Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szúró jobb oldali petefészek környéki fájdalom, ciszta lenne vagy mi? fórum

Szúró jobb oldali petefészek környéki fájdalom, ciszta lenne vagy mi? (tudásbázis kérdés)


17. honnantudjam (válaszként erre: 16. - Dorinnaa95)
2021. júl. 19. 19:48
Nem lehet, hogy endometriozis? Annak nincs tünete az UH-on, úgy tudom.
2020. szept. 23. 11:07

Nőgyógyászatilag megint rendben vagyok........

És tegnap megint elkezdett szúrkálni ugyan ott...

Egyszerűen nem értem. :(

És az orvos se tud mit mondani rá.

2020. szept. 16. 11:14

Értem, köszönöm!:)

Tegnap előtt is múlt, azóta megjött így most szünetel ez az érzés.


Ha elmennék hasi ultrahangra akkor szerintetek látnák a nyomát ennek a fájdalomnak a vakbelemnél? Vagy ha konkrétan akkor megyek amikor fájdogál ott?

2020. szept. 14. 22:24

Nagyon régen volt, közel 50 éve. 17 évesen kezdődött és 2 évig éreztem időnként a leírt tüneteket. 1-2 nap alatt elmúlt. Nem volt lázam, hányinger, ilyesmi. Megnyomkodva nem fájt, viszont érzékeny volt, ha jól megemeltem a térdben behajlított lábam.

Orvoshoz nem mentem, nem éreztem annyira súlyosnak.

19 évesen kollégiumban laktam. Újra éreztem a tüneteket, de erősebben,mint valaha. Csoporttársam ragaszkodott hozzá, hogy orvoshoz menjek, aki vakbélgyulladás gyanújával rögtön kórházba utalt.

Műtét után elmondták, hogy sok apró gyulladás nyoma volt a féregnyúlványon.

2020. szept. 14. 14:54
Gondoltam rá én is, de a vakbelem lenne közel a petefészkemhez, de akkor más tüneteim lennének és nyomásra is fájna a terület, de nem. :/
2020. szept. 14. 14:28
A mensihez nem hiszem, de a belekhez lehet még köze pl.
2020. szept. 14. 13:34

Köszi!


Peteérést is érzem de az semmiség számomra mint ami most van..:D Viszont Júniba mikor vártam az első mensimet a tabi után, 3 napig ovuláltam, aludni nem bírtam sőt picit barnáztam is de legalább megjött rá kéthétre. Tabi előtt is éreztem és most is.

Megvárom, hogy elmúljon és jövőhéten intézem a vizsgálatot, megemlítem az MRI-t is ha megint nem mondanak semmi kielégítő választ arra, hogy MI EZ és mitől van.


Szerintetek lehet köze a mensihez is? PMS vagy PCOS jele?

2020. szept. 14. 13:18

Nekem akkor szokott ilyen lenni, amikor peteérésem van, minden hónapban a ciklus 14. napja körül, de az kemény fájdalom! Van, hogy alig birok menni.

Egyébként, csináltass egy MRI-t ha parázol. Ki is lehet íratni ha indokolt, én magánúton csináltattam kontrasztanyag nélkül, 33 000-t fizettem. A petefészkeim rendben vannak, de legalább kiderült, hogy kezdődő gerincsérvem van, így semmiképp sem tekintem kidobott pénznek :)

2020. szept. 14. 13:04

Értem :/

Remélem nem is érzed te se többet :)

Nekem nem sugároz sehova csak ott a petefészek környéke.


Esetleg terhesség jele nem lehet ez...? 1x játszottunk a tűzzel párommal de nem ment belém de az ördög nem alszik ugye. (nincs tervezve, de ha becsúszna a baba se lenne probléma, sőt..)


Igazából már mindenre gondoltam de hogy nem rég 2 orvos se tudta megmondani, hogy mibajom így teljesen kivagyok, főleg hogy napokon át "fájdogált" múltkor is és nem tudom semminek tekinteni :(

8. NomNom (válaszként erre: 7. - Dorinnaa95)
2020. szept. 14. 12:50

Nekem volt h elég erősen fájt, néha már azt sem tudtam h most petefészek vagy hátfájás ami kisugároz...

Vakbéllel lenne egyéb tüneted, meg annak nyomásra fájnia kéne. A gyomrod meg nem ott van h az fájjon. Én tényleg több mint egy évig éreztem, mondtam háziorvosnak és nőgyógyásznak is és semmi... 🤷‍♀️

Futás közben is szúrt, mint mikor a levegő beszorul a bordáknál, csak ez petefészek tájékon volt. Hát tudja fene én egy idő után elengedtem a dolgot. Hogy emiatt szűnt meg v nem, nem fog kiderülni.

Azóta született egy fiam, terhesség alatt sem éreztem semmit.

2020. szept. 14. 12:41

Köszi! :)

Lemaradt, hogy 25 vagyok.

Pedig stresszelek sajnos, még nem nagyon dolgoztam fel azt se, hogy tabi letétele miatt hullik a hajam, meg hát még a többi magán dolog is stresszel :(


És nektek is akkor ilyen szúrkálódás volt enyhe kis tompa fájdalommal? tapintásra egyáltalán nem fáj, és a hüvelyi ultrahangot is sasszemekkel figyeltem, hogy van e ott valami de ahogy az orvos se én se láttam semmit....

Folyásom nincs.


Tavaly májusban volt hasonló érzésem, akkor is nőgyógyászhoz mentem, de akkor a lábamat is húztam magam után annyira fájt, akkor is azt mondta az orvos, hogy kutyabajom. De a júliusi "fájdalmam" sokkal enyhébb volt, és a mostani is enyhébb.

Vagy tényleg a vakbelem vagy más gyomorgyulladásom lenne?

6. Borian (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2020. szept. 14. 12:23
Nekem is volt ilyen, pár hónapig, voltam vele dokinál is, megnézett uh-val, tapogatott, de nem látott semmit. Voltam gasztron is, ott sem találtak semmit. Végül az lett a tipp, hogy mivel volt két császármetszésem, talán vmi összenövés és a mesire való mozgolódás húz-von ott vmit. De végül elmúlt, kop-kop.
5. NomNom (válaszként erre: 4. - Dorinnaa95)
2020. szept. 14. 11:59

Az a rákszűrés nem mutatja ki a petefészek rákot.

Nekem is volt ilyen, ugyan így nem látott a doki semmit és persze mikor ott voltam vizsgálaton nem is fájt, nyomásra nem volt érzékeny. Végül elmúlt magától de elég sok időbe telt (azt hiszem több mint 1 év). Menj el mégegyszer, de sztem ne stresszelj rajta túl sokat.

2020. szept. 14. 11:54

Köszi, hogy írtatok.

Júliusban voltam dokinál látta volna nem ha rák lenne na meg a nagylabor is kimutatná? :(

Rákszűrésre évente járok, nem szóltak vissza, hogy baj lenne tavaly.

Mindenesetre megvárom, hogy elmúljon a héten és jövőhéten elmegyek dokihoz, csak hát addig nem nyugszok.

3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2020. szept. 14. 11:20

Minden esetre vizsgáltasd ki.

Utálnám magam ha valakit megijesztenék, de a feleségem rákja ezzel a tünettel kezdődött.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2020. szept. 14. 11:15

A felsorolt lehetőségek közül nekem petefészekcisztám volt, de az nem fájt. Akkor fájt volna, ha kifakad, de odáig nem jutottunk el.

Úgy vették észre, hogy azt hittem, terhes vagyok.

2020. szept. 14. 11:10

Júliusban már jártam így mert akkor is ugyan ezt éreztem, tompa, néha néha erősebben szúrkáló fájdalom a jobb oldali petefészkemnél....nyomásra nem fáj.


Akkor július elején elmentem nőgyógyászhoz, hüvelyi ultrahangon nem látott semmit, megnyomogatott akkor sem fájt, direkt kérdeztem, hogy ciszta e, de nem látott semmit csak azt, hogy a bal oldali petefészkem a domináns. Szerinte a vakbelem gyulladozik mivel pár cm.-re van egymástól a két szerv. Háziorvosom szerint ha a vakbelem szórakozna akkor hasmenés, hányás, láz és erősebb fájdalmam lenne, de nincs.



És most megint érzem... 3 napja, megint elmenjek nőgyógyászhoz?!


Holnap kéne, hogy megjöjjön, esetleg van a mensihez köze? Júliusban mensi előtt és közben is ugyan ez volt. vagy ez PMS vagy PCOS tünete lenne? (tabi letétel miatt most hullik a hajam meg zsirosabb a bőrőm de más baj nincs, vérképem is rendben van,nem hizok, nem fogyok.)



Mensim oké, májusban hagytam abba a tabit, azóta megjön talán most kezd beállni. köztes vérzésem nincs, sose volt, barnázni is mensi végén barnázok.



Szerintetek?! enyhén kezdek begolyózni, hogy endometriozis és társai...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook