Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bal oldali lapocka fájdalom levegővételkor mitől lehet? fórum

Bal oldali lapocka fájdalom levegővételkor mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


26. pittopotti (válaszként erre: 25. - Lávli)
2019. jún. 12. 19:12
Igen tudom, én is többre számítottam :( !
25. Lávli (válaszként erre: 24. - Pittopotti)
2019. jún. 12. 17:09

Hát tapstól biztos, hogy nem.

2 kiló borzasztó kevés több, mint egy hónap alatt, ekkora súlyból, de legalább ment le, ne hagyd abba!

Minden porcikád kárát látja előbb utóbb, ha nem változtatsz.

24. pittopotti (válaszként erre: 23. - Lávli)
2019. jún. 12. 16:48
egy tapstol nemfog le menni rolam, nem egy hónap alatt szedtem fel. Jelenleg -2 kg sikerült le adnom, nem sok de több mint a semmi ! Mellesleg diétázok, a cukrot teljesen kiiktattam !
23. Lávli
2019. jún. 12. 16:18
De tényleg nem bírod elképzelni, milyen megterhelő minden szervednek (szív, tüdő, máj, vese, gyomor), szervrendszerednek (mozgás, légzés, keringés, kiválasztás, emésztés), csontodnak, izmodnak, izületednek a 60 kiló súlyfelesleg???
2019. jún. 12. 16:10
Nem volt baleset, sem sérülés. Mielőtt voltam a sűrgőségin elötte pár nappal festettem a szobát. EKG,vérvétel volt azt mondták a tüdőemboliát és a szivinfarktust ki zárják.. Kaptam gyulladáscsökentőt be szedtem... de azóta is fáj, nagyobb levegővételkor erősen... :/
21. DocX
2019. jún. 11. 16:13

Sziasztok,


tipikusan az a probléma, amire nehezen lehet rájönni. Nekem ilyen problémám volt: gerinc csigolyánál ideg becsípődés. Nem veszélyesen, de elég fájdalmas tud lenni.


Mitől lehet?

Egy rossz mozdulat, kicsavart pózban alszol, rosszul hajolsz le...stb

A gerinc csavart terhelése okozza.


Megoldás:

Megfelelő gerincet erősítő torna (gyógytorna, jóga), gerinc mélyizmokat erősító gyakorlatok.

Elmész megfelelő csontkovácshoz és helyreteszi a hátadat. Ez utóbbi részben megoldás, mert ismét könnyen előjöhet, valamint a gerinc melleti izmokat összekötő szalagok se szeretik. Jobb az hát megerősítése.

20. Bolimekurac (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2019. jún. 11. 13:58

Tökmindegy.A hazai betegellátás sajnos siralomház - bár velem remekül bántak a váci kórházban. Azt kell mondani amúgy tegnap történt. Nekem bicajbalesetem volt pont a 46. szülinapomom ( józanul!) , nem akartam orvoshoz menni de egy barátom azt mondta másnap: Befelé a kocsiba és irány az SBO. Még akkor (másnap) is reszkettem a sokktól és a delíriumtól, de túléltem.


Ezek valós idejű döntések és rendezni kell, mert különben kololyabb lesza a baj. Jó szándékkal vayok, higgy nekem :) Üdv Laci

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. jún. 10. 15:46
Dehogynem, a légmell is keletkezhet így.
18. Lávli (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. jún. 10. 08:02
És a plusz 60 kiló? Abból ment le már valami?
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2019. jún. 9. 23:43

[link]


Szerintem onnan nem tud kilépni levegő, pláne nem a mellhártyaüregbe, de

" a tüdők szélei a légzési állapot változásaitól függően különböző mértékben terjednek be a fali mellhártya lemezei közé. Belégzéskor a mellkas kitágul, a mellhártyaöblök megnyílnak, és a tüdőállománynak a megfelelő részei ezekbe belecsúszva hozzájárulnak a tüdő kitágulásához, így a belégzéshez." - szóval elvileg "beszorulhat"...

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. jún. 9. 23:37
A tüdőhólyagocskákból kilép a levegő és összegyűlik a mellhártyaüregben.
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - 0adc8842b1)
2019. jún. 9. 22:22
Magam is tapasztaltam, hogy létezik, csak nem találtam még rá orvosi magyarázatot.
14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. jún. 9. 22:18
Ne húzd fel a vállad és úgy vegyél amilyen mélyen tudod lélegzetet. A levegő beszorulás létezik és mély levegő vétellel elszokott múlni. Különben, aki EKG-ra elküld, annak esze is lehetne, hogy rtg.re is elküld. Nem hiszem, hogy idegi. Ha csonttól lenne, ahhoz sérülés is kell. Volt? Ha még mindig van, irány orvos!
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2019. jún. 9. 20:46

Ráadásul a sérülésre csak emlékezne.

Bár néha olyan apróság, hogy nem is vesszük komolyan.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Bolimekurac)
2019. jún. 9. 20:39

SBO-ra nem egy hónapos tünettel, betegséggel kell menni, hanem tényleg sürgősségi ellátást igénylővel.

Szerinted mit mondanak, ha elmondja egy hónapja probléma, de most eszébe jutott és benézett.

2019. jún. 9. 20:33
Törés vagy repedés de lehet izomszakadás-húzódás. Ezt nem itt a Hoxán fogják neked diagnosztizálni, hanem az SBO-n. Pucolás a kórházba, kiárni a lehetséges kockázatokat. Nézz rá a képeimre, én egy bicajbaleset után vagyok és nem kicsit néztem ki csúnyán - még másnap is alig tudtam járni és reszkettem a sokktól a sürgősségin, pedig az idegrendszerem nagyon stabil. Volt :D
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2019. jún. 9. 20:08

Tényleg.

Én először egyébként is valami reumatikus dologra vagy valamelyik csont sérülésére gondoltam.

A tüdőgyulladás egy hónap óta már talán mozdult volna valamerre, nem tudom.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. jún. 9. 19:50
Ne hozd rá a frászt, készítettek EKG-t. Leírta, nem volt gond vele.
2019. jún. 9. 19:46
Én is tüdőgyulladásra gondoltam legelőször. Nem ártana egy röntgent csináltatni.
2019. jún. 9. 17:16

A legfurább betegséget pár napja hallottam,

szívritnus-változás a karok felemelésekor.

Amit most találtam, az nem az, de ez is járhat lapockatáji fájdalommal.


[link]

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. jún. 9. 15:26

Lehetséges idegszál becsípődés is. Az olyan érzés, mintha a szív fájna. Nyakisérvnél sugárzik a fájdalom a lapocka alá, vállba is.

mint, ahogy már előttem javasolták csak RTG-vel lehetne ezt kizárni. Neurológus az igazi hozzáértő, ha netán ez a probléma.

Ha nem vagy jól, addig járj a nyakukra, amíg a problémára nem derül fény.

Gyors jobbulást!

2019. jún. 9. 11:29
Használjuk ezt a "beszorult buborék" fogalmat, de én már kezdek kíváncsi lenni arra, mégis hogy kóborolhat a mellkasban egy buborék, és ugyan hova szorul be...
2019. jún. 9. 11:25

Ha a vállad mozgatására fokozódik, akkor elsőre én is reumatikus fájdalomra gondolnék. Nekem a jobb vállammal van gond, simán fájhat több hétig is.

Viszont azt is írod, hogy mintha a szíved fájna, ezek szerint belül érzed.

Én mindenképpen elmennék egy tüdö rtg-re, ahogy Guruljka írta, az is csinálhat hasonlót.

És még egy jutott eszembe: sokszor volt nekem is olyan, hogy a bal oldalon, a szívem fölött mély levegővételkor szúrt, de csak egy pontban, és előről éreztem, nem a lapockámban. De az csak ideig-óráig volt, aztán megszűnt.

Erre azt mondta a doki h egy beszorult levegő buborék lehet.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. jún. 9. 11:10

Talán röntgen is kellene.

Ha esetleg hideg huzat éri a vállad, akkor az persze sehol nem látszik, de fáj.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. jún. 9. 11:02
Nehéz eldönteni. Nem sérülhetett meg a lapocka, maga a csont esetleg? Nem emlékszel ilyesmire?
2019. jún. 8. 22:30
Az a helyzet hogy 1 hónapja ezmiatt már voltam kivizsgáláson( vérvétel,ekg ) elküldtek hogy nincs semmi baj,biztos meghúzódott.De NEM ! Mert amikor veszem a levegőt és picit felhúzom a vállam nagyon fáj, mint ha a szivem fájna..de ez már azóta tart..mit gondoltok mi lehet a baj? Szivemmel? Vagy idegi alap? o.O

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook