Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát akarunk - sikertelen ciklusok után fórum

Babát akarunk - sikertelen ciklusok után (beszélgetős fórum)


1 2
42. Primm (válaszként erre: 41. - Jniki82)
2014. szept. 21. 20:07
Oké, köszi :) Kíváncsi vagyok milyen görbém lesz, még csak 3 napot mértem.
41. jniki82 (válaszként erre: 40. - Primm)
2014. szept. 21. 20:01
Nos én 3 műszakban dolgozok, tehát, ha akarnám sem tudnám egy időben mérni és a rendszer mindig oda tette az ovum ahol szerintem volt, van!tehát ne aggódj ilyenen.
40. Primm (válaszként erre: 39. - D20c30cb4c)
2014. szept. 21. 19:37
Ugyan abban az időben nem igazán tudom mérni, mert hétfő-szerda-péntek fél7-kor kelek, kedd csütörtökön fél6-kor, hétvégén viszont dél körül (mivel hajnalig dolgozok). Elképzelhető, hogy így nem fogok használható eredményt kapni?
39. d20c30cb4c (válaszként erre: 36. - Primm)
2014. szept. 18. 13:08
Én nyelv alá tettem mindig. Általában 5percig mértem. Fontos, hogy mindig ugyanabban az időben mérd. Ha előző nap iszol egy kis alkoholt, az már befolyásolja a hőt, akkor nem szabad mérni.
38. Primm
2014. szept. 18. 11:18
Köszi!
37. jniki82 (válaszként erre: 36. - Primm)
2014. szept. 18. 11:07

Azt, hogy hol a legjobb nem tudom.Hónaljban nem jó szt viszont tudom!

Végbél nekem nem szimpi én hüvelyben mérem, de ekkor ugye ügyelni kell a hőmérő tisztaságára még nyelv alatt szokták!HA digitálisat használsz a csipogás után pár percet javasolnak még.

Van egy jó kis oldal a tervezettbab.hu.Ott levannak írva részletesen a dolgok és fórum is van, sok hasznosat lehet ott olvasni a régebbi lányoktól.Nézettek be, ha gondoljátok!

36. Primm (válaszként erre: 35. - D20c30cb4c)
2014. szept. 18. 09:32
Este odakészítem a hőmérőt, hogy minél kevesebbet mozogjak :) Hol a legjobb mérni, és mennyi ideig kell kb?
35. d20c30cb4c (válaszként erre: 34. - Primm)
2014. szept. 18. 09:29
Nem, nem mindenkinek jön meg pont úgy, hogy azonnal tudjon hőt mérni. Szóval fontos, hogy ne sokat mozogj reggel, úgy mérd a hődet. Sok sikert!
34. Primm (válaszként erre: 33. - Timi83)
2014. szept. 18. 09:21
Hát sajnos megjött... ráadásul haza kellett mennem a buszmegállóból, mert miközben a buszt vártam, akkor éreztem... így viszont csak holnaptól fogom tudni mérni a hőmet. Remélem ez nem nagy gond.
33. timi83
2014. szept. 17. 12:23
Neked fontos lenne, hogy tudd mikor van ovulációd ha ilyen változó a ciklusod. Összebújások szempontjából is és hogy mikor tesztelhetsz. Szorítok, hogy ne jöjjön meg! :-)
32. d20c30cb4c (válaszként erre: 30. - Primm)
2014. szept. 17. 12:22
Akkor kell kezdeni, amikor megjön. Viszont fontos, hogy reggel még ébredés előtt mérd, mindig ugyanabban az időpontban. Higanyos hőmérőre esküszik az én orvosom, és a végbélben való mérésre, szerinte az ad pontos mérést. Ciklus.hu-n tudod vezetni és ott be is jelöli a gép az ovulációdat, meg sok tapasztalt sorstárs tud ott segíteni az elemzésben.
31. jniki82 (válaszként erre: 13. - B399a09e0e)
2014. szept. 17. 12:18

Sziasztok!


Ezekkel a teákkal vigyázni kell, mert megkavarhatják az egyébként szép ciklust!És egyes betegségekre nem is jó, mint pl a cickafark az endometriózisra!

Mi 2 éve próbálkozunk, nekem volt endóm amire műtöttek aztán jött a baba, de sajna missed ab lett a vége!A párom vitamin kúrán van túl, mert nem volt jő a sperma kép!Tehát nálunk minden volt ami lehetett.

30. Primm
2014. szept. 17. 11:18
Köszi lányok. Hát ez a felismerés tegnap este úgy letaglózott, hogy úgyérzem kicsit lazábbra kell venni a figurát :) Ha esetleg megjön, utána elkezdem majd mérni a hőmet, gondolom azt úgy is a ciklus elején kell elkezdeni, nem? Vagy elkezdhetem akár holnaptól is?
29. d20c30cb4c (válaszként erre: 27. - Primm)
2014. szept. 17. 10:11
Amíg nem jön meg, lehet reménykedni. A hődet is mérheted, az pontosabb, mint az ovu teszt (legalább is nekem sosem sikerült vele jókor mérnem). Azt kellene tudni, mikor volt peteérésed, mert rá 14 napra biztosan pozitívat kellene tesztelned. Na de ne görcsölj már! Az is késleltetheti a menzeszed érkezését, aztán meg jön a nagy csalódás!
28. nbandus (válaszként erre: 27. - Primm)
2014. szept. 17. 09:58
Én azt gondolom, hogy első körben vehetnél ovulációs teszteket, és amikor elvileg középidőben vagy (neked lehet, hogy a 15-17. napon), esetleg amikor érzel peteérést, akkor ellövöd őket, hogy valóban van-e peteérésed. Nem tudom, hogy mennyire valósak ezek a tesztek, úgyhogy tapasztalatom nincs.
27. Primm
2014. szept. 16. 19:04
Bakker... most jöttem rá, hogy egész idáig tök hülyén csináltam/gondolkoztam... azt vettem alapul ugyanis, hogy 28 napos a ciklus és ha a 28. napon nem jön meg, akkor már késik. De ebben a nagy babaakarásban teljesen feleslegesen stresszelem magam, hiszen az én ciklusom nem is 28 napos :D :D :D Mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, először 60. napon jött meg, majd 36, utána 30 és megint 36. Tehát igazából nem is tudom az én ciklusom akkor hány napos, és mikorra kellene várnom (jó persze nagyjából 30 nap körüli, de az elég tág fogalom az előzőekből ítélve). Viszont így nem is tudom, hogy akkor mikor (nem) kellene megjönnie... tehát ha ma volt a 30. napom, akkor elképzelhető, hogy azért negatív, mert korán teszteltem? Jól teszem, hogy mégis reménykedem, amíg meg nem jön? Vagy ne áltassam magam feleslegesen?
26. Primm
2014. szept. 16. 15:36
Mondjuk ez elég biztató! :) A ma reggeli negatív tesztem után az első dolog, ami miatt kicsit szebbnek látom a napot :) Köszi!
25. timi83
2014. szept. 16. 15:33
Hát ők legalább 2,5 évig próbálkoztak és már el is akarták kezdeni az inszeminációra a kivizsgálást. Sógornőm nem hisz a természetgyógyászokban, de úgy gondolta megpróbálja és a természetgyogyi ajánlotta neki. Azt hiszem már a 2. ciklusban megfogant a baba, de az is lehet, hogy az elsőben... Még annyit ajánlott neki, hogy a termékeny időszakban egyen sok folsavban gazdag zöldséget, spenótot nagyon ajánlotta, meg persze volt hókusz pókusz is. :-)
24. Primm (válaszként erre: 23. - Timi83)
2014. szept. 16. 14:59
És ez a taktika mennyi idő alatt hozott gyümölcsöt számukra? :) Gratulálok nekik egyébként! Most olyan távolinak tűnik, hogy egyszer majd nem csak álom és remény lesz ez az egész...
23. timi83
2014. szept. 16. 13:53
Akkor én is írok egy változatot biztos ami biztos. :-) A sógornőm, aki most 8 hetes terhes kismama azt az utasítást kapta anno, hogy a termékeny időszakban 2 naponta 2x kell együtt lenni. :-)
22. Primm (válaszként erre: 21. - Nbandus)
2014. szept. 16. 13:15
Na, már csak ez hiányzik, hogy még amiben valamelyest biztos voltam, abban is elbizonytalanodjak... :D Bár úgy gondolom az együttléteket amúgy se jó időzítéshez kötni, úgyhogy ezen inkább megpróbálok nem aggódni.
21. nbandus (válaszként erre: 20. - Primm)
2014. szept. 16. 11:53
Nekem a dokim februárban, mikor mondtam neki, hogy testvért szeretnénk, és mit tegyünk, azt mondta, hogy a legújabb kutatások szerint minél többet együtt kell lenni, úgyhogy húzzunk bele. Szóval nem tudom melyik érvényes: naponta vagy ritkábban...
20. Primm
2014. szept. 16. 10:53

Könnyű azt mondani, hogy ne keseredjünk el egyből, meg hogy 1-2 hónap után még felesleges praktikákat keresni... amikor az ember annyira biztos magában, hogy mostantól szabad a pálya a babának és rögtön jönni is fog. Aztán majd a következő hónapban..., aztán ha a következőben sem jön, persze, hogy elkeseredünk. Mondhat bárki bármit.

Mi márciusban döntöttünk úgy, hogy jöhet a baba, 3-4 évig szedtem előtte fogamzásgátlót, ami után 3 hónapig nem "illik" teherbeesni, bár mi a véletlenre bíztuk (több helyen olvastam ugyanis, hogy a gyógyszer utáni első hónapban sokkal könnyebben fogan a baba). De nem fogant. És azóta sem. Ami persze nem is csoda, hiszen utána először 60 napra jött meg, majd fokozatosan csökkent 30 nap körülire a ciklusom. Hiába tudtam, h a 60 nap alatt valószínűleg peteérés sem volt, mégis ott volt a remény, hogy talán már azért nem jön meg, mert terhes vagyok :) Tehát nem könnyű. Hiába tudom az eszemmel, hogy nem kell aggódni, a lelkem akkor is aggódik, mert annyira szeretném... :)

Egyébként hogy ne térjek el nagyon a tárgytól, én az első 3 hónapban hűségesen ittam a cickafark teát, amit később azért hagytam el, mert ha fennáll a terhesség lehetősége, akkor nem szabad inni, és a bizonytalan ciklusommal nem voltam benne biztos, hogy az nálam mikor áll fenn :D Viszont kismama vitamint szinte folyamatosan szedem, mivel sikerült egy egész jó árut beszerezni (dm saját terméke, 6-900 ft között mozog az ára és 60 szemes).

Azt is olvastam, hogy a túl gyakori együttlét se jó, mivel 2-3 nap kell mire rendesen újratermelődnek a spermiumok, tehát erre is érdemes figyelni... (persze azért normális keretek között :D )

Mostanában elkezdett foglalkoztatni a hőmérséklet figyelés gondolata, de a hétvégi munkából eredő éjszakázásokkal és egy hagyományos lázmérővel nem tudom mennyire kapnék pontos adatokat....

19. timi83
2014. szept. 10. 18:11

Sziasztok!


Szerintem a terhes vitamin mindenképpen alap, és sokat tud segíteni, ha az ovuláció körül sok folsav tartamú zöldséget eszel. Én 2 naponta 2x együttlétet hallottam, de szerintem csak próbálj meg nem rágörcsölni és bízni, hogy egy babóca gyorsan rádtalál. :-) Nagyon bízom benne, hogy jövő hónaptól már mi is próbálkozhatunk. Mielőbbi babásodást mindenkinek!

2014. szept. 10. 10:34

első körben a férjed kivizsgáltatnám


rövid, egyszerű vizsgálat és ezzel legalább az egyik oldal rögtön tisztázva van


sokszor tünetmentesen pl. genny is lehet az ondóban , s azért nem jön a baba

17. b399a09e0e (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2014. szept. 10. 09:59

Nem. Kis elcsúszás van itt:

ketten használjuk tesómmal ezt a felhasználóit.

Tesómék vannak párjával aki rendbeszedte a kezdődő alkoholproblémák miatt meg a régi otthoni légköre miatt még otthon lakott.


Mi régóta akarunk már babát, csak eddig mindig közbejött valami ami miatt "eltolódott" a dolog.


Úgy látom érdemesebb lesz új fiókot létrehozni a félreértések elkerülése végett.

16. d20c30cb4c (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2014. szept. 10. 09:54
:O komoly....
15. dosza3
2014. szept. 10. 09:41
Szia! Csak vigyázz ezekkel a teákkal, mert ha a ciklusoddal minden rendben van, akkor a teák rendesen megkavarhatják. Amúgy ha van kedved, csatlakozz hozzánk. Akiknek még nem jött össze... a klubunk neve. Vagyunk páran. :)
2014. szept. 10. 09:40
Ez egyébként az a pasi, akiről úgy fél éve még azt írtad, hogy alkoholista? Lehet, az is bekavar...
13. b399a09e0e (válaszként erre: 12. - Holdsugár83)
2014. szept. 10. 09:32

A cickafark és a barátcserjéről hallottam a legtöbb jót.

Meg is nézem a patikában.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook