Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baj ha elbambul a kisfiam? fórum

Baj ha elbambul a kisfiam? (beszélgetős fórum)


22. Atesz2 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 16. 20:23
Szia. Melyik ez az epilepszia? Nincs Tik tokom igy nem latom a videót
2022. szept. 11. 08:36
Igy eleg egyertelmuve valt, hogy kozunk nincs HALA ISTENNEK ehez. 🙏🏼
2022. szept. 11. 08:36

[link]


Itt tobb video van rola.

2022. szept. 11. 08:35

Tallatam errol az epi formarol videokat: [link]



Tenyleg elbambulas, de megse. Teljesen mas, mint ahogy akisfiam szokott vagy en... Itt akislany nem reagal tobb masodpercig...

2022. szept. 10. 15:21

Ne csak a fotót vidd a dokihoz, azzal együtt vidd magaddal a kicsit is. Ha a fotó alapján a doki szeretné megvizsgálni, legyen ott a fiad is.

Biztos, ami biztos. Meglehet, hogy valóban csak vaklárma, de akkor sem lesz hiábavaló.

17. Sertzu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 18:24
Lehet sima elbambulás, de valóban van epilepszia, aminek ez a tünete. Én azt mondom, inkább említsd meg az orvosnak, és derüljön ki, ha valami van. Ez most ijesztő lehet, de simán benne van, hogy csak felesleges aggodalom. :)
16. Soufflet (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. szept. 9. 18:18

Roland mindig tudtuk, hogy tokkrl utott vagy.


Es te engem cikiztel ki a pszichiatria elozmenyemmel, kettyos banya?

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2022. szept. 9. 18:02
Az enyem is akkor szokott, mikor pld faradt, vagy unatkozik, vagy csak ugy elvan. Mikor aktiv akkor nem fagy le es nem esik ki a kezebol se semmi. Nem akarom elhonni h van ember, aki nem bambul el.
2022. szept. 9. 15:49

Nem szeretnélek ijegetni, nem vagyok eü dolgozó, csak mint anya javaslom, ha gyakran előfordul a fiatalembernél ez a mélabú, nem ártana orvossal konzultálni. Ha később is megmarad, idŐsebb gyereknél is elég különös. De bizzunk benne, hogy semmi baj, csak azért irtam, mert jobb félni mint megijedni és az anyukák annyi vaklármával riasszák az eü-t, hogy ez is belefér.

Fiam és én is csendes gyerekek voltunk, de nem bambultunk el az indokoltnál többet.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 15:04

11 éves egypetéjű ikerpár. Egyik elmélázó, tűnődő, komoly tekintetű volt csecsemőként, a másik mosolygós a világra rácsodálkozó. Mindkettő egészséges, mozgásban is és szellemileg is. Kitűnő tanulók.

Viszont mivel nálatok a kicsit neurológushoz kellett hordanotok, mint lentebb olvastam, én is azt tanácsolom, videózd le és mutasd meg szakembernek. Az ördög nem alszik alapon.

De vannak ilyen elmélázó bambulós gyerekek többen, akiknek a világon semmi bajuk, csak ilyen a habitusuk.

2022. szept. 9. 14:36
Nem baj, ha hamisan
11. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 14:34
O csak egy baba. Eloszor enekelj neki, aztan mas daloknal moztasd az ujjad.
10. Hattori (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 13:57

Nem vesztesz semmit, ha elviszed neurológushoz,legalább megnyugodsz.

Nekem anno nagy rohamos epim volt, osztálytársamnak meg ilyen kis rohamos történet, vele előfordult, hogy elbambult,kiesett a cerka a kezéből stb....

9. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 13:53

Az egyik baratnom, inkabb ne talalkoztam volna vele, megemlitette, hogy ele kerult egy cikk, amiben az allt, hogy elbambulas gyermekeknel lehet epilepszia is, es h sokan nem veszik pont e miatt eszre.


Igen, lehet

Az absence roham


Régebben petit mal (ejtsd: pötimal) rohamnak is nevezték, de ez megtévesztő, mert nem minden kis-roham (ez a francia kifejezés magyar fordítása) felel meg petit malnak. Úgyhogy jobb az absence (ejtsd: abszansz) kifejezést használni, ami jobban leírja már elnevezésében is a dolog lényegét. Ez is francia szó, távollétet jelent. U


[link]

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2022. szept. 9. 13:20
Hat ha letudnam. Nem kiszamithato, ahogy jol esik neki, akkor bambul el.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. szept. 9. 12:55
De, fokuszal szerintem. Pld mikor eszik es beszelek vagy eneklek neki, nezi a szamat, es olyankor elbambul
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 12:36

Ez enyém sosem bambult el, de ez nem jelent semmit.

Mondjuk én azt gondolom, hogy egy normál "elbambulásnál" nem feltételez az ember semmi extra gondot. Azt hiszem, hogy te nem a barátnőd, hanem ennek a problémád mértéke és gyakorisága miatt vagy ideges. És persze nem kell valakire a frászt hozni, de én mindig azt mondtam, és mondom is, pedig már 24 éves a fiam, hogy inkább kétszer megyek feleslegesen orvoshoz, mint egyszer későn, és ezt a gyerek kicsi korában is vallottam...

2022. szept. 9. 12:31
Nem fókuszál a tekintete semmire, csak néz maga elé? Azért emlékszem rá hogy én gyakran csináltam kiskoromban, mert ovodásként emlékszem sokszor fejbevágtak és rámkiabáltak hogy ne bambulj! Már megint bambulsz! Emlékszem, olyankor nem gondoltam semmire és jól esett csak úgy lenni. Manapság ezt meditációnak hívják. Tudatosan csinálom. Nem csak törökülésben csukott szemmel lehet meditálni.
4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 12:29
Enyém sem szokott, 3 éves.
2022. szept. 9. 12:25

Videózd le amikor így csinál és mutasd meg egy orvosnak. Ha más nem, akkor a gyerekorvosnak. Ha meg van e-mail elérhetőséges a neurológushoz, akkor küld át neki.

Az én gyerekem nem szokott így elbambulni.

2022. szept. 9. 12:16
Es meg annyit, hogy ezt a neuronak egyaltalan nem emlitettem, mivel azt hittem, hogy ez egy teljesen normalis dolog.
2022. szept. 9. 12:15

Sziasztok, tanaccsal fordulok feletek, mert szo szerint ki vagyok remulve. Jartunk a kisfiammal neurologushoz 2 honapos koratol, mert enyhe hipotoniaja volt, mara mar nincs. Most 17 honapos. Mivel ez az egy ev alatt, eszre vettem, h mikor faraft, akkor pld elalvasnal ugy felfele forgatta a szemet, tudjatok mintha felakadna. Mondta a dokink, hogy ez teljesen normalis elalvasnal/faradtsagnal, de azert csinaljunk neki EEGt. Csinaltak, kontrolt is, 2x. Es meg ultrahangozta az agyat is, azt is 2x. Azt mondta, hogy minden rendben van. Az eeg nagyon szep es tiszta, es hogy okos kisfiu. A neurohoz mar jarnunk nemkell, azt mondta, h nem lat indokot.


Na most. Kisfiam, van h elbambul, ill. elgondolkodik, de szuletese ota, es en ezt teljesen normalis dolognak talalom, mivel sztem minden ember csinalja. En is, termeszetesen, nagyon gyakran. Vissza terve ra. Az egyik baratnom, inkabb ne talalkoztam volna vele, megemlitette, hogy ele kerult egy cikk, amiben az allt, hogy elbambulas gyermekeknel lehet epilepszia is, es h sokan nem veszik pont e miatt eszre. Na, nekem se kellett tobb, utana olvastam, kulfoldi cikkeket is, amiket orvosok irtak, neztem errol az abszenciorol videokat. Es en most total kivqgyok remulve. De teljesen. A kisfiamat amikor elgondolkodik, most kizokkentem, es ki lehet hala az Istennek. Reagal rogton mindenre. Akkor szokott elbambulni leginkabb, mikor unatkozik, vagy bagyadt, eszik kozbe nezi a szam h beszelek hozza es belebambul (tudjatok az az ures tekintet, mint nekunk).


De most akkor hogy van ez? Normalis, ha a gyermek elbambul? A tietek is elszokott? En mar total letertem az utrol ebben. 🤦🏻‍♀️ Es nagyon idegesit. A baratnommel sztem hanyagolni fogom a kapcsolatot, mert minden harmadik talalkanal felhoz valami hulyeseget amin aztan agyalok, mint egy orult......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook