Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés kezdetek fórum

Babatervezés kezdetek (beszélgetős fórum)


1 2
42. lapbarna (válaszként erre: 41. - PöttyösPanka)
2019. jún. 28. 12:46

Gondolom úgy, hogy mindig vannak olyan betegek, akik a pénzükért emberibb elbánást várnak el. Aztán vagy csalódnak, vagy nem.

Én nem 1, nem 2 olyan orvost ismerek, akik magánrendelést tartanak fenn, de közben sztk alapon is rendelnek, vagy klinikán, vagy kórházban, és odahívják a magán betegüket is. Mert mondjuk ott vannak olyan körülmények, hogy pl. el tudnak végezni valamilyen beavatkozást. Zsebüket meg tartják, természetesen. Némelyik stílusa annyira bicskanyitogtató, hogy csak nézel, hogy ő szarta-é a világot, vagy sem? De szerintük igen, és kész.

Igazából nyilván lehet ilyen vagy olyan orvost is találni sztk és magán vonalon is.

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - Ab3619a9cd)
2019. jún. 28. 07:54
Sajnálom. Nem tudom, hogy akkor hogyan tudja fenntartani a praxisát.
2019. jún. 27. 22:25

Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy akar-e/van-e lehetosege maganrendelesre jarni es mit szeretne, kar ezen osszeveszni.


Leirom, hogy nekem mi a tapasztalatom.


Mikor babat vartam, mar nem a regi lakhelyemen laktam. Az eves rakszuresre meg visszajartam a regi dokimhoz, anyaek is ott laktak, meglatogattam oket is, foglaltam idopontot es le volt tudva 1 evre.


Ez a terhesseggel nem ment volna. Kerestem ajanlasok alapjan egy dokit, es kertem idopontot a maganrendelesere.


Hogy miert oda?


1. Ott kaptam idopontot delutan, munkaidomon kivul


2. Kb 5 percet kellett varnom, 15 perc alatt vegeztem. - nem ultem reggel 7-11ig az sztk-ban


Ugy dontottem, szeretnem, ha o lenne ott a szulesnel. Megkerdeztem mennyibe kerul, azt mondta, annyi, amennyit gondolok majd. Nem tudta, hogy 10ezret vagy 100at fogok adni. Szules utan, a korhazbol hazamenetel napjan kapta meg.


Mit kaptam ezert a penzert?

- tudtam, hogy barmikor felhivhatom, ha panaszom van - nem volt, nem hivogattam


- bejott hozzam munkaidon kivul


- sosem volt lekezelo

- az osszes nst-re odajott, egyszer se vartam ra 30 percnel tobbet


- egy nst-re nem tudtam abban az idopontban menni, amit megadott, mert a 8. honap vegeig dolgoztam. Akkor tudtam menni, mikor szabadnapos volt. A 30 perces vizsgalat utan 4 es fel orat ultem a folyoson, mire jott vki es alairta azoknak a papirt, akiknek nem volt fogadott orvosa....



Sokan, sokfelek vagyunk. En nem vagyok tulerzekeny, de az se, aki vallat von, es 2 perc mulva elfelejti, ha bunkok voltak vele.


Szulesznot is fogadtam, bejott hozzam es egeszen addig velem volt, amig el nem helyezett a babaval egy 2 ágyas szobaban, kedves szobatarssal. Es nem a 8 agyasba tettek, 7 hangoskodo melle, ahol ki-be jarkalt az egesz pereputty.


O is azt mondta, annyit adok, amennyire elegedett voltam. O is az utolso korhazi nap kapta meg a penzt.


Nem a fuggonyokkel elvalasztott, tobb agyas szuloszobaban voltam, hanem a szulesznonek koszonhetoen megkaptam az egyik egyagyast.


Miert erte meg az egesz?


A vizsgalatok nagy reszet tudtam delutan intezni - munkaidoben dolgoztam, nem is rugtak ki, azert mert terhes vagyok es orultek, mikor visszamentem a babázas utan.


Biztonsagban ereztem magam vegig es a szuleskor is.


Kolthettuk volna a gyerekre is ezt a penzt, de szerencsere felre tudtuk tenni es egyaltalan nem bantam meg.

39. ab3619a9cd (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2019. jún. 27. 20:53
Én viszont igen! Ugyan nem nőgyógyász, de magán doki volt. Több százezret otthagytam nála a semmiért, majd minősíthetetlenül beszélt velem. Otthagytam a francba. Azóta sztk-ba járok. Profik, kedvesek, körbe ugrálnak! Ingyen!
38. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Lapbarna)
2019. jún. 27. 20:43
Én szerencsére magánrendelésen még nem találkoztam nem kedves orvossal.
37. lapbarna (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2019. jún. 27. 18:23
Saját tapasztalatom szerint az, hogy fizetsz egy orvosnak, nem garancia arra, hogy emberszámba is vesz.
2019. jún. 27. 17:31

uh hát most olvasom elég éles vita alakult ki orvos és vitamin tekintetében. Hát igen valahol nevetséges, hogy régen is szültek a nők vitaminok és mindenféle előkészületek nélkül de nagyon sok vetélés is volt, rengeteg halva született csecsemő vagy koraszülött aki nem élte túl stb stb..viszont ma már ha kicsit korszerűbb az orvosi ellátás , ha a vitamin szedésével akár csak 1 % -al több az esély , hogy minden rendben legyen akkor nekem megéri az a pár ezer ft amiért megveszem azt a bizonyos vitamint. Igen régen az intim torna sem volt divat és akinek gyengébb volt a kötőszövete arra max azt mondták, hogy így járt aztán lerázták max annyival , hogy szokjon hozzá a problémáihoz ez van. Azért hála istennek ma már okosabban , tudatosabban indulhatunk el ezen az úton, amit igen igazat adok abban az előttem szólókhoz egy picit túlstresszelünk, túlaggódunk no de sebaj attól még napjainkban is születnek gyermekek és egyelőre nem kell attól félni, hogy kihal az emberiség mert az anyukák tudatosabban kezdik el az általuk választott utat.

Az orvosválasztáson nem azon van a hangsúly azt hiszem, hogy mennyi pénzt húz le rólunk mert sajnos az az igazság, hogy nagyon sokszor rákényszerítik az embert, hogy maszekhoz járjon mivel a rendelési idő délelőttönként van amikor az ember dolgozik, szóval én pl számtalanszor kénytelen voltam elmenni maszek mivel 1: nem szerettem volna hónapokat várni amikor volt valami problémám , 2: nem szerettem volna szabadnapot kivenni azért , hogy elmehessek nőgyógyászhoz.

No meg anno nem tudom nálatok milyen orvosok vannak, de emlékszem gyűlöltem amikor egy kabinba 3-4 embert beraktam öltözni /vetkőzni az emberek ki be mászkáltak a rendelés alatt és úgy kellett bemennem a rendelőbe a dokikhoz akiknek lehet hogy éppen rossz napjuk volt, lehet hogy nem, (őszintén nem volt sok rossz tapasztalatom ) de ha választhatok hogy hónapokat várok egy dokira vagy mehetek pár napra rá , akkor köszönöm nekem megér 10 ezer forintot hogy ennyit áldozzak rá.

Hála istennek meg is tehetem.

Az egyedüllétet sokan kérdezitek, úgy értettem, hogy nem tud senki a terveinkről mert szerintem senki másra nem tartozik csak ránk és nem is szeretném, hogy megtudja a szűk baráti, családi kör addig amíg nem muszáj mivel lehet évekig nem jön össze és akkor csak feleslegesen stresszelném magam a folyamatos kérdéseken, meg aggódó tekinteteken, hogy úristen hát még mindig nem jön a baba..na én pont ettől a stresszforrástól szeretném megóvni magam és ráhagyni magam a természetre hogy majd jöjjön ha jönnie kell.

A párom meg természetesen tud a terveinkről" :D no de most mit tud nekem segítséget nyújtani egy férfi..A férfiak általában elég lazán állnak ehhez a témához én azt gondolom..teszik amit a nő kér, eljönnek velünk nőgyógyászhoz de most nyilván nem fogom fárasztani minden kis butasággal amit a nők meg tudnak beszélni, vagy amiről tanácsokat tudnak adni egymásnak.

Én azt gondolom azért ennyire nem kell a férfiakat ezzel fárasztani és hála istennek , hogy picit lazábbak ilyen téren mert legalább kompenzálják a nők aggodalmait.De lehet nincs igazam.

35. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Amina93)
2019. jún. 27. 17:21
Ez nagyon szomorú, és hány ilyet hallani :(
34. fincsi5 (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. jún. 27. 16:44
Igen.:(( Első baba, paráztak. Ám nem csak ennyi, mert többször volt ennél a dokinál magánrendelésen, annak tényleg a doki határozza meg az árát. 20:-21:-kor még fogadott várandós nőket úgy, hogy egész nap a Klinikán volt.
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Ab3619a9cd)
2019. jún. 27. 16:43

Én nem nézem le egyik orvost sem. "Van kedves, alapos ügyeletes orvos is." Tehát akad köztük ilyen is, olyan is, vagyis jó eséllyel belefutsz a bunkó fajtába is. Sajnos ez nem ugyanaz a kategória, mint ha mondjuk a hivatalban ellenségesek veled, mert itt egy nagyon érzékeny és kiszolgáltatott helyzetben vagy.

Jól látod, a pénzhajhász, addig bunkó, míg nem perkálsz kollégáik miatt megy el az életkedvük.

32. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Andita1)
2019. jún. 27. 16:37

Sajnos az a doki nem b@lfasz volt, csak bunkó.

Remélem, nem is lesz rossz tapasztalatod. Aki viszont inkább fizet, csak hogy emberszámba vegyék, azt sem kell bántani.

31. Amina93 (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2019. jún. 27. 15:22
3eves volt a fiam mikor terhes lettem .. Aztán egyszercsak el kezdtem vérezni,es olyan fajdalmaim voltak,hogy nem birtam felállni. A mentösök azzal kezdték,remélik van cuccom pár napra.. Erre mikor beertünk,egy doktornö vizsgált meg,aki közölte,hogy kaptam injekciót,a fájdalmaim elmúlnak,mehetek haza. Anyu kérdezte,hogy de mégis azért,ilyen verzessel? Erre azt válaszolta,hogy a gyerek mar igyis úgyis elmegy,nincs hely felvenni,menjek haza.. Uff..Hat köszi.. Anyu kiakadt aztán megmondta a magáét neki,meg hogyha miatta meg a felelőtlensége miatt bajom lesz,bepereli es egy életre elveteti az orvosi papírjait..
30. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Andita1)
2019. jún. 27. 15:17

Manapság minden 2-3. nőt érint valami nőgyógyászati probléma. Sokszor akkor derül csak ki mikor elérkezik a családalapítás.

Semmi gond nincs azzal ha valaki előre gondolkodik és idejében megtudja van e gond vagy sincs. Rengetegen vannak akik hosszú éveket próbálkoznak sikertelenül sokszor épp az orvos nem törődömségéből adodóan.

20 éveim elején random jártam adsig amíg az akkor jó orvosnak vélt doki nagy ívben leszart még csak a pontos diagnózist sem nevezte meg azt meg pláne nem hogy ehhez bizony társul más is. Akkor még nem akartunk gyerekwt így hozzám vágot fogamzásgátlót húzzak ahova akarok. 26 voltam találkoztam a mostani dokimmal akinek az egész családját ismerem és nagyon jó baráti viszony lett a családaink között rengeteget köszönhetünk nekik. Ekkor derült ki igazából mi a gond. Pco +ir

Túl vagyok 2 nagyon nehéz sok szövödménnyel fűszerezett terhességen. Az elsőnél 10x véreztem volt 3 bélgyulladás toxémia. Nagyobbikom sorvadt baba, nyakán zsinórral elakadt kimerült leesett a szívhang.

2.nál 5 vérzés 2 cm hematoma 3 bélgyulladás kezdődő toxémia végül fenyegető hegszétválás 2 órás műtét mindenem összenőtt a vastagbelem csoda hogy nem halt el.

Volt kismama mellettem akinek nem volt dokija szartak is rá meg is halt a 33 hetes babája.

Hiába tanulja mindegyik ugyan azt emberséget nem mindegyik gyakorol.

A dokimnak van 2 magánrendelése + osztályvezető főorvos de szülésért nem fogad el pénzt.

2019. jún. 27. 15:11

Nyilván az ügyeletes orvosnak is van magán betegköre.De lehet tévedek.

Az én dokimnak van magánrendelése,a kórházban is van rendelése és még ügyel is.

28. andita1 (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2019. jún. 27. 14:54

Értem a te szemszögedet is, de ami veled történt nem törvényszerű.

Nyilván téged befolyásol a rossz élmény, de ha valakinek nincs ilyen, akkor miért stresszeljen rá?

Igen, nekem tökéletesen megfelel az ügyeletes doki, mert eddig nem csalódtam, ahogy az ismerőseim sem. Itt a hoxán is olvasni sok angyalkás sztorit, úgy hogy fogadott dokijuk volt. 😔

Konklúzió. Minden doki lehet balf@sz, akár ügyel akár magán.

27. ab3619a9cd (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2019. jún. 27. 14:54

Az ügyeletes orvos is ugyanazt az iskolát végezte mint a saját orvosod.

Az hogy neked negatív élményed volt nem biztos hogy másnak is. Van kedves, alapos ügyeletes orvos is. Nem kellene lenézni őket! Az ilyen hozzáállás miatt megy el az életkedvük is!

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Andita1)
2019. jún. 27. 14:26

Az nem elővigyázatosság, hanem paranoia. Elég élénk a fantáziád, ha abból, hogy valaki nőgyógyászt keres magának, neked az jön le, hogy nem mer kimenni az utcára.

Neked nincs nőgyógyászod? Mindig az ügyeletes veszi le a kenetet? Ha meg hirtelen történik valami (fertőzés, időközbeni vérzés, akármi), akkor is jó egy random doki? Ez esetben jó neked. Az első és egyben utolsó olyan alkalommal, mikor tényleg akut problémám volt (nem terhesen), úgy távoztam az ügyeletes orvostól, hogy nem tudtam meg mi bajom, de még egy órát sírtam a megaláztatástól, amit el kellett szenvednem. Pedig én aztán nem vagyok egy mimóza. A betegjogi képviselő szerint fel kellett volna jelentenem. Úgyhogy azóta nekem van saját orvosom. De azért az utcára ki merek menni ;)

25. lapbarna (válaszként erre: 9. - ChuanGen4)
2019. jún. 27. 13:58

Persze, elmehetsz egy rákszűrésre, főleg, ha amúgy is időszerű, mert amúgy is kell a terhesgondozás alatt, ha nincs 1 éven belüli cytológiád.

Ott esetleg mondhatod, hogy babát terveztek, mire az orvos majd mondja, hogy Sok sikert! Talán megemlíti, hogy szedhetsz terhesvitamint, attól függően, melyik orvoslátógatóval van jóban, azt a céget promózza majd neked. Én szedtem elevitet mind a 3 gyerekemmel onnantól kezdve, hogy kiderült, terhes vagyok. Előtte nem.

Nem fog neked semmi olyan plusz infót elmondani, amit egyébként még nem olvastál össze a neten az egészről.

Orvosfogadás: az első 2 gyerekemmel volt fogadott orvosom. Hagyjuk. Felesleges pénzkidobás volt. A harmadikat ügyeletben szültem. Teljesen jó volt.

24. andita1 (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2019. jún. 27. 12:42
Igen. Az is elővigyázatosság, hogy nem megyek az utcára, nehogy a fejemre essen egy tégla.
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Andita1)
2019. jún. 27. 12:14
Azért az elővigyázatosság és az indokolatlan aggodalom közt van némi átmenet.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. jún. 27. 12:05

Egy gyermek megszületik minden beavatkozás nélkül. Igaz, hogy sok nő belehal, ahogy gyakran a gyermek is, de a természet már csak ilyen.

Vitamin sem kell a magzatnak, mert úgyis elveszi az anya szervezetétől, amire szüksége van. Régen ezért hullott ki pár foga a terhes nőknek. Nem is említve, hogy a zöldségek és gyümölcsök vitamintartalma hogy lecsökkent.


Ha attól vagyok ostoba szülő, mert a gyermekemre, az ő és a saját egészségemre, biztonságunkra, és nem utolsó sorban emberi bánásmódra szórom el a pénzt, akkor legyen. Mert amúgy miért keresek, ha nem ezért? Mire van több értelme költeni?

21. andita1 (válaszként erre: 20. - Amina93)
2019. jún. 27. 12:05

Szerinted ez tök oké, hogy még nem is terhes a kérdező, de már keressen dokit az esetleges komplikációk miatt!?


Erről a volt szomszédassszonyom jut az eszembe. Összefutottunk, amikor jöttem haza az uh-ról. Kérdezte mi volt. Mondtam minden rendben a picivel, csak úgy feküdt a pocimban hogy nem látszódott a bal keze és lába. Kikerekedett a szeme és azt kérdezte hogy nem vagyok ideges az miatt hogy esetleg azok a végtagok rövidebbek? Ő biztos nem tudna aludni az idegességtől!

🤐

20. Amina93 (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. jún. 27. 10:50
Te elég ostoba vagy helyettünk is!
19. tyityu (válaszként erre: 12. - ChuanGen4)
2019. jún. 27. 10:42

En Franciaorszagban elek, 32 hetes vagyok. Az itteni dokim a terhesseg elott csak folsavat irt fel, ezt kellett szednem az elso harom honapban. Az utolso 3 honapra csak vasat kell szednem, illetve a 6.honapban egyszer nagy dozisu d vitamint, ami betart a szulesig a szervezetemben. O teljesen vitamin ellenes, szerinte csak a gyogyszergyartok jarnak jol, egy normalisan etkezo kismama minden szukseges vitamint megkap. En ennek ellenere szedek terhesvitamint, en igy vagyok nyugodt, szerinte rosszat nem teszek vele, csak feleslegesen dobom ki a penzem.

Itt nincs halapenz, fogadott orvos. Mindenki az eppen beosztott orvos es szulesznonel szul. Meg egy esetleges programozott csaszart is az eppen akkor dolgozo orvoscsoport vegzi. Szomorunak tartom, ami Magyarorszagon tortenik.

18. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. jún. 27. 10:22

2 sűrgősségi császárosként picit "vitáznék" a minden gyerek megszületik ha a természetet hagyják érvényesülni kijelentéseddel. Ettől függetlenül értem mit szeretnél mondani.

A vitaminra/ pótlásra pedig elsősorban az édesanyának van szüksége amit elvon a baba.

Tény hogy nagyon elanyagiasodott világot élünk.

17. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - ChuanGen4)
2019. jún. 27. 10:04
Először is, mi az hogy egyedül vagy? Hol a párod? Szüleid? Tudod már ki lesz az apja? Hogy lehet, hogy nincs még melletted? Kettő. Tragédia milyen ostoba szülők vannak itt. Szórják a pénzt, ne akarj közéjük kerülni. Hiszen ha az orvos észreveszi, hogy könnyen szórod a pénzt, nem csak elfogadja de tudtodra is adja. HALLGASS 14.-ES TRIPLEEA véleményére. (4)FINCSI5 - 160 ezer??? - egy tragédia. Ha nem adja oda, bent marad a gyerek??? Egy gyermek megszületik minden beavatkozás nélkül, ha a természetet hagyják érvényesülni. Igaz az is, fölösleges vitaminok nem kellenek, mert később a gyerek szervezet is megszokja és nélküle lelassul a fejlődése. Te egyenlőre hisztizel és stresszelsz. Mi lenne ha megfogan a baba, elmész az orvoshoz, megmondja mit kell szedni, mikor kell menni vizsgálatokra és kész. Bocsáss meg, de ne légy ostoba! (6).EMILI 85,(8)FISICA= látod vannak okos anyukák is!
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Ab3619a9cd)
2019. jún. 27. 09:27

Szerintem mindenki tud pro és kontra érvet/ ellenérvet miért fogadj vagy ne fogadj orvost.


Nekem 2 veszélyeztett terhességem volt. Ha nincs az orvosom aki egyébként család jó barátja, egyikünk se élne ma.

Van ismerősőm akinek pozitív élmény volt ügyeletben szülni van akinek rémálom. De olyan is aki fogadott orvos mellett is le volt tojva vagy akinek nem ért oda az orvos. Pro/kontra oda vissza mindkét oldalról. 🤔

15. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Amina93)
2019. jún. 27. 08:12

Igazad van. Ne akkor kelljen orvos után keresgélni, amikor már ne adj isten beütött a baj. (Bár az "ősanyák" erre szokták azt mondani, hogy akinek a természet nem akarja megadni, az ne akarjon gyereket...)

Én sem vagyok oda a hálapénzért, ezért magánrendelésre jártam. Semmi boríték, csak számla. A gyerekemnek meg, köszöni, nem hiányzik az a pénz, mert szerencsére így is jut mindenre. Mondjuk ő egyelőre legjobban a pénzért nem megvehető dolgokat értékeli, mint az együtt töltött idő.

2019. jún. 27. 08:05
Kedves kérdező! Ne legyen igazam, de elég sok stresszt érzek az egészben.. Első szabály, hogy nem szabad! Mint írták korábban, a felkészülés legyen annyi, hogy oda figyelsz magadra, nem stresszelsz, egészséges táplálkozás, lehetőleg a káros dolgok elhagyása, ugyanez a párodnál. A többit első körben bízd a testetekre :) Mi tavaly novembertől "próbálkoztunk" ami csak annyit jelent, hogy csak nem védekeztünk.. Nem volt termékenységi számolás, se semmi ilyen, ha jól esett csináltuk.. Úgy voltunk vele majd jön, ha jönni akar, úgy is lett idén márciusban derült ki.. Elmentem egy nőgyógyászhoz, megállapította a terhességet és elmagyarázta, hogy merre induljak tovább, ő milyen vitamint ajánl és miért, majd utamra engedett.. Én tudtam hogy fogadott orvost nem szeretnék, azt a rengeteg pénzt szeretném inkább a gyerekre költeni. A védőnő szépen elmondja mi merre hány méter, és te csak mész szépen sorba az összes vizsgálatra. Nekem pozitív tapasztalataim vannak a TB eljárásokkal.. Egy buta adminisztrátort leszámítva, mindenki segítőkész, normális, kedves.. Egészséges terhességnél ennél többre nincs is szükség, ha már bonyodalmak vannak, akkor persze megértem mert akkor jól jön, de ha nincs semmi probléma akkor simán lehet boldogulni. Pedig én is dolgozom teljes munkaidős állásban.. Vitaminokkal kapcsolatban ha előtte megfelelően étkezel, én nem ajánlom szedni, ha már megfogan a pici ott igen.. De ott is érdemes utána olvasni, egy orvos szava sem szent és vitathatatlan.. Van akinek az egyik, van akinek a másik válik be..
2019. jún. 27. 07:45
Pffff milyen negatív emberek vannak! Az a pénz,amit az orvosnak odaadsz azért,hogy biztonságban érezd magad,máskor hülyeségekre folyik ki a kezedböl! Hat inkább fizetek neki,csak tudjam,jo kezekben vagyunk! Addig,amig nem tapasztaltad meg azt,milyen szar az eü itthon,es mennyire szarnak rád egyébként,addig nem is fogsz pénzt adni! Szerintem egy nőnek se mindegy,ha terhesen mondjuk beverzik,bemegy az ambulanciára,es az orvos majdnemcsak megkérdezi hogy minek van itt??!!es hozzáteszi hogy nem baj hogy vérzik,a gyerek majd magától elmegy!! Ufff!! Léteznek már gyógyszerek a vetélés megallitasara,vagy legalább megpróbálkozni vele!! Sajnos pénz beszél,kutya ugat. Ha egyszer máshogy ben foglalkoznak velünk igazán,akkor inkább erre adom a pénzt!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook