Hilton egy interjú során elmondta, hogy sosem beszélt szüleivel a szexről. Túl szégyellős és ezért nem kérdezett tőlük semmit. Ezek szerint, mindent, amit tud a szexről, a saját videókazettája tanulmányozásakor sajátított el.

- Jay Leno

* Ha a rákok is olyan aranyosak lennének, mint a kiskutyák, biztos hogy senkinek sem jutna eszébe, hogy lobogó forró vízbe dobja őket. Azok az éttermek, ahol élő rákot válaszhat a vendég egy tálból, és megfőzheti, igazán ráírhatnák az állat páncéljára, hogy: Happy, vagy Baby Doll, vagy Junior. Kíváncsi lennék, volna-e szíve valakinek bedobni egy Happy nevű rákot a forró vízbe.

- George Carlin

* Superman ismét a mozikban! Nem állítom, hogy az új film unalmas lenne, de az egész arról szól, hogy Superman két órán át a globális felemlegedésről beszél.

- David Letterman

* Képzeld azt, hogy egy idióta vagy. És tegyük fel, hogy tagja vagy a Kongresszusnak... De minek ismétlem önmagam?

- Mark Twain

* Egy férfi szívéhez a legrövidebb út a mellkasán keresztül vezet.

- Roseanne Barr

* Szerencse, hogy nem vagyok biszexuális. Nem bírnám elviselni, ha a férfiak is ugyanúgy elutasítanának, mint a nők.

- Bernard Manning

* Tudjátok, milyen az, mikor egy pálcát vízbe tesznek, és elhajlik? Na, ezért nem szoktam fürödni!

- Steven Wright

* Hogy mit tennék, ha tudnám, hogy már csak hat hónapom van hátra? Gyorsabban ütném a billentyűket.

- Isaac Asimov

* Manapság az egyetlen fantáziadús iromány a jövedelemadó-visszatérítés.

- Herman Wouk

* Anyanyelvi szinten beszélem az eszperantót.

- Spike Milligan

* Iszom, tehát vagyok.

- W. C. Fields

* Egyszer kezet ráztam Pat Boone-nal. Az egész jobb oldalam kiszáradt.

- Dean Martin

* Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert utálom a növényeket.

- A. Whitney Brown

* Egy szülőt elveszteni szerencsétlenség, egyszerre mindkettőt elveszteni viszont már gondatlanság.

- Oscar Wilde

* Három nappal a halál után még tovább nő a köröm és a haj, de a telefonhívások már abbamaradnak.

- Johnny Carson

* Onnan tudod, hogy kezdesz öregedni, ha lehajolsz bekötni a cipődet, és közben azon gondolkozol, mit kell még ott lent csinálnod, ha már lehajoltál.

- George Burns

* Tartásdíjat fizetni olyan, mint szénát venni egy döglött lónak.

- Groucho Marx

* A szüleim még szinte gyerekek voltak, mikor összeházasodtak. Apám 18 éves volt akkor, anyám 16, én meg 3.

- Billie Holiday

* Mindannyian elmebetegek, de az, aki elemezni is tudja a képzelődéseit, az a filozófus.

- Ambrose Bierce

* A legszebb szavak az angol nyelvben: "not guilty".

- Maxim Gorkij

* Egyetlen jogász aktatáskával többet tud lopni, mint ezer ember fegyverrel.

- Mario Puzo

* A múlt héten azt mondtam, hogy ő a legrondább nő, akit valaha láttam. Azóta találkoztam a nővérével, így kénytelen vagyok visszavonni az állításomat.

- Mark Twain

* A nők állandóan PMS-ről panaszkodnak. Én meg azt mondom: ez a hónap egyetlen olyan időszaka, amikor önmagam lehetek.

- Roseanne Barr

* Az egyetlen módja, hogy legyőzzük az ügyvédeket, ha üres zsebbel halunk meg.

- Will Rogers

* Mindenkit "kedvesem"-nek szólítok, mert nem emlékszem a nevükre.

- Gábor Zsazsa

* Sam bácsikám goromba ember volt. A sírkövére ezt íratta: "Mit bámultok?"

- Margaret Smith

* Az ember nem kaphat meg mindent. De tényleg, hová is tenné?

- Steven Wright

* Persze, hogy űztem szabadtéri sportokat! Egyszer dominóztam kint a szabadban.

- Oscar Wilde

* A boksz az, amikor sok fehér ember nézi, hogy két fekete összeveri egymást.

- Muhammad Ali

* Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az.

- Paul Newman

* Egészen vékony vonal választja el a horgászt attól, aki csak álldogál a parton, mint egy idióta.

- Steven Wright

* Ha Isten nem akarná, hogy megegyük az állatokat, akkor miért húsból teremtette őket?

- John Cleese

* Az egyetlen karácsonyi emlékem, hogy minden évben, Karácsony másnapján apám kievezett velem a parttól 10 mérföldre, kidobott a csónakból, és ki kellett úsznom. Furcsa, de ez egy hagyomány volt. Nem is ez volt a legnehezebb része, hanem az, hogy ki kellett szabadulnom a zsákból.

- John Cleese

* A kisgyerekeknek nincs szükségük nyári szabadságra, mégis sokat látok a tengerparton. Odamegyek hozzájuk és azt mondom: "Mit kerestek ti itt? Soha életetekben nem dolgoztatok még egy napot sem!"

- Steven Wright

* ...Ez egy tökéletes házasság volt: a nő nem akart, a férfi pedig nem tudott.

- Spike Milligan

* Sokkal jobb feketének lenni, mint homokosnak. Ha fekete vagy, azt nem kell közölnöd az anyáddal.

- Charles Pierce

* Olyan régóta nem volt szexuális kapcsolatom, hogy már azt is elfelejtettem, ki kit kötöz meg.

- Joan Rivers

* Azért vagyok olyan jó szerető, mert sokat edzem magam.

- Woody Allen

* Egyetlen dolog, ami még Isten számára is lehetetlen: bármi értelmét találni a szerzői jogoknak a világon.

- Mark Twain

* Ha a hirdetők a reklámokra fordított összeget inkább a termékük fejlesztésére költenék, nem is kellene reklámozniuk azokat.

- Will Rogers

* Ahogy a reklámokban mutatják, hogy oldja fel a mosópor a vérfoltot, abban van valami durva. Én azt hiszem, ha van egy pólója valakinek, ami tiszta véres, akkor nem a mosás a fő probléma. Talán először el kellene tüntetni a holttestet.

- Jerry Seinfeld

* Egy felmérés szerint a sok szójababot és szójaszószt tartalmazó étrend a férfiaknál meddőséget okozhat. Mostmár értem, miért vannak olyan kevesen a kínaiak!

- Conan O'Brien

* Nem félek a számítógépektől. A hiányuktól félek.

- Isaac Asimov

* A diéta első számú törvénye: ha valami ízlik, biztos, hogy ártalmas.

- Isaac Asimov

* Már évekkel ezelőtt eldöntöttem, hogy nem ülök többé repülőre. Nem akarok turisták között meghalni.

- Billy Bob Thornton

* Az ideális nyári nap az, amikor süt a nap, enyhe szellő lengedez, madarak csicseregnek, és elromlott a fűnyíró.

- James Dent

* Élj veszélyesen! Városaidat a Vezúv lábához építsd!

- Friedrich Nietzsche

* Egy igazi férfi két dologra vágyik: veszélyre és játékra. Ezért kell neki a nő, aki veszélyes játék.

- Friedrich Nietzsche

* Nem az számít, mit beszélnek rólad, csakis az, hogy mit suttognak.

- Errol Flinn

* Egy felmérés szerint az emberek 65 %-a azt vallotta, hogy az adócsalás súlyosabb bűn, mint a hűtlenség. A fennmaradó 35 % nő volt.

- Jay Leno

* Emlékeztek a Knight Rider c. sorozatra, amelyikben David Hasselhoff szerepelt meg egy beszélő autó? Tudjátok, honnan jött a beszélő autó ötlete? A producer megnézte Hasselhoffot játék közben, és azt mondta: - Miért ne írjunk az autónak néhány sornyi szöveget?

- Jay Leno

* Hippi az, aki úgy jár, mint Tarzan, úgy néz ki, mint Jean és úgy bűzlik, mint Cheetah.

- Ronald Reagan

* A kormány nézőpontját a gazdaságról a következőképpen lehet összefoglalni: Ha valami megmozdul, meg kell adóztatni. Ha valami mozgásban van, meg kell szabályozni. Ha valami leállt, meg kell támogatni.

- Ronald Reagan

* A múltkor elmentem egy verekedésre, és hockey-meccs lett belőle.

- Rodney Dangerfield

* Olyan korban élünk, amikor a pizza hamarabb házhoz jön, mint a rendőrség.

- Jeff Marder

* A törvény olyan, mint a kolbász. Jobb, ha nem látjuk, hogyan készül.

- Otto von Bismarck

* A dráma maga az élet, csak az unalmas részek nélkül.

- Alfred Hitchcock

* A rajzfilmkészítőknek van a legkönnyebb dolguk a szereposztással. Ha nem tetszik egy figura, egyszerűen széttépik.

- Alfred Hitchcock

* Nem engedem, hogy a lányaim idegen nyelveket tanuljanak. Egy asszonynak egyetlen nyelv is elég.

- John Milton

* A két legszebb szó a világon: "csekk mellékelve".

- Dorothy Parker

* Az egyetlen oka, hogy egy American Express reklámban részt vettem, hogy kiegyenlíthessem az American Express számlámat.

- Peter Ustinov

* Van annyi pénzem, hogy egész hátralévő életemre elég. Feltéve, hogy már nem vásárolok semmit.

- Jackie Mason

* Ahogy öregszik az ember, három dolog történik. Az első, hogy romlik a memóriája, a másik kettőre nem emlékszem...

- Sir Norman Wisdom

* Többet elérhetsz szép szóval és egy fegyverrel, mint pusztán szép szóval.

- Al Capone

* Egy rendőrségi felmérés szerint sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy egy kövér rendőr rád lő, ha futsz.

- Dennis Miller

* A világon a legkönnyebb mesterség a boncolás. Mi lehet a legnagyobb baj, ami megtörténhet közben? Legföljebb megérzi az ember a páciens pulzusát.

- Dennis Miller

* A gyereknevelés - nehéz ügy. Persze, bűnhődni kell a szexért!

- Bill Maher

* Több millió évvel ezelőtt, amikor még nem találták fel a kereket, néhány fickó éppen figyelte, ahogy a feleségeik egy hatalmas állattetemet cipelnek a barlangjukhoz. Ez igen kimerítő munka volt, a pasik még a nézésébe is belefáradtak. Aztán észrevették, hogy van a közelben néhány szép kerek, sima kődarab. Felültek hát azok tetejére, hogy még jobban lássák asszonyaikat. Ez volt az első nagy felfedezés, mely továbbfejlesztése vezetett aztán a televízió feltalálásához... no és a távirányítóhoz.

- Dave Barry

* Mindig józanul tedd azt, amit részegen ígértél. Ebből majd megtanulod, hogy ne jártasd a szádat.

- Ernest Hemingway

* Néha olyan az élet, akár egy álom. Például amikor lenézek, és észreveszem, hogy elfelejtettem felvenni a nadrágomat.

- Jack Handy

* A lány nadrágja olyan szűk volt, hogy alig kaptam levegőt.

- Benny Hill

* Észrevették már, hogy azok az emberek, akik a születésszabályozásról beszélnek, már mind megszülettek?

- Benny Hill

* A tanulás gyökere keserű, de a gyümölcse édes.

- Arisztotelész

* A diplomaosztó ünnepség egy olyan ceremónia, amikor arról mondanak beszédet több ezer egyforma fejfedőbe és talárba öltözött hallgatónak, hogy az egyéniség a siker kulcsa.

- Robert Orben

* Egy 46 éves orvos Angliában feladta állását, mert nem bírta ki, hogy ne lépjen szexuális kapcsolatba a nőnemű pácienseivel. Az ijesztő az, hogy az illető állatorvos volt.

- Jay Leno

* Emigráns: felvilágosulatlan ember, aki azt hiszi, hogy egyik ország jobb a másiknál.

- Ambrose Bierce

* Férjhezmenni olyan, mint amikor megveszel valamit, amit már régóta kinéztél magadnak a kirakatból. Lehet, hogy örülsz neki, amikor hazaviszed, aztán kiderül, hogy nem illik semmihez a lakásban.

- Jean Kerr

* A nap legnehezebb órái akkor következnek, miután valaki ezt kérdezi: "Van egy perced?".

- Sam Ewing

* Soha nem iszom reggeli előtt erősebbet a ginnél.

- W. C. Fields

* A balettban a férfi olyan szűk nadrágot visel, hogy még az is látszik, milyen vallású.

- Robin Williams

* Észrevették már, hogy egy újszülött mindig épp arra a rokonra hasonlít legjobban, aki a leggazdagabb?

- Robert Paul

* Nem tudtam, milyen az igazi boldogság, amíg meg nem nősültem. Akkor viszont már túl késő volt.

- Max Kauffmann

* Így szóltam a feleségemhez: "Tudod, mit hallottam a kocsmában? Hogy a tejesembernek ebben az utcában minden asszonnyal volt már viszonya, egyet kivéve." Erre ő: "Fogadjunk az a beképzelt Phyllis az a 23-asból."

- Max Kauffmann

* A New England Journal of Medicine szerint 10-ből 9 orvos elismeri, hogy 10-ből 1 orvos idióta.

- Jay Leno

* Ahogy a feleségem öltözik, az halálos. Ugyanilyen a főztje is.

- Henny Youngman

* A kisfiam született orvos. Olvashatatlan az írása.

- Henny Youngman

* Szeretem Hálaadáskor a pulykát. Ez az egyetlen időszak Los Angelesben, amikor valódi melleket lehet látni.

- Arnold Schwarzenegger

* Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban. A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést.

- Albert Einstein

* Egy lánynak a lábai a legjobb barátai. Néha azonban a jóbarátoknak is el kell válniuk egymástól.

- Redd Foxx

* Cinikus az, aki ha virágillatot érez, körülnéz, hogy hol a koporsó.

- Henry Louis Mencken

* Nem tartozom senkinek egyetlen pennivel sem. Kivéve a kereskedőket.

- P. G. Wodehouse

* Az egyik jele a közelgő idegösszeomlásnak az a meggyőződés, hogy a munkád nagyon-nagyon fontos.

- Bertrand Russell

* Sötétben minden szín illik egymáshoz.

- Sir Francis Bacon

* Az agglegények sokkal jobban ismerik a nőket, mint a nősemberek. Máskülönben ők is megházasodnának.

- Henry Louis Mencken

* Higyjétek el nekem: a legostobább nő is tud irányítani egy okos férfit, de csak egy nagyon okos nő boldogul egy ostoba férfivel.

- Rudyard Kipling

* Idealista az, aki ha észreveszi, hogy a rózsa jobb illatú mint a káposzta, azt gondolja, hogy finomabb leves is készül belőle.

- Henry Louis Mencken

* A holnapután a harmadik nap a hátralévő életedből.

- George Carlin

* Az élet az, ami megtörténik veled, miközben azzal vagy elfoglalva, hogy egyéb terveket szövögetsz.

- John Lennon

* Csak egyetlenegy dolog van, ami miatt szakítanék a barátnőmmel: ha rajtakapna egy másik nővel. Azt nem bírnám elviselni.

- Steve Martin

* Soha életemben nem követtem el hibát. Legalábbis nem olyat, amit ne tudtam volna utólag megmagyarázni.

- Rudyard Kipling

* Igazi barátod az, aki a hátad mögött is csak jót mond rólad.

- Sam Ewing

* Engem a televízió műveltté tesz. Ha valaki bekapcsolja, mindig kimegyek a másik szobába könyvet olvasni.

- Groucho Marx

* Egy férfi a házban felér kettővel az utcán!

- Mae West

* Isten gyógyít, az orvos pedig kapja a fizetséget.

- Benjamin Franklin

* A probléma az, hogy Isten agyat és péniszt is adott a férfinak, és hozzá annyi vért, hogy egyszerre csak az egyik működhessen.

- Robin Williams

* Ne hagyd, hogy egy férfi bármit is föléd helyezzen - az esernyője kivételével!

- Mae West

* Stílus az, amikor önmagunkat utánozzuk.

- Alfred Hitchcock

* Kitaláltam a legjobb módszert, hogyan adjunk tanácsot gyermekünknek. Először találjuk ki, mit akar, aztán tanácsoljuk neki, hogy tegye azt.

- Harry Truman

* A feleség rabszolga, akit trónra kell tudnunk ültetni.

- Honoré de Balzac

* Az ember az egyetlen állat, mely képes elpirulni - és van is rá oka.

- Mark Twain

* A művészet hazugság, melynek segítségével felismerjük az igazságot.

- Pablo Picasso

* A fiatal írókkal az a probléma, hogy mindannyian a hatvanas éveikben járnak.

- Somerset Maugham

* Amikor a gyerek felnő, ideje, hogy a szülők a saját lábukra álljanak.

- Francis Hope

2010. szept. 30. 18:58
Nagyon szépen köszi..
2010. szept. 30. 18:56

"Ami fél, azt el ne fogadd,

Egészet akarj és egészet adj!"

(Ady)



"Úgy élj a jelenben, hogy

megbánás nélkül

gondolhass a múltra."

(Ady)



"Mi mindig,

mindenrõl elkésünk.

Késõ az álmunk,

a sikerünk

szívünk, nyugalmunk, ölelésünk

Mi mindig mindenrõl elkésünk."

(Ady)



"Bár zord a harc,

megéri a világ

Ha az ember

az marad, ami volt;

Nemes, küzdõ, szabadlelkû diák."

(Ady)



"A szárny megnõtt üresen áll a fészek

Csak álom volt a szép diákvilág

S mint a fecske alkonyati szélben

Ma szárnyat bont egy sereg diák."

(Ady)



"Nem kívánom senkitõl,

hogy csodás dolgot tegyen,

de joggal elvárom mindenkitõl,

hogy mindig ember legyen."

( Ady)



"Nem hal meg az, ki milliókra költi

Dús élete kincsét, ámbár napja múl,

Hanem lezárva ami benne földi,

Egy éltetõ eszmévé finomul,

Mely fennmarad és nõttön nõ tiszta fénye,

Amint idõben, térben távozik,

Melyhez tekint fel az utód erénye:

óhajt, remél, hisz és imádkozik."

(Arany János)



"Nemes önbizalom, de ne az önhittség

Rugói lelkedet nagy célra feszítsék,

Legnagyobb cél pedig, itt, e földi létben,

Ember lenni mindég, minden körülményben."

(Arany János)



"Útjaink százfelé válnak,

De szívünk egy célért dobog,

Nekivágunk a küzdelmes mának,

És épít karunk egy szebb holnapot..."

(Arany János)


"Legnagyobb cél pedig itt-e földi létben

Ember lenni mindig, minden körülményben."

(Arany János)



"Mindenik embernek

a lelkében dal van

És a saját lelkét

hallja minden dalban

És akinek a lelkében az ének

Az hallja a mások énekét is szépnek"

(Babits Mihály)



"Holnappal ne törõdj, messze ne álmodozz,

Légy víg, légy te okos, míg lehet, élj és örülj.

Míg szólunk, az idõ hirtelen elrepül,

Mint a nyíl s zuhogó patak."

(Berzsenyi Dániel)



"Életünk termése szolgálja hazánk dicsõségét!

Mi vagyunk azaranyló, hullámzó búzatábla,

mi vagyunk az eljövendõ ország magvetése.

S szeretnénk részeseivé lenni annak a világnak,

amelyet betölt nemzetünk dicsõsége."

(Meditáció a 72. zsoltárhoz)



"Vigyázz nagyon, hogy ember maradj

holnapra törve a mából,

és túl ne lobbanj

holnapután

a tegnapi

lángolástól"

(Boór András)



"Senkinek sem kötelessége

Hogy nagy ember legyen

Már az is nagyon szép,

Ha valaki ember tud lenni."

(Alfred Capus)



"Hinnünk kell, hogy tehetségesek vagyunk

valamiben és, hogy ezt a valamit

bármiáron el kell érnünk."

(Curie)

2010. szept. 30. 18:55
köszönöm:)
2010. szept. 30. 18:53
Így múlik el a világ dicsősége:))
2010. szept. 30. 18:45

Ilyeneket pl: Ritkán párosul a tudás a szépséggel de én kivétel vagyok

Késő lesz sírni ha már eltűntem, most próbálj gondolni rám...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook