Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baj ha egy hete nem érzem a babàm? fórum

Baj ha egy hete nem érzem a babàm? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2008. okt. 23. 08:43

Jó reggelt!

Hogy vagy??? Volt mozgás tegnap este???

Van valami változás???

72. emily
2008. okt. 22. 22:23

Két évig éltem külföldön, a férjem külföldi, tudom miről beszélsz, mikor a bürokráciát említed...

Én 32 hetes terhes voltam, amikor hazaköltöztünk Magyarországra, de tuti nem vállaltam volna babát kint, ha nem lettem volna biztosítva. Előbb legyen minden papír a kezembe! Ez az én véleményem és ezt sem sértésnek szántam! Majd írj, hogy minden oké e!

71. Nikol1988 (válaszként erre: 58. - 376fd391e9)
2008. okt. 22. 20:50

szia

probál meg a kávét az felturbozza a babákat akkor hátha mozog!

Szülésznőnek tanulok de az is lehet hogy nagyon bent fekszik és azért nem érzed ez nálam is így volt én se nagyon éreztem az elején mozogni!

Sok szerencsét

70. Csigusz 79 (válaszként erre: 69. - Szebinora)
2008. okt. 22. 20:48
Igen ez lenne a helyes,na jó én csak a Nöi Klinikárol tudok nyilatkozni,lehet más kórházban nem igy van,nem tudom.
69. szebinora (válaszként erre: 68. - Csigusz 79)
2008. okt. 22. 20:37
Én kórházi dolgzó vagyok/voltam, nálunk minden beteg, aki belép a kórházba először odakerül a süörgősségire, ott elmondja, hogy mi a baja, és onnan küldik tovább a megfelelő helyekre!
2008. okt. 22. 20:32
Ja és az hogy sürgösségi....hát nem tudom itt mit jelent mert még a rendelö elött görnyedtem 1,5 órát mire bemehettem :( gondolom ha mentö hoz az a sürgös,pff.
67. Csigusz 79 (válaszként erre: 65. - Szebinora)
2008. okt. 22. 20:29
Én már voltam sürgösségin,igaz nem terheséggel,de igencsak kérték az adatokat+mivel akkor voltam elöször itt kórházban még kártyát is kell ott rögtön vizsgálat elött csinálni amit mindig magaddal kell vinni,hát röhejes volt mert én is alhasi fájással mentem azt hittem összeesek és képzeld addig nem mehettem föl a dokinöhöz még nem töltöttem ki egy lapot adatok,kinek szoljanak ha gond van stb.Valoszinü legközelebb már nem ez lesz,de sajna biztositás nélkül akkor is nehéz itt.
2008. okt. 22. 20:23
Ja, és nálunk is ugyanezt a biztosításos rendszert akarják bevezeni, ami persze a kispénzűeknek lesz megint rossz! Amilyen a biztosításod, olyan lesz az ellátás!
2008. okt. 22. 20:21

Hát ez baromi sz*r helyzet!

Ha úgy mennél be a kórházba, hogy görcsölsz, vagy mást mondanál, akkor is fizetned kellene???

A sürgősségi ellátásért is fizetni kell??? Ez baromi jó! Mo-n is sz*r az eü-i helyzet, de ha életekről van szó, akkor nem szórakoznak!

2008. okt. 22. 20:11

A heten olvastam egy cikket, idezem belole:


"Egy másik esetben az anya attól rettegett, hogy elvetél. Megnyugtatására a magzat igyekezett észrevétlen maradni, elbújt, beleolvadt a méhbe, követte az anya szív- és lélegzési ritmusát, és csak akkor került elő újra, akkor vette vissza saját ütemét, amikor az anya feldolgozta a félelmét. "


[link]


Egy het mar eleg hosszu ido, ha nagy baj lenne, az anyanak lennenek tunetei. Remeljuk, hogy csak szundit!


Arben! A parod gondolom allampolgar, nem tudna az o korzeti orvosa megvizsgalni a parod kartyajara?

Ilyenkor az embernek talalekonynak kell lennie!

63. Csigusz 79 (válaszként erre: 58. - 376fd391e9)
2008. okt. 22. 20:10
Amugy nem bántani akarlak de jobban jársz ha kötsz valamit,Te érdeked,biztonségod és kivánom hogy a picinek ne legyen baja♥
62. Csigusz 79 (válaszként erre: 58. - 376fd391e9)
2008. okt. 22. 20:09
Értem amit mondani akarsz de Ante@-nak igaza van,mert Bármi érhet( ne adj Isten).Meg itt Svájc be akarja magát biztositani hogyha ér valami akkor igenis hogy Te fizeted( tudom nem kis összeg de tényleg akármi érhet-náthán kivül is) na meg itt kötelezö hogy köss valamit ha itt élsz nem kivánságmüsor,ha férjnél vagy ha nem,ha jol emlékszem 2 éve vagy kint,jol emlékszem???
2008. okt. 22. 20:02

No, akkor kezdjünk gondolkodni, milyen módszerrel lehet megtudni, hogy él-e egy magzat. Ez nem sakk-matt helyzet, csak jusson eszünkbe valami használható.

Hasamban a hapsit egy jó ideig nem lehetett hallani szívhang mérővel, csak a régi fajta tölcséres micsodával, manuálisan. Fogalmam nincs, miért? Anno a barátnőm babáját egy sztetoszkóppal hallgattuk a pocakban, volt neki.

Én a hapsit úgy éreztem csak ezekben a hetekben, ha úgy feküdtem az ágyra, hogy a lábam a földön volt.

60. be52089f0e (válaszként erre: 52. - 376fd391e9)
2008. okt. 22. 19:53

Szia!


Sajnálom, hogy kétségek között még várnod kell 2 napot.

Próbálj pihenni és egyél finomságokat.

Ha nekem kétségeim voltak, akkor mindig bevágtam egy narancsot és akkor megmozdult a babó. Sőt volt olyan is, hogy a hátamra feküdtem és egy picit a hasamat megmozgattam, akkor is éreztem a mozgást.

Még mindig érzed azokat a bélmozgásokat? 21 hetesen még ahhoz hasonlít, úgyhogy bízzunk a legjobbakban.


Szép estét!

59. a1baa7edcc (válaszként erre: 58. - 376fd391e9)
2008. okt. 22. 19:49

Szerintem egy sima biztositassal is tobbre mesz, mint igy, hogy semmi sincs. Ha baleset er, akkor pl. nem azt nezik, hogy te terhes vagy, hanem hogy van biztositasod.

A papirokat nem csak a kovetsegen keresztul lehet beszerezni, ok persze, hogy lassuak. En is kulfoldon hazasodtam.

58. 376fd391e9 (válaszként erre: 57. - Csigusz 79)
2008. okt. 22. 19:42

Köthettem volna biztositàst,de az mindenre érvényes,kivéve terhességre.

Turista biztositàs .(Reise versicherung)

Nekem meg terhességem miatt kell,nem a nàthàm,vagy hasonlo miatt...

De az is jo történet,hogy elöbb megkötöttük,aztàn kiderült hogy nem jo.

Tényleg folyamatban vannak a papirok,de annyira lassu minden.

A magyar nagykövetség azt mondta 2 honap minimum,mig a papirjaim megérkeznek magyarorszàgrol,tudniillik,volt papirom,de a hivatal nem fogadta el,mert 6 honapnàl régebben kértem ki...

Hiàba a születési kivonat nem vàltozik,akkor is ez a törvény.

57. Csigusz 79 (válaszként erre: 52. - 376fd391e9)
2008. okt. 22. 19:26
Olvastam Svájcban élsz,én is,na igen,betegbiztositás kell hogy legyen,de azt nem értem neked miért nincs,én sem vagyok férjnél de már akkor meg kellett kötnöm mikor még csak beadtam az igényt az engedélyemre...
56. a1baa7edcc (válaszként erre: 54. - Ana888)
2008. okt. 22. 19:25
Mindenhol ez van, ha nincs az embernek biztositasa...
55. Ana888
2008. okt. 22. 19:21
Eggyáltalán Európában vagy?
54. Ana888
2008. okt. 22. 19:19
Melyik ország ahol most élsz?Szörnyű dolog ez az egész..
2008. okt. 22. 19:17

Mit is írhatnék???

Nem semmi körülmények....

Megértelek és szorítok neked.......

2008. okt. 22. 19:13

Nos nem is tudom mit irjak,hogy ne harapjàtok le a fejemet.

Elöször is,voltam orvosnàl,de minek?

Szabadsàgon van,söt még holnap is,pechemre.

Korhàz nem fogad,sokan nem tudjàtok,de leirom mégegyszer,külföldön élek,és még nem sikerült biztositàst kötnöm,nagykövetséget jàrom honapok ota,hogy megkapjam az engedélyekt arra hogy férjhezz mehessek...

Az hogy engem megvizsgàlnak,normàlis orvosomnàl kerül 150 euroba alkalmanként,hàt sürgösségin bizony duplàja.

És ha én egyszerüen nem tudom ezt kifizetni,mit csinàljak?

Vàrnom kell az orvosomra,aki az egyetlen az egész orszàgban,hogy ugy vàllalt el,hogy ne kelljen készpénzt adnom hanem csekken fizetem be.

De ö hàt nincs....

vALAKI IRTA A VÉDÖNÖT.

aZ ITT MEG A MESÉBEN SEM LÉTEZIK.

nIncs itt,csak egy nögyogyàszod egész terhességed alatt.

Itt sajnos ez igy van.

Nem àm mindenütt egyforma a rendszer.

És ne higgyétek légyszives hogy felelötlen vagyok.

Aggodom,és màst most ezen kivül nem tehetek.

Nem akaszthatom fel magam,mert nem tudok semmit se tenni.

Nagyon vàgytam erre a babàmra,ez a baba szerelemböl lett,terveztük!

De most bàrmi is történt,ha rossz ha jo,nem tudok lépni.

Egyszerüen képtelenség.

Van egy mondàs:

pénz beszél,kutya ugat.

Màrpedig attol hogy külföldön vagyok,nem jelenti azt hogy 300-400 eurot csak ugy dobàlhatok a zsebemböl ki.

Még akkor sem ha ti ugy gondoljàtok,a babàért mindent.

Ha baj van,màr a pönz ugysem segit,ha meg nincs,akkor feleslegesen löktem ki annyi pénzt,amiböl egész honap eszünk.

Nincs itt mamim,vagy bàrkim,aki tàmogatna,csak a baràtom,ugyhogy még csak kölcsön se kérhetek.

Ma màr biztos nem fogok aludni nyugodtan,imàdkozni viszont sokat,köszönö hogy aggodtok,majd jelezni fogok az eredmények miatt,hàtha még holnap csoda történik,és lesz valami kiut..

Nos jo éjszakàt,és mégegyszer köszi az aggodàsotokat!

2008. okt. 22. 18:36
Most nézem 18 02-kor itt volt az oldalon.....
2008. okt. 22. 18:33

Reméljük nincs...

Csak elfelejtett írni..

2008. okt. 22. 18:31

Már jó sok idő eltelt...

Remélem nincsen semmi baj...

2008. okt. 22. 16:23
Remélem minden ok velük.
2008. okt. 22. 15:03

Azonnal irány a dokihoz!!! De ha oda nem akarsz menni akkor a védőnőhöz.

21 hetesen még picikék, de azért már folyamatosan érzeni kellene és az az 1 hét már tényleg sok.

2008. okt. 22. 14:55
Hát én is elmennék dokihoz vagy legalább a védőnőhőz de nem egy hét után!
45. pmjudit (válaszként erre: 44. - Win)
2008. okt. 22. 14:43

Én is voltam így mindkét gyereknél, csak néhány óráig nem éreztem, de azonnal orvoshoz mentem. nem érdekelt, hogy az enyém nincs bent, csak vkit akartam, aki megnéz és megnyugtat.


És kedves volt és én örültem, hogy plussz egy alkalommal láthatattam a babámat! :)) Hála Égnek csak aludt.

44. win (válaszként erre: 41. - 376fd391e9)
2008. okt. 22. 13:41

Már meg ne haragudj, de valóban tök igaza van Emilynek!

Én már akkor leakadtam, mikor a címet elolvastam, hogy valaki erről topikot indít, ahelyett, hogy hanyatt homlok orvoshoz rohanna. Illetve rohant volna napokkal ezelőtt....


És mielőtt azt mondanád: van két gyerekem, tudom milyen a szituáció.

Én egyszer csak egy délelőtt nem éreztem mozogni a fiamat, de délután 1kor a védőnőmnél, fél 3kor pedig már a dokimnál voltam, hogy megnézze, minden rendben van-e. Az UH-on látszott, hogy ver a szíve, szívhang is hallatszott, a dokim mindent megnézett és rendben is talált. De -az egyébként állandóan oldalamat kirúgó gyerekem aznap-továbbra sem kezdett el motoszkálni, egészen késő estig. Én, ha akkor nem megyek el orvoshoz, biztosan beleőrültem volna az idegességbe, hogy mi lehet vele?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook