Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudja valaki miért érzem magam rosszul azon a héten mikor nem kell szedni a fog.gátlót? Fáj nagyon a fejem meg gyengének érzem magam. fórum

Tudja valaki miért érzem magam rosszul azon a héten mikor nem kell szedni a fog.gátlót? Fáj nagyon a fejem meg gyengének érzem magam. (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 12. 04:19
ha majd egyszer nem szedsz semilyen fogamzasgatlot a panaszaid elmulnak./tapasztalat/en is szornyen ereztem magamat mikor mnegvolt a havim.
2009. márc. 26. 20:58
ha vkinek szüksége van yadine-ra menzesz késleltetése céljából, nekem megmaradt 19szem egy levélböl.szivesen odaadom
2009. márc. 26. 20:57

szia Mercy.

abbahagyom a yadine-t elegem van a mellékhatásaiból. rettentöen fáj a fejem töle semmilyen fájdalomcsillapitó nem enyhitette. délután bevettem a 3.levélböl a második szemet, most meg már olyan rosszul voltam hogy hánytam. ugyhogy befejeztem... majd egy hónap mulva iratok másikat, ami nem ilyen erös. addig meg kitalálunk vmit...

2009. márc. 26. 13:20
:) :) :)
2009. márc. 23. 21:34
mennem kell mosogatni holnap leszek... addig is jó éjt mindenkinek...Mercy nagyon köszönöm a tanácsokat, csupa hasznos dolgot tudtam ma meg töled, amire érdemes figyelni.
2009. márc. 23. 21:23
az uh-gal annyi bajom van hogy császáros vagyok, medencétöl-medencéig vagyok vágva(nagy baba volt a kisfiam) és rohadtul érzékeny és néha ugy belenyomják a müszert...de inkább ez minthogy komolyabb baj legyen..
2009. márc. 23. 21:21
ok...a növéremet is meg kellett müteni cisztára, mindkét petefészke tele volt. látod é erre még nem gondoltam.pedig terhesség elött is a dokit jártam mert 3havonta volt menzeszem. közel fél évig nem is védekeztünk mire nehezen teherbe estem...
2009. márc. 23. 21:17

semmit csak annyit, hogy hallottál már róla és szeretnél egy ilyen szűrővizsgálatot! Nem kell magyarázkodni.... olyan mint a rákszűrés, csak ez még nem kötelező, pedig én azzá tenném!!!!!

A hugomnak is hasonló tünetei voltak..... neki megcsinálták a vizsgálatot és pozitív lett....

egy sima ultrahangos vizsgálat, sok nőnek van cisztája és nem tud róla, ez az utobbi években lett felkapott dolog... ha nem kezelik veszélyessé is válhat a dolog... először a hugom is megijedt, de aztán kiderült, hogy nincs is nagy baj.....

de fontos megnézetni.... mert ha van akkor kezelni kell.... és mondom sok nőnek csak akkor derül ki, hogy mikor babát szeretne, vagy rendetlenkedik a mesije....

egy egyszerű ultrahangos vizsgálat pedig csak... én is sinán kértem... minden magyarászkodás nélkül...

2009. márc. 23. 21:13
most van menzeszem, de mindegy már...
2009. márc. 23. 21:12
szívesen :)
2009. márc. 23. 21:11
szabolcs megyében lakom. de mindegy. az orvosnak mit mondjak mi ez a PCOS. CISZTA?
2009. márc. 23. 21:09

megteheted, hogy egy hónapot kihagysz és más fogamzásgátló módszerrel védekeztek.

ha a párodnak is jó úgy.... dehát erre egy ismerősöm mindig azt mondta az óvszerre, hogy ez olyan mint az esőkabát....

viszont nem tudsz még mesi előtt eljutni

2009. márc. 23. 21:05

ezt a netről böngésztem neked, a többit, pedig bizzuk egy jó orvosra! A PCOS-t mindenképpen nézesd meg, ezt sztk-ban is megcsinálják ingyen.. Ha pest közelben laksz ajánlom az V: kerületi SZTK-át ez a HERCEGPRÍMÁS UTCÁBAN VAN, AZ ARANY JÁNOS UTCAI METRÓMEGÁLLÓNÁL.

Ingyen van és olyan színvonalú, mintha magándokihoz mennél... Taj kártyával mindenkit fogadnak... én nekem csak jók a tapasztalataim vele és csili vili minden....

még mammográfiát is csinálnak...



S ne felejtsük el, hogy nemrég szültél és most rendeződnek odabent a dolgok... :)

2009. márc. 23. 21:02
köszi a segitséget. ma is okosabb lettem...:-)
2009. márc. 23. 20:59

Az abbahagyott gyógyszer miatt nyilván jelentkezik ilyen-olyan vérzés.

ha a hónapok során, nem esetileg, hanem tendenciaként (!) folyamatosan csökken a vérzés mennyisége, gyakran kimaradozik - nos megfontolandó a váltás.

Lényeges dolgot kérdezett, hogy tudniillik a fogamzásgátló szedésének kezdetén mikortól biztonságos a védelem. Ez minden tabletta vonatkozásában ugyanúgy működik. Ha a menses első napján kezdi el a hölgy a tablettaszedést, akkor már az első ciklus is teljesen védett. Néha (azért, hogy az első ciklusok stabilabbak legyenek) az 5. napon történő kezdést javasoljuk, ekkor viszont az első levél szedésekor még nincs tökéletes védelem, tehát más módszert is alkalmazni kell, a második ciklustól áll be a védettség.

Válasz:

A fogamzásgátló szedésével kapcsolatos kérdések zöme a korrekt kórelőzményi és betegségi adatok kikérdezésével tisztázható. Ez az arány akár a 99 %-ot eléri, tehát maga a klasszikus nőgyógyászati vizsgálat (bármilyen szentségtörőnek is hangzik), a gyógyszer felírása (!) szempontjából nem elsődleges. Másfelől tény, hogy a gyógyszerszedést nőgyógyászatilag kontrollálni kell.

Saját gyakorlatomban én is felírom sokszor nőgyógyászati vizsgálat nélkül a gyógyszert a következőkkel: megbeszélem a szedés elkezdését, tisztázzuk, hogy az első hónapban milyen "játékszabályok" érvényesek és a második levél kezdetekor vizsgálatra visszarendelem a hölgyet, azzal, hogy a nőgyógyászati szűrővizsgálaton túl ez alkalmas az első hónap tapasztalatainak megbeszélésére is. Merthogy nincs két egyforma nő és nem véletlenül vannak

sokféle tabletták.

A módszer sok-sok év óta hiba nélkül beválik - feltételezve persze a korrekt orvos-beteg kapcsolatot!

Dr. Nagy László

2009. márc. 23. 20:59
hát akkor elkezdem mindenképp a harmadik levél yadine-t, és ha elmulik a menzeszem visszamegyek. nem jo ez igy mert ezeken a napokon nagyon nyügös tudok lenni, és mindig csak vita van a párommal, meg a kicsikémhez sincs ugy türelmem. és neki aztán végképp nem akarok rosszat.
2009. márc. 23. 20:54

Valahogy úgy , mert ha abba hagyod félidőnél is összezavarodik a tested.... és jelentkezhet vérzés....

igen.. már a menstruáció első napján is elkezdheted az új fogamzásgátló szedését, akkor már abban a hónapban van védettség, azért szokták néhány nappal később javasolni, a kezdeti időkben, hogy stabilabb legyen a vérzés, VISZONT AKKOR NINCS TELJES VÉDETTSÉG CSAK AZ UTÁNA LÉVŐ HÓNAPBAN. DE AZ ELSŐ LEVÉL UTÁN VISSZA KELL MENNI AZ ORVOSHOZ.....

2009. márc. 23. 20:38
akkor hogy lehet váltani foggátlot, még nem csináltam ilyet. mensi után az ujat kell elkezdeni szedni?
2009. márc. 23. 20:37
elmegyek magánrendelöbe nem okoz gondot...
2009. márc. 23. 20:35

hogy visszamenj, azért nem kell abbahagyni... meg tud vizsgálni és fel tudod tenni neki a kérdéseidet....

és érdemes lenne megnézetni a PCOS-et a biztonság kedvéért... hát igen....ehhez már jó időpont kell...

2009. márc. 23. 20:35
menjek vissza dokihoz, és ö ir másat?
18. 2d5a00656a (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2009. márc. 23. 20:33
Bocs nem amire hanem aminek a hiányára
17. 2d5a00656a (válaszként erre: 2. - 901c5389fe)
2009. márc. 23. 20:32
A fogamzásgátló tabletták hatásmechanizmusa az hogy 3 hétig kapsz egy olyan hatóanyagot ami meggátolja a peteérést,majd egy hét placebót amikor nem mégegyszer NEM menstruálsz,hanem gyógyszermegvonási tüneteket produkálsz.Miután nem érik petesejted agyógyszer hatása miatt ezért igaziból nem is menstruálhatsz.A tünedeit a hatóanyag elvonásának jelei.Próbálj ki más hatásbázisú szert,amire lehet hogy nem leszel ennyire érzékeny:)
2009. márc. 23. 20:28
nem..
2009. márc. 23. 20:28
+nem voltam még vissza, meg most hogy hagyjam abba? menzesz alatt meg megint nem tud akkor -ha akar- megvizsgálni. azért kezdem el szedni a köv.levelet, hogy folyamatosan védve legyek.
2009. márc. 23. 20:26
a zsúrlófűtea nagyon nagyon szépen rendbe tudja tenni a ciklust, cisztákra vagyis PCOS-re szűrtek már???
2009. márc. 23. 20:26
addig oké hogy jóval gyengébb a vérzésem, meg nincsenek görcsök, de ez a fejfájás se jobb, és hiába veszek be kicsit erösebb fájdalomcsillapitot, nem mindig válik be.
2009. márc. 23. 20:25

most olvasom amit írtál.....

mit mond a nőgyógyász... és ha ennyi volt a probléma vele miért szeded még???

Ha van rá lehetőséged menny el egy homeopátiás nőgyógyászhoz...

2009. márc. 23. 20:21

egyszer természetes folyamat..... akkor lehet, hogy valami alacsony hormonú tablettát szedsz???

De ez teljesen normális.... nekem a piros betűs napok elött egy nappal úgy fáj a fejem, hogy néha hányni tudnék, vagy őrjöngeni a fájdalomtól...... érdekes... görcseim csak néha vannak.... iszonyú szomjas és éhes vagyok.... és nagyon nagyon nyugtalan.... egyszerű működnek a hormonok..... :) :) ilyenkor tudom, hogy másnap már női napok vannak....

de a peteérésem napján is vannak ilyen tüneteim.

Ajánlom a zsurlófűteát illetve más gyógyteát...

nekem a kávé is beválik, mert felgyorsítja az anyagcserét, de idegesebb leszek tőle....

a fejfájásra pedig jó nagy séta a friss levegőn.... aztán jó nagy zuhany.... nyáron váltott.....

könnyű kényelmes ruházat és jó nagy alvás....

ha nagyon fáj, akkor valami fájdalomcsillapító, mert a nélkül enni sem tudok addig rendesen, mert a hányinger kerülget.... pedig egész nap tudnék enni....

de bevált egy gyakorlat:

térdelő pozíció az ágyon, tenyerek a homlokon, majd az arcomat a párnába fúrom, úgy mintha nyújtógyakorlatot csinálnék...

derék magasan van, lábak térdelő pózban, szem csukva,tenyerek a szemen, és az egész testsúlyomat a fejemre helyezem.... néhány percig így kell maradni, akkor is ha nagyon fáj, de azután a fájdalom fokozatosan elmúlik.....



VALAMINT SOK SOK FOLYADÉK....



Én inkább örülnék neki, mert azt jelenti, hogy a gyógyszer nem borította fel az egyensúlyt odabent..

2009. márc. 23. 20:21
én szedni akarnám a fog.gátlót, mert nagyon "bolond"a menzeszem, hol megjött hol nem, és pont ennek a hormonzavarnak köszönhetek egy spontán vetélést. nagyon régen vagy 4éve novinettet szedtem attol semmi bajom nem volt,de ez a mostani nagyon nem jó napokat csinál nekem.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook