Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervező apukák fórum

Babát tervező apukák (beszélgetős fórum)


2012. nov. 16. 10:12
Nem tudom hoyg olvass-e valaki aki ért az ilyesmihez. Ugye a baba tevezés miatt már a nejem nem enne semmi egészségtelent és ezért nem vesz be semmi gyógyszert ha pl fáj a feje. Most nincs túl jól és van egy olyan székrekedésre való amiben útifűmag héj van (ha jól írom) és azt szeretném megtudni hogy tutira be lehet-e venni.
2012. nov. 16. 10:10
Szia Pepperoni! Akkor még csak halkan de nagyon örülök Nektek, én is erre vágyom.
2012. nov. 10. 11:53
*volna... Bocs, veletlenul elkuldtem... Szoval azota probalkoztunk, sikertelenul... Am a termeszet ugy tunik karpotol minket, ugyanis a napokban teszteltem 2 halvanyka pozitivat, a nemvart elott 6 nappal. Most halkan ujjongva varjuk, h elmehessek vegre dokihoz es kideruljon az igazsag! Ha barmilyen kerdesed van, tedd fel nyugodtan, en a legjobb tudasom szerint,szivesen valaszolok! Minden jot! ;) Janka
15. Pepperoni_9 (válaszként erre: 14. - 1658b43594)
2012. nov. 10. 11:50

Sajnalom! De nem szabad elkeseredni! Bar tudom, ezt konnyu mondani, sajnos en sem tudtam ennek eleget tenni sosem... :( :)

Miota probalkoztok? A termeszet furcsa dolgokra kepes! A kisfiamat (immanron 20 honapos nagy legeny lesz napokon belul) nem terveztuk. Pontosabban de, csak masfel evel kesobbre. Egyetlen egyszer nem vedekeztunk, es osszejott! Pedig akkoriban nem is eltem egeszseges eletet, stresszes melo, partihegyek, melle azert alkohol is, dohanyzas, plusz kilok, 0 vitamin. Bar pont elotte masfel honappal kezdtem sportolni, le is ment 7 kilo. Hala az egnek, nagyon hamar eszrevettem, h itt valami mas es a tezt ki is mutatta 3 nappal a nemvart elott, h babat varok. A terhessegem es a szulesem is a legnagyobb rendben ment. Februarban volt egy pozitiv tesztem, de aztan nagy kesessel megjott. Meg vartunk volna a kistesoval, de akkor olyan csalodaskent eltuk meg, hogy elhataroztuk, hogy akkor megis johet a kisteso! Az a baba okrober vegen szuletet olna meg...

2012. nov. 10. 09:59

Sziasztok lányok!

Ez nem a szerencsés hónapunk úgy látszik, de próbálkozunk tovább hátha legközelebb :(

Kicsit le vagyok törve.

13. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - 1658b43594)
2012. nov. 2. 16:30

jól tudod :)


Én ma vettem végülis cickafarkfüvet és palástfüvet, ezeket fogom inni (málnalevelet végül nem vettem, elég lesz a cickafark is).


Romantikus pasi lehetsz, örülhet a párod :) Hajrá estére!

12. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - Érzéki)
2012. nov. 2. 16:27

Leírom, de nem szeretnék senki sem elrettenteni, aki még nem szült :D

Már egy hónappal előtte kinyílt a méhszájam egy ujjnyira, így végig azzal számoltam, hogy lehet előtt jön a nagy nap. Málnalevelet azért szorgosan ittam a 36. héttől, bíztam a könnyebb szülésben... Eljött a kiírt napja, de semmi, kivéve, hogy előtte éjjel erős jóslóim voltak, nem aludtam szinte semmit. Következő éjjel szintén ugyanez. Aztán a 3. éjjel éjfél után pukkanás, elfolyt a magzatvíz, fájások erősödtek, bár nem rendszereződtek, irány a kórház. Ott közölték, hogy még mindig csak egy ujjnyira vagyok nyitva, reggelig semmi nem lesz. Vajúdtam reggelig 4-5 percesekkel (mondanom se kell, hogy harmadik éjjel semmit sem aludtam). Reggeli vizsgálat: 2 ujjnyira nyitva... pff ennyit a málnalevélről (nekem semmit sem segített a tágulásban, bár sokaknak igen, szóval azért igyátok, én is fogom majd következőnél is azért, hátha...). Kaptam gyorsítót (oxitocin), na akkor már könyörögtem az epidurálisért (pedig fájd.csill. nélkül akartam szülni), meg is kaptam, de csak egy órán át élvezhettem a hatását, mert a kitolási szak alatt lebeszélt a doki róla, mondván hogy hamarabb vége lenne, ha érezném... a fáradtságtól remegtem már, alig éltem.

Végül 2 nappal a kiírt után 11:28-kor született meg a lánykám 3570g-al és 52cm-el :)

2012. nov. 2. 08:46
mkriszti! Én is úgy tudom, hogy a málnalevelet az elején kell meg a legvégén mert segíti a szülésnél az izomzat elazulását. De mondjátok ha nem :) ma mi újság veletek? Új nap új próba!! Drukkoljatok! Este meglepetés vacsit tervezek, de shhh!!
10. Érzéki (válaszként erre: 9. - Mkriszti81)
2012. nov. 2. 08:23

Ez így van. Én majd a 36.héttől kezdem el újra inni. Plusz homeós bogyókat szeretnék szedni.

Megkérdezhetem milyen volt az első szülésed? Hányadik hétre jött a pici? Nagyon aranyos :). Mi ma léptünk a 35. hétbe.

9. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - 1658b43594)
2012. nov. 1. 21:12

de nem végig issza a párod a málnalevelet, ugye?


Csak a ciklus első felében kell + a cickafarkot is, mert ezek a peteérést segítik elő, de később vetélést okozhatnak!

A palástfüvet kell inni a második felében (peteérés után a köv. mensiig), ez a beágyazódást segíti elő (ha összejött a baba).

8. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Érzéki)
2012. nov. 1. 21:09

Szia, azt csak a terhesség végén ittam, nekem semmit sem használt a szülésnél sem :(


De már nem te vagy az első, aki ajánlja ezeket a teákat (málnalevél, cickafark, palástfű), lehet nekiállok inni, veszteni nem vesztek velük...


köszi :)

2012. nov. 1. 16:27
helge! azért írj majd ide is :)
2012. nov. 1. 16:13

Sziasztok!


Érzéki! Még tervezés alatt azaz kivitelezés alatt van a baba, egyenlőre próbálkozunk. Málnalevél teát mi is isszunk, olvastam a füves Gyuri bácsi oldalán van egy egész program van erről de abba még nem vágtunk bele, csak ezt isszunk (azaz én nem csak az asszony :) bár végül is én is ihatnám :D Kíváncsi vagyok vannak-e esetleg apukák is akik beleássák magukat ebbe a témába és a hoxán zugolvassák vagy csak én??

5. Érzéki (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. nov. 1. 16:03

Sajnos nem tudom hogy ez mitől függ. Lehet, hogy egy félév után én is elmennék dokihoz, de mivel az elsőnél is türelmesek voltatok, lehet hogy még egy kis türelem meghozza a gyümölcsét!!

Mi azért vágtunk bele megismerkedésünk után nem sokkal, mert pont attól féltünk, hogy lehet várni kell rá fél-egy évet, mert ezt többször hallani, ne légy emiatt elkeseredve. Végülis nekünk elsőre összejött. Málnalevél teát próbáltad már?

4. mkriszti81 (válaszként erre: 2. - Érzéki)
2012. nov. 1. 15:46

Szia, nekem segíthetsz (ha tudsz) :)


Első babánkra egy évet vártunk, most a kistesónál szintén fél évnél tartunk, kezdek elkeseredni :(

Szerintem már mindent jól csinálunk

- mérem a hőmet

- ovu tesztekkel pontosan tudjuk, mikor van peteérésem

- akkor naponta, egyébként egész hónapban 2 naponta együtt vagyunk

- betegségemről nem tudok, nem is volt soha (bár most tervezem, hogy elmegyek azért a dokihoz ellenőriztetni magam)

- nem görcsölünk rá (nekem most kezd felmenni a pumpa, hogy ma megint megjött)


Mi kell még???

3. helge (válaszként erre: 1. - 1658b43594)
2012. nov. 1. 15:07

Jó látni, hogy egy remélem leendő apuka nyit ilyen fórumot:)

Mi is tervezzük.

2. Érzéki (válaszként erre: 1. - 1658b43594)
2012. nov. 1. 15:06

Szia!

Nekünk már úton van, tudok segíteni?

Mikor terveztek babát?

2012. nov. 1. 15:01

Sziasztok!


Mi is babát tervezünk, nőket és férfiakat egyaránt szeretném hívni beszélgetni. Gyertek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook