Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát akarok hisztero- és laparoszkópiai után! fórum

Babát akarok hisztero- és laparoszkópiai után! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. szept. 6. 10:12
Én csak a tapasztalatom írtam le. :) Nekem azért kellett előtte nap este befeküdnöm, hogy ne kelljen a beöntés, és a befekvés napján már délután nem ehettem, csak ihattam, de azt is csak éjfélig. Nekem nem mondta a doki, hogy ne lehetne probálkozni,sőt azt mondta most már nincs akadálya a baba projektnek. Igaz ami igaz, Én majd nem 2 hetett voltam táppánzem ( Én mentem volna előbb, de a házi doki nem engedett.) Mi miután letelt a táppénz utána voltunk először együtt, nem fáj meg ilyenek, de kellemetlen volt. ( műtét utáni hónapban már babás lettem)
21. mkacca2 (válaszként erre: 19. - Kismacskák)
2013. szept. 6. 10:08

Nem tudom, hogy a polipnál vágnak-e. Nekem vágtak, és a seb miatt kellett várni. Az első mensinél láttam is, hogy feketébb a vér, mintha alvadt lenne. Szerintem annak ki kell ürülni, a sebnek kell a gyógyulás. A meddőségis orvos 2 ciklust ajánlott, aki csinálta a műtétet, ő hármat. Ezért írtam a 2-3 ciklust.

Beöntés szerencsére nem volt, csak a laparosoknak. Előző nap kaptam vérhigítót meg espumisan gyöngyöket. Másnap reggelre kaptam egy kúpot, ami beindítja a beleket.

Az én dokim előre vette a nehezebb műtéteket, ezért én csak du. 4-kor kerültem sorra. Addig étlen szomjan kellett várnom. Előző nap éjfélig lehetett enni-inni, reggel bevehettem az altatóorvos által engedélyezett gyógyszeremet és ennyi. Talán kaptunk még valami nyugtató félét, de túl korán bevettem, ezért dálutánra már elment a hatása.

20. kismacskák (válaszként erre: 6. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 09:25
Sote I-re megyek én is. És kaptál beöntést is? Mire számítsak?:(
19. kismacskák (válaszként erre: 17. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 09:24
Igen nekem is hysteroszkópiával fogják eltávolítani a polipot, akkor ezek szerint a seb miatt kell várni még 1-2 hónapot?:((
18. kismacskák (válaszként erre: 16. - Zkaty27)
2013. szept. 6. 09:22
Szia, nekem biztos hogy nem a mensi előtt lesz , hanem mensi elmúlását követő 1-2. napban, de még peteérés előtt. Peteérés után biztos hogy nem csinálnak műtétet mert ha épp baba van a dologban,akkor a nem maradna meg:(
17. mkacca2 (válaszként erre: 7. - Kismacskák)
2013. szept. 6. 08:02
Nekem méhsövény műtétem volt hysteroscopiás eljárással. Kivágtak egy kis nyúlványt a méhemben, így maradt egy kis seb. Ezért nem lehetett próbálkozni utána. A ti műtétetek biztos egész más, főleg a lapar. Előtte volt sima hysteroscopia, ott állapították meg, hogy méhsövényem van. Ha nem találtak volna semmit, következő ciklusban már a beültetés következett volna, tehát sima hysteroscopia után lehet próbálkozni. Az igazából csak egy vizsgálat. Benéznek a méhbe, hogy minden rendben van-e odabennt.
2013. szept. 6. 06:34
Sziasztok!Engem februárban műtöttek a Jánosban, laparral kezdtünk, mert hogy ki kell venni mond a két petevezetőt, hisztro lett belőle mert hála isten se nem volt begyulladva se nem kellett kivenni. Én véleményem hogy ha megoldhato ne menzes megjövetele elött legyen a műtét, nekem műtét napjától még lett volna 2-3nap,de megjött utána és ezért majdnem újra a műtőben kötöttem ki. És ne csak tisztaságival menjetek. Másnap kiengedtek, nekem fájt, de lehet mert elvoltak zárodva a petevezetők, de csak műtét másnapján, a legrosszabb az volt hogy állandoan beszorult a levegő, na az fájt. De amúgy pik-pak meg van.(igaz a várakozás, hogy mikor vagyok már túl rajta idegőrlő)
15. kismacskák (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2013. szept. 5. 17:01
Hát végülis mindegy, úgyis egész hétre táppénzre fogom vetetni magam. Csak legyek már túl rajta:)))
14. kismacskák (válaszként erre: 12. - Szandra1111)
2013. szept. 5. 17:00
Nekem akörül fog megjönni 17-18-án. Én már megcsináltattam az ekg-t meg a mellkasröntgent, azt kell vinnem magammal jövő csüt mikor időpontot adnak. A vérvételre mondták, hogy azt csak előtte napokban csináltassam meg. Na majd jövő hét csüt. már én is jobban látom, hogy mi hogyan lesz.
13. Zebra25 (válaszként erre: 10. - Kismacskák)
2013. szept. 5. 16:58
Elég sok laparros csajszival beszltem és eddig még mindenkinek engedélyezték már a következő ciklusban a próbálkozást. Mondjuk ott Pesten nem vagyok járatos, nem tudom mi a szokás, de engem Békéscsabán műtöttek és itt ezt szokták mondani. Azt még tudom, hogy Debrecenben 2 napot vesz igénybe az egész, van aki direkt utazik oda ezért, mert csak 2 nap az egész.
12. Szandra1111 (válaszként erre: 11. - Kismacskák)
2013. szept. 5. 16:56
Hát ez nem olyan egyszerű. Előre mondom, nem Magyarországon élek, nem ott lesz a műtétem. Szóval, következő menstruációm után, ami kb. szeptember 18-21, kell megcsináltatnom a műtéthez szükséges laborvizsgálatokat és ha meglesznek az eredmények akkor hívom a kórházat és adják a pontos időpontot. Azért nem lehet már most megcsináltatnom mindent, mert nem lehetnek régebbiek, mint 3 hét. Remélem időben mindent stimmelni fog. Ez a része nagyon aggaszt. Nehogy az legyen, hogy a ciklust illetően már kifussunk az időből mire odajutok az operációhoz.
11. kismacskák (válaszként erre: 9. - Szandra1111)
2013. szept. 5. 16:49
Szia, és mikor műtenek?
10. kismacskák (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2013. szept. 5. 16:48
Nah ez már jobban hangzik:) Szerinem a következő ciklusban mi már próbálkozni fogunk, bármit mondanak is. Nekem már több mint két és fél év után ne mondják azt hogy még hónapok....
2013. szept. 5. 16:47
Tegnap voltam konzultáción a műtéttel kapcsolatban. Nekem azt mondták 3 napot kell kórházban lenni. Első nap az előkészületeké, másnap műtét és harmadik nap lehet jönni haza. Műtét utáni ciklusban lehet próbálkozni. Persze majd még kiderül, műtét után mit mond a doki ezzel kapcsolatban.
2013. szept. 5. 16:41
Engem a 4. napon engedtek haza és mi már a műtét utáni ciklusban próbálkozhattunk. Debrecenben 2 napot vesz igénybe az egész, ha jól tudom.
7. kismacskák (válaszként erre: 6. - Mkacca2)
2013. szept. 5. 16:39
Huh, ez most eléggé elszomorított! 3 napot vesz igénybe??? Hát az elég sok, én azt hittem előző du. bemegyek és másnap du. már jöhetek haza. És 2-3 hónap lehet próbálkozni?? Hát ez is nagyon elszomorító, én a köv. hóban már szerettem volna!:(
2013. szept. 5. 16:15
Nekem júliusban volt a hiszteroszkópiám méhsövény miatt a SOTE 1-es klinikán. Minden rendben ment. Előző nap kell befeküdni, másnap műtét, harmadik nap engedtek haza. Ha nem mondja a doki, hogy sikeres volt a beavatkozás, azt hiszem, hogy meg se műtött, annyira nem fájt utána. Fájdalomcsillapípót sem kellett bevenni. Utána 1 hónapig nincs szex, kádban fürdés vagy strandolás. kb. 2-3 hónap múlva lehet próbálkozni a babával.
5. kismacskák (válaszként erre: 4. - Szandra1111)
2013. szept. 4. 14:32
Mi már két év fél éve próbálkozunk, de igazándiból szűk egy éve kezdődtek a vizsgálatok, az meg hogy polipom van, most májusban derült ki. De nyárra nem javasolták a műtétet, ezért tolódott a dolog eddig. Egyébként én már 33 múltam a nyáron, szóval az idő engem is sürget. Hát félek bizony! Te? Igazándiból rosszul vagyok mindenféle orvosi dologtól, talán ezért. De olvasgattam a neten, hogy annyira nem vészes, túlélhető egy napos dolog az egész. Én úgy tudom, hogy a műtét hónapjában nem ajánlatos, de a köv. ciklusban már lehet próbálkozni. De majd kikérdezem a dokit, vagy ha te ma mész akkor meg is kérdezhetnéd:) Majd írj, ha túl vagy a mai megbeszélésen, hogy pontosa mikor mész, illetve milyen infókat tudtál meg a műtétről! Hol fognak amúgy műteni?
4. Szandra1111 (válaszként erre: 3. - Kismacskák)
2013. szept. 4. 14:24

Én két vetélésen vagyok túl. Az első 2012-ben volt, a második 2013. áprilisában. A második vetélést követő kivizsgálások részeként csinálják meg a hiszteroszkópiát.

A trombofília géneknél találtak mutációt, MTHFR C677T heterozigóta és PAI-1 4G/5G heterozigóta vagyok. Ezzel kapcsolatban várnak még rám további kivizsgálások, úgy hogy nem sok mindent mondott a hematológus a véralvadási faktorokat illetően. Gondolom majd akkor, ha meglesznek a labor vizsgálatok, amiket még kért.

Szóval én kb. itt tartok. Lassan halad az egész. Úgy érzem, ahogy múlik az idő, egyre több mindent találnak. Nagyon nehéz. A korom is sürget, áprilisban múltam 30 éves.


Ti mióta próbálkoztok a babával? Félsz a műtéttől? Esetleg van valami információd, hogy műtét után mikor lehet próbálkozni?

3. kismacskák (válaszként erre: 2. - Szandra1111)
2013. szept. 4. 13:59
Szia, én 12-én megyek megbeszélni az időpontot. Én a Sote I-re fogok menni, te? Nekem van a méhemben egy polip egyrészt, illetve egyúttal laparral megnézik a petevezetékeket is hogy átjárhatóak-e, mert már régóta szeretnénk babát és nem jön össze? És Neked miért van rá szükség?
2. Szandra1111 (válaszként erre: 1. - Kismacskák)
2013. szept. 4. 13:18

Szia,


hasonló cipőben járunk, ugyanis valószínűleg nekem is szeptember végén lesz a hiszteroszkópia műtétem. Ma 6 órára megyek az orvoshoz megbeszélésre ezzel kapcsolatban.


Neked miért van szükség a beavatkozásra?

2013. szept. 4. 11:39

Sziasztok! Olyanokkal szeretném felvenni a kapcsolatot akik laparoszkópiás átjárhatósági vizsgálat előtt állnak, illetve méhtükrözés előtt, és utána szeretnének babát!

Nekem valószínű most szeptember végén lesz a műtétem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook