Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás: Megérzések, babonák, jóslatok, taktikák... tapasztalatok topikja. fórum

Babavárás: Megérzések, babonák, jóslatok, taktikák... tapasztalatok topikja. (beszélgetős fórum)


2009. okt. 20. 11:20
Sziasztok!második babánkat tervezzük!de most nagyon kislányt szeretnénk,ha vannak erre ötleteitek várom az ötleteket!taktikákat!Előre is köszi!
2009. okt. 12. 09:57
Sziasztok! Úgy látom régen írtatok ide, de mivel most érint engem ez a téma, leírom én is tapasztalatomat! Én is próbálok mindig figyelni a jelekre, kapokn is rendesen! kb. 1 hónappal azelőtt, hogy teherbe estem a lányommal, Mírával, azt álmodtam, hogy kislányom született, és nem tudtam eldönteni, hogy mi legyen a neve: Míra, Kíra vagy Lea? Ezekből csak a Míra tetszett,több mtársamnak, barátomnak elmeséltem akkor ezt az álmot, amit a mai napig szeretnek felemlegetni!Amikor megtudtam, hogy jön a baba, tudtam, hogy csak Míra lehet! Láttam is álmomban,úgy is néz ki most! Ez csak egy a sok közül, később még írok ide majd!
2009. aug. 22. 23:57
Sziasztok! Hamár megérzések... Harmadik kisbabámat várom. Az első két kisfiamnál nem voltak sem jelek, sem megérzések, most viszont végig. A terhességem legelejétől mondták, hogy kisfiam lesz, mégis kislányt éreztem és a jelekből is mind kislányt láttam. Elmentünk a 22. héten 4d-s uh-ra, ahol kisbabám nem mutatta magát, csak 2d-ben mutatott valamit az orvos, amiből mi nem tudtuk egyértelműen megállapítani, hogy fiú. Otthon több képet is sikerült készítenem a felvételből, ahol inkább kislánynak látszik, mint fiúnak, amit a védőnő is megerősített. A 30. héten a kötelező uh-n megkérdeztem a dr.nőt a baba neméről, és azt mondta, hogy nem lát herezacskót, valószínű kislányunk lesz. Hihetetlenül boldog voltam, gondoltam bejött az anyai megérzésem és nem én tévedek. Erre elmentünk a 32. héten ismét 4d-s uh-ra, ahol pici babám rácáfolt az orvosra és az összes megérzésemre, ugyanis kisfiú. :)
23. 39ff6fe670 (válaszként erre: 20. - Mongi)
2009. márc. 27. 12:19
Úgy néz ki kislány :))))))
2009. márc. 22. 21:48

fiamnál lányt éreztem,aztán egy éjjel szőke,barna szemű kisfiúval álmodtam :) Botond 15hós és szőke, barna szemű mint az apukája volt anno.. pocilakó 18hetes,férjem lányt érez én fiút,egy álmom már volt,egy babával a karomban tébláboltam egy színháznak látszó helyen,majd leültettek az egyik sorban, én meg belenéztem a papírokba és azt mondtam: ez nem a mi papírunk, mert fehér nóra van ráírva!


na ebből nem lettem okosabb, mert a vezetéknevünk nem fehér,szóval ezt lehet úgy is értelmezni, h nem nóra mert nem lány, vagy nem nóra-mert nem az lesz a neve ha lány.. :))) talán a köv.uhn megmutatja magát..

és az is lehet "jel",h amikor próbálkoztunk, az első 2hónapban szinte kényszeresen lányt AKARTAM,és nem jött össze, majd hirtelen megnyugodtam, és azt mondtam:mindegy! és összejött!


szóval lehet h én érzem jól és fiú,de végülis tényleg mindegy :)

21. Sena (válaszként erre: 20. - Mongi)
2009. márc. 14. 14:00

Amit ilyen kis korban mondanak azt nem szabad elhinni. 11 hetesen örüljünk ha a keze-lába látszik, egy 3 mm-es kukit nehéz biztosra mondani. :D

Én megérzésekkel hadilábon állok mostanában, folyton arra gondolk hogy milyen jó lenne egy kislány,de ha elképzelem a babát a pocimban inkább fiúnak látom.

20. mongi (válaszként erre: 18. - 39ff6fe670)
2009. márc. 13. 12:09

Nekem a 11 hetes uh-on biztosra mondták,hogy fiú,de a 20 hetestől kezdve már egyértelműen kislányt lát mindenki.

Tényleg nagyon hasonlóan fejlődnek a nemiszervek egy jó darabig.

Szerintem lányotok lesz!:)

2009. márc. 13. 10:22
Én is ezen az éjjelen álmodtam h kisfiú!:))Olyan élethű álom volt!:)
18. 39ff6fe670 (válaszként erre: 15. - Dorottya84)
2009. márc. 1. 13:08

hehe :D én kék könyvet kaptam, pedig mindenki lányra tippelt (nekem nem volt semmi megérzésem) a fiamnál.. annyira biztosak voltak benne, hogy meg is lepett, mikor a kismamaújságok közül olyat választottam amiben kék szalag volt.. annak ellenére, hogy a rózsaszínt szerettem volna. :D Egy hirtelen mozdulattal mégis a kéket vettem le, de nemtóm' miért.

Lehet hülyeség, de én is ebből a két dologból kicsit gyanítottam, hogy fiú.


Nos, második babánkat várjuk és én tutira vettem ezúttal, hogylány. 13 hetes 4D-n közölték, hogy fiú, láttuk a kukacot is.

De most járt a férjem egy nagyon profi jósnőnél aki hihetetlen dolgokat mondott, tényleg elképesztő. És ő váltig állítja, hogy lányunk lesz. Azóta megnéztem a genitáliák fejlődését és elég hasonló a két nemiszerv 13 hetesen, ettől függetlenül fiúnak tűnik.

A kiskönyvem ezúttal fehér, nincs rajta semmi.


Ködbe burkolózik a 2. baby :D

2009. márc. 1. 00:17
Én a terhességem alatt kétszer is megálmodtam, hogy fiú lesz - és az is lett :)
16. Sena
2009. febr. 28. 14:40
14 hetes vagyok és nagyon várok már valami jelet, de eddig semmi. Nem is álmodom a babával,a terhességgel. Igaz van egy másfél éves gyerkőcöm, aki úgy lefoglal hogy időnként el is felejtem hogy terhes vagyok. :D Nagyon lányt szeretnék, de valahogy mégis fiúnevek jutnak eszembe és a kék ruhácskákat nézem meg jobban, de szerintem csak azért mert fiam van, így ez a természetes.
2009. febr. 28. 11:20

Párommal már terveztük a babát de én kis pesszimista úgy voltam vele annyi párnak olyan nehezen és soká jön össze a baba,gondoltam ez velünk sem lesz másképp,így úgy voltam vele hogy jön mikor jönni szeretne. A furcsa az volt hogy hónapokon keresztűl arról álmodtam majd minden éjszaka hogy várandós voltam hol 4-es ikreim születtek (lányok),hol elfeljtettem bepelenkázni a babám,hol a szülésről álmodtam..........mindig elmeséltem ezeket barátnőimnek és csak nevettek hogy tuti terhes leszek......egyszer volt olyan hogy egyik kolléganőm kitett a plakátfalra egy hosszú babylove-os pósztert és annyit mondott hogy csak hogy motíválva legyek......erre a gyógyszer abbahagyása után 3 hónappal dec 24-én reggel egy pozitív tesztet tartottam a kezembe :0)

Ami a nemét illeti én kisfiút éreztem,de mikor mekkaptam a védőnőtől a kismama könyvet ami rózsaszín volt akkor azt mondtam magamba hogy a akkor tuti lány lesz!Ez akkor erősödött bennem még jobban mikor 18 hetesen megműtöttek vakbéllel és olyan fájdalmaim voltak hogy csak na........akkor már éreztem hogy csak kislányom lehet mert csak egy lány képes ezeket a fájdalmakat elviselni(a fiúkra azt mondják nem annyira strapabírók).

A másik hogy bevállt a kismama könyv hogy unokatesóm felesége 10 hetesen jelente be a nagy hírt majd a gratuláció után kérdeztem milyen színű könyvet kapott mire ő"rózsaszín" na akkor lányotok lesz!Mire unokatesóm"miért nem kéket kértél?" :D:D:D:D (szerintem nincs 100%-os módszer csak az ultrahang)

2009. febr. 28. 07:21

Egy 1999-ben végezett nagyszabású vizsgálatban 104 terhes nő vett részt, akik nem tudták születendő gyermekük nemét. A kutatók megállapították, hogy a has alakja igen rossz előrejelzője a baba nemének.


Voltak azonban váratlan tapasztalatok is. Azok a nők, akik 12 évnél tovább tanultak, 70 százalékban helyesen jósolták meg a babájuk nemét, míg a kevésbé tanult nők csak 43 százalékban.


Az is kiderült, hogy a kismama álmai és érzései sokkal jobb előrejelzői a születendő gyerek nemének, mint a has alakja.


forrás: informed

[link]

2009. febr. 17. 15:11
Mindig egy kislányt szerettem volna elsőre és sikerült április 3.ára,remélem itt is lesz velünk a mi kislányunk!!!:)2.jöhet fiú:)
12. 39ff6fe670 (válaszként erre: 7. - Ancsa84)
2009. jan. 31. 19:49

:D:D:D


:*

11. McKenzi (válaszként erre: 1. - 39ff6fe670)
2009. jan. 31. 19:49
Nekem gyomorsavam volt és mindenki azt mondta, hogy biztos hajas baba lesz. Még 10 hónaposan is szinte kopasz volt! :D
10. 39ff6fe670 (válaszként erre: 6. - Da5a93d992)
2009. jan. 31. 19:48
Na igen ilyet is sokszor hallottam. Dehát végülis a te tested, kinek jelezne ha nem neked? :))))
9. 39ff6fe670 (válaszként erre: 4. - 5ac9665679)
2009. jan. 31. 19:48

:)))))


:*

8. 39ff6fe670 (válaszként erre: 5. - Sena)
2009. jan. 31. 19:47

Szia, :D


Na, hát én is abban reménykedem, hogy ezúttal kislány. Most is történt valami furcsa dolog de ezt nem merem jelnek venni.. a fiamnál is csak utólag estk le a dolgok és félek, hogy csak a vágyaimat látom ezúttal jelként megtestesülni.. :D


Egyébként a kórházban a szülés előtt lefelé sétáltunk a férjemmel és egy idős asszom jött fel a lépcsőn, ránk nézett és ennyit mondott: de szép kisfiúk lesz maguknak!

ÉS már tivább is ment..

Csak lestünk, aranyos nénike. Nekem az a tipikus fiús hegyes pocakom volt, de sok esetben mégis lányt takar a hegyes poci.


Azt mondják az orvosok is, hogy leginkább az anyai megérzés a helyes. :)

7. ancsa84 (válaszként erre: 4. - 5ac9665679)
2009. jan. 31. 16:38
Csatlakozom!:) Nekem is nagy kedvencem Elevensors!:)
2009. jan. 31. 16:14

Jók a sztorik.

Furcsaság? Több mint 1 éve mindig megálmodtam, mielőtt megjön. Felébredtem és még aznap mindig megjött, sosem tévedtem. Most terhes vagyok és előtte nem azt álmodtam, hogy megjön, hanem hogy terhes vagyok. Előtte kb. 3 éjszakán át ezt álmodtam. Érdekes nem? :)

Azt érzem, kislányunk lesz, de ez még kiderül.

5. Sena
2009. jan. 29. 14:02

Nagyon érdekes a párducos sztori. Velem is történnek néha furcsa dolgok de a gyerek nemét illetően még nem kaptam jelzést.

A hasam alakjából viszont látszott hogy fiú amikor Márkot vártam. Egyszer egy idős cigányasszony is rámnézett és azt mondta: látom fia lesz. :)

Most nagyon lányt szeretnék, 10 hetes vagyok de még azt sem tudom elhinni hogy tényleg terhes vagyok, nemhogy azt hogy esetleg lány lesz.

4. 5ac9665679 (válaszként erre: 2. - 39ff6fe670)
2009. jan. 29. 07:46

Véletlen keveredtem ide.Elevensors, te vay itt az abszolut kedvencem. Olyan ez a történet is....:)Igazán meghatódtam....főleg, hogy holnap akarok tesztet csinálni:)


Nem vagy te angyal, vagy hasonló?:)Szép napot:D

2009. jan. 14. 18:55

Én olyanról hallottam, hogy ha kislányt szeretnénk, akkor az ovuláció előtt pár nappal kell szeretkezni.

Szóval, ehhez tudni kell pontosan, hogy hány naponta jön meg. Pl. ha 28 naponként jön meg, el kell osztani kettővel, és ki kell vonni belőle 3 at, az 11, és ezen a napon probálkozni, az tuti lány, végül is a lényeg, hogy félidő előtt 3 nappal kell.

És olyat is hallottam, hogy ha lányt szeretne valaki, akkor ecetet kell tenni a fürdővízbe, ha pedig fiút szeretne valaki, akkor szódabikarbónát.

Az elsőről azt olvastam, hogy sokaknak bevállt már, gondoltam beírom ide.

Nekem még nincs gyerekem, így tapasztalatot nem tudok mondani. Csak annyi kis érdekesség van nálam, hogy a mostani párom(1 éve vagyunk együtt) az első, akivel már rengetegszer álmodtam, és többször is volt olyan, hogy álmomban terhes voltam tőle, ki tudja, lehet jelent valamit...

2009. jan. 14. 11:38

Az én sztorim a következő:


Április elején állatkertben voltunk a párommal Veszprémben. Ő elment fagyiért, én fent ültem és vártam egy padon a nagymacskáknál. Egyszer csak jött egy pár, volt velük egy kb két év körüli kisfiú. Meglátott, felkapaszkodott a padra és megölelt, majd mélyen a szemembe nézett, nevetett és ölelgetett. Teljesen zavarba jöttem, sosem váltottam ki ilyet kisgyerekből. A szülők nevettek, próbálták elcsalni de visszaszaladt hozzám, nem lehet leírni milyen szeretettel nézett rám az a csöppség.

Pár nappal később -mint kiderült- megfogant a fiúnk. :) Persze akkor még nem tudtam.

Már egy hete késett, különösebben nem gyanakodtam.. de egyik hétfőn a munkahelyemen rápillantottam a virágra, amit a páromtól kaptam és belém hasított egy érzés. Hazamentem és csináltam egy tesztet: pozitív lett.


Mindenki lányra tippelt, nekem nem volt megérzésem. Mikor 20 hetes lettem és mentem az ultrahangra, a kórházba menet megláttam a kirakatban egy plüss leopárdot. Ez volt a második fura dolog ami azonnal egy érzést váltott ki, hogy egy jel.. mert amennyiben fiúnk van, a nevének -amit neki szánunk- jelentése Párducok Ura. Megfogadtam, hogy ha kiderül, hogy fiú, visszafele megveszem neki ezt a leopárdot.

Kisfiúnk van, és Bumi a leopárd is itt van velünk.

És mikor visszagondoltam az egész terhességre, meg a jelekre, azt is megmosolyogtam, hogy az állatkerti élményem a kisfiúval épp a nagymacskáknál történt. :)

2009. jan. 14. 11:18
Kedves fórumozók! Szívesen olvasnék tapasztalatokról, kinél jöttek be a csöppség nemét illetően a jóslatok, taktikák. Várom nagyanyáink bölcsességeit, babonákat.. de írjatok le egyéb furcsaságokat is amiről hallottatok, amit ti magatok átéltetek áldott állapotban, legyen az álom, egy jel vagy bármilyen érdekes sztori. :):):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook