Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vitaminok a babatervezés idejére fórum

Vitaminok a babatervezés idejére (beszélgetős fórum)


13. Juditta2019 (válaszként erre: 8. - Panna07)
2020. ápr. 20. 08:48
Akkor maradok a Gal-nál továbbra is, plusz veszek mellé WTN myo-inozitol port az inofolic helyett. :) Igaz én nem vizsgáltattam ki magam, majd ha lehet menni magánlaborba akkor lehet megnézetem. Jobb tisztában lenni a dolgokkal :)
12. szokeciklon (válaszként erre: 11. - Szokeciklon)
2020. ápr. 19. 19:47
Elfelejtettem.. 😊
11. szokeciklon (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2020. ápr. 19. 19:46
Igen tudom, köszönöm 🥰! Azt elfelejtettél odaírni, hogy én teljesen egészséges vagyok hálisten!
10. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Szokeciklon)
2020. ápr. 19. 19:41
Van olyan hormon probléma ami mellett ront a méhpempö. Csak azért szólok hogyha masnak is ajanlod majd tudj róla. Pco mellett gyakori a magas Lh szint és a magas AMH és ilyenkor kifejezetten árt. Még jobban bele tud kutyulni a ciklusba.
9. szokeciklon (válaszként erre: 1. - Nono28)
2020. ápr. 19. 19:31
Folsav, E-vitamon, tiszta méhpempő! Mindig pontos 26 napos ciklus mellett a 2.hónapban kopogtatott a kisfiúnk (33.hétben vagyunk) 😉 Méhpempőt a férjem is szedte, extra vitamin kúra is volt, egy tüsszentésünk sem volt a télen :)
8. Panna07 (válaszként erre: 7. - Juditta2019)
2020. ápr. 19. 18:15
Én sem értem, hogy miért nem beszélnek róla az orvosok, hogy a folát jobb. Szerintem nem terjed a fontos infó, hogy akinek génmutációja van, mint nekem is (MTHFR mutáció), annak azért is kell folátot szednie, hogy később ne legyen mindenféle betegsége, mint pl szívbetegség. Régen az endometriozisról se tudtak, ma már egy ismert betegség. Erre az MTHFR mutációra is több figyelmet kellene fordítani, én utána olvastam angol oldalukon, elég csúnya dolgokat tud hosszú távon okozni, ha az ember nem szed folátot ilyen problémával. Egy egyszerű vérvétellel pedig ki lehetne deríteni.
7. Juditta2019 (válaszként erre: 4. - Panna07)
2020. ápr. 19. 18:04
Mi már beszéltük másik fórumon, hogy én is GAL-t szedek, de pont azon agyaltam, hogy miért lehet, hogy az ilyen étrendkiegészítők 80%-ában még folsav van? Nekem is a nőgyógyászom ajánlgatja a népszerűbb terhesvitaminokat, plusz most már az inofolicot (ha 5 hónap után nem jönne össze). A sima folsav egyáltalán nem jó? Olyan sokan szedik. Mert akkor nem veszem meg a GAL mellé az inofolicot. Ha meg nem jó akkor nem értem miért ezt rakják mindenbe. Még a Mag Maxx gyümölcskristályok közül az "áldás"-on gondolkozom. Igaz tegnap találtam rá csak de nagyon szimpi :)
6. Panna07 (válaszként erre: 5. - Szöszi92)
2020. ápr. 19. 17:44
Nincs mit :)
5. Szöszi92 (válaszként erre: 4. - Panna07)
2020. ápr. 19. 17:26
Köszi a segítséget 😊
4. Panna07 (válaszként erre: 1. - Nono28)
2020. ápr. 19. 17:01
Szia! Barátcserjét nem javaslom, azt csak akkor szabad ha vizsgálatok szerint hormonprobléma van, akkor segít. Általános tuningoláshoz ajánlott a D vitamin (leginkább csepp formájában), B vitaminok, a folsavat mindenhol ajánlják, de helyette jobb a folát, a folsav szintetikus forma, nem mindenki tudja hasznosítani. Emellett Szelén, Cink, E vitamin ajánlott. Egy ideig külön-külön szedtem ezeket össze, aztán rátaláltam a Gal babaváró vitaminjára.
2020. ápr. 19. 16:17
A folsavat mindenkèpp.
2. Domimami (válaszként erre: 1. - Nono28)
2020. ápr. 19. 16:15

Málnalevél teát a terhesség 34.hete előtt nem javasolt fogyasztani,mert korai méhösszehúzódást is kiválthat.

Ha esetleg valami gyógynövényesben gondolkodnál érdemes Gyuri bácsi oldalát felkeresni.

2020. ápr. 19. 15:53
Sziasztok! Babatervezés ideje alatt milyen vitaminokat érdemes szedni? Olvastam a baratcserje kapszuláról, málnalevél tea stb.. Nem kavarják meg a ciklust, ovut? Átlag 27 napos a ciklusom, hőgörbe igazolt ovuval...előre is köszi a válaszokat 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook