Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Babát tervezünk és a párom megaláz fórum

Babát tervezünk és a párom megaláz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
120. Gretaa (válaszként erre: 117. - Lèlek2)
2023. okt. 12. 17:46
Ha már boldogságod sincs ebben a kapcspolatbanban,akkor tényleg nincs maradásod mellette.Jobb minél hamarabb lezárni szerintem.
119. Lèlek2 (válaszként erre: 118. - Oliva2023)
2023. okt. 12. 12:11

Szia nagyon szepen koszonom a megertesed es az irasod. Igen teljesen minden igy van ahogy irtad .

Van pszichologusom kb 6-7 honapja. Sokat segitett ezert erzem magam egyre erosebbnek de meg o sem jott ra hogy miert sajnalom meg v miert vagyok tul jo szivu stb stb . Igeen tudom hogy jobb helyzetben vagyok mint rengeteg mas no es erre is nagyon sokat gondolok hogy basszus amit en mar az elozo ket kapcsolatomba atelten az pokil volt ahhoz kepest ez tokeletes es mas nok miket elhetnek meg . Barcsak tudnek rajtuk segiteni.

118. Oliva2023 (válaszként erre: 117. - Lèlek2)
2023. okt. 12. 02:22

Visszaolvastam és megdöbbentem. Olvasni is fájdalmas volt. Az első gondolatom az volt, hogy menekülj, amilyen gyorsan csak tudsz.


Ugyanakkor megértem a nehezítő körülményeket, amik miatt még benne vagy.

1. Egyedül vagy. Nincs egy támogató család, baráti kör, akik melletted állnának, így sokkal nehezebb neked, de tarts ki és hagyd a francba ezt az férfit, mert hidd el, hogy erősebb vagy, mint gondolod.

2. Írod, hogy kedves, segítőkész ember vagy. Gondolom, odaadó, érzékeny és empatikus is. Az ilyen típusú embereket könnyebb kihasználni, mint azokat, akik önzőek, hiszen "natúrban" sokat adnak magukból. Ez egy kincs, vigyázz rá, ne osztogasd fűnek-fának.

3. Beletettél 6 évet a kapcsolatba, nem akarod elveszíteni. Ezt úgy hívja a pszichológia szakirodalma, hogy "elsüllyedt költségcsapda". (sunk cost fallacy). Ezen alapul az is, amikor a kaszinóban valaki vesztésre áll, de újra megpörgeti a rulettet, hogy "most biztos a piros jön". Ezen alapul a rengeteg vállalkozás, amikor nem bírnak kiszállni, csak nyomják bele a pénzt, mert sajnálják, amit beletettek és nem gondolnak arra, hogy ha kiszállnak, jobban járnak. Ezen alapul az, amikor 10 éve vagyunk egy munkahelyen, de még mindig az előléptetésre várunk. Valószínűleg lélekben te is ebben a csapdában vergődsz.

4. A gyerek utáni vágy arra késztet, hogy maradj, talán azért, mert félsz, hogy nem találsz mást, de ilyen apát nem akarsz a gyerekednek, az tuti.


A párod verbálisan bántalmaz téged, megaláz, nem segít semmiben. A leírásból tiszta sor, nem kérdés. Minél tovább tűröd, annál rosszabb lesz. Minden bántalmazó, alkoholista, drogos leígéri a csillagos eget is az égről, ha el akarja érni a célját. Ha párszor elhiszed, oké. Ha sorozatosan elhiszed, az nagyon nem oké.


Csak azt tudom tanácsolni, hogy keress egy jó pszichológust, aki segít megérteni, hogy miért sajnálod meg. Miért nem tudsz vigyázni magadra.

Hívd fel a Nane egyesületet. Ők bántalmazott nőknek segítenek. Van ingyenes telefonszám a honlapjukon és önsegítő csoportokat is szerveznek. Szükséged lesz valakire, aki megerősít, hogy ki tudj lépni és ne tudja visszakönyörögni magát az az ember, aki nem képes méltó társad lenni.


Jobb helyzetben vagy, mint sok bántalmazott nő, akinek nincs lakása, nincs munkája, stb. Ne engedd, hogy tönkretegyen.


És végül, de nem utolsósorban: ez a viselkedés nem a te hibád, nem a te szégyened. Kizárólag a férfié.


Sok erőt kívánok és drukkolok, hogy megszabadulj tőle.

117. Lèlek2 (válaszként erre: 115. - Gretaa)
2023. okt. 12. 00:38

Boldog nem vagyok es ezt o is tudja. Volt ido mikor boldog voltam mellette de mar nem. Es mar mondtam is neki… de annyi nincs benne h megkerdezze h mi a baj v miert nem vagy barmi.

Igen szerintem is csak ezert tunik jonak de erre csak most jottem ra .

Hat sajnis igen be akard tudni miket eltem at…. Tul jo szivu vagyok es tul naiv voltam mindig. Es mivel egyedul vagyok a vilagba hamar ragaszkodok es nagyon szeretek sajnos.

Magamat kene neznem…. De ma is akartam neki mondani h menjel el vagy h talalt e akkir helyet maganak mert mikor ez megtortent ugye elkuldtem. De ranezek es megsajnalom de hogy miert azt nemtudom

116. Gretaa
2023. okt. 12. 00:29
Ne ringasd magad illúziókba mert nem éri meg.
115. Gretaa (válaszként erre: 112. - Lèlek2)
2023. okt. 12. 00:26

Szerintem csak azért tűnik jónak mert ahogy te magad írod is:az előző kapcsolataid rosszabbak voltak.Az nagyon nem jó,ha csak azért ragaszkodsz hozzá.Elgondolni is szörnyű lehet miket tapasztalhattál meg az előzőktől..

Nem érzed magad jól vele ez látszik az írásaid alapján(ami nem is csoda).A döntés a tiéd,magadat nézd,te hogyan érzed magad.

114. Lèlek2
2023. okt. 12. 00:23
Bocsi a betuhibakert csak telorol irok es gyorsan. Hosszuak a kormeim haha 😂
113. Lèlek2
2023. okt. 12. 00:22
Az az igazsag h en kb 2 eve szeretnek gyereker de meg egyszer sem beszelt velem errol. Amikor mondtam nem reagalt ra semmir. Mikor megkerdeztem h o szeretne e kozolte h neki mind1z ez abszolut lehangolo. Annyiba hagytam az ugyet gondoltam meg nem szeretne . Majd nemreg volt egy hatalmas vitanj es megkertem h menjen el mert en befejeztem. Nem ment. El telt par nap es hirtelen o gyereket akar. Es el is kezdtunk probalkozni. Tele beszelte a fejem h igazam van meg mar 6 eve egyutt mar igazan jo lenne egy gyerek stb stb en akkor ezt elhittem neki egyebkent ez nem okyan regen tortent tehat nem regita probalkozunk. Orultem is neki h gyereket akar. De mostanra mar osszesllt a kep h o azert akart hirtelen gyereker h ne kelljen innen elmenni mert itt minden adott . Biztonsag, jo elet mellettem, stb stb .
112. Lèlek2 (válaszként erre: 104. - Gretaa)
2023. okt. 12. 00:17
Amikor jobb napjaink vannak akkor torodo … szeretetteljes . Nem tudom nagyon kifejezni. Vagy pedig csak azert tunik nagyon jonak mert 2 kapcsolatom volt eddig de mind a ketto rosszabb volt meg ennel is es azokbol eleg hamar kijottem halistennek viszont hozzajuk tudom csak viszonyitani h a mostani parom sokkal jobb hozzam mint az exeim . Talan ezert tunik jonak. De lehet h ennel van sokkal jobb erzelmi bantalmazas nelkul. Csak nem igazan tudom elhinni ket szornyu utan es plusz ez . De rengeteget gondolkozok … a mostani dolgokon. A multon. Es amiket irtok! Es egyre vilagosabb a kep. Es mar most elore rudom hogy banni fogom a 6 evet plane ha meg beleteszek tobbet.
111. Lèlek2 (válaszként erre: 100. - Angelique2)
2023. okt. 12. 00:14
Pontosan. Ezen mar egyszer atmentem vele es visszafogadtam nem is olyan regen pedig sokaig tartottam magam. Ideig darabig megint hozta a “tokeletes” enjet…. Aztan most megint ez van…
110. Lèlek2 (válaszként erre: 97. - Angelique2)
2023. okt. 12. 00:13
Koszonom nagyon jol latod. Igy van! Onbizalmam mar nem annyira rossz mint volt. Eddig sok mindent benyeltem es turtem neki de ma mar ez nem igy van! Mar tudok nemet mondani es igenis kiallok magamerr. De van bennem felelem. Igen eleinte tokeletes volt … nagyon is. Iszonyatosan szerelmes voltam es naiv es meg mostis szeretem de mar kezdek tisztabban latni. Ezert us vagyok itt. Kicsit ketsegve is vagyok esve es igen nem vagyok tul jol …
109. Lèlek2 (válaszként erre: 95. - Utolsó betyár)
2023. okt. 12. 00:11
Nem mindig volt ilyen ! Fiatal voltam es naiv amikor osszejottunk. Tanultam sokat. Az emberek valtoznak.
108. Lèlek2 (válaszként erre: 93. - Angelique2)
2023. okt. 12. 00:10
Koszonom. Nekem ez valamilyen szinten megerosites ugyabus teljesen egyedul vagyok a vilagban . O volt az egyetlen ember aki van nekem majdnem higy… tehat nekem ezert is nehez ebbol kilepni. Viszont biztinsag erzetem mellette sincs ugyh lehet h sokat nem valtoztatna a dolgokon
107. Lèlek2 (válaszként erre: 92. - Utolsó betyár)
2023. okt. 12. 00:09
Nem persze hogy nem veszem termeszetesnek. Le vagyok dobbenve …. Es koszonom hogy ilyen sokan irtatok
106. Lèlek2 (válaszként erre: 91. - Angelique2)
2023. okt. 12. 00:08
Igen sajnos
105. Lèlek2 (válaszként erre: 90. - Angelique2)
2023. okt. 12. 00:07
Haaat eddig is voltak kemeny beszolasai viselkedese de bocsanatot kert es valtoztatott. De eszrevettem h ez evrol evre rosszabb de meg ennyire durva megnyilvanulasa sosem volt. Igen sajnos eddig nem gondoltam bele h ha lenne egy gyerekunk neki ez milyen lenne de mar elozoleg is irtak ezt es teljes mertekben igazatok van! Buntudatba elnem le az egesz eletemet hogy szegeny gyerekemnej ilyen apat valasztottam! A masik meg az h egy percig nem turnem hogy a gyerekemmel barki is igy banjon vagy ilyen korulmenyek kozt eljen tehat szegenynek megsem adnam az eselyt h az apjaval nojjon fel.
104. Gretaa (válaszként erre: 102. - Lèlek2)
2023. okt. 12. 00:07
De mi az a jó oldala?
103. Lèlek2 (válaszként erre: 89. - Utolsó betyár)
2023. okt. 12. 00:05
Nem nem turom el persze. Szova is tettem. Azota sem vagyunk joban. Valoszinuleg itt van vege. Viszont nekem sem egyszeru.
102. Lèlek2 (válaszként erre: 88. - Gretaa)
2023. okt. 12. 00:04
A jo oldala. Persze tudom mindenkinek van jo es rossz oldala. Neki a jonaz nagyon jooo a rossz oldala nagyon rossz sajnos. De ez a mostani eset a legallja volt.
101. Angelique2 (válaszként erre: 98. - Utolsó betyár)
2023. okt. 11. 22:19
Igen, és a manipulatív egyének éppen ezt használják ki. Mire kijön az ember igazi énje, addigra már el is billentették a hatalmi egyensúlyt a saját javukra.
100. Angelique2 (válaszként erre: 99. - Globus)
2023. okt. 11. 22:18

Igen, ez is jellemző az effajta bántalmazóknál.


Eleve, "kedvelt" szokásuk, minden csúnya eset után látványosan játszani a bűnbánót, minden erejükkel megpróbálni kiengesztelni a partnert, fogadkozni, hogy megváltoznak, és egy darabig tényleg hitelt érdemlően játsszák is a jó fejet. Csak addig, és csak olyan mértékben, hogy ezzel elérjék, amit akarnak.


És, igen, ha a partner szakít, akkor mindent bevet, hogy visszakönyörögje magát. Kérleléssel, lelki zsarolással, mézesmázossággal, és hitelt érdemlőbben játssza a jó fejet, mint korábban valaha is. Nem szabad hinni neki, nem szabad engedni, mert akkor újrakezdi az egész játszmát.

99. globus (válaszként erre: 97. - Angelique2)
2023. okt. 11. 22:11
Ráadásul fennáll a veszélye, ha most FI lapátra teszi, kitartó mézesmázossággal visszakönyörgi magát. Ezek olyanok, ha kidobják az ajtón, visszamásznak az ablakon. Nagyon-nagyon keményen tartson ki FI, ha úgy dönt, hogy szakít.
98. Utolsó betyár (válaszként erre: 97. - Angelique2)
2023. okt. 11. 22:08
Lehet színészkedni és a jobbik oldalunkat mutatni ideig, óráig, de túl sokáig nem. Bizonyos helyzetekben kijön az ember igazi énje.
97. Angelique2 (válaszként erre: 95. - Utolsó betyár)
2023. okt. 11. 22:05

Úgy gondolom én is, hogy okosabb dolog nem nyelni évekig.


Azonban a fórumindító nyilván nincs pszichésen túl jól, gondolom, az átélt megaláztatások eredményeként esetleg padlón az önbecsülése, ezért nem (sem) az ítélkezés a legjobb, amit jelen helyzetben tenni lehet.


Ráadásként az ilyen bántalmazó emberek nem az első napon, vagy az első héten kezdenek el így viselkedni! Ha így tennének, könnyebb lenne azonnal felismerni és idejében otthagyni őket.

Az ilyen notórius partnerbántalmazók az udvarlás időszakában eszméletlenül romantikusak, gálánsak, lovagiasak és mindenestől elbűvölőek. Bántalmazni általában csak akkor kezdenek, amikor a másik fél már teljesen beléjük bolondult és elkötelezte magát.

96. Gretaa (válaszként erre: 89. - Utolsó betyár)
2023. okt. 11. 21:45
Józan ésszel gondolkodva ,nem.Valami miatt mégis csak vele maradt.Talán csak a megszokás miatt.(Amitől sokan annyira félnek egy párkapcsolat lezárásánál.)
95. Utolsó betyár (válaszként erre: 93. - Angelique2)
2023. okt. 11. 21:39
Ezt egy nap, na jó egy hét után fel kellett volna ismernie, nem pedig eljutni odáig neki, hogy gyereket tervez egy ilyen férfival.
94. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Lèlek2)
2023. okt. 11. 21:33
Most kezdtem olvasni, de arra gondoltam, hogy ezek után én nem terveznék ezzel az emberrel nemhogy közös gyereket, de semmit, ami közös.
93. Angelique2 (válaszként erre: 92. - Utolsó betyár)
2023. okt. 11. 21:32
Ez így van, de szerintem nagyon jó, hogy a fórumindítóban egyáltalán felmerült, hogy ezt nem lenne szabad elviselnie!
92. Utolsó betyár (válaszként erre: 91. - Angelique2)
2023. okt. 11. 21:25
Ha természetesnek venné, nem indítana egy közösségi oldalon erről fórumot én azt hiszem.
91. Angelique2 (válaszként erre: 89. - Utolsó betyár)
2023. okt. 11. 21:20

Ez nem érdem kérdése, azt hiszem. Nem is értelemé.


Van, aki élete során annyira hozzászokott ahhoz, hogy tűrnie kell, mert azt kellett tapasztalnia: még mindig ez a kisebbik rossz, hogy sajnos természetesnek veszi.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook